Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szerencsekerék
kedvencSzulaFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
361. hozzászólás - 2012.03.12. 20:35:39
Olvasgatom a kommenteket, és közben az egyik szövitársam már törölt. Nagyon sajnálom, mert egy nagyon jól fejlesztett karaktere volt, rengeteg munkával. Nagyon sajnálnám, ha a többiek törölnének, mindenki az élvonalban (is!), aki játszik, egy külön kuriózum.
A szerencsekerékkel kapcsolatban kicsit azokkal értek egyet, akik a valós élethez hasonlóan bíznak a szerencsében, ha nem is esik mindenki nyakába a lottóötös, de lehet esélye rá, hogy egy jobb cucc pottyan.
Az árával nem vagyok egyáltalán kibékülve, biztos vagyok benne, hogy a Beho számolgatott, és ez így nekik bőven megéri, még ha a +2% ÁFA növekedést benyelte. Itt sürgősen csökkenteni kellene, radikálisan az őskő-költséget (javaslom a 1/2 őskő per pörgetés).
Én is, mint mint a szintben elől levő karakter, nagyon vágyom a reflexek könyvére, amit így-vagy úgy, de biztos megszerzek hamarosan, azt viszont nem szeretném, hogy hirtelen szintben itt maradjak, mert az igazi játékosok törölnek...

Tényleg jó lenne, ha a Beho is jobban utánajárna egy ilyen bakinak, és a fizető játékosok véleményét alaposabban vennék. Tök mindegy, hogy ma 8, 9 vagy 10 véleményét emlegetjük, ezek az emberek a talin ne felejtsétek el, rengeteg építő jellegű ötlettel és kritikával igyekezték a játékot előbbre vinni.

És valljuk be, a Beho a játékosok véleménye, ötletei nélkül már rég lezárhatta volna a VU-t.
Szóval tessék kicsit odafigyelni, kicsi víz is tud nagy hullámokat csapni.
v2: Agnus Dei, Sötét Mágusok
Pontszám: 6.98
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
362. hozzászólás - 2012.03.12. 20:37:54 (Válasz Eardog #350 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2012.03.12. 20:10:58
"Reflexek könyve, nem tesz erősebbé senkit, csak lefelé ütlegelve a népet, lehet vele több pp-t szerezni, de van ára, és én is megvettem anno igen sok dukátért."

Ezzel azért vitatkoznék...első körben nem tűnik érdekesnem, ahogy anno 70-es szinten nekem se kellett...de most hogy 30 PP-n már csak 4 kristályt ütök fixen, meg 1-2 másik játékost, így már más a helyzet. Ismételhető küldetést 2-3x gyorsabban lehet pörgetni lefelé ütéssel, nagyobb eséllyel találok, krit ütés-krit vari-kábítós pörög hihetlen sebességgel, viszont pár nap alatt le lehet nullázni a 300 PP-t, és a napi 25-26 édeskevés. Felfelé ütésen meg szenvedés, erősebb TÖ, nagyobb krit ütésekkel kell szembenézni, jó ha egy nap megvan a 1 krites küldi mindegyikből..kábítós meg szenvedős, asszem kb 2-3 óra alatt van meg, ha 35 percenként ütöm az elérhető 5 KH-st. Lefelé ütésnél asszem megvan 1 portyasorból, max 2, de az is 70 perc...nem mindegy szerintem.


Ha elolvasod figyelmesen, te is azt írod amit én. Erősebbé nem tesz, csak felgyorsítja az egyik erőforrás szerzést, aminek ára is van ugye, egy hétig pihenő üzemmódban be kell tárazni a pp-t.

Amúgy még mindig tartom, meg kéne különböztetni a kerekes és az AH-s tudás könyvet és lehessen a 2-t együtt is birtokolni, mert így nem lehet, ezáltal nem csökkenne az értéke se a dukátosnak.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.90
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
363. hozzászólás - 2012.03.12. 20:40:47
Nagyon nem értem azokat akik törölnek
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.85
kedvencKondor76Férfi
Végzetúr tehetség
205 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
364. hozzászólás - 2012.03.12. 20:42:19
Sok érv elhangzott pro és kontra, nekem néhány megjegyzésem lenne:
- a játékosok töredéke olvas fórumot, még kisebb részük formál véleményt írásban. Éppen ezért egyik vagy másik tábor véleménye semmiképpen nem reprezentatív.
- egy dolog igazságtalan a szerencsekerékben: az AH-s tárgyak jelenléte. Ez főleg azokat bosszant(hat)ja, akik nem kevés dukátért megvásárolták. Viszont: ők már jó ideje használhatják; valamint UR forgatásánál kapnak más relikviát.
- tény, hogy magasabb szinten (azaz alapvetően: régebb óta játszva) jóval könnyebben megszerezhetők értékesebb relikviák az AH-ból
- tény, hogy aki régebb óta játszik, az jobban átlátja a játékot
- DE tény az is, hogy a játék története során történtek gyökeres változások, bekerültek olyan dolgok amik egyáltalán nem voltak korábban
Így az új, megváltozott szabályokhoz/lehetőségekhez jobban alkalmazkodó, karakterek mindig jobbak lesznek a korábban indultaknál
- nem vagyok róla meggyőződve, hogy a nyerhető UR tárgyak bármelyike olyan hatalmas előnyt jelentene még két közel azonos szintű, felépítésű, taktikájú karakternél sem
- a személyeskedés nem idevaló
- Miklós említette a 27%-osra való áfa 'benyelését' Azért azt sem kell elfelejteni, hogy karácsonykor volt egy akció, amikor pénzért lehetett relikviáért jutni. Utána jött az idei event tervezet: 2-szer gyakrabban lesznek (ráadásul ugyanazok!) az eventek. Jöttek a sisakok, és most a Szerencsekerék. Ez mind kemény őskő (azaz: HUF) bevétel a BEHO-nak.

Szerintem a Szerencsekerék alapvetően jó fejlesztés. De ez csak egy (1) vélemény.
Pontszám: 8.35
népszerűDOMAKUTYAFérfi
Végzetúr tanonc
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
365. hozzászólás - 2012.03.12. 20:44:31 (Válasz Eardog #358 hozzászólására.)
A szívósság öve az egyetlen tárgy, ami komoly játékelőnyt képes biztosítani két nagyon erős játékos között.
Amennyiben az övet kivesszük a játékból (be sem szabadott volna rakni), akkor:

Ha két játékos közel azonos időben indult egy szerveren, akkor csakis a tudásbeli különbség határozza meg, melyik az erősebb. A szerencsekerék ezt nem befolyásolja (több évnyi játék után meg végképp)
Az egyetlen ami érdekes lehet, egy friss szerveren azonnal bepörgetni egy brutálisabb tárgyat, de ilyen nincs most.

Ha két játékos, akik képesek ütni egymást jelentős időeltolódással indultak egy szerveren, akkor a lassan haladó lényegesen erősebb lesz (feltéve, hogy aktív és jó), amin semmi sem képes változtatni, nemhogy egy szerencsésen bepörgetett tárgy.

A szerencsekerék egy közepes játékost erősíthet a környezetében (feltéve, hogy a szórás hatása Mikós 1-es ajánlása NINCS megvalósítva). De ennek a top vagy erős játékosokra nincs hatása.
Pontszám: 6.48
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
366. hozzászólás - 2012.03.12. 20:47:23
Szerintem is teljesen pozitív a nap mérlege Miklós hozzászólásai tekintetében, úgyhogy egyáltalán nem értem, ha valaki pont ezután áll neki törölni.
Kudarcpontokkal, a két könyv kivételével és Kócos listájával bővítve a dolgot teljesen jónak tűnik.

(Már csak a játékköltséggel kéne kezdeni valamit, vagy legalább gyorsan előre venni a fejlesztésben a 20 szintes állatfelszereléseket.)
V1 Mordred
Pontszám: 7.75
népszerűCedrikFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
367. hozzászólás - 2012.03.12. 20:56:24
Szerintem a reflexek könyve elég nagy táp felső szinten és engem baromira zavar hogy valaki pár őskőért megkapja míg mások több évig gyűjtenek rá.

Én új tárgyakat raknék a szerencsekerékbe olyanokat amiket nem lehet AH-ban kivenni. Az árát meg csökkenteném, mert szerintem a VU közel sem nyújt akkora élményt hogy havi több ezer Ft-t belerakjak.
V2-Cedrik-Sötét mágusok
V5-Cedrik-Dicső faj
Pontszám: 7.30
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
368. hozzászólás - 2012.03.12. 20:56:52 (Válasz Tseby dr akula #362 hozzászólására.)
Ha elolvasod figyelmesen, te is azt írod amit én. Erősebbé nem tesz, csak felgyorsítja az egyik erőforrás szerzést, aminek ára is van ugye, egy hétig pihenő üzemmódban be kell tárazni a pp-t.


Ha egy eroforrast gyorsabban kapsz mint mas, az bizony nagyon komoly tap.
Pontszám: 6.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
369. hozzászólás - 2012.03.12. 20:58:02 (Válasz DOMAKUTYA #365 hozzászólására.)
Idézet: DOMAKUTYA - 2012.03.12. 20:44:31
A szívósság öve az egyetlen tárgy, ami komoly játékelőnyt képes biztosítani két nagyon erős játékos között.


Valoban?
Pontszám: 6.75
népszerűDOMAKUTYAFérfi
Végzetúr tanonc
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
370. hozzászólás - 2012.03.12. 20:58:44 (Válasz Kocos #369 hozzászólására.)
Valóban.
Pontszám: 6.23
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
371. hozzászólás - 2012.03.12. 21:03:29 (Válasz Kocos #368 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.03.12. 20:56:52
Ha elolvasod figyelmesen, te is azt írod amit én. Erősebbé nem tesz, csak felgyorsítja az egyik erőforrás szerzést, aminek ára is van ugye, egy hétig pihenő üzemmódban be kell tárazni a pp-t.


Ha egy eroforrast gyorsabban kapsz mint mas, az bizony nagyon komoly tap.


Csak annak táp aki siet, aki meg siet az ne csodálkozzon, ha megfogynak a célpontok. Nem vitatom, jó dolog, nekem is van.
A tudás könyve viszont 100x nagyobb táp, mivel általa olyat kapsz amit máshogyan nem kapnál.
A szívósság öve meg a legnagyobb táp az AH-ban, ez szerintem se vita tárgya, van az is, ha érdekel.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.60
kedvencPromiFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
372. hozzászólás - 2012.03.12. 21:14:00 (Válasz Kocos #369 hozzászólására.)
Idézet: DOMAKUTYA - 2012.03.12. 20:44:31
A szívósság öve az egyetlen tárgy, ami komoly játékelőnyt képes biztosítani két nagyon erős játékos között.


1.ebben én azért nem értek eggyet! hiába van öved ha nem bírod a másikat eltalálni! (mert ő ugy fejlesztett hogy a te stratégiád ellene hatástalan!) - mert mindig van valaki akit nem tudsz elverni és mindig van aki téged nem tud elverni!
2. ha lenne neked öved nem ez lenne a véleményed hogy fölösleges,....és azért egy szívósság öv nem egy-két hét alatt kerül eléd és nem is 1-2 hónap! nála azért szerintem nyugodtan beszélhetünk évekről!
3. vitatkoznék veled! van azért másik tárgy is ezen övön kívül is! mondjuk ott van az állatkás ami még +1 állatkát enged a harcba vinni! (most hirtelen nem jut az eszembe!)
akkor egy pók bölcsessége se utolsó dolog! (közvetlenül nem harci tárgy de irtózatosan nagy táp)
aranytallér se akármi (ez szintén nem semmi, főleg hosszú távon!)
csak pár dolog ami hirtelen eszembe jutott!
A hozzászólást Promi módosította 2012.03.12. 21:15:04-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
373. hozzászólás - 2012.03.12. 21:21:24 (Válasz DOMAKUTYA #370 hozzászólására.)
mod. megelőztek
A hozzászólást Ricskosz módosította 2012.03.12. 21:21:57-kor
Pontszám: 5.39
kedvencSzulaFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
374. hozzászólás - 2012.03.12. 21:23:26
Mindenképpen külön kellene választani a szerencsekerék nyereményeit és az AH-s tárgyakat.
Már csak a változatosság miatt.
Lehetne különbség annyi is, hogy amíg az AH-s cuccok permanens bónusz biztosítanak, addig a szerencsekerék nyereményeit időtartamhoz kötném (fél év, negyed év), illetve lehetne "kistesós" felszereléseket nyerni (pl. láthatatlanság itala (rövid időtartamra, pár óra), titánmáz (vastagbőr +100 (szinttől függő szorzóval), védekezés +100, pár órára, TÖ bónusz (IQ itala (pár órára +bónuszt ad)). Olyan tárgykategória kellene, ami rövid ideig hat, ezért a taktikázásnál lehetne csak szerepe, alibi (új szaki/AF, gömbölésnél a valódi TÖ/ÉP/VP/TP értékekhez képest eltérő összegeket mutatna, ami megzavarhatná a támadót (kémlelőt).
Ötlet az van, eddig sem volt ezzel gond. Pontosabban nem ezzel volt a gond korábban sem.
v2: Agnus Dei, Sötét Mágusok
Pontszám: 7.15
népszerűDOMAKUTYAFérfi
Végzetúr tanonc
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
375. hozzászólás - 2012.03.12. 21:27:34 (Válasz Promi #372 hozzászólására.)
Nem értetted meg, amit írtam.

Az erős játékosok közt a szívósság öv az, amit nem tudsz ellensúlyozni. Az 5 állat szintén erős, de az egy új tárgy és csak VU talin van, ha jól tudom. Viszont nem olyan erős, mint a szívósság öve.
De:
Ha neked van egy tudás könyve, meg egy karemium csapda, nekem meg egy aranytallér, akkor az lesz a jobb, aki jobban játszik. Ha én kiforgatok 2-3 év közös játék után ma egy tudás könyvét, akkor nem lesz jelentősége, mert nem fog megfordulni a kettőnk közötti erősorrend. Sok LE-t termel a könyv, de nem annyit, hogy ez olyan mértékben számítson, ami ellensúlyozza azt a 2-3 évet.
Pontszám: 5.50
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
376. hozzászólás - 2012.03.12. 21:41:43 (Válasz Kocos #368 hozzászólására.)
Kocos leírta, amit le akartam...sőt 1 hét pihenő sem kell, mert most is támadok 30PP-s beállítással, csak nem fogy a PP, csak kb szinten tartom magam, mert napi annyit nyomok el, amennyit kapok köszönhetően a kevés célpontnak...tehát nincs üresjárat akkor se...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.43
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
377. hozzászólás - 2012.03.12. 22:10:22
Még valami.

Szerintem jó lenne, ha első forgatásra is eshetnének ultraritkák.
Bőven elég az ősköves előnynek, hogy +2-t lehet pörgetni.

A kudarcpontok pedig, ha lesznek, inkább esélyt növeljenek, mint fix időnként garantáljanak valami nyereményt és nagyon nem kellene átesni velük a ló túloldalára. (Ha kikerül a két könyv nem is biztos, hogy szükség van rájuk.)

Szerk: "nagyon nem kellene átesni velük a ló túloldalára" - itt mondjuk olyanra is gondolok, hogy csak a napi első pörgetés ad kudarcpontot, hogy ne menjünk át teljesen őskőért tárgy dologba, mert nem jó, ha teljesen szétnyílik a prémium-nemprémium olló.
A hozzászólást Zimi módosította 2012.03.12. 22:22:29-kor
V1 Mordred
Pontszám: 6.84
fórumozóDeDoomFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
378. hozzászólás - 2012.03.12. 22:44:53
Idézet: Szula - 2012.03.12. 20:35:39
Olvasgatom a kommenteket, és közben az egyik szövitársam már törölt. Nagyon sajnálom

sose sajnald vszinü már rég törölni akart, csak nem volt képes rá, mert tul jó a játék.... most ez egy jó lehetöségnek tünt, végre vmibe bele lehetett kötni. aztán amikor kiderült, hogy azonnali kompromissziokészseg van a játékvezetés részéröl, és most se szállhat ki mártirként gyorsan megpróbálkozott vele, hátha mégis...

egyébként nem értem eztaz AHs problémázást, az aranydukát totálisan ingyen van, idövel egy sosem fizetö játékosnak is lehet 1-2-4000 dukátja, akármilyen AHs relikje, annyira fáj az, hogy ezekhez a cucokhoz esetleg a fizetös játékosok is több hónapi pörgetés árán hozzájuzhatnak!? A kerék 500szor való forgatáshoz képest mennyivel igényel több taktikázást és észt minden nap kattintani párat az AHban?
Pontszám: 7.05
kedvelt tagPoloSanyiFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
379. hozzászólás - 2012.03.12. 23:05:22
Fantasztikus olvasmány vagytok, köszönöm. Pár tény:
- Aki hardcore karakter, az nem lesz gyengébb, mert pár random arc megszerez egy relikviát, amit kb nem is tud normálisan használni.
- Aki törli magát, az valószínűleg hihetetlen jó karakter volt, és sosem fogja a Végzetúr kiheverni egy ennyire érett gondolkodású játékos elvesztését. Értsd: -1 pistike.
- Engem az zavar, hogy nem kapok naponta 2 csp-ért egy pók bölcsességét, mégsem sírok.
- Ha már ezzel is bajotok van, véletlen se nézzetek utána, mi megy az országban.

Mindenesetre szeretnék mindenkinek gratulálni. Végre okot kaptak a randomok a törlésre, végre okot kaptak az örök elégedetlenkedők a panaszkodásra, mi meg tudunk újra egy jót nevetni.
De ez most tényleg komoly, holnap tüntetést szervezek! Mindenki tartson velem, és láncoljuk oda magunkat Miklós lábához, amíg el nem törli ezt a reflex könyve fertőt a végzetúr tiszta és erkölcsös világából!
TŰRHETETLEN AMI ITT MEGY! Mindjárt törlöm magam! Törölközővel.
Pónit mikor lehet majd pörgetni? Én azt szeretnék.
V5 celeb pókja, PoloPanda gazdája.
Póker és PhP szakértelmek maxolása folyamatban
Pontszám: 7.30
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
380. hozzászólás - 2012.03.12. 23:30:25
jaja
lehet ironizálni meg minden.


Abból amit én látok törlést, már havi 40k minuszt sikerült elérnie a empatikus gárdának. Biztos összehozzák majd a másod és sokad osztályú karakterek, akik röviden elsők lesznek.
nem azért mert tárgyat gurítanak, be kell látnom igazatok van.
2 játékos kitörölt nálunk minden szerverről. összesen több mint 50 bajnoki győzelem, kiváló játék tudás, tervezés és gyakori összejárás találkozón résztvétel.
Henem mert egy ilyen játék környezetben olyan játékos aki tervezni és előre látni szeret, szolgáltatásért fizet és azért elvárja az elemi tiszteletet erősen elgondolkozik, h mi is legyen.
nem veszek görög államkötvényt sem... pedig az aztán szerencsejáték lenne.

Nem önmagában a rossz fejlesztés,az újabb bőr lenyúzása, hanem a lekommunikálása.
tiszteld a fejőstehened az a marha tart el téged, Miklós!

ui:
el lehet gondolkodni azon, h a küldiben most is top 3 elül lévő MIND törlésen gondolkodik. vajon miből is jön össze sok küldi? csak nem állat nevésléből és sajtolásból?
A hozzászólást BaalCain módosította 2012.03.12. 23:36:09-kor
Pontszám: 7.21
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!