Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szerencsekerék
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
401. hozzászólás - 2012.03.13. 08:57:43 (Válasz Birka #397 hozzászólására.)
Ment a 10 pont. PONT így gondolom.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 6.51
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
402. hozzászólás - 2012.03.13. 09:08:14 (Válasz PottomPanna #400 hozzászólására.)
Panna, az nem elég esélyegyenlőség, hogy csak őskőért eshet UR?

Valamint olvasd el a tegnapi Miklós hszeket, jön az "esélykiegyenlített" random...
Pontszám: 5.87
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
403. hozzászólás - 2012.03.13. 09:10:50 (Válasz Miklós #399 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.13. 08:48:51
Az AHs tárgyakkal kapcsolatban lehet hogy attól féltek, hogy akkor ezek most felhígulnak, boldog-boldogtalan ezzel rohangászik majd. Ettől nem kell félni. Ha a számokat nézzük, nagyjából minden 2-3 tudás könyvére, ami elkel az AHban, fog jutni 1 db, amit kipörgetnek a szerencsekeréken...


Aham. Pont ez a baj. Pont ettől félünk.
Ha mindenki megkapna fél év alatt az csak illuzióromboló lenne, így meg valós különbséget szül. (Bár mintah ezt már írtam volna.)

Egyébként számolok mondjuk 100 karival akik porgetnek oskovesen (/vilag), napi 2-szer, evi 350 napon, az 70000 porgetes egy ev alatt. 2-3 tudas konyv az kb. fel ev, tehat az esely ha ez igaz 1/35000 korul mozoghat (pluszminusz nagyonsok). Az meg kb. 0,003%. Hat ez nem sok.

Azt akkor jól vágom, hogy az esélykiegyenlített randommal 50 év után tuti megkapom a tudás könyvet?
A hozzászólást Kocos módosította 2012.03.13. 09:23:54-kor
Pontszám: 7.19
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
404. hozzászólás - 2012.03.13. 09:22:24 (Válasz Tseby dr akula #371 hozzászólására.)
Idézet: Tseby dr akula - 2012.03.12. 21:03:29
Idézet: Kocos - 2012.03.12. 20:56:52
Ha elolvasod figyelmesen, te is azt írod amit én. Erősebbé nem tesz, csak felgyorsítja az egyik erőforrás szerzést, aminek ára is van ugye, egy hétig pihenő üzemmódban be kell tárazni a pp-t.


Ha egy eroforrast gyorsabban kapsz mint mas, az bizony nagyon komoly tap.


Csak annak táp aki siet,


Tehát ha te több kihívást tudsz csinálni (állat fejlődik, kristalypont) az sietség? Ha Eseményben toplistán végzel az sietség? Ha több küldetést tudsz csinálni az sietség?
A PP-t a játékosok zöme elkölti. Miért tesz így? Mert jó a LE/TP arány ami kijön belőle. Tehát ha ebből a jó arány többet szerez, akkor bizony javulni fog a globális LE/TP aránya erősödik a kari.
Azoknak nem táp a reflex könyv akik amúgy is 30 PP-n vannak, illetve akik amúgy sem költik el a PP-jüket. Ők szerintem kevesen vannak.
Pontszám: 6.25
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
405. hozzászólás - 2012.03.13. 09:26:56
Ami tény, h Miklós hozzáállása sokkal konstruktívabb az utóbbi időszakban. Én éppen ezért nem töröltem.
Az is tény, h a 30 -40 éves felnőtt emberekkel nem lehet úgy beszélni mint a tizenéves tacskókkal.

Nem kiégésről van szó. ezekkel a játékosokkal sokat terveztünk szerveztünk dolgokat. Sokkal inkább olyan utolsó csepp.
az, h bármi fejlesztés jön nekünk kell utána számolni működik-e. rengeteg hibát elcseszést Baratyjal beszélünk meg. Sokan nem számolnak utána, a hajatokat tépnétek mennyi elméletileg kiírt dolog másként működik.-még akár fél évvel a hiba jelzése után is.

Mindezek mellé a valós problémákkal a játékos állomány fogyásával és játéklehetőség beszűkülésével nincs foglalkozva. Az, h már ne csak az élmezőnybe hanem itt is ott feltűnjön, h nincs elég bajnoki résztvevő kell klón kiegészítés...

Az elmúlt 3 hónapban ismét megnőtt a játék költsége, drasztikusan. sisak, szerencsekerék Karácsonyi ajándék a behónak relik vásárlás keretében....ezt is vhogy lenyeltük.

Kijött egy rosszul megszerkesztett fejlesztés. kis kreativitással több egyedi tárggyal kisebb pénzéhséggel sokkal jobb lett volna.
Mégsem ezután jöttek a törlések. Hanem miután megjöttek a hétfői Jvs hszek.

Nekem8 küldött egy smst. Nem látja értelmét top karakter fejlesztésnek és ezért rengeteg pénz beleölésének, ha a játékvezetés időről időre lekompenzálja a játéktudást és felzárkóztató fejlesztéseket tart. közben még be is olvasnak a top karaktereknek, h mit képzelnek.

Nem számít a tudás és beleölt idő már annyira. Sokkal inkább a cash és a szerencse.
Pontszám: 8.87
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
406. hozzászólás - 2012.03.13. 09:28:02 (Válasz Miklós #383 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.12. 23:49:20
ha a többség ezt akarja (szavazás) akkor kivehetjük az AHs tárgyakat


Most magam ellen beszélek, de azok is szavazni fognak akik nem pörgetnek őskőért, ezért nem eshet nekik ilyen táp? Mert ugye az ő válaszukat merném boritékolni. Viszont azt nem látom, hogyan lehet eldönteni, hogy ki használ ehhez őskövet és ki nem.
Pontszám: 7.75
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
407. hozzászólás - 2012.03.13. 09:30:22
BaalCain! ment a 10 .Én speciel nem tudtam volna ilyen jól megfogalmazni , lényege ez .
V5 Trakk
Pontszám: 6.34
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
408. hozzászólás - 2012.03.13. 09:36:46 (Válasz BaalCain #405 hozzászólására.)
De miért kell törölni? Miért nem lehet csak katába menni pár napra míg lehiggadsz? Már rég nem itt lennék, ha nem mennék el inni néha
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.85
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
409. hozzászólás - 2012.03.13. 09:36:50 (Válasz Viszok009 #394 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2012.03.13. 07:59:51
Szerintem azert bekerulhetne mas AH-s tetel is. Nem gondoltatok Buvos sipra? Ha mar tapasztalatko bennt van.

Apropo Morze irta a Kincsesladat, ez megegyezik az epikus kincsesladaval vagy sem?


Megegyezik. És Kóc írta, csak nem jól lépett be. Nem szerepjátszom, a karakterem nem pofázik.
Pontszám: 7.19
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
410. hozzászólás - 2012.03.13. 09:39:38 (Válasz DOMAKUTYA #395 hozzászólására.)
Idézet: DOMAKUTYA - 2012.03.13. 08:03:25
biztosan bemákolt


Szép kifejezés ez.

A bajnoki öv meg vajon mi lehet?
Pontszám: 6.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
411. hozzászólás - 2012.03.13. 09:43:44 (Válasz Birka #397 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.03.13. 08:20:15
Utólag már NEM lehet kivenni a dolgot, és nem is lenne korrekt.


Felsorolnám ellenérveimet. Utólag is ki lehet venni a dolgot, és bent hagyni nem is lenne korrekt.
Pontszám: 7.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
412. hozzászólás - 2012.03.13. 09:45:42 (Válasz PottomPanna #400 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2012.03.13. 08:53:14
Noh akkor törlöm is gyorsan a sznobizmussal átitatott hszemet, mert ezzel megnyugtattál Miklós. :)Tapasztalatkövem van, amiért -nekem- sokat fizettem, és jöttem első szuszra háborogni, hogy micsoda dolog ez. De ahogy a pöttyös rudival se pörgetem ki a pendriveot pedig nagyon akarom, itt is csak a italos 0,00001 af-ek esnek. Nem lehetne berakni a képletbe, hogy aki őskövesen forgat, plusz relikje is van, annak valamivel nagyobb esélye legyen? Tudom, nagyobb esély már az is, hogy többet forgathatok, de valamivel nagyobbat? Csak egy hajszálnyi, de azért érzékelhető esélykülönbségre gondoltam.


Mivel tapasztalatkövet már nem kaphatsz, az esélyed a többi UR nyereményre nagyobb. Kérésed teljesítve.
Pontszám: 6.25
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
413. hozzászólás - 2012.03.13. 09:48:39
Én szeretném hogy benn maradjon, reggel itt nézzük munkatárssal, hogy mit sikerül pörgetni, és kell ilyen nagy kaliberű tárgy

De meg lehet győzni

Az a dolog is tetszik, hogy ne ezek a tárgyak legyenek benn, hanem ugyanilyen tulajdonságú, más nevű tárgyak, így az, akinek van tudás könyve, kipörgetheti még egyszer. Akinek meg reflexek könyve van, azt nem tudom
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.42
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
414. hozzászólás - 2012.03.13. 10:06:15
Szervusztok!

Miklós: Átrágtam magam a vitán, és szegény, nem prémiumos játékosként szeretném azt javasolni, hogy töröljétek el azt, hogy csak Őskőért lehet relikviát nyerni. Adjatok 1% esélyt az első forgatásra is. Ez nem sok, hisz ugye itt akad nem nyert lehetőség is. Azt a százalékot pedig nyugodtan le lehet vonni az egy szinttel kisebb nyereményből.

A nyereményeket nem kell változtatni, aki pénzért játszik, annak menjen az esélykiegyenlítés, az jogos, aki őskő nélkül forgat, annak már a lehetőség is nagy ajándék.

Esetleg kisebb, vagy közepes nyereménynek be lehetne tenni a drágaköveket, amiket őskőért is lehet venni, azok nem kevernének annyira be, aki megvette őskőért, az azt kapta, amit kért, itt meg főleg a nem prémiumosok számára lehetne egy lehetőség kipróbálni, hogy mennyit segíthet a drágakövezés, mégha random is esik. Utóbbi ötletnél gubanc lehet, hogy az eladás hogyan működjön: Eladható legyen őskőért, mint a vásárolt (ez egyjegyű őskőbevételt jelentene egy nem prémesnek, kiégett őskő átalakítása nélkül, és visszatérítés hasonló értékben a prémesnek, aki előreláthatólag úgyis hamarost felhasználja), avagy csak LE-ért, ekkor jelölni is kéne, hogy melyik vásárolt, és melyik nyert, ez bonyolult.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6.03
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
415. hozzászólás - 2012.03.13. 10:07:00 (Válasz BaalCain #405 hozzászólására.)
Az elmúlt 3 hónapban ismét megnőtt a játék költsége, drasztikusan. sisak, szerencsekerék Karácsonyi ajándék a behónak relik vásárlás keretében....ezt is vhogy lenyeltük.



Ezek megnövekedett költségek?
Szerintem nem. Karácsonykor kaphatott mindenki a kövei mellé relikviát vagy ajándékozhatott ha akart követ venni.
Sisakok? Ez kicsit vicces... Magas szinten már az ember nem falja a szinteket néha kell csak kavicsos felszerelést venni.

Szerencsekerék?
Na ez még ahogy olvasom erösen alakulni fog, de ez sem egy kötelezöen használnivaló része a játéknak.

Ezek olyan "mellék/kiegészítö" költségei a játéknak és a lassú tempót tekintve egyáltalán nem horribilis.
Ami kavicsot eldurrantotok "töménytelen " mennyiségben az a küldipörgetéshez megy el. De ezt toltátok eddig is vagy nem?
Régóta játszotok, régebb óta mint mi "új/zöldfülü" játékos társaitok. A legutóbb 1.3 éve elindított karakterem 92. szinten van a V5-ön. Kezd marha unalmas lenni mert alig alig vannak játékosok a változatossághoz a bunyóban, egyre nehezebben lehet az eventeken is teljesíteni. A törlések igazi oka ez lehet nem pedig a szerencsekerék.
Változások voltak böven a játék alatt, volt aki törölt miattuk.

Az élet megy/ment tovább... Most lehet még egy adag játékos törölt. Mindenkinek nem lehet a kedvére tenni.

Valszeg én is törlöm majd a karimat vagy átadom valami fanatikusnak és indítok egy másik karit. Magas szinten igenis dögunalom a játék, a kutya itt van elásva. Csürhetitek csavarhatjátok, Miklósék a fejlesztéssel egy kis színt akartak belevinni a játékba ezzel. "100" éve itt nyomultok az hogy most másoknak is "több 10 ezer az egyhez" esélye van hogy kap valami jót az mennyiben fog változást okozni a te karid esetében?

Ha nem változik a játék az újdonságoknak köszönhetöen az egész úgy ahogy van dögunalom lesz.
Sokat kardoskodtok ragaszkodtok a hagyományokhoz. Ha ez az életben is így lenne még szakócát használnánk az acél fejsze helyett. Vaskalaposok vagytok, már bocsi a jelzöért.
A hozzászólást Klarinét módosította 2012.03.13. 10:10:14-kor
Pontszám: 7.65
népszerűRomantikus erőszakFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
416. hozzászólás - 2012.03.13. 10:07:48
elnézést elírás
A hozzászólást Romantikus erőszak módosította 2012.03.13. 10:08:45-kor
Pontszám: 7
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
417. hozzászólás - 2012.03.13. 10:10:28 (Válasz Klarinét #415 hozzászólására.)
Idézet: Klarinét - 2012.03.13. 10:07:00
Magas szinten igenis dögunalom a játék, a kutya itt van elásva.


Csak ha topkarit akarsz vinni. Sok a kötelező program, kevés a kűr. Nekem napi 1 katt a kötelezőm, ezért élvezem is.
Pontszám: 6.25
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
418. hozzászólás - 2012.03.13. 10:32:34 (Válasz BaalCain #405 hozzászólására.)
Amúgy én is tapasztalom ezt "a jó játékosok kárára kompenzáljuk az esélyeket, hogy a bénáknak is legyen sikerélménye" dolgot...nem sorolom fel a 3 év dolgait, egy példa, jött a VF, akkor lett a sírás, hogy milyen erős karikat csinálnak így a kicsi mezőnybe(nem mintha a PÓK-ok akkor nem lettek volna erősek, a VF legalább jó volt arra, hogy velük felvegye az ember a versenyt), erre jött az EH, hogy a nagyok és gyorsan haladók is örüljenek. Erre az okos és leleményes játékosok kitalálták a térkifordító ital rendszeres használatát, vadászós napon VF, többi napon EH, ezt csinálom én is. Sajnos sok LGY kell hozzá, keményen oda kell tenni magát az embernek, hogy kitermelje. Ezekután jött a sisakszilánk, ami rákényszeríti az embert, hogy akkor is vadásszon, amikor nem akar, akkor is portyázzon amikor nem akar, kalandozzon, amikor nem akar, mert ugye kalandot is talonba kell tartani minden napra. És mondjuk azért hogy sisakszilánkot szerezzek, nem fogok minden nap VF-re váltani, ezért dupla TP-ért HT nélkül kénytelen vagyok vadászni napi 10-20 CSP-t, amire jön egy elfogott állat. Tehát a lényeg, hogy minden fejlesztés változás úgy jön, hogy az addigi eltervezett, kigondolt stratégiát áthúzza, ezzel is azokat erősítve, akik csak pötyögnek a játékon, és a is pötyögésőkkel lassan a jól átgondolt stratégiázó játékosok nyomába érnek.


Amúgy nekem még mindig drága a szerencsekerék pörgetés, én még mindig szeretném, ha az változtatva lenne, vagy olcsóbb legyen, vagy a 2. pörgetés legyen ingyen prémesnek.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.46
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
419. hozzászólás - 2012.03.13. 10:33:44
Nyomom a szerencsekereket amióta csak elindult, de asszem abba is hagyom egy idöre mert ahhoz képest ami kiesik kicsit sokba van. Az ultraritka tárgy valóban ritka... Arról meg nem is beszélve hogy sok olyan tárgy esik ki kavicsért pörgetve amit amúgy is megkapok ingyen a játékon belül. Ha kivetetitek a relikeket akkor tuti hogy nem lesz miért kavicsért pörgetnem.
Hamar be fog fulladni a szerencsekerék, legalább is akkor el fogom felejteni.

Aki erre hivatkozva törölt azon csak mosolyogni tudok. Valószínüleg már unta a játékot.
Pontszám: 6.57
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
420. hozzászólás - 2012.03.13. 10:39:16 (Válasz ADZSI76 #419 hozzászólására.)
pont ez az, hogy aki eddig mindent megtett hogy a legjobb legyen, és ölte bele a lét, az fogja fizetni a pörgetést, mert valsz ha kiveszik a relikeket (bár sztem azon mindenki egyet értett hogy csak a tudás könyve, reflexek a fő gáz), akkor is kitalálnak remélhetőleg pár újdonságot, mint az állatfelszerelés, amiért érdemes pörgetni...és aki prögetni akar, anna megnől a havi költsége, ha a prém tagsághoz nézem, akkor a triplájára! Ami azért sok...

Én azon is vagyok, hogy akár kivegyük a fekete mezőket, és az ingyenes pörgetésben is legyen valami fix nyeremény, tehát zöldek, és ahogy eddig is, piros ne legyen...vagy első körben csak zöld jöhessen ki, kék nem...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 8.07
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője