Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: portyázós küldetések
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
201. hozzászólás - 2011.08.15. 21:59:46
Én még mindig ott vagyok leragadva,hogy e topic ellenére,ami a kitárgyalás célját szolgálná csak úgy be lett vezetve ez a nerf.

A legnagyobb megdöbbenésemre többen meg csak alkudozni próbálnak,hogy számolják be az Epikus meg az AH-s cuccokat. Ebbe csak úgy mindenki beletörődött.
Továbbra se állok be a sorba hízelegni,mert ez nem etikus ami itt ment. Még,ha pozitív fejlesztés lenne se tetszene így. Maximum egy karácsonyi meglepetés csomagnak tudnék örülni,de az e fajta "meglepetések" nem jönnek be. Taktikákat borít meg és igenis hátrányba kerül az aki most éri el az ismételhető küldiket.

Palinak néznek basszus,de anyám nem így nevezett el.
Pontszám: 9.28
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
202. hozzászólás - 2011.08.15. 22:04:21
Nem értem, min megy a vita... Pár napig megint lehet valamin "csámcsogni", aztán úgyis mindenki beletörődik. Ugyanez volt az előző event díjazásánál is, sokan háborogtak rajta, aztán két-három nap alatt elfogadta mindenki a megváltoztathatatlant, már szóba sem kerül.

Háború reform mikor lesz?
Pontszám: 7.93
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
203. hozzászólás - 2011.08.15. 22:04:27 (Válasz Fecsu123 #201 hozzászólására.)
Én ezen már meg sem lepődőm, pedig nagyon is igazad van!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 7.14
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
204. hozzászólás - 2011.08.15. 22:07:55
Birka "játékfejlesztési" tevékenységének újabb gyöngyszeme. A Katrina ehhez képest városfejlesztési program volt.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.72
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
205. hozzászólás - 2011.08.15. 22:08:14
Azért össze veszni nem kell. Elkaptuk a szarva köszt a tőgyét. Cumi van gyerekek és az is marad szerintem.
Egy fontos dolog van még szerintem. A vadászós küldik könnyítése, hogy a relatíve gyengéb karik is fel tudnának zárkózni vagy olyanok akik nem igazán szeretnek portyázni is találjanak valami élményt a játékba.
Az igaz, hogy a portyás küldiknek van még mindig a legjobb LE/TP aránya.
Ezért kéne átgondolni a vadászósakat is.
Kiváncsi vagyok, hogy fejlesztők mit fognak hozzá fűzni a le írtakhoz. Minden esetre az nem igazán volt fer húzás, hogy csak a fórumra tették ki a változást és nem a fő oldalra mint minden fontosab eseményt.
Pontszám: 8.18
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
206. hozzászólás - 2011.08.15. 22:10:57
Külön gratulálnék, hogy megint a nerf mellett dönt9ötetek, ahelyett hogy a vcadászós küldiket hoztátok volna pariba.

Igazán fiygelemre méltó az is, ahogy az EH-t (mely a portyás ismétlehetőkre építi taktikáját) és fertőzést (amelynek kb egyelten előnye volt hogy ismételhető portyás küldiknél korlátlanul válogathatott) sikerült padlóra pofoznotok.


Az is személeltes hogy egy vacak hír nenv otl az egészről, lazán letoltam 3 küdlit míg leesett hoyg aza 100nagyonsok nem kristálypont jutalom, vagy bug hanem TP.

Én most komoylan sokkhatás alatt vagyok, kicsit várok míg ez ülepszik. Szerintem ez qrwára nincs átgondolva, vagy ha igen, akkor elképsztő ez "foghegyről idevetett" tálalási mód. Oldalakat diskurálunk és végül születik egy olyan megoldás amiről senki nem beszélt és játékosok százainak taktikáját küldi a padlóra.

u.i.: Ugye nem véletlen hogy ezzel a kedves nerffel együtt érkezett a " fórum lepontzós" nerf? Vagy ne legyek már ennyire rosszindulatú...
A hozzászólást Aurri módosította 2011.08.15. 22:11:53-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.21
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
207. hozzászólás - 2011.08.15. 22:12:46
EH nélkül így semmit nem ér a dolog és EH-val is éppen csak hozza a bubisok 170 LE/TP-jét, V3-on jó nagy szívás ez. Most így 60. szint alatt is bele lettem kényszerítve az EH-ba, hogy ne szakadjak le. A még nevetséges LE szívás miatt ugrik a Térkapu. Esetleg csak azt ütögetem és szétunom magam... Ezt most miért kellett így? Ráadásul rá kell mennem a KK plusz miatt az élő karikra. Lesz anyázás, törlés. Kell vennem egy preventoakármit...
V3-Shifu
Pontszám: 6.13
népszerűVadiatiFérfi
Végzetúr tehetség
160 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
208. hozzászólás - 2011.08.15. 22:17:30 (Válasz Almási Viktor #132 hozzászólására.)
10
őőőő ezt mos veszik? kérem kapsojják ki!!!
Pontszám: 7.32
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
209. hozzászólás - 2011.08.15. 22:27:26
Csendben megjegyzem, hogy a portyázós EHs karaktereknek (melyekből nekem is van egy középszerű a második világon)eddig is volt egy komoly hátránya a vadászókhoz képest, nevezetesen az, hogy nem jut esszenciához. Ha elmegy sajtolni való állatokért, akkor meg borzalmas LE/Tp arányt fog produkálni. Emellett természetesen ott van az is, hogy a térkapu kétszeres tapasztalati pontot ad. Akárhogy számoltam, a vadász karakterek biztosan előnyben voltak LE/Tp arányban, csak az AF kompenzált valamennyire.
Ez a kicsiket ütjük dolog azért nem ilyen egyszerű. Ha jól tudom, akkor van egy AF képesség, amivel meg lehet szívatni, aki fentről rád száll. Akit ez zavar, az kifejlesztette volna, és ennyi. Aki meg nem képes ez ellen védekezni, az minden rendszerben, minden változtatás után farm marad.

A változtatás engem annyira nem érint, nem figyeltem soha különösebben az áldozataim szintjére, de ha mondjuk nem írják ki a szövetségünk fórumán, és nem jövök ki ide utána, akkor mégis mikor tudtam volna meg, hogy van ez a változás? Mert szerintem erről illett volna szavazást kiírni, de a minimum az lett volna, ha néhány napra előre jelzik a hírekben.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 8.03
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
210. hozzászólás - 2011.08.15. 22:27:29 (Válasz Birka #178 hozzászólására.)
Bárhogyis próbálod szépíteni a dolgot Birka, ezt elb*sztad. Ha nem dumálod tele Miklós fejét azzal, hogy 0TP árán végtelen LE-t lehet szedni, és hogy ez mennyire durva táp, akkor most nem szopna mindenki. Ráadásul a küldibónuszos tárgyakat innentől már lehet a kukába küldeni, semmi értelmük sincs. Ahogy a küldibónuszos reliknek sincs, bár annak legalább pont ma jár le a hatóideje.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.16
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
211. hozzászólás - 2011.08.15. 22:43:39 (Válasz Fecsu123 #201 hozzászólására.)
Milyen igazad van! 10 perc múlva tudok ismétlő küldetésezni... Pár szinttel felettem, többen lenyomtak már 100-150-et, még egy dolog, amiért nem nyerő ez ebben a formában. Lehetne csak 60. szinttől? A tárgybónuszokat meg kérjük szépen pluszban rátenni, TP nélkül.
V3-Shifu
Pontszám: 8.35
közkedveltArraSailsNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
212. hozzászólás - 2011.08.15. 22:49:35
Nekem konkrétan ez az új "reform" egyáltalán nem hozta meg a kedvemet sem az EH-hoz, sem az ismétlős küldetésekhez, sem a vadászathoz. SŐT, a játékhoz sem...

Majd szóljon valaki, ha lesz újra értelme feljönni játszani!
ArraSails - V1
ArraSails - V2
Pontszám: 9.26
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
213. hozzászólás - 2011.08.15. 22:58:23
lol, Birka, te mindenkinek felb@szod az agyát előbb-utóbb

Ez a 0 TP-s ámítás tényleg baromság, fél évig kell szenvedni vele nem napi 10 percet hogy legyen is belőle valami
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.40
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
214. hozzászólás - 2011.08.15. 23:14:03
törölve: összefoglalva fentebb
A hozzászólást Dozer módosította 2011.08.15. 23:43:50-kor
V3-Alíz
Pontszám: 8.14
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
215. hozzászólás - 2011.08.15. 23:21:35
Ez egy vicc, ami itt folyik...................
A hozzászólást Tseby dr akula módosította 2011.08.15. 23:44:30-kor
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.63
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
216. hozzászólás - 2011.08.15. 23:22:39
Hát akkor adjunk Tp-t a kihívásra is! (vicc volt, mielőtt...) Tényleg nem értem, hogyha egyszer bekerült a játékba az a szerencsétlen EH, akkor miért kell utána kiszúrni azzal, aki volt olyan bolond, hogy azt fejlesztette. Amúgy gondolom itt is teljesen felesleges lesz beszélgetnünk lehetséges megoldásokról, ugyanúgy nem lesz rá reakció, mint az eventes topicra két hónapja.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 8.04
közkedveltArraSailsNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
217. hozzászólás - 2011.08.15. 23:39:50
Egyszerűbb és elegánsabb megoldás lett volna erre a problémára, ha az ismétlős küldiknél a vadászatra épülők követelményét csökkentette volna Miklós, és emellett a vadászatért kapott LE mennyiségén javítana végre. Akkor nem csak a portyás küldit pörgetné az aki még időt és energiát fordít a játékra, hanem beiktatna több vadászósat is.
Így végre a vadászat fellendülne legalább, ha már a portyázást sikerült teljesen tönkretenni.

De ezt már annyian és olyan sokszor leírták előttem is, kár hogy csak az nem olvassa, akinek kellene...
ArraSails - V1
ArraSails - V2
Pontszám: 9.72
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
218. hozzászólás - 2011.08.15. 23:44:01
Tisztelt Játékvezetőség!
A minap bekerült egy új változtatás az ismételhető küldetéseknél ami a fórum szerint a következő:
"A portyás ismételhető küldetésekért (kábítás, kritikus ütés és varázslat) jár most már tapasztalati pont, de csak abban az esetben, ha a küldetés teljesítése közbeni portyákért nem vagy csak minimális TP-t kaptál (konkrétan, ha a küldetés LE/TP arány 140 fölött van - a portyáért kapott LE nélkül! - akkor adunk annyi Tp-t, hogy ez az arány meglegyen)."

Több szövetségi társammal együtt aggodalmunkat szeretnénk kifejezni e változtatás miatt, mert az eddigi legnagyobb hibának tartjuk s hosszútávon a játék rovására megy majd!
Jómagam már több mint 2 éve játszom ezzel a játékkal, kipróbáltam megannyi taktikát és lehetőséget ahogy társaim is...
Ha csak a fentebb említett 3 küldetésért jár Tp, akkor ez sajnos a portya teljes kihalásához fog vezetni, hiszen:
Mi történik akkor ha egy játékos a következő ismételhető küldetéseket csinálja?
- 15 kaland
- Sajtolj ki egy 20. szintű állatot
- Lépjen állatod szintet 12 alkalommal
Ha ezekért nem jár TP, akkor bizony kinyírtuk a portyát...
Hiszen akkor az optimalizátor átáll 30 (vagy 40) PP-re amivel a kihívásokból ontani fogja a kalandokat, vadászni pedig vadászik annyit hogy befogja az állatokat...
Lassabb út az biztos, de jóval nagyobb LE/TP arány érhető el vele mint a 140...

S mivel volt olyan elvetemült aki 0 TP-ért küldetésezett, lesz bőven olyan is aki ezt az utat fogja választani!
Ha pedig az állatos küldetésekért TP jár, akkor kötelezően be kell majd vezetni a sima vadászathoz is a TP-t sajtoláskor... Ez pedig totális káoszt fog jelenteni...

A javaslatunk a következő:
Ismételhető küldetések változását eltörölni, helyette a következő változást eszközölni:
- Okozz kritikus ütést 60 alkalommal (Magasabb vagy ugyanolyan szintű ellenfél ellen működik)
- Okozz kritikus varázslat sebzést 15 alkalommal (Magasabb vagy ugyanolyan szintű ellenfél ellen működik)
- Kábítsd el ellenfeled 40 alkalommal (Magasabb vagy ugyanolyan szintű ellenfél ellen működik)

Új AF képesség:
Vadászösztön:
Max szint: 50 Fejlesztési költség: 2 pont/szint
Minden egyes szintje 2-vel megemeli a spektrális manipuláció maximumát! (100-ról, 200-ra)
Előfeltétel: Nincs Visszafogott fejlődés

Inspiráció:
A V5-höz hasonlóan az összes világra bevezetni, ezzel segítve az új játékosokat (illetve azokat akik nem szeretnek annyira portyázni) abban hogy a megfelelő fejlesztési ütemben haladjanak!
Ezzel jól jár a Beholder KFT is, hiszen az új AF képességgel kihal a VF, a játékosok lépnek szintet, több őskövet vásárolnak! Aki pedig ezen fejlesztések közepette a 0 TP ismételhetőket válassza, hamar lemarad a szerver játékosaitól! (Inspiráció hatása és a VF hiánya miatt)
Köszönöm hogy türelemmel végigolvasták levelem, remélem jobb belátásra térnek, s meghagyják a portyát a játékosoknak mint fejlődési opciót!

Üdvözlettel:
Leonard (Vihar Lovagok)
V3-Alíz
Pontszám: 7.36
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
219. hozzászólás - 2011.08.15. 23:54:14
Halottnak a csók.

Leírtuk, átrágtuk, többször: vadászatot kell erősíteni. (mindehol) Ez a probléma gyökere, fos a vadászat és a kező játékos úgyis azt fogja tolni. SPM növelés, vadászós küldik erősítése. Win-win szitu, nem zavar be senkinek, ad és nem elvesz. Leírtuk azt is hogy a nerfet mindenki utálja és az elégedetlenség -az egyre csökkenő számú- játékosok körében egyre nagyobb, nem jó a tűzzel játszani.
Mindenki lájkolta a vadászós javaslatokat, (elnézést, azon 2 ember kivételével, akik most elégedettek), még Miklós is A 9,5 feletti pontozású javaslatok ellenében nyert egy kb 3,5 tetszési indexű ötlet (biztos ezért van, hogy most már csak felfelé lehet pontozni).

Ez lett a vége. Ne keressünk miérteket, mert ezek után tényleg nincs értelme.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.52
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
220. hozzászólás - 2011.08.15. 23:59:07
AMúgy meg Dozernek igaza van (bár az ötletének csak SPM-es részével értek teljesen egyet). Végigmatekoltam a lehetséges stratégiákat az új nerf fényében, 4 tűnik járhatónak. Ebből csak 1 az aminél feltélenül portyázni is kell és az tűnik a leggyengébbnek. A fagyi visszanyal esete.
Van ám egy ötödik opció is, amin egyre többen gondolkozunk: "karakter törlése".

Azért még aludjunk erre egyet.

*szerk...
A hozzászólást Aurri módosította 2011.08.16. 00:09:40-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.59
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője