Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: portyázós küldetések
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
321. hozzászólás - 2011.08.16. 15:50:20
Nem értitek a lényeget nem csak a vesztes portyákért jár a tp, hanem mindenkinek aki kicsit jobb karakterrel rendelkezik és kevesebb tp-ből megúszna egy küldetést. Mert hiszen támadhatsz te lefelé ha 30 portyából se jön össze a küldetésed (most csak a hasamra ütöttem) de ha már véletlen kihozod 15ből hát jól nézd meg kihez mész, vagy nyeld a tp-t mint kacsa a nokedlit. Majd csak utolér az a szerencsétlen aki állítólag a te árnyékodban nem tud fejlődni

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.53
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
322. hozzászólás - 2011.08.16. 15:58:16 (Válasz Corina #321 hozzászólására.)
Szerinted nem értjük?

Csak próbáljuk azt láttatni, amit mi látunk.

Egy lufiprobléma "megoldásért kiáltott", a kézenfekvő megoldás azért nem jó, mert esetleg vannak olyanok, akik aztán meg nem néznék véletlen kire portyáznak, és véletlen nem nyernek, és akkor mi lesz velük?

Így aki megnézi, most már még matekolja ki azt is, hogy hova is üssön azzal a derék EH-el, hogy legalább ne potyán, és üresen potyogjon a nyakába a TP a küldiLE átvevő topicban, hanem legalább az EH LEbevétel nőjön tőle.

Ez milyen fejlesztés?
Vagy milyen javítás?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.43
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
323. hozzászólás - 2011.08.16. 16:09:03
Arról nem szólva, hogy a cél az lenne, hogy mindenki csináljon mindent, vadásszon, portyázzon, küldizzen.

Hát a nem EH-s az biztosan fog portyásküldizni eztán.

Eh... úgyis csak a billentyűzetet tépjük, abba is hagytam. ^^
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.43
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
324. hozzászólás - 2011.08.16. 16:16:26
Hát mert aki itt regelt az olyan okos, hogy tud matekolni nem figyelni kell számolni
.. valahogy rosszul érzem, hogy pont erről akarnak most minket leszoktatni?
Nem érdekel itt senkit az egyszerűség meg az ész érvek .. megszületett valami amit vagy benyelsz vagy nem.. itt célok vannak kérem amihez mi kicsik vagyunk és buták

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.33
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
325. hozzászólás - 2011.08.16. 16:19:29
Kábítós küldetés, 8 csata (néha 7-ből is öszejön), 98 TP
Nem válogattam nagyon a célpontok között (8-17 TP/csata).

Jutalom átvétele (20.000 LE, 1 aranydukát, 10 kristálypont és 14 TP) - (tárgyakkal 27.200)

Ez még mindig határon van. Talán a 200 már jó lehetne...
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 6.87
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
326. hozzászólás - 2011.08.16. 16:36:16
Birka és Miklós tevékenyéségről egyre gyakrabban ez a régi "klasszikus" jut eszembe:

http://www.youtube.com/watch?v=LW5PGt3Z7PU

( Bárminemű hasonlóság a valósággal csak a véletlen műve lehet! )
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.43
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
327. hozzászólás - 2011.08.16. 16:51:53
Nem azért a húsz fillérért, de tegnap jöttem ki a katából eddig csak egy küldi alatt portyáztam 237TP-t szereztem ma venném át a jutalmat és dob még 32TP-t????????????????????????????????
Most mi f.sz van a küldivel?
73-as szintű vagyok a plusz LE-t adó tárgyat nem számolva 14600 LE egy küldi.
A kiszámolás nem így van: 14600/180=81TP/küldi?
A nagy játék élmény miatt vonultam a katába egy kis időre és ilyen f.sz ságokra jövök ki. Mi a fene folyik ITT??????????
A válaszokat előre is köszönöm.
Pontszám: 6.35
kedvelt tagSzaki062Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
328. hozzászólás - 2011.08.16. 17:25:38 (Válasz Darah #323 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2011.08.16. 16:09:03
Arról nem szólva, hogy a cél az lenne, hogy mindenki csináljon mindent, vadásszon, portyázzon, küldizzen.


Kedves Darah ha ez lenne a cél... alapból nem lenne EH és VF..... -.-"
V2-Ayhagdun
Pontszám: 6.64
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
329. hozzászólás - 2011.08.16. 17:40:30
Jó a számolás valószínű, hogy a törlés kavart be amit baraty csinált.
Csináltam még egy küldit 69TP-ből és kaptam még 12TP-t vagyis 81TP/küldi.
Szóval kaptam ajándékba 32TP az előzö küldire nagyon szépen jöszönöm.
Ha a cél az volt, hogy ne mennyünk portyakor a leg alacsonyab szintűek ellen szerintem ez nem jött be mert most már csak azért is oda fognak ütni.
Ja és az összes portyám nulla nyert LE-vel zárul.
Miklós a vadászós küldikkel nem tervezel semmit meg a kaland, térkapus küldikkel?
Pontszám: 5.58
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
330. hozzászólás - 2011.08.16. 17:41:55
Írta: Szaki062
Ma, 17:25:38 [Idézet ebből]
Idézet: Darah - Ma, 16:09:03
Arról nem szólva, hogy a cél az lenne, hogy mindenki csináljon mindent, vadásszon, portyázzon, küldizzen.


Kedves Darah ha ez lenne a cél... alapból nem lenne EH és VF..... -.-"


Pedig nem egy ördöngősség. Annyit kellene ehhez, hogy felerősítsük a vadászatot. Aztán jönne magától a TP is, lenne szintlépés is, meg erősödne a heti 2x kattingató átlagjúzer is. Ezer meg ezer ötlet volt rá...

Jelen nerf azon túl hogy felborzolta megint a kedélyeket, a mai kiegészítéssel már valóban vállalható minimális taktikaváltás mellett. Ahogy Birka is írta 1-2 jól irányzott felütéssel kivédhető az egész. A maradék vélhetőleg továbbra is megy lefelé. A felütést tehát továbbra sem tettük vonzóvá, csak "kötelezővé", a demoralizáló leütés pedig továbbrai is megmarad. Én leállnék szívesen a lefelé ütlegeléssel és ütnék feljebb is (és szerintem sokan mások is). HA megérné.

De nem mindegy hogy azért éri meg valami, mert:
a) "ha nem csinálod, mexívod" (NERF), vagy azért, mert:
b ) "ha csinálod, jól jársz" (FEJLESZTÉS).

Sajnos valamiért most -is- az első opció valósult meg. Megfontolandónak tartom a továbbiakban a második opcióban gondolkodni. Tekintve hogy az a verzió sem kerül több pénzba vagy időbe, viszont azok a játékosok jobban járnak akik viszont pénzt és időt áldoznak erre a játékra.
A hozzászólást Aurri módosította 2011.08.16. 17:44:06-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.13
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
331. hozzászólás - 2011.08.16. 17:58:01 (Válasz Szaki062 #328 hozzászólására.)
Pedig nagy vonalakban ez lenne a cél, csak a nerfek nem ezt a hatást váltják ki.
Ahhoz inkább fejlesztés kellene...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.27
kedvencSmaragd HollóFérfi
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
332. hozzászólás - 2011.08.16. 20:47:52
Én pókként támogatom hogy változtassunk a portya díjazási rendszerén, mert 2-3 konkurens keselyű kollegával teljesen tönkre tesszük a környező szinteken a LE-re nem vigyázó emberek játékélményét, gyakorlatilag egy nap 3-4-szer 0-ra verjük.
V5 - Smaragd Holló
Pontszám: 6.25
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
333. hozzászólás - 2011.08.16. 21:17:12 (Válasz Pörgönc #27 hozzászólására.)
Idézet: Pörgönc - 2011.07.22. 18:35:50
Gondolkoztam ezen, .... A játékos sok LE-vel megy veszíteni, elbukik csatánként 1000 LE-t, tehát a küldi alatt a teljes küldi bevételt, csakhogy közben csatánként nettó 4 kLE-ket szív magába. Mondjuk 20 csata alatt teljesítve a küldit, 80 kLE nettó 0 TP-vel. ....


Ember, milyen játékot játszol? Minél több LE-vel megy a csatába, annál többet veszít, szívni pedig inkább tőle fognak, mert a támadónál nem működik a projekció.
Próbáld ki 10K LE-vel, ha egymás után veszítesz 5-6 csatát, el fog tűnni, mint a harmat délre.
Pontszám: 9.16
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
334. hozzászólás - 2011.08.16. 22:03:26
Halkan kérdezem, hátha nem lesz népharag belőle ....

Mi lenne HA ezt az egész nerfet elfelednénk, és mégsem járna rosszul vele senki?
a mostani elfogadott(?) 180LE/TP lenne az alap, és nem TP-t kapna akinek jobb az aránya, hanem LE-t az akinek rosszabb... kvázi nem volt szerencséje a manusnak, és a kábítás 15 portyábój jött össze és lett neki 20000LE a küldetésből és 250TP a csatákból (ez 80LE/TP) , ezért még kap hozzá 100LE-t minden TP-ért és ez nem fájna senkinek sem.

Módosítás: ez lehetne egy 10 AF pontos cucc "Hatékony portya küldetés" néven ...
A hozzászólást Gloria módosította 2011.08.16. 22:06:23-kor
Pontszám: 9.60
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
335. hozzászólás - 2011.08.17. 06:45:40 (Válasz Gloria #334 hozzászólására.)
No ez már tetszene. Vadászként (VF) hamarabb nyúlnék PP-s küldihez legalább alkalmanként a brutállassú CsP-sek között aaaaz biztos.
No meg közelebb áll az "inkább adni szeretünk, mint elvenni" idézethez is a szellemisége egy ilyen irányú módosításnak.
Kieg.: Azért vigyázat! A bukóra játszott Kritvari küldi igenerős lenne tőle, hiszen az esetleges győzelmet szépen kisúlyozná kvázi EH-ként működve... ;-)
A hozzászólást McMad módosította 2011.08.17. 07:31:19-kor
Pontszám: 6.83
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
336. hozzászólás - 2011.08.17. 08:22:22 (Válasz Gloria #334 hozzászólására.)
Ez igen jól jönne sok embernek. Véleményem szerint nem igazán jó ötlet. ebben az esetben az lenne a cél, hogy minél több csatából teljesítsd a küldetést, hisz a sok 0 Le-s portyát igen szépen kompenzálná és ugyebár a EH-t nem számolja bele. A küldetéses relikviák elvesztik értelmüket. (már a mostani állapotban sincs sok értelme)
Nincs harag, vannak akik próbálnak építő jellegű javaslatot adni....


Véleményem változatlan nem kellene a jól játszó játékosokat büntetni.

Lobbi : A büntető TP csak akkor járjon ha kevesebb győztes csatából teljesíti valaki mint azt egyébként tudná (szívósság öve) és esetleg a második vesztes csatája után.
A hozzászólást Barbey módosította 2011.08.17. 08:30:42-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 9.33
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
337. hozzászólás - 2011.08.17. 08:41:21 (Válasz Barbey #336 hozzászólására.)
A gond csak az, hogy a jól, taktikusan és optimálisan játszók zöme "büntetésként" él meg minden olyan kezdeményezést, ami csökkenteni próbálja azokat az anomáliákat amik irtózatosan lassítják a játékot, óriási különbségeket generálnak karakterek között. Pedig az eddig megszerzett előny nem vész el. Mégis tragédiaként élik meg sokan azokat a változtatásokat, amik (talán) segítenek abban, hogy ne csak 50-100 szuperotimalizált (de jól fizető) játékosnak legyen élmény a VÚ PvP szinten IS és ne szaladjon messzire minden a játékba belekóstoló amint meglátja, hogy mibe kerül pl. egy Bajnoki esélyesség (idő, pénz). Persze mindez csak akkor fontos kérdés, ha PvP szinten valaha is szeretne a JV kiegyensúlyozottságot... :S
Pontszám: 7.16
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
338. hozzászólás - 2011.08.17. 08:54:37
Bajnokinál (alacsonyabb szinteken) pl. simán feljebb kellene sorolni azokat, akik már nyertek az adott kategóriában.
Az a -tul. sz@rt sem jelent!
A hozzászólást Alendaar módosította 2011.08.17. 08:55:14-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.65
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
339. hozzászólás - 2011.08.17. 08:55:26 (Válasz McMad #337 hozzászólására.)
Ezek a lehetőségek már a játék indulásakor megvoltak, most hopp rájöttek több év után hogy ez mégsem jó. Kérdem én kinek rossz az hogy ki tudja hozni valaki a játékból a legtöbbet. (Különbem meg annyit, amennyit megtesz érte, és hogy kinek rossz ezen el lehet gondolkodni, valahogy kiütközik aa bizonyos dögöljöm meg a szomszéd tehene is mentalitás) .Ebban a játékban az lenne a cél, hogy fejleszd a karaktered, legyél erősebb mint a másik (különben, hogy akarsz portyázni?) és most lekorlátoznak egy olyan dolgot ami a jó játékosnak a fejlesztését, sikerét igazolja.

Lobbi : A büntető TP csak akkor járjon ha kevesebb győztes csatából teljesíti valaki mint azt egyébként tudná (szívósság öve) és esetleg a második vesztes csatája után.
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 9.00
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
340. hozzászólás - 2011.08.17. 09:24:41 (Válasz Barbey #339 hozzászólására.)
Idézet: Barbey - 2011.08.17. 08:55:26
... Kérdem én kinek rossz az hogy ki tudja hozni valaki a játékból a legtöbbet...

EZ még senkinek. Ettől erős az illető (én is) és bármit csinált/változtatott eddig a JV ez így is marad, mert az okos játékos legfeljebb taktikát változtat és erősödik tovább. MAXIMUM lassabb ütemben folytatja az elhúzást. Tőlem "megdögölhet a tehenem". Legfeljebb átállok disznyópásztorkodásra. :-D ;-)
Pontszám: 5.92
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!