Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szerencsekerék
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
221. hozzászólás - 2012.03.12. 11:12:17 (Válasz Zolti #218 hozzászólására.)
Nem nyerhetek a lottón 100 milliót, mert van aki 50 évig dolgozik ennyiért?
Báró Samedi
Pontszám: 6.86
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
222. hozzászólás - 2012.03.12. 11:14:07 (Válasz Azazel #221 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2012.03.12. 11:12:17
Nem nyerhetek a lottón 100 milliót, mert van aki 50 évig dolgozik ennyiért?


De tudtommal ez nem lottózó...
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.96
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
223. hozzászólás - 2012.03.12. 11:16:27 (Válasz Meggy #216 hozzászólására.)
Idézet: Meggy - 2012.03.12. 11:01:52
Azért nem tudom srácok, szerintem van itt olyan aki a haját tépné, ha esne neki egy pók bölcsessége és egyből visszalépne


Hát én eléggé morc lennék, ha "esne" egy pók bölcsessége, de mások meg akkor rágnának be, ha a +1 szintet kapnák jutalmul. Szóval...
Pontszám: 7.92
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
224. hozzászólás - 2012.03.12. 11:21:40 (Válasz Paco #222 hozzászólására.)
Mostmár az IS

És lehet utálni azt aki megnyerte az ötöst.
Esetleg lehet lottózni ,és ha sikerül ,akkor egyéb tápra költeni ,a kristálygömbre kuporgatott dukátokat.
Báró Samedi
Pontszám: 7.15
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
225. hozzászólás - 2012.03.12. 11:24:16
Már nagyon várom, hogy Miklósék hozzászóljanak, hogy nekik eleve mi a véleményük erről, lesz ezen valami változtatás, mert sztem ez így nem maradhat...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.73
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
226. hozzászólás - 2012.03.12. 11:24:49 (Válasz Azazel #224 hozzászólására.)
Szerintem pedig NE keverjük a szezont a fazonnal.
EZ egy HIBÁS tervezés, korrigálni KELL(ene).

Így - szerintem - egy az egyben szétesik a játék, sokkal jobban, mint bármikor. Legyenek tápos jutalmak - senkitől sem sajnálom - de ne olyan, ami eddig CSAK AH-ban volt elérhető, kemény tervezés által.
Legyenek új dolgok, és azok CSAK pörgetéssel legyenek elérhetőek, plusz azok, amik eddig is voltak ( és ismét elmondom, AH relikek nélkül).
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 6.97
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
227. hozzászólás - 2012.03.12. 11:33:10
Legyen.

Amikor portyagömbök estek Landragóron ,azt is meg kellett szüntetni.Szűnjön meg ez is.Sőt egyáltalán semmi random ne legyen, az eventeken csak a szokásos kufáros cuccok, (tőr,öv,stb..),de azokból is csak az kaphat aranyat ,akiknek a keményen sporoló karakterek tanácsa engedélyezi.
Báró Samedi
Pontszám: 6.41
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
228. hozzászólás - 2012.03.12. 11:38:15 (Válasz Azazel #227 hozzászólására.)
Ne duzzogj, ez nem óvoda.

A landragóros eventben BUG volt, amikor eshetett a portyagömb. Helyett volt/van/lesz a fáradhatatlanság medálja. A portyagömb csak a legelső Landragóron esett "ingyen". Ennyi talán megengedett azoknak, akik régebb óta játszanak, mintsem, akik most vagy nem régen jöttek. (Mellékesen, én is megvettem, de ez lényegtelen.)
De nincs eltiltva a portyagömb senki elől sem. Tudod hol van, meg lehet venni. Cseppet sem randomra épül a megszerzése.

Legyenek új jutalmak is, senki sem mondta, hogy ne legyenek. Valamint az említett Kufár Csatán bárki megszerezhette a szükséges relikviákat, ha TETT érte. Nem kellett a randommal foglalkozni, tudta, hogy miért mennyit kell teljesíteni. És nem kellett görcsölni, hogy meglesz/nem lesz.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.42
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
229. hozzászólás - 2012.03.12. 11:40:47 (Válasz Paco #228 hozzászólására.)
Pontosan.
Én viszont szeretem , hogy van random esély a tápra


Amúgy, ha nem óvoda, akkor hisztizni sem kellene , amiért valaki másnak is van csiribiri bigyója..pedig talán csak egyszer vett pár kavicsot, hogy egyszer kipróbálja a szerencséjét , és nem tolta bele a havi létminimumot..
A hozzászólást Azazel módosította 2012.03.12. 11:43:58-kor
Báró Samedi
Pontszám: 6.23
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
230. hozzászólás - 2012.03.12. 11:42:01 (Válasz Azazel #229 hozzászólására.)
Ahogyan fentebb lett említve, van erre egy remek hely: Lottózó néven keresd.
Random esély, hatalmas táppal.
A hozzászólást Paco módosította 2012.03.12. 11:42:24-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.46
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
231. hozzászólás - 2012.03.12. 11:44:46 (Válasz Paco #230 hozzászólására.)
Full stratégiának pedig ugye ott a sakkverseny...
Báró Samedi
Pontszám: 7.19
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
232. hozzászólás - 2012.03.12. 11:46:59 (Válasz Azazel #231 hozzászólására.)
Ha off lesz, akkor gyere inkább PM.

A sakk 1 vs 1, nem pedig massively multiplayer online role-playing game;azaz MMORPG.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 6.61
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
233. hozzászólás - 2012.03.12. 12:00:35
Indítok egy új karit...az elején grátisz adott kavicsokat elpörgetem, hátha nyerek egy reflexek könyvét... Az lesz csak a biztosítékkiverés...
Báró Samedi
Pontszám: 6.54
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
234. hozzászólás - 2012.03.12. 12:02:37
Én ezzel szórakoztam pár napja V5-ön. Új kari, mentor, grátisz kavics, pörgetés. UR nem jön be, karitörlés, új kari indítás. Kiskapu?
A hozzászólást Truth80 módosította 2012.03.12. 12:03:24-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.38
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
235. hozzászólás - 2012.03.12. 12:07:58 (Válasz Azazel #224 hozzászólására.)
Ha valaki a lottón nyer, nincs hatással a te további életedre, hacsak nem egy közeli, nagyon közeli rokon. Míg itt plusz-mínusz X szintre hatással van a környezetére bármely világon egy szerencsés gurítás. Aki fizet és vesz őskövet, az a megvásárolt kövek által kapott bónuszokkal (tárgyak, küldetések) hosszú távon előnybe kerül a többiekkel szemben (közel hasonló tudást feltételezve, márpedig ebben a játékban azért a játékosok minimum fele hasonló tudással játszik azok közül, akik komolyan veszik ezt a szórakozást valamilyen szinten, van néhány kivétel felfelé és lefelé is.
Amennyiben egy ilyen körből valaki elkezd több követ költeni, akkor szépen lassan kiemelkedhet a többiek közül 1 - 1.5 év alatt. Momentán ezt a hosszú távú előnyt mások egy szerencsés gurítással elérik. A játékban azonnali előnyhöz jutnak portya, bajnoki, Lady Alvariel, eventek szempontjából. Márpedig ezek azok, amelyek azért kimondva kimondatlanul számítanak a játékosoknak és itt nem arra kell gondolni, hogy bajnokit akar nyerni, hanem pár hónap után tovább akar jutni az első körnél, majd a másodiknál, majd örül, mert a környezet topkarijai is már néha lepattannak róla és meglepheti őket, stb. De ez egy folyamat vége, amibe az illető sok energiát, kavicsot beleölt és tudja, hogy megdolgozott ezért, míg ez az előnye egy pillanat alatt szertefoszlik a többiekkel szemben egy ilyen mérvű szerencse lehetősége miatt.

Én elhiszem, hogy néhányan örülnek, hogy eddig se sokat költve, most vigyorognak, hogy bemákoltak egy tápos cuccot, amit eddig csak nyálcsorgatva nézegettek mások karakterlapján, de valljuk meg a VÚ továbbra is egy alapvetően stratégiai játék, ahol a random nem adhat(na) ilyen különbségeket.

Persze jó lenne tudni valóban, hogy az AH-s cuccok valóban estek vagy csak tréfás kedvű bejegyzések és valójában az UR tárgyak maximuma a már első napon is olvasott állatfejdísz?
Pontszám: 8.35
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
236. hozzászólás - 2012.03.12. 12:14:05 (Válasz Truth80 #234 hozzászólására.)
Idézet: Truth80 - 2012.03.12. 12:02:37
Én ezzel szórakoztam pár napja V5-ön. Új kari, mentor, grátisz kavics, pörgetés. UR nem jön be, karitörlés, új kari indítás. Kiskapu?


Ez mondjuk informacioszerzesnek sem rossz. Mi az ami eshet elso szinten?
Pontszám: 6.87
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
237. hozzászólás - 2012.03.12. 12:19:08
Lélekgyémánt csomag, vadászat itala, pp ital, LE, kiégett őskő, védelem itala amik eddig pottyantak.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.58
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
238. hozzászólás - 2012.03.12. 12:28:37 (Válasz Craslorg #235 hozzászólására.)
Cras, ezzel csak az a baj, hogy egy őskőért vehető relik miatt kiborult anno a bili eventnél. (Ahol az őskő egy könnyen beszerezhető tétel, és rnd független!)
Most meg egy évekig, őskőért tunningol dukátmennyiség gond nélkül semmisnek van véve, és rnd-ből kipörgethető BÁRKINEK?

Akkor minek tolom bele a köveket az állat felszerelésbe, minek pörgetem a küldiket, minek adok el epik cuccokat dukátért, miért dobálom be a csp-t az AH-ba? Miért lehet mákospistike hónapokkal hamarabb egy olyan tárgynak a tulajdonosa, amiért kőkemény huf-ot áldozunk? És egy pók bölcsi/szívósság öv/aranytallér/zeon gyűrű/tudás könyv/vampire/reflex könyv egyike em 1-2 hónapnyi küldizésből megvehető! Ez nem szaros 100 őskő mint anno az eventes balhénál!

Nem beszélve róla, hogy lehet hogy éveken át dobálom bele a napi 2 prémes pörgetést, és szopat a random majd? Havi 60 kőből lehet hogy hónapok múlva is csak lét/italokat látok? (Ehhez képest a vásárolható relikek ára nevetségesen alacsony )
A hozzászólást Birka módosította 2012.03.12. 12:30:56-kor
Pontszám: 8.15
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
239. hozzászólás - 2012.03.12. 12:34:38
Idézet: Azazel
Segítek.
Aki béna,hiába tolja a pénzt, nem fog top karaktert nevelni ,pláne nem attól ,ha véletlenül forgat egy kristálygömböt.


Ennyi.

Megint sír-rí ugyan az a pár ember aki mindig, annak ellenére, hogy már egyébként is behozhatatlan előnyben vannak.

Egyébként ez meg üzletpolitikai kérdés úgyhogy szerintem a picsogás elég hasztalan. A képlet tök egyszerű, ha van esély jó cuccra akkor pörgetek kavicsért, ha nincs akkor meg nem. Az hogy Aukciós házas cuccok vannak szerintem teljesen részlet kérdés. meg lehet szerezni gyűjtögetéssel, meg van rá esély kerékkel. Ha attól független cuccok lennének a picsogás akkor is menne, csak akkor azért, hogy megint csak a kavicsosok juthatnak hozzá.

Ez az egész polémia amit itt nyomnak páran teljesen nevetséges, de örülök hogy ráértek. : )
A hozzászólást Tigristappancs módosította 2012.03.12. 12:35:29-kor
Pontszám: 7.05
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
240. hozzászólás - 2012.03.12. 12:41:03
Nézzük akkor az érveket:
Idézet: Birka - 2012.03.12. 08:44:21
Ez az ami egy stratégiai jellegű gaméba egyszerűen nem fér bele.

Idézet: Klarinét - 2012.03.12. 06:35:55
Az nem csípi a szemeteket hogy aki nem 100 éve regelt játékba, annak veletek szemben nincs esélye licitálni az AH-ban? Vagy az nem probléma?


Tegyük fel, hogy a VU egy pusztán és kizárólag stratégiai játék lenne. Csak jó taktikázással, a szerencse teljes kizárásával lehetne a játékban nyomulni. Akinek 1001 TÖje van, MINDIG megverné azt, akinek 1000 TÖje van, és aki csak egy nap egyetlen kattintást elfelejt, behozhatatlan és örök hátrányba kerülne ahhoz képest, aki ezt sose felejti el. Aki tökéletesen játszana és 1 nappal előbb regisztrálna, mint a másik játékos, aki szintén tökéletesen játszana, annak örök előnye lenne a második felett.
Jó játék lenne a VU akkor?
A szerencse ugyanolyan fontos része egy jó játéknak, mint a taktikázási lehetőség.

A szerencsekerékben nem pörgethető ki bármely AHs tárgy, csak néhány, és a legerősebbek (aukciós bérlet, szkarabeusz, szívósság öve, inspirátor stb) nem esnek. A tudás könyve a "csúcsragadozó", a lottó ötös.
A kérdés az, hogy mi a fontosabb, az irigység, vagy a remény?
Az irigység, hogy a játékban esetleg valaki másnak is lehet olyan tárgya, mint nekem, úgy, hogy ő kevesebbet tett érte - de talán bármennyit is tett volna, soha nem tudta volna megszerezni.
Vagy a remény, hogy egy tárgyat, amit egyébként a játékban soha nem tudnál megszerezni, egy indurka-pindurka, egész pici eséllyel talán te is megszerezheted?

Nem értek egyet vele, hogy egy-egy ilyen nyeremény kipörgetésével egy átlagos máker ezután majd le fogja nyomni a top játékosokat. Bármely tárgy - még az ultraimplant vagy a tudás könyve is- csak relatíve csekély előnyt biztosít, amely optimális játék nélkül mit sem ér.

Aki a dolgot igazságtalannak tartja, azok szerint a VU találkozós auciót sem kellene megtartani. A VU találkozóra mivel csak a játékosok töredéke jön el, a tételek is töredékáron mennek. Sok tárgyat a játékbeli ár negyed-ötödéért lehet megvenni! (Kis túlzással) a szívósság övét is úgy kell a 3-mas 5-ös világon vki után hajítani. Ez igazságos dolog?

Oké, hogy te sok-sok hónapon át minden nap rákattintottál az AHban a dukátszerzésre, míg végül összejött a tudás könyved. De a dukátodért akkor és azt vetted meg, amit te akartál. A szerencsekeréken valóban lesz olyan ember, aki az első héten kipörget egy ultrát. De a többség ugyanúgy hónapokig fogja nyomkodni, amíg végre kiesik a várva várt tárgy, mint ahogy te az AHban a dukátot gyűjtötted. Akkor mi a különbség?

A póker a szerencse és a tudás játéka, a sakk kizárólag a tudásé. A póker óriási népszerűségnek örvend, sakkozni, hát, nem sok embert ismerek, aki rendszeresen játszik. Mi az oka ennek szerintetek?

Én nagyon sok játékkal játszottam, ahol szerencsétől függően volt esélye a játékosoknak valami különleges ritkaságra. Soha, de soha nem az jutott az eszembe, hogy "milyen gáz, hogy a játék ilyesmit megenged". Inkább az jutott az eszembe, milyen izgalmas, hogy ilyen lehetőség is van, és de jó lenne, ha esetleg én is szerencsés lennék. És előbb-utóbb, néha nagyon sok idő után, de nekem is mákom volt. És akkor sokkal jobban tudtam örülni, mintha minden automatikusan "járt" volna.

Szóval szerintem
remény >>> irigység
Pontszám: 8.01
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!