Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szerencsekerék
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1101. hozzászólás - 2013.01.04. 12:31:42 (Válasz Zooleee #1087 hozzászólására.)
Idézet: Zooleee - 2013.01.04. 08:28:21
[...] a VÚ nem ennyire szerencsejáték!


Már sokszor elmondtam, elmondom újra: a szerencse szerepének növelése és így a kerék bevezetése a játékban hiba volt.
Pontszám: 7.06
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1102. hozzászólás - 2013.01.04. 15:10:49
A Végzetúrban szinte mindent alapos előre tervezéssel, pontosan előrelátva meg lehet szerezni. A szerencsekerék voltaképpen egy kísérlet volt: hogyan működik egy olyan dolog, amit nem lehet kiszámolni, tényleg csak a szerencsén múlik, hogyan fogadják a játékosok. A fogadtatás nem volt túl jó, mert mindenki, akinek nem volt kiugróan nagy szerencséje, az szomorkodott. Úgyhogy a jövőben hasonló, ennyire a szerencsén múló fejlesztések nem lesznek (de a szerencsekerék már marad).
A kérdésre válaszolva, az esélyek a kezdetektől fogva nem változtak.
A szélsőségeket is jól lekompenzálta a pechpont rendszer, persze azért valamennyi lutri továbbra is maradt (de ez a dolog lényege).
A ritka tárgyakról, hogy jó ötlet volt-e ilyen erős tárgyakat berakni, vagy sem. Ha nem lennének ilyen "öttalálatos" nyeremények, akkor a szerencsekerék unalmassá válna. A lottón se játszanának annyian, ha max. 10.000 Ft-ot lehetne nyerni. Az, hogy pl. a reflexek könyve (várható értékben!) nem "olcsóbb" szerencsekeréken, mint az aukción, már le lett vezetve.

Változást annyit tervezünk egyébként, hogy bővítjük a gyakori nyeremények listáját (vannak új holmik, ősdrágakő, szubplazma stb), és az ultra-ritka nyeremények közül a LE-t kivesszük, mert az kiugróan népszerűtlen De olyan lehetőség, hogy "nyereményről lemondás" sajnos nem lesz.
Pontszám: 7.89
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1103. hozzászólás - 2013.01.04. 15:31:42 (Válasz Miklós #1102 hozzászólására.)
Szerintem a nyeremények besorolásán is kéne változtatni, mint ahogy kiderült, sok UR sokak szemében gyengébb, mint néhány R, így akár helycsere is lehetne közöttük vagy az UR-ek kicsit upgrade-elése. Szerintem az LE se lenne ennyire kevésbé kedvelt, ha az UR-nél nem ugyanolyan lenne az LE/TP arány, mint az R-nél, ráadásul mindkettő esetében ez az arány nem éri el a minimálisan is optimalizálók LE/TP arányát. TP felezésével, harmadolásával még egy jó kiegészító, R nyeremény lehet belőle.

Emellett nagyon fontos, hogy ne lehessenek olyan anomáliák, mikor valakinek 6 ultra-implantja van és nem tud kettővel mit kezdeni, viszont - a tárgy igen erős volta miatt - szopógödörbe került a valószínű sok pechponttal.
Pontszám: 8.09
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1104. hozzászólás - 2013.01.04. 15:43:46 (Válasz Craslorg #1103 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2013.01.04. 15:31:42
Emellett nagyon fontos, hogy ne lehessenek olyan anomáliák, mikor valakinek 6 ultra-implantja van és nem tud kettővel mit kezdeni, viszont - a tárgy igen erős volta miatt - szopógödörbe került a valószínű sok pechponttal.

Asszem sokan örülnének, ha abba a szopógödörbe esnének, amit a 6 ultraimplantjuk ásott ki nekik...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.22
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1105. hozzászólás - 2013.01.04. 15:44:59 (Válasz Craslorg #1103 hozzászólására.)
Ariel megelőzött, de pont ezt akartam írni

Egyébként jó ez a szerencsekerék, csak most már ráfér egy komoly hangolás, mint a zongorára néha
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.34
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1106. hozzászólás - 2013.01.04. 15:45:29 (Válasz Miklós #1102 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.01.04. 15:10:49
és az ultra-ritka nyeremények közül a LE-t kivesszük, mert az kiugróan népszerűtlen


Ezt boldogan hallom Akkor nem adom fel a lobbizásomat a többi miatt, hátha...
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.04
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1107. hozzászólás - 2013.01.04. 15:46:16 (Válasz Ariel #1104 hozzászólására.)
Ha elmondjátok hol ez a szopógödör szívesen ugrok fejest bele.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.69
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1108. hozzászólás - 2013.01.04. 15:52:02 (Válasz Miklós #1102 hozzászólására.)
Köszi a reagálást Miklós!
Némi balance tényleg ráférne a nyereményekre, ahogy Cras is írta. Némelyik ritka nyeremény ugyanis messze übereli az UR-eket.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.02
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1109. hozzászólás - 2013.01.04. 16:02:34 (Válasz Ariel #1104 hozzászólására.)
Lehet rosszul látom, de sokan 4 (relikkel 5) harci dögöt tartanak, a többi vágóállat. Az ultra-implant a TP miatt még alacsony szinten jó lehet, ahol nincs olyan TP-s állatcucc, de magasabb szinten csak gyűlik. Emellett pont az is reklamált már itt, legalábbis jelezte, hogy nem tud a fentiek miatt mit kezdeni az 5-6. ultra-implantjával már.
Megvallom én se tudnék mit kezdeni, de ha sokak tudnának vele mit kezdeni, akkor visszavonom ezt a részét a megállapításomnak.
Pontszám: 7.74
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1110. hozzászólás - 2013.01.04. 18:35:34 (Válasz Craslorg #1109 hozzászólására.)
Szerintem ne vond vissza. Még egy ötödiknek talán van értelme, de egy hatodik már teljesen értelmetlenül fogyasztja a pechpontokat.
Pontszám: 8.74
népszerűSzakallFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1111. hozzászólás - 2013.01.04. 18:36:23 (Válasz Craslorg #1109 hozzászólására.)
Az megoldható lenne, hogy a fölöslegesnek gondolt relikviákat az Aukciósházban el lehessen adni? Az megoldást jelentene a porosodó relikviákra. Némileg vigasztalná az embert. Esetleg az eventes relikviákból is, ha jobbat szerez az ember, akkor a gyengébb nem tűnne el, hanem eladhatná a karakter.


Tudom kötözködés, de leírom ezt is:
Az, hogy megforgatom a kart, az mi jelent?
Jobb lenne pl.: Meghúzom a kart (mint a félkarú rablónál), vagy Megforgatom a szerencsekereket felirat oda.
Persze ez csak részletkérdés, nincs szerepe játéktechnikailag, hogy mi is van éppen oda írva.
A hozzászólást Szakall módosította 2013.01.04. 18:37:34-kor
Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az előbb utóbb a lábadból is fog.
Ha már nyakig vagy a szarban, adj hálát Istennek: Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!
Pontszám: 6.07
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1112. hozzászólás - 2013.01.04. 20:02:28 (Válasz Craslorg #1109 hozzászólására.)
Cras, akinek az a legnagyobb problémája, hogy a 6-ik ultra implanttal nem tud mit kezdeni, mert már annyit kipörgetett, azt nem igazán tudom sajnálni. Nagyon sokan cserélnének vele. Ha szereznék a kerékkel még három implantot, az sem izgatna, ha tripla pechpontot kapnék értük.Inkább legyen 6 implantom, amiből 1-2-t nem tudok használni és utána akár egy évig ne pörgessek ultraritkát, minthogy folyamatosan LE, vagy térkapupont jutalmat kapjak.
Egyébként a LE jutalom nem csak a LE/TP értéke miatt gázos, hanem a mennyisége miatt is. 93000 LE 186-ik szinten szégyen kategória, még ritka jutalomnak is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.92
kedvelt tagYynkFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1113. hozzászólás - 2013.01.04. 22:48:14
Én meg egyszerűen azt mondom egy reform kell,de az nagyon.. mindenki MAXIMUM 1 db ultra-implanttal rendelkezhessen.(sosem fogják ezt a lépést meglépni,mert minden a pénzről szól) Már az elején is így kellett volna bevezetni ezt,brutális nagy táp ha valakinek 4 van,míg az ingyenélőknek egy db se. Értem én,ha valaki fizet,azért előnyt kap,de ekkorát?
Akiktől pedig "elveszik" kárpótolják valamivel,miattam még tudás könyvét és reflexek könyvét is osztogathatnak érte,még azok is kevesebbet érnek. Arról nem is beszélve,hogy az állatfelszerelésnek már lassan értelme sincs,ki is lehetne venni.
Akinek pedig az a baja,hogy már van neki 6-8 db...áá, inkább nem is mondom tovább.
V5 Yynk
Pontszám: 5.77
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1114. hozzászólás - 2013.01.05. 01:35:18 (Válasz Miklós #1102 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.01.04. 15:10:49
Az, hogy pl. a reflexek könyve (várható értékben!) nem "olcsóbb" szerencsekeréken, mint az aukción, már le lett vezetve.


Erre azert kivancsi lennek, hogy hogyan sikerult. Alma vs. korte tipikus esete.
Pontszám: 7.06
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1115. hozzászólás - 2013.01.05. 01:38:16 (Válasz Yynk #1113 hozzászólására.)
Idézet: Yynk - 2013.01.04. 22:48:14
mindenki MAXIMUM 1 db ultra-implanttal rendelkezhessen.


Hat en siman leadnam a masodikat a pechpontokert cserebe.
Pontszám: 7.06
népszerűX666xFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1116. hozzászólás - 2013.01.05. 13:01:50
Üdv!
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de pl. én ha őskőért forgatva a "bónuszt" megütvén forgatok egy támadás italát (amit ugye naponta lehet kapni a hűségbónuszból továbbá vesztes kihívásokkal is /ráadásul mivel nem portyás karim van semmi hasznát nem veszem szinte/) valami hihetetlen módon nem érzem a mennyekben magam. Tehát az egész szerencsekerékből simán ki lehetne venni! Valamint akkor sem lejtek örömtáncot ohhh jeee felkiáltással ha forgatok egy ritkának számító zöld kristályitalt, (50 kristálypont kb. fél nap alatt összeszedhető kihívással) ez nyugodtan lehetne gyakori is.

Az alábbiakban egy történetet osztanék meg veletek kíváncsi vagyok ki mit szól hozzá:
Dec. 20: szokás szerinti napi 3 pörgetés a szerencsekeréken ohhh jeee piros mező, ohh fuck Kisebb térkapu stimulátor - ez tényleg annyira brutál hogy ultraritkának kell lennie?
Dec. 21: szokás szerinti napi 3 pörgetés a szerencsekeréken
1. pörgetés: apró térkapu stimulátor ---kék mező, ez elmegy
2. p: A nyereményed: 9400 le 24 TP --- piros mező WTF?
3. p: A nyereményed: 9400 le 24 TP --- piros mező OH MY GOD!
Itt teljesen lefőttem kb. 5 percig csak próbáltam felfogni a helyzetet több ok miatt is! 2 nap alatt 3 ultraritka, kb. 2145. március 15-én fogok legközelebb pirosat forgatni! És véleményem szerint ez a le mennyiség sem olyan egetrengetően über frankó hogy ultraritka legyen!
Az meg már csak hab a tortán hogy kb. két hétre rá bejelenti Miklós, hogy mivel kiugróan népszerűtlen ezért kiveszik a le-t az ultra ritkák közül!
V2 - X666x
V3 - Übermensch
V6 - Fétisvadász
"Tudtam magamról, hogy erős vagyok, és talán még azt is -ahogy mondogatták-, hogy bolond, arról viszont meg voltam győződve, hogy legbelül van bennem valami. Lehet, hogy csak megkeményedett szar, de az is több már, mint ami bennük van.
Pontszám: 7.29
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1117. hozzászólás - 2013.01.05. 13:31:37 (Válasz X666x #1116 hozzászólására.)
A piros LE jutalom értékéről mindent elmond, hogy két kisebb portyázás italával több LE és jobb LE/TP érhető el.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.89
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1118. hozzászólás - 2013.01.05. 15:23:24 (Válasz X666x #1116 hozzászólására.)
Kisebb terkapu stimulator 12 terkapu pontot ad, ami egy fel kuldetes, ami igen komoly LE bevetel (nalam a piros LE jutalom triplaja) jo LE/TP arany mellett, atlagosan 6 aranydukat, allatfejlodes, es mindes tartalekolhato modon. Ez teljesen rendben van.

Idézet: X666x - 2013.01.05. 13:01:50
kb. 2145. március 15-én fogok legközelebb pirosat forgatni!


Azert ezt egy picit tulspilazod. Nekem 12 piros jott eddig, pedig csak 10 honapja van kerek. Szoval havi egy jon siman.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.01.05. 15:26:55-kor
Pontszám: 7.06
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1119. hozzászólás - 2013.01.05. 17:57:22 (Válasz Kocos #1118 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2013.01.05. 15:23:24

Azert ezt egy picit tulspilazod. Nekem 12 piros jott eddig, pedig csak 10 honapja van kerek. Szoval havi egy jon siman.

Neked!
Pontszám: 7.50
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szerencsekerék
1120. hozzászólás - 2013.01.05. 20:26:39
Kóc!
Én szeptember eleje óta várok a pirosra...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.02
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője