Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Epikus tárgyak elérhetősége
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
101. hozzászólás - 2009.12.19. 12:51:05 (Válasz Miklós #99 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.19. 12:40:43

- ha valakinek a szintje, vagy a lélekkúthoz viszonyított értéke egy meghatározott arány alatt van, akkor a tárgya, a bónuszok stb. is arányosan kevesebb bónuszt adnak. szerintem ez lenne messze a legigazságosabb rendszer. Ha a szinttel számolunk, ott kevésbé van visszaélési lehetőség, a lélekkút viszont sokkal reálisabban modellezi, hogy mi az a feltétel, amitől egy karakter ténylegesen jogosan használhatja e bónuszokat.


Sajnos ez egyben a legkönnyebben kijátszható is. Ráadásul manakonstrukcióval úgy tudok építeni, hogy nem nő a kút mérete.
Pontszám: 7.30
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
102. hozzászólás - 2009.12.19. 13:21:00 (Válasz Miklós #99 hozzászólására.)
Aki a szintjén és környékén a legerősebbek közé szeretne tartozni, annak kötelező megvenni az ősköves tárgyak egy részét, amit a karakterfejlesztési stratégiája indokol. És ha epikust akar ölni is fizetnie kell érte, mert csak kiégett őskőből 3. szintű energiakristályosítót húzni borzalmasan hosszú idő.
Aki pedig versenyszerűen játszik, az a hozzá hasonlóan erős konkurenciával versenyzik elsősorban.

Az erősség próbája a bajnoki viadal. Azonban ahogy írtad is, ezt jelentősen eltorzíthatja az ingyen épületbónusz. Ezt az építkezéshez való kötéssel ki lehet küszöbölni, viszont a szinthez kötés inkább igazságtalanság, mint a probléma megoldása. Portyában sokkal kevésbé számít, mint azt sokan feltételezik, szívesen kifejtem sokadjára is, hogy miért ha szükséges. A legjobb példa, ha NoFeart hozom fel a V1-ről, aki szövetségi bónuszok nélkül ért el magasan kiemelkedő eredményt. Ettől függetlenül még igazságtalan, ha valaki építés nélkül jut hatalmas bónuszokhoz. Arra akarok kilyukadni, hogy ennek a bajnoki viadalon van leginkább látható eredménye. A legigazságosabb az volna, ha a szövetségi épületbónuszok az épületek összköltségét és a karakterek által beépített mennyiséget összhangba hozva lennének kalkulálva. Ez mind alacsony, mind magasabb szinten igazságos megoldás volna. Itt jegyzem meg, hogy Darahnak tökéletesen igaza van, amikor arról ír, hogy valakitől azért elvenni az épületbónuszokat nem korrekt, mert alacsony szintű, ha megdolgozott érte.
Pontszám: 7.15
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
103. hozzászólás - 2009.12.19. 13:21:48 (Válasz Jeriko #101 hozzászólására.)
Viszont az megoldás lenne, ha a hatást kifejtő épületek építési költsége lenne az alap, nem a lélekkút.
Pontszám: 7.15
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
104. hozzászólás - 2009.12.19. 13:23:54 (Válasz Mortimer #100 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.19. 12:48:44
Ha visszanézel, pont én magyaráztam ezt másoknak.


Öööö... izé:

Idézet: Mortimer - 2009.12.18. 13:18:11
Idézet: Miklós - 2009.12.18. 13:09:57
A beépítést nehezíteni, korlátozni stb. értelmetlen. Simán meg lehet csinálni azt, hogy az 1. szintű és a 80. szintű karakter létrehoz egy szövetséget, az 1. szintű beépíti az 1000 LE-t, és utána teljes jogú tag lesz, hiába lesz 100ezres lélekkút a nap végére.


A két mondatrész között mi az összefüggés? Nem magyaráztad meg, hogy miért értelmetlen.


Pontszám: 8.33
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
105. hozzászólás - 2009.12.19. 13:25:25 (Válasz Miklós #99 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Cavalorn módosította 2009.12.19. 13:45:18-kor
Pontszám: 6.66
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
106. hozzászólás - 2009.12.19. 13:26:50
Jerikó: tökéletesen igazad van, akkor nincs jobb ötletem, mint valahogy a szinthez kötni.

Ywgardd, hidd el, a +60 támadás és +15 IQ többet ér, mintha normál helyett prémiumos tárgyad van...
Pontszám: 7.50
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
107. hozzászólás - 2009.12.19. 13:32:22 (Válasz Miklós #99 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.19. 12:40:43
tudok csinálni egy alacsony szintű karaktert, akire egy kanyi őskövet sem költök, mégis ... bármilyen, nem multizó, a játékért fizető játékost könnyedén le tud nyomni...


Ez egy teljesen respektálható szándék (mármint a prémium játékosok védelme). Végül is, ha nincsenek prémium játékosok, akkor nincsenek nem prémiumosok sem, mert játék sincsen. Nem tudom azonban kihagyni, hogy ez a fenti mondat egy az egyben alkalmazható a TP tömésre, azzal a különbséggel, hogy az ellen ugye tényleg semmilyen védelem nincsen, míg a portyában való lenyomás ugye a támadónak okoz kárt, ha a védekező konyít valamit a játékhoz...

Ami a korlátozást illeti, lélekkút méretéhez kötni azért nem jó, mert azzal egyszersmind az is be lesz korlátozva, hogy mekkora lehet a szintbeli különbség a szövetség legmagasabb, és legalacsonyabb szintű tagja között (vagy az átlaga, és legalacsonyabb szintű között). Persze, ha ez is cél, akkor nincs vele gond.
A hozzászólást Prisma módosította 2009.12.19. 14:16:41-kor
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.46
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
108. hozzászólás - 2009.12.19. 13:41:46 (Válasz Miklós #104 hozzászólására.)
Aha, te beépítésre gondoltál, pedig azon kivül másfajta nehezítés is létezik.

Szerintem egyszerűen megvalósítható lenne az épületek lélekkútfüggetlen méretének kiszámítása, mennyi LE kell egy adott szövetség létrehozásához, majd ebből lehet számolni egy virtuális lélekkútméretet, melyet a manakonstrukció nem befolyásol.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.24
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
109. hozzászólás - 2009.12.19. 13:45:05 (Válasz Miklós #106 hozzászólására.)
Igen, a lélekkút nagyon könnyen megkerülhető, ezért szerintem legyen inkább a szerencséhez kötve, azt sehogy nem lehet megkerülni. Mondjuk 1. szintű gyaktér/védőfal hasnálatához kell legalább 1es szerencse, a 2. szinthez már 10, stb. Csak mondtam egy számot. Be lehetne lőni precízen.

Epikus tárgyaknál ugyanilyen elven például a tárgy szintje alapján kiszámolt szerencsét kéne elérni, hogy 100%-osan működjön.
Pl. 80. szintű tárgyhoz kell 200as szerencse (mondtam egy számot...) és nekem van 150es, akkor az én kezemben 75%osan működik.
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
110. hozzászólás - 2009.12.19. 13:50:53 (Válasz Cavalorn #109 hozzászólására.)
A szerencsével az a baj, hogy a szövetségi ki-be lépkedés erősen csökkenti. Ha egy szövetség gyenge, sok hadüzenetet kap, akkor ha ezért kirúgják/kiléptetik emiatt a tagjaikat akkor duplán szívnak.

(Ezt csak zárójelben, utólag: egy 150-es szerencséjü emberke akár egyedül is le tud verni egy 80-as tárgyat dobó epiket. Ilyenkor fura helyzet lenne, hogy egyedül öli meg, mégsem használhatja a tárgyat.)
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.19. 13:54:06-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.36
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
111. hozzászólás - 2009.12.19. 14:56:57 (Válasz Mortimer #110 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.19. 13:50:53
A szerencsével az a baj, hogy a szövetségi ki-be lépkedés erősen csökkenti. Ha egy szövetség gyenge, sok hadüzenetet kap, akkor ha ezért kirúgják/kiléptetik emiatt a tagjaikat akkor duplán szívnak.

A szerencse csökkenésének így sincs visszatartó ereje, így talán lenne.

(Ezt csak zárójelben, utólag: egy 150-es szerencséjü emberke akár egyedül is le tud verni egy 80-as tárgyat dobó epiket. Ilyenkor fura helyzet lenne, hogy egyedül öli meg, mégsem használhatja a tárgyat.)

Istenem.... Ezért írtam oda, hogy csak mondtam egy számot...
Pontszám: 6.66
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
112. hozzászólás - 2009.12.19. 15:03:22 (Válasz Miklós #99 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.19. 12:40:43
Sok érdekes hozzászólás elhangzott itt, és nagyon jól körüljártátok a problémát.
...
Abban a pillanatban, hogy tudok csinálni egy alacsony szintű karaktert, akire egy kanyi őskövet sem költök, mégis +60/+60/+15 bónuszt, és 80. szintű epikus tárgyakat használhat, és bármilyen, nem multizó, a játékért fizető játékost könnyedén le tud nyomni, bajnoki viadalon, portyázásban, akárhol, akkor az egy hiba a rendszerben, amit korrigálni kell.

Tehát korlátozásra nincs szükség azért, hogy a játékegyensúly fennmaradjon, a játék szabadsága ennél sokkal fontosabb. De a multizás akadályozására, és a prémium játékosok érdekeinek védelmére ez igenis szükséges.



Miklós megmondta a frankót: egyensúly keresésnek köze nincs a korlátozási tervekhez. Hanem ahhoz, h a prémesek legyenek a legtápabbak és lezárjon egy olyan utat amivel nem prémes erősebb lehet náluk.

Olvassátok kérlek vissza. Erről ír.

Ezzel szemben nem lehet érvelni. Legalább nem álszent. Rég megmondta,ha fizettek csalhattok multizhattok, beléphettek egymáshoz.
Most hozzáteszi: ha lesz valaha is olyan, h a nem prémesek eséllyel lépnek fel ellenetek akkor megvédünk titeket, csak tejeljetek.
Pontszám: 6.27
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
113. hozzászólás - 2009.12.19. 15:07:23
Mindenképp valami olyan szám kellene, ami mindenkinek egyszerűen érthető. Ha valaki komplikált képlet dönti el, használhatom-e a tárgyat, az semmiképp sem jó. Akár a szerencséhez kötni lehet, ugyanolyan egyszerű, mint a szintet nézni. A szint talán azért jobb, mert a képletnek hosszú távon, magas szinten is jónak kell lennie. Márpedig nehéz azzal számolni, hogy hosszútávon 30. vagy 60. szinttől kezd el valaki manakonstrukcióval építeni normál építés helyett. A szint olyan szempontból jó mérőszám, hogy azt azért elég jól lehet tudni, hogy 10. szinten a +60 elnyelés vagy +60 védekezés problémás lehet.
Pontszám: 6.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
114. hozzászólás - 2009.12.19. 15:09:14 (Válasz Prisma #107 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.19. 13:32:22
Nem tudom azonban kihagyni, hogy ez a fenti mondat egy az egyben alkalmazható a TP tömésre, azzal a különbséggel, hogy az ellen ugye tényleg semmilyen védelem nincsen, míg a portyában való lenyomás ugye a támadónak okoz kárt, ha a védekező konyít valamit a játékhoz...

Ezzel kapcsolatban már van egy javaslat, csak még nem jutottunk odáig, egy új szaki, ami mindenképp ad LE-t, ha a portyában kevesebbet nyersz valamennyinél. Erről is lesz majd egy topic.
Pontszám: 6.50
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
115. hozzászólás - 2009.12.19. 15:10:30 (Válasz BaalCain #112 hozzászólására.)
De mi számít prémium tagnak? A prémium tagság teljesen felesleges alacsony szinten, egyszerűen semmit nem ér (egyszer érdemes megvenni a saját avatar és az állatelnevezés miatt). Viszont alacsony szinten is vesznek az emberek ősköves felszereléseket (főleg fegyvert, mert alacsony szinten csak az számít), ők már kaphatnak nagy epikus cuccot?

Vagy mi az ára? Mennyi pénzt kell beleölnöm a játékba havi szinten, hogy megkaphassam 15. szintű karakteremnek a 70. szintű szürke lélekrablót? Lehet nem ártana már egy fix havi díj kidolgozása, mert már átláthatatlan, hogy ki milyen opciókkal élhet és mennyiért.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.76
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
116. hozzászólás - 2009.12.19. 15:11:41
Ha korlátozás lesz akkor a top karik se szaladozzanak büntetlenül nagyobb szintű cuccokban mint amilyenek.
Meg vagyok győződve, h a közép mezőnyből sokak, a top epik ütőkből pedig szintúgy jó páran magasabb szintű epikekben vannak mint a többiek.

Továbbá én prémes vagyok. Éppen ezért védelmet kérnék azoktól akiknek magasabb szintű epikus tárgyak elérhetőek mint nekem és a besték használják is ellenem.
Igaz 72. szintű vagyok, de a tény az tény, h van aki sok körrel előttem álló felszereléssel bír, kérném a védelmet.
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.12.19. 15:16:59-kor
Pontszám: 7.87
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
117. hozzászólás - 2009.12.19. 15:21:10
Idézet: Miklós - 2009.12.19. 12:40:43

- ha valakinek a szintje, vagy a lélekkúthoz viszonyított értéke egy meghatározott arány alatt van, akkor a tárgya, a bónuszok stb. is arányosan kevesebb bónuszt adnak. szerintem ez lenne messze a legigazságosabb rendszer. Ha a szinttel számolunk, ott kevésbé van visszaélési lehetőség, a lélekkút viszont sokkal reálisabban modellezi, hogy mi az a feltétel, amitől egy karakter ténylegesen jogosan használhatja e bónuszokat.


Egyébként jól látom ezt a szintes ötletet amit Miklós akar:

Meg fognak szívatni MINDEN EGYES hosszú ideje szövitag vfel menő és pók karit is? mert alacsonyabb szintű mint ahogy a kút méret indokolná???
Megint szinthuszár rules???

És ezek után ki fog átlépni nagy kúttal bíró szövibe?
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.12.19. 15:22:48-kor
Pontszám: 7.87
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
118. hozzászólás - 2009.12.19. 15:23:07 (Válasz BaalCain #112 hozzászólására.)
jó a szó. viszont "pénz beszél, kutya ugat". abban a pillanatban hogy regisztrálsz egy "ingyenes" játékra, el kell fogadnod hogy "free to play, pay to win". egyébként a VU-ban simán lehetsz jó anélkül is hogy fizetnél. tök mind1 hogy valaki prémezik, ha nem fejleszti rendesen a karakterét halálra fogják verni. én 36-os szinten a szintem egyik leggyengébbje voltam, 6 szintel később benne voltam a szint top10-ében mind SZÖ-vel mind TÖ-vel, és akkor még nem prémeztem.

az epikus tárgy szinthez kötése nagyon nagy hiba volna, kb kiszúrna a most VF-ező 40-60-as mezőnnyel. a mi szövetségünk lecsap heti 2 epikust, eljutnánk oda hogy csak 1-2 tagunk tudna rá licitálni mert a többieknek nincsen meg a szintje. persze leszólhattok hogy "akkor ne VF-ezzél", de nem egyedi esetről van szó hanem a játékosbázis 40 feletti részének kb a feléről.

szerk: BaalCain, mentek a 10-esek.
A hozzászólást S0laris módosította 2009.12.19. 15:25:03-kor
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.45
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
119. hozzászólás - 2009.12.19. 15:24:49 (Válasz BaalCain #116 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.12.19. 15:11:41

Meg vagyok győződve, h a közép mezőnyből sokak, a top epik ütőkből pedig szintúgy jó páran magasabb szintű epikekben vannak mint a többiek.



Lefordítom magyarra, mit írtál: vannak karakterek, akik magasabb szintű epikes cuccal rendelkeznek, mint a többiek.
Igen, helyes meglátás. Amíg a szövik óraműpontossággal nem egyszerre verik az epikeket, addig bizony ez előfordul
Pontszám: 6.40
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Epikus tárgyak elérhetősége
120. hozzászólás - 2009.12.19. 15:30:20
Jaja Jerikó így van. ÉS eddig nem kérdeztük, h milyen epikust ütöttek éppen. De ha megvizsgáljuk alacsony szinten, h sokaknak nincs olyan értékes, használható ékszere, akkor miért is nem vizsgáljuk meg magas szinten?

És nem csak a többieknél magasabb a náluk lévő epikus cucc, hanem a saját szintjüknél is. Az azúr fele akkor mostantól amit ki tudnak ütni tárgy azt nem használhatja majd, vagy nem teljes értéküként?
Sőt, ti A Tgy hanyadik szintű epikus tárgynál is jártok? lesz olyan aki szintből adódóan fel tudja venni?

Vagy rátok ez a változtatás sem fog vonatkozni?

edit: ellenőrizve, a Tgy harmada nem használhatná rendesen a köv tárgyat mert magasabb szintű nála, Azúrból meg ha jól látom 3 fognak licitálási jogot kapni, hha nézik a tárgy és játékos szintjét
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.12.19. 15:37:31-kor
Pontszám: 6.28
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!