Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Epikus tárgyak elérhetősége
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
281. hozzászólás - 2009.12.21. 10:30:28 (Válasz Prisma #277 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.21. 10:25:09
sokkal érdekesebb kéne, hogy legyen az, hogy, hogy ki milyen erős, mint az, hogy ki milyen erős szövetséghez csatlakozott.


Tehát a kettő szerinted nem függ össze? Ne beszélj már badarságokat. Nagyobb szövetségben több csatát nyersz meg, többet térkapuzol stb.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.21. 10:30:46-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.36
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
282. hozzászólás - 2009.12.21. 10:32:42 (Válasz Ricardo #279 hozzászólására.)
Persze, hogy nem baj Ricardo.
a szerencse mondhatni az egyetlen hiteles mérőszáma annak, hogy ki mennyi LE-t épített valójában, semmi nincs rá hatással, ha jól tudom az építés szaki sem, ugyanúgy, ahogy a konsti sem.
Tiszta LE-vel számol.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.52
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
283. hozzászólás - 2009.12.21. 10:32:51 (Válasz Darah #278 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.12.21. 10:27:44
Mivel a konstitól egy lépést nem nő a szerencse, így ez az érv azt hiszem kiütve.


Biztos, hogy ezt az én hozzászólásomra akartad válaszolni? Én is azt magyarázom már egy ideje, hogy a szerencse nem jó feltételnek, mert a manakonstrukt nem növeli.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.34
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
284. hozzászólás - 2009.12.21. 10:35:37 (Válasz Prisma #283 hozzászólására.)
Pont azért jó fokmérő Prisma.
A karakter valós teljesítményét mutatja.
Mivel beépülni sem lehet konstival, így ezzel nem is kell ott számolni szerintem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.52
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
285. hozzászólás - 2009.12.21. 10:36:14
Üdv Prisma!

Szerintem félreértetted, ő is (Ricardoval, Birkával etc. együtt) szerencséhez kötné a bónuszokat.
Ezt egyébként én is támogatom. Valóban
egyetlen hiteles mérőszáma annak, hogy ki mennyi LE-t épített



Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.51
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
286. hozzászólás - 2009.12.21. 10:36:59 (Válasz Ricardo #279 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.12.21. 10:28:31
Az nem olyan nagy baj, ha gyengítjük a manakonstrukciót és erőltetjük a léből építést.


Szerintem meg nagy baj. Megint a felé a hiba felé sodródik ez a dolog, ami az entitásnál is volt, mindenki szem elől téveszti az eredeti felvetést, és valami hülyeség jön ki feltételnek. Itt az volt az eredeti felvetés, hogy az kapjon tárgyat, és bónuszt, aki tesz valamit a szövetségért, tehát épít. És nem az volt a felvetés, hogy az kapjon tárgyat, és bónuszt, akinek valamelyik tulajdonsága magas. Építeni márpedig manakonstrukttal is lehet, és az pont ugyanannyira hasznos, mint a LE-ből való építés.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.34
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
287. hozzászólás - 2009.12.21. 10:38:20 (Válasz Prisma #286 hozzászólására.)
Prisma, attól, hogy még neked nem felel meg, a játék szempontjából jó ötlet a szerencséhez kötni a bónuszokat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.36
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
288. hozzászólás - 2009.12.21. 10:38:36 (Válasz Let. #285 hozzászólására.)
Ez így van. Meg lehetne csinálni, hogy mindenki max annyi bónuszt kapjon amekkora a szerencséje. 1 szerencse- 1 bónusz.
Time in a bottle
Pontszám: 4.05
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
289. hozzászólás - 2009.12.21. 10:43:53 (Válasz Mortimer #287 hozzászólására.)
Mortimer, azért, mert szerinted jó ötlet a szerencse mint feltétel, attól még nem lesz jó ötlet. Sőt, ha szerinted jó ötlet, akkor sokakban merülhet fel jogosan a gyanú, hogy ez valójában rossz ötlet.

Egyébként Miklós is ezt írta a szerencséről:

A szint talán azért jobb, mert a képletnek hosszú távon, magas szinten is jónak kell lennie. Márpedig nehéz azzal számolni, hogy hosszútávon 30. vagy 60. szinttől kezd el valaki manakonstrukcióval építeni normál építés helyett.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.34
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
290. hozzászólás - 2009.12.21. 10:44:27
Üdv Prisma!

Értelek, de egy megújuló erőforrással összevonni a teljesítményt, rossz irányba viheti el a rendszert, hiszen
Mi lesz azokkal, akiknek nincs manakonstukciója?
Még inkább erősödne a manakonstrukció szerepe.

A tulajdonságokra elkölteni a LE-t és manakonstrukcióból építeni lenne az új rendszer. Építéshez LE-t költeni csak szükségből, alacsony szinten lenne értelme.
A kút LE-ből töltése büntetéssé válna.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.51
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
291. hozzászólás - 2009.12.21. 10:46:39
Prisma!

Eljött a pillanat, hogy emlékeztesselek, egyedül vagy a véleményeddel.
Ellened:
Mortimer, Ricardo, FaustOne, Birka, Darah, Let .
Szóval nem túl elegáns Mortimer -t személyében támadni.


Let

edit: Tehát -egyelőre- nagyjából egyetértünk a szerencséhez kötésben. Birka javaslatához ti mit szóltok?
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.21. 10:50:35-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.51
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
292. hozzászólás - 2009.12.21. 10:54:02 (Válasz Prisma #289 hozzászólására.)
Ha eléri a jelenlegi max szövibónuszt, ami most a 75/75/15 mesteri építészettel, ami Birka szorzójával feltételez egy 113-as szerencsét, már fullüzemen megy szövibónusza.
Ha neadj' lesz még vagy hatvan mesteri, azért úgyis meg fog izzadni a szövi, napi egy konstival Jézuscsókolásra végeznének vele, direkt LE is kell, tehát ismét fejlődni fog a szerencséje.

60-as szinten egy 113-as szerencse azért már nem egy nagy durr.

Lehet ám csak nekem, hurrogjatok le.
A hozzászólást Darah módosította 2009.12.21. 11:33:00-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.35
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
293. hozzászólás - 2009.12.21. 10:59:30
Ha járna érte szövibónusz, megérné szerencsélkedni konsti mellett is.
Így is megéri, de az látványos is lenne, a karilapján figyelhetné mindenki a bónuszait.

Viszont az is igaz, hogy a maxos szövibónusz elérése szerencsében még lehet hatalmas teher egy harmincas szintűn.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.52
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
294. hozzászólás - 2009.12.21. 11:04:43 (Válasz Let. #290 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2009.12.21. 10:44:27

Mi lesz azokkal, akiknek nincs manakonstukciója?

Feltűnően valószínűtlen, hogy van olyan szövetség, ami ugyan magas szintű epikeket gyak le, és max közeli harci épülete van, de nincsen megfelelő szintű akadémiája. Valószínűleg egyáltalán nincsen ilyen szövetség. Tehát bárki, aki ezekhez a tápokhoz akar jutni, az könnyedén kifejleszti a manakonstruktot - ha akarja


Még inkább erősödne a manakonstrukció szerepe.

Miért lenne ez baj? A megfelelően belőtt építési limit bőven megfelel a célnak, mert 1-2 millás építést manakonstrukttal is szinte lehetetlen összehozni alacsony szinten, egyszerűen az alacsony mágia miatt.


A tulajdonságokra elkölteni a LE-t és manakonstrukcióból építeni lenne az új rendszer. Építéshez LE-t költeni csak szükségből, alacsony szinten lenne értelme.

Ez most is így van.

Nem értem, hogy miért pont szerencséhez legyen kötve. Miért ne mondjuk egészséghez? Az is felesleges harc szempontjából. Erre a válasz valószínűleg az lesz, hogy azért pont szerencséhez, mert azt növeli az építés. Nos, kiváló, akkor viszont legyen rögtön építéshez kötve, azt is növeli az építés. Hmm?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.81
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
295. hozzászólás - 2009.12.21. 11:07:15
Üdv Darah!

A karakterem 26-os szintű. Nekem vállalhatónak tűnik.
Éppen nagy kutat töltök, és el tudom fogadni azt is, hogy nem kapom meg a maximális bónuszt, még ha 400.000 tiszta LE-t (1.200.000 építés) töltöttem is a kútba, ehhez pedig 6 szintnyi tervezés és 2 hónap játék kellett.
Ennek ellenére kíváncsi vagyok mások véleményére.


Let


Prisma:
Szerintem most nagyon személyesen kezeled az ügyet. Én egy ideig nem fogok reagálni arra, amit írsz.
Mindenki döntse el maga, hogy lélekenergiából, vagy varázspontból való építéshez szeretné kötni a szövetségi bónuszokat. A szerencse konkrétan jelzi, mennyi nem megújuló erőforrást fektetett valaki szövetségi épületekbe.
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.21. 11:23:09-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.51
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
296. hozzászólás - 2009.12.21. 11:17:32 (Válasz Prisma #294 hozzászólására.)
A szerencse a harcban is nagy segítség. Viszont az építéssel az a baj, hogy manakonstival viszonylagosan 0 lé ráfordításával növelni lehet a végtelenig. És a karakternek moccannia se kell. Csak várni a manaregent.
Time in a bottle
Pontszám: 5.70
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
297. hozzászólás - 2009.12.21. 11:28:26 (Válasz Let. #295 hozzászólására.)
Let, én is kíváncsi lennék kicsi szintűek véleményére rajtad kívül, leginkább az lenne mérvadó, ami itt fenn már puszedli, ott lehet katasztrófa.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.52
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
298. hozzászólás - 2009.12.21. 11:29:58 (Válasz Prisma #289 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.21. 10:43:53
Mortimer, azért, mert szerinted jó ötlet a szerencse mint feltétel, attól még nem lesz jó ötlet. Sőt, ha szerinted jó ötlet, akkor sokakban merülhet fel jogosan a gyanú, hogy ez valójában rossz ötlet.

Egyébként Miklós is ezt írta a szerencséről:

A szint talán azért jobb, mert a képletnek hosszú távon, magas szinten is jónak kell lennie. Márpedig nehéz azzal számolni, hogy hosszútávon 30. vagy 60. szinttől kezd el valaki manakonstrukcióval építeni normál építés helyett.


A manakonstrukció nem növeli a szerencsét. A fejlesztését sehogyan sem lehet olcsóbbítani egészen 61. szintig, ott bejön egy 78. szintű pajzs, ami 1 (egy) százalékkal olcsóbbá teszi a fejlesztését. Tehát a szerencse tulajdonság alapján meglehetős biztonsággal belőhető egy fix képlet, ami mindenkire azonos mértékben, egyenlő esélyekkel hatna.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.36
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
299. hozzászólás - 2009.12.21. 11:40:27
Let. 400k nyers léből 87-es szerencséd lehet, az azért nem csibefasírt 2x szinten!
Amennyiben 1,5-el osztjuk, úgy kaphatsz 58/58-at véd/támra, szerintem nem rokkantál bele, cserébe letettél valamit! (Lehet pont ez lenne a megoldás a kis emberek nagy szövikben érv mellé?)

Nekem 2 megjegyzésem lenne:
-Kis pók be tudja tolni portyából a kellő lét a bónuszokhoz! (A játszani tudó játékosokat csak pillanatnyilag korlátozná!)
-A ki-belépegető emberek -szerencséje esetleg elgondolkodtató lehet. (De ez volt a célja a büntinek, nem?)

Az egész csak olyanokat korlátoz be jó konstanssal, akik exploitoltak a körbeépítéssel. Az igazán profiknak max egy púp a hátára, melyet lazán megoldanak továbbra is...

Prizma, sajnos nagyon áttetsző a próbálkozásod, ennyire nem lehet szembe hugyozni erős szélben
A hozzászólást Birka módosította 2009.12.21. 11:41:23-kor
Pontszám: 6.50
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
300. hozzászólás - 2009.12.21. 11:47:29
A vicces az, hogy a szerencse mint feltétel pont a leggyengébbeket sújtja a leginkább. Minél gyengébb ugyanis valaki, a szerencsére kidobandó LE annál nagyobb százalékát teszi ki az összes megszerzett LE-jének.

Pont ugyanaz ismétlődik itt meg, mint az entitásnál. Mindenki szem elől tévesztette, hogy mi volt az eredeti probléma, és ezért be akarnak vezetni egy irreleváns feltételt, ami logikátlan is, és igazságtalan is.

Szerintem ennél még a szintkorlát is jobb.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.81
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!