Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Epikus tárgyak elérhetősége
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
241. hozzászólás - 2009.12.20. 23:48:29 (Válasz Ösvényjáró #237 hozzászólására.)
Lehet epikus tárgya, vagy sem?

Azaz arra a felvetésre, hogy soha nem lehet epikus tárgya igen is megoldás!

Sajnos teljesen igazad van abban, hogy alamizsna szaga van, de lássuk be ő se tesz semmit keresztbe az epikus öléskor, akkor milyen alapon várna el tárgyat? Ha hagy neki a szövi magas szintű tárgyat, az ugyan ilyen alamizsna
Pontszám: 4.72
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
242. hozzászólás - 2009.12.20. 23:52:52
Üdv!

A mai utolsó megjegyzésem:
Egy másik topicban kiszámoltam, hogy a fertőzés leküzdésére maximálisan költött LE 652.500

Én 400.000 LE-t költök 28. szintig arra, hogy feltöltsek egy 1.3 millós kutat.

Holnap reggel kíváncsi vagyok, hogy ennek tükrében olvasok-e olyan hozzászólást, ami azt mondja, nem érdemlem meg a szövetségi bónuszokat.


Let


Ui:
Hálás vagyok a szövetségemnek, hogy befogadtak. Kis szint, szép remények.
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.20. 23:54:36-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.54
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
243. hozzászólás - 2009.12.20. 23:53:50 (Válasz Let. #236 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2009.12.20. 23:39:53
Ezekután én annyi bónuszt kapok, mint a kis építésűek?

Eddig is pontosan annyi bónuszt kaptál, mint a kis építésűek, csak éppen az egy nagyobb szám volt.

Félreértés ne essék, én sem vagyok ettől felhőtlenül boldog, mint ahogy többször is elmondtam már. Sajnos senki nem állt elő konkrét, kidolgozott, kivitelezhető javaslattal, így Miklós választott egy viszonylag kézenfekvő, egyszerű megoldást.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.98
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
244. hozzászólás - 2009.12.20. 23:57:06
Szerencséhez nem lehetne kötni a dolgot?

Teszem azt: pl. akinek 3 szerencséje van, az kaphasson 1 szintet mindenből. 3 támadás, 3 védekezés, 1iq
6-os szerencsénél 2 szintnyit stb...

Az epikus tárgyakat is lehetne ahhoz kötni. Ez garantálná, hogy be kelljen építeni azt a mennyiséget valahova, különben a szerencséje nem lesz annyi.
NoFear - V1
Pontszám: 8.52
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
245. hozzászólás - 2009.12.20. 23:57:12
Kedves Prisma!

Egyszerűen nem hagyhatom ezt szó nélkül:
Eddig is pontosan annyi bónuszt kaptál, mint a kis építésűek, csak éppen az egy nagyobb szám volt.


???????

Javaslat: Lélekkút töltés arányában legyen szövetségi bónusz.
A játékot pedig sohasem gondoltam, hogy nekem kell megtervezni.
Másokkal ellentétben.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.50
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
246. hozzászólás - 2009.12.20. 23:59:46 (Válasz Let. #242 hozzászólására.)
Mindenképp építéshez kellene kötni, kérdés, hogy milyen mértékben, számítson-e a konstrukció, stb... Ahogy a szerencse pluszt ad a vadászatra, a léből építésre kellene adniuk az épületeknek, ha kell valamihez kötni, akkor inkább ehhez lenne jó, nem szinthez.
Pontszám: 7.29
fórumozóRed TigerNő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
247. hozzászólás - 2009.12.21. 00:01:49
Nekem lenne egy javaslatom. Minden hasonlót megoldana. HA a top érdekeltségből (a toppos x+n. multija is beleértve) kinyitja a száját egy javaslatra ami rajta kívül sokakat szivat, lőjjük le. Eddig senki nem sírt ezért (és sok másért) de a topnak feltünt hogy jön egy generáció, aki ha neagy isten megközelíti, már nem lessz oan egyszerűen eltaposható. Legyen az a szabály hogy csak oan szabályváltoztatás lehet mostantól, ami a toppot szivatja. Én nem vagyok pók (szerintem) de lehetnék. Csak hát engem az nem hoz lázba. De amiért nem vagyok az, még nem jelenti azt hogy keresztbe akarok tenni neki. Ami most itt megy a jellegzetes magyar mentalitás: Mindegy mi van, csak másnak szar legyen. Ha nem tetszik valakinek, hogy mások alacsony szinten erősek, töröljenek, és csinálják ők is így. Nincs akadálya
Pontszám: 6.58
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
248. hozzászólás - 2009.12.21. 00:06:05
.

(Nem ide.)
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.12.21. 00:07:15-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.61
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
249. hozzászólás - 2009.12.21. 00:07:11 (Válasz Let. #245 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2009.12.20. 23:57:12
Kedves Prisma!

Egyszerűen nem hagyhatom ezt szó nélkül:
Eddig is pontosan annyi bónuszt kaptál, mint a kis építésűek, csak éppen az egy nagyobb szám volt.


???????

Az sajnos tény, hogy eddig sem függött az építéstől semmilyen bónusz mértéke (csak a megléte), ez ezzel a korláttal sem változna. Ennyiben tehát nem lenne rosszabb, mint ami most van.


Javaslat: Lélekkút töltés arányában legyen szövetségi bónusz.

Igen, ez sokkal igazságosabb lenne. Ez így önmagában azonban kevés, kellene kidolgozott javaslat, konkrét képlettel, ami egyrészt reális, másrészt pedig nagyon egyszerűen érthető (ez ugye Miklós egyik követelménye).


A játékot pedig sohasem gondoltam, hogy nekem kell megtervezni.
Másokkal ellentétben.

Egy darabig én is úgy gondoltam, hogy nem nekem kell tervezni, de egyrészt, ilyen sok ember kreativitását használni tényleg logikus, ahelyett, hogy mindent kizárólag a játékvezetés tervezne meg (akik ugye nem tévedhetetlenek), másrészt pedig sajnos vannak olyanok, akik küldetésüknek érzik azt, hogy beleszóljanak a játék tervezésébe, ráadásul meglehetősen tájékozatlanul. Épp elég kárt csináltak már, csak úgy kerülhetőek el a továbbiak, ha mindenki felemeli szépen a seggét, és a billentyűzetét, és ír a fórumra.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.07
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
250. hozzászólás - 2009.12.21. 00:18:07 (Válasz Prisma #249 hozzászólására.)
Már javasoltuk az épületek valós értékével való számolást, javasolták a szerencséhez kötést.
Most halálkomolyan az várható el a játék fórumán, hogy egy komplett fejlesztési doksival álljanak elő a játékosok?
Főleg amikor a hatszázadjára leírt "ez nem jó" után ismét az jön, hogy hát akkor többek meggyőztek, hogy így lesz jó?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.76
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
251. hozzászólás - 2009.12.21. 00:21:22
Üdv Prisma!

Érdekes amit írsz.

Bocsáss meg, de formális logika szerint hiába van igazad, ha rendszerelméleti szempontból cáfolható.
K: Mennyiben éri meg komoly erőfeszítést tenni, ha tudjuk, hogy x+1 befektetéssel is csak x-nek megfelelő eredmény érhető el?
V: Nem éri meg.
K: Mennyiben függ össze ez azzal, hogy egy ilyen változtatás hátrányosan érintené azokat is, akik nagy mennyiségű erőforrást fektettek be?
V: Nem függ össze.
K: Mi történik azokkal, akik már az erőforrásaikat a feltételeknek megfelelően csoportosították?
V: Őket komoly veszteség éri.

Igen, ez sokkal igazságosabb lenne. Ez így önmagában azonban kevés, kellene kidolgozott javaslat, konkrét képlettel, ami egyrészt reális, másrészt pedig nagyon egyszerűen érthető (ez ugye Miklós egyik követelménye).

Értelek. Megjegyzem számomra úgy tünik Birkához hasonlóan az advocatus diaboli szerepét vetted fel. Bevallom, mindkettőtöket tisztellek, de a véleményedet nem tudom elfogadni.
Ennél már az is egyszerűbb és igazságosabb -ha valóban cél a szélsőségek elkerülése-, hogy csak akkor kapja meg valaki a bónuszokat, ha az adott szövetségi építése eléri a lélekkút méretét.

Szerintem is mindenkinek írnia kellene. DE. Vizsgáljuk meg, kiket is érintene egy ilyen változás hátrányosan. Őket mennyiben lehet egy csoportba sorolni. Ha pedig a változás érdemtelenül korlátozna sokakat, akkor a változtatást abban a formában el kell vetni.

Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.21. 00:36:44-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.54
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
252. hozzászólás - 2009.12.21. 00:44:21
Let, nem szívesen feszegetem ezt tovább, de a tervezett korlát semmivel nem igazságtalanabb, mint a mostani helyzet. Eddig sem függött a bónusz mértéke az építéstől, eztán sem fog. Igen, veszteség éri azokat, akik sokat építettek, de azokat is, akik nem. Az más kérdés, hogy ha már hozzányúlunk valamihez, akkor miért nem lehet kijavítani az eddigi hibát?

Darah, Let,
Nem próbálom játszani az ördög ügyvédjét, lehet, hogy nem fejeztem ki elég világosan, amit mondani akartam. Ami pedig a következő. Valamiért (hehe, tudjuk miért) Miklós úgy döntött, hogy ezt a dolgot most meg kell oldani. Van egy kézenfekvő egyszerűen megvalósítható ötlete, ami ugyan igazságtalan, vannak vele gondok, de a felvetett problémán tényleg segít. Két választásunk van. Vagy adunk egy kidolgozott alternatívát, konkrét számokkal, ami egyszerű is, és jól is működik, vagy Miklós marad az eredeti tervnél. A másik lehetőségünk az, hogy nem adunk konkrét javaslatot, tehát Miklós bevezeti a már ismertetett korlátot, és mi káromkodunk, szomorkodunk stb. vérmérséklettől függően. Sajnos jelenleg nagyon így áll a helyzet. Tehát bármennyire nem várható, hogy a játékosok fejlesztési doksival álljanak elő, márpedig ezt kell tenni, ha jó eredményt szeretnénk. Speciel ez olyasmi, amit Jerikó jól szokott csinálni, többnyire számokkal ellátva teszi meg a javaslatait. Ezt kell tenni ebben az esetben is.

A szerencse egyébként kifejezetten rossz ötlet, hadd ne kelljen már szerencsét növelnie valakinek, ha nem arra akar gyúrni. A lélekkút mérete szintén rossz ötlet, mert óriási különbségek vannak ebben a szövetségek között. Szerintem egyszerűen az összes építéstől függő képlet kellene. Bevallom, rövid gondolkodás után nem tudtam olyat kitalálni, ami megfelelő. Majd még gondolkodok rajta, remélem, más is megteszi.
A hozzászólást Prisma módosította 2009.12.21. 00:45:51-kor
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.97
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
253. hozzászólás - 2009.12.21. 00:58:12 (Válasz Let. #251 hozzászólására.)
Fú, de jó hogy nem voltam gép előtt a hétvégén, nagyon eldurvult itt a vita.

Let. nálad a megoldás az lenne, hogy belépsz egy másik szövetségbe, manakonstrukciózol egy-két hetet, ezzel kvázi "ingyen" megnöveled az építésed, és így megnövelve az összépítésed beléphetsz szinte bármely szövetségbe anélkül, hogy LE-ből kellene töltened a kútat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.36
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
254. hozzászólás - 2009.12.21. 01:00:37
Üdv!

Azt hiszem a való életben is kedvelnélek.
Ha kommunikációelméleti oldalról közelítjük meg a problémát, akkor addig, amíg lesznek olyan hozzászólások, melyek -mondhatni fatalista módon- elfogadják a többséget érintő hibás változtatásokat, addig a döntési folyamatot rossz irányba befolyásolják. Még akkor is, ha objektivitásra is törekszenek. Erre már volt példa.
Miklós kognitív folyamatairól az jut eszembe, hogy majd készítek egy profilt, és akkor újra tárgyaljuk.
Az biztos, hogy amit ő ajánlott, túl általános és sokakat érdemtelenül hátrányosan érintene. Köztünk engem is.
Neked, és egyelőre egyedül neked nem felel meg a szerencsén (mely a manakonstrukciótól független építést jelzi) és lélekkúton alapuló új rendszer. Márpedig hibás egocentrikus okokból analógiára következtetni. Tehát egyrészről azt mondod, keressünk alternatívákat, másrészről azonnal elutasítod azokat. Itt pedig hibás az elgondolásod.
Szerintem rossz döntésekkel nem lehet egy hibát kijavítani. Ehhez nem kell fejlesztési dokumentum sem. Inkább ne változzon semmi, mint hogy hátrányba kerüljön az, aki áldozatot hoz, vagy hozott. Ez az én véleményem.


Jó éjt

Mortimer: Nem, mert kilépve onnan 20%-át elveszíteném az építésnek, ez pedig nagyon sok. Már kiszámoltam, jobban járok, ha maradok, még akkor is, ha nem orvosolja a JV a problémámat. Kb. napi 10.000 építéstől esek el a manakonstrukció miatt, de azt nem vállalnám, hogy 90 napig csak "manakonstruálok", hogy ne kelljen LE-t költeni. Azért köszönöm.
Még valami: ettől függetlenül a változtatások ilyen formában értelmetlenné tennék a sok építést, bármelyik szövetséghez tartozok is.
Egyébként pedig kedvelem a szövetségemet, úgyhogy nem szeretnék átlépni sehova, sőt, ha végül rosszul alakulnak a dolgok, remélem akkor is maradhatok.
A hozzászólást Let. módosította 2010.11.27. 23:22:56-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.54
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
255. hozzászólás - 2009.12.21. 05:58:11 (Válasz Prisma #252 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.21. 00:44:21
A szerencse egyébként kifejezetten rossz ötlet, hadd ne kelljen már szerencsét növelnie valakinek, ha nem arra akar gyúrni.


Már miért lenne rossz ötlet? Ponthogy a szerencse van közvetlen összefüggésben az építéssel, legyen az kis vagy nagyszintű karakter. Ez lenne a legkézenfekvőbb megoldás, és akkor mindenféle manakonstrukciót és kút méretet ki lehetne küszöbölni.
A szerencsére meg nem kell gyúrni, de akkor az azt jelenti, hogy a karakter nem költ semmit építésre saját LE-ből, akkor miért is járna neki annyi bónusz? Ha megjelennek az új épületek amiket csak LE-ből lehet építeni, ez teljesen aktuális lenne és passzolna a képbe.

Inkább az a kifejezetten rossz ötlet, aki rendesen fejlesztette az építést, hogy be tudjon épülni, beépített többszáz ezer LE-t a semmire? Nah ez az abszolút rossz ötlet, hogy akkor a szintje miatt ne kapjon rá bónuszt, magyarán szórta az LE-t ki az ablakon...
NoFear - V1
Pontszám: 8.15
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
256. hozzászólás - 2009.12.21. 06:57:17
Király. Ahhoz képest hogy az első oldalakon kb le is lett zárva az ügy azzal hogy érdemtelen témáról beszélgetünk, ahhoz képest megjött pár ember, 13 oldal, és még egy korlátozás, és törölni akar a szövink egyik legjobb fej embere és egyben legjobb karaktere.
A hozzászólást Szabinho módosította 2009.12.21. 06:58:45-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 7.11
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
257. hozzászólás - 2009.12.21. 07:33:51 (Válasz Prisma #252 hozzászólására.)
Prisma, adott problémára adott megoldás a kút és az ő kávája megoldás, hogy kisasszonyosan fogalmazzak.
Nemhogy nem féligmegoldás a köréépítés ellen, hanem tökéletes lobbi mellette.

Minek adjon ki valaki félmillát valamiért, ha elég ezret kiadnia?

Csöppet sem csodálkoznék, ha gombamód megszaporodnának az ilyen szövik.
Jójó, bónuszt "csak" annyit kapok, mint a többi, de ez csak egy ezresbe fáj, és még epik tárgyat is lesz sanszom vinni, ha odaér majd a köréépítőm, hogy felrántsa nekem az épületet, nomeg elveri az eleinte még szintben nekem passzoló epiket.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.01
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
258. hozzászólás - 2009.12.21. 08:51:07
Üdv!

Azt hiszem ez a szinttől függő korlátozás oda vezetne, hogy jelentősen csökkenne a különbség egy szinten belül a szövetségek közt. Csak nagyon magas szinten lenne értelme nagy szövetség tagja lenni.
Ha ez a változtatás megtörténne, jóval kevésbé számítana a közös erőfeszítés, és értelmét veszítené, hogy melyik szövetség tagja vagyok. Mégpedig azért, mert a szintemtől, azaz -legalábbis részben- a játékkal eltöltött időtől függne mennyi bónuszt kapok, nem attól, mennyit építettem.
Ez pedig nem túl elegáns.

Darah-val egyetértek. Így is lenne körbeépítés, hiszen még mindig semmi nem zárná ki, hogy valaki a maximális bónuszok miatt felhúzza az épületeket valakinek, sőt, hogy hagyja, hogy licit nélkül 1 kincspontért elvigye az epikus tárgyakat. Tehát akinek eddig problémát jelentett a körbeépítés, az sem nyugodhatna meg.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.54
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
259. hozzászólás - 2009.12.21. 09:06:15
Az egész dolog megint ott sántít, hogy a top és csak is a top kapja a fejlesztéseket az alacsonyabb szintű karik meg a korlátozásokat. Ugyanolyan, sőt komolyabb aránytalanságokat okoz a topban a HT, a KH (még mindig nem értem miért nem kapja meg a többi játékos is a "nesze itt van 500k LE ingyen" gombot, melyet havonta egyszer lehet használni) mint alacsony szinten a VF (a HT-val ellentétben ezt bárki használhatja, ha szeretné) vagy a túl sok klánbónusz. (A túl sok klánbónusz pedig megint a mankonstrukció hibája, hiszen lehetetlen lenne egy nagy klán kútját feltölteni, ha nőne az építkezések alatt.)

Szerintem a szint korlátozás helyett/mellett inkább kerüljön őskőbe az epikus tárgy. Megvan a limit amitől mindenki őskő nélkül is használhatja, de ha a karakter alacsonyabb szintű akkor is használhatná +őskő segítségével. (Mondjuk 60-as szintű tárgyat 15. szintű karakter 15 őskőért a kincspontok mellett) Így megoldódna Miklós azon problémája, hogy így csak a prémium játékosok juthatnának a táphoz, ami egyébként az elmondása alapján nem borít semmilyen egyensúlyt.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.97
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
260. hozzászólás - 2009.12.21. 09:12:38
Tiszteletem!

Rövid összefoglalás:

1.) A játék szabadságát meg akarom tartani, csak az extrém eseteket akarom elkerülni. (pl. 1. szinten 60-es elnyelés. És Ariel: ez nem piszlicsáré dolog, meg lehet csinálni). Szó sem volt arról, hogy a tárgy szintje ne lehessen nagyobb, mint a karakteré, ez a korlátozás értelmetlenül túlzó lenne.
2.) Nem akarok olyan túlkomplikált képletet, amit senki sem ért.
3.) Az építéshez való kötés nem jó ötlet. Abból nem lesz baj, ha egy 80. szintű karakter keveset épített, és mégis használhat 80. szintű tárgyat. A gond abból lehet, ha a 80. szintű karakter 300. szintű tárgyat használhat.

Egy egyszerű, csak az extrém módon exploitoló, vfezőket nem korlátozó, szinthez kötött megoldás, ahogy többen javasolták is:
- Egy karakter max. olyan szintű epikus tárgyat használhat, amelynek a szintje másfélszerese (esetleg kétszerese?) az ő szintjének.
- Gyakorlótér / Védőfal/Nekrofun trón: maximum szint/2 szintnyi számít. Tehát egy 20. szintű karakternek max. 10 szint. Ez már egyébként hónapokkal ezelőtt be lett ígérve.


Összegeznék én is. A bejegyzésekből látható, hogy külön kellene venni az epikus tárgyak és a szövetségi bónuszok problémáját.
A szövetségi bónusz egyszerűbben összefüggésbe hozható építéssel/szerencsével, mint az epikus tárgyak szerzése.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.51
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője