Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: portyázós küldetések
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
41. hozzászólás - 2011.07.23. 20:58:12 (Válasz Miklós #10 hozzászólására.)
Ariel, egyáltalán nem én találtam ki, sőt ugyan ebben a postban lett elküldve a fenébe az én ötletem...

Idézet: Miklós - 2011.07.21. 17:30:19
A portyázós küldiknél számolnánk, hogy a teljesítésükhöz mennyi TP megszerzése kapcsolódott. Ha a LE-hez képest irreálisan alacsony a TP, akkor adunk valamennyi TP-t a küldetés teljesítéséért. Igy az belefér hogy néha nem győzök, de aki végig vereséggel nyomja az kapna néhány portyányi Tp-t azért a végén. (A xenóknál volt egy mindenki által efogadott arány, az lehetne egy kiinduló alap)
Pontszám: 6.27
kedvencMarcushFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
42. hozzászólás - 2011.07.23. 21:29:15 (Válasz Klarinét #38 hozzászólására.)
Idézet: Klarinét - 2011.07.23. 19:34:15
Nem jó ötlet,mert ugyanis aki csak szimplán veszít mert ezt dobta a random azt miért "jutalmaznánk" tp-vel?


Félreértettél, kérlek olvasd újra. Aki szimplán veszít, nem akarattal az nem kapna +TP-t, mivel a javaslatom csak azokat érintené akik az alternatív, vesztes csatára hajtanak. Minden más normálisan portyázó játékos aki ezt a 3 küldit pörgetné nem kapna +TP-t.
Pontszám: 5.50
kedvencMarcushFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
43. hozzászólás - 2011.07.23. 21:34:48 (Válasz Darah #39 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2011.07.23. 20:26:15
Ennyi erővel az állat szintléptetős is bőszen az.


Ahogy vesszük, mert az állatokért vadászni kell, ott a TP.
Pontszám: 5.50
kedvencMarcushFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
44. hozzászólás - 2011.07.23. 21:42:12
Pöri, a vesztésre buzogányra át kell öltözni, azzal és mondjuk 50% lélekszívással 8000 fizikai sebzést nem fogsz tudni produkálni... Meg ahogy más is írta a lélekszívás-védelem meg ha az illetőnél nincs LE az befolyásoló tényező. Az viszont igaz, hogy kevés LE-vel meg ugye nincs értelme amúgy sem támadni mert a lélekszívásnál max. a karakternél lévő LE 1/5-ét lehet szerezni, vagyis ha egy csatán valaki átlag 1000 LE-t lélekszív akkor legalább 5000 LE-vel kell indulnia. Ha az illető meg gyakran üres LE-vel töm az elég etikátlan, ha nagyon elharapózna a dolog akkor lehetne olyat, hogy amíg aktív a 3 portyás küldi egyike addig ne lehessen 0 LE-vel támadni, de ez meg ellentmondana az üzletpolitikának a preventorixpikusz miatt...

A maximális lefelé támadásról: el tudom képzelni, hogy nagyon le tudja rontani a játékélményüket azoknak akiket nap mint nap bezúznak fentről és azzal, hogy nerfelve lett a TP továbbra is maximálisan fentről kapják az áldást, azért mert a támadóknak így éri meg. Sokan csalódnak ezért mert ez ellentmond azzal, hogy ebben a játékban nem lehetetlenítik el más játékát, a helyzet az, hogy az inaktívak aszott hullái szerteszét megtalálhatóak örök emlékéül a mementónak, khm, tehát valami gond lehet, persze vannak más okok is - alapból megunta, másra költi az idejét, közbeszólt munka stb. Egy furcsa javaslatom van erre: minden lefelé támadás TP-je legyen a maximális lefelé ütésnél kapható TP, így elég 1-2 szintre lefelé ütni, mégis csak több esélye van így a kisebb szintűnek és nem verik halommá. Ezzel megváltozik a LE/TP arány, de... bevallom sosem értettem, hogy miért az jár a legjobban aki lefelé támad? Miért nem úgy van, hogy felfelé ütésnél nő a LE/TP? Valahogy jogszerűbb lenne, a szintlépések gyorsabbak lennének, több őskőrendelés, a lefelé támadás némileg kisebb aránnyal számolna de megmaradhatna a gyengébbeknek, kevésbé hozzáértőknek, hogy felzárkózhassanak (mivel lefelé nagyobb eséllyel találnának magunknak célpontot).
Példában: tételezzük fel, hogy a tisztelt játékos nem egy kigyúrt alkat, legalábbis nem annyira mint Mike Tyson és ha elveri Tysont akkor kevesebb jutalmat és elismerést kap mintha a szomszéd 10 éves Pistikéjét verné el, elég nonszensz de a portyában ugyanezt látom vagy csak egyedül vagyok ezzel?

Továbbá előbb-utóbb meg kell adni az esélyegyenlőséget a vadászós küldiknek...
Pontszám: 7.75
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
45. hozzászólás - 2011.07.23. 22:19:01 (Válasz Birka #41 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.07.23. 20:58:12
Ariel, egyáltalán nem én találtam ki, sőt ugyan ebben a postban lett elküldve a fenébe az én ötletem...

Idézet: Miklós - 2011.07.21. 17:30:19
A portyázós küldiknél számolnánk, hogy a teljesítésükhöz mennyi TP megszerzése kapcsolódott. Ha a LE-hez képest irreálisan alacsony a TP, akkor adunk valamennyi TP-t a küldetés teljesítéséért. Igy az belefér hogy néha nem győzök, de aki végig vereséggel nyomja az kapna néhány portyányi Tp-t azért a végén. (A xenóknál volt egy mindenki által efogadott arány, az lehetne egy kiinduló alap)


Miklós javaslata a Xenókkal igazi csőbe húzás... Egy valag tp járna miatta a legtöbb játékosnak, ráadásul akik kevesebb portyából tudják megcsinálni a küldit, azokat mégjobban szopatja. Ennek csak úgy van létjogosultsága, ha számolódik, hogy hány portyából teljesül a küldetés, és ha emellé a karakter kevesebb tp-t szedett, mint amit maximális lefelé ütéssel és győzelmekkel szerzett volna, akkor felkerekíti a tp-t erre a minimum értékre.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.69
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
46. hozzászólás - 2011.07.23. 22:31:55 (Válasz Ariel #34 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2011.07.23. 18:15:24
Kell egy kapcsoló a beállításokhoz. A játékos választhat két megoldás közül:
a.) ha portyázós küldi aktív, tp akkor is jár az indított portyáért ha veszítek
b.) a portyázós küldi nem halad előre vesztes portyáknál


Ez a megoldás tökéletesen jó szerintem!
Pontszám: 7.05
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
47. hozzászólás - 2011.07.23. 22:46:43 (Válasz Marcush #44 hozzászólására.)
A hozzászólásod második részét nem nagyon értettem, lehet csak azért, mert késő van és fáradok...
De az első része teljesen jogos észrevétel! Arról nem is beszélve, hogy aki ezzel tölti az idejét, hogy vesztes portyákból csinálja meg a küldetést, az megérdemli! (Nem pozitív értelemben érdemli meg! ) Nem vagyok olyan magas szinten, hogy az ismétlődős küldiknél tartsak, de szerintem minimum 50-es szintűnek kell lenni az ismételhetőkhöz. Ott 10.000 LE-t kap 1 ilyen küldi után. Ez szinte semmire nem elég. Ha meg csatát veszít, akkor ennek egy részétől búcsúzhat...
Továbbá nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én nem csinálnék ilyet. Ez időigényes dolog az ÉP veszteség miatt. Nekem ugyan rengeteg időm van, de inkább az Entitást támadom, minthogy ilyennel amortizáljam le az életem...
Pontszám: 7.05
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
48. hozzászólás - 2011.07.23. 23:24:04 (Válasz Marcush #43 hozzászólására.)
Nem épp.
Mert míg vadászol másik küldi aktív.
Ott a tp.
Az állatokén nincs.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.76
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
49. hozzászólás - 2011.07.23. 23:29:24 (Válasz Ariel #45 hozzászólására.)
Ariel, Miklós pont ezt írta. Nézi, hogy mennyi TP alatt jött össze a küldetés. Ergó tök mindegy mennyi csatából, az össz mennyiség számít!
Pontszám: 6.27
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
50. hozzászólás - 2011.07.24. 08:19:27
No, végre mindent elolvastam újra:

Teljes mértékig osztom én is a "bolhából elefántot" nézetet!
Még mindig tartom azt is, hogy NEM kellene változtatni a portyás dolgokon, hiszen a végén már annyira le lesz "butítva", hogy nem lesz értelme.
Abba is bele kellene gondolni, hogy másoknak a mostani helyzet is játékélmény. Igen, nekem is megfelel a mostani állapot.

Ha már az extrém helyzeteket akarjuk kikanalazni a lecsóból, akkor talán tényleg jobban meg kellene nézni, mintsem tényleg hőbörögni a nerffel, meg utalgatni rá:
Mint azt írták előttem, vesztes portyákból persze, össze lehet hozni némi ismételhető küldetést, de azért így is rendesen megy el belőle, ahogyan veszít az ember, mivel nem védi semmi.
Amikor pedig már drágábbak az értékek - gondolok itt 100k plusz - akkor azért megnézném, amikor csak így a vereségekből ténylegesen fejlődést produkál valaki.
Vagy ha a vesztes portyák arra kellenek, hogy ha minimálisan, de csorogjon be valami LE, hogy aztán a láthatatlanság mellett a BUBORÉK adta sajtolás összejöjjön, akkor az nem táp?
És nem akarok mutogatni erre a módra, de ha már itt tartunk, ez az ötlet talán jobban vakvágányra futott.
Mutasson már valaki olyat, akinek ténylegesen szüksége volt a bubira, és rajta van.Komolyan mondom, szeretném látni.
Mert eddig én még nem nagyon láttam...

0 LE/Tp-s küldetések->Állatszintlépés.
Ezt is írták már, vadászni kell érte, tehát MÁR ott a tp érte.
Ariel mondta, hogy akkor neki más küldetés aktív ilyenkor.Neki lehet.
De nekem - és szerintem nem vagyok vele egyedül - nagyon nem futna le 1 vadászós küldetés, mire befogok egy állatot. Random, hogy mennyi vadászat megy le, de sosem küldetéssel, hanem nélküle csinálom.
Ez pedig TP-vel jár.
És a végtelenségig nem tudod pörgetni, mert az állatok szintjének emelkedésével egy idő után nagyon-nagyon sok idő alatt lenne meg 12 szintlépés.Teljesen mindegy milyen módszerrel nézve.
Tehát így azért ennek a 0 Le/tp-nek már önmagában korlátja van, de olyan hangzatos és lehet vele dobálózni, de aki benne van az tudja, hogy ez nem teljesen így van.

És vallom azt,ha már változtatni kellene a portyán, akkor legyen a változtatás érvényes CSAK V5-re.
Elvégre van 3 világ is speciális szabályokkal, akkor miért kellene ezt/ezeket átvinni mindegyikre.
Orvosoljuk ott a problémát, ahol szükséges.
V3, sem V4 szabályai nincsenek sehová áthozva, akkor így V5-öt sem tartanám reálisnak átvariálni mindenfelé.
Máshol is lehetnek esetlegesen kilengések, de nem olyan extrémek, mint esetleg ott.

Tehát ez lenne az én meglátásom:
1,Csak adott világra legyen(ek) érvényes(ek) a változtatások - ha lesz(nek) és kell(enek) (mert az elefánt tényleg elefánt és nem bolha) - nem pedig az összes többire.
2,A kapcsoló módszer, amit Ariel javasolt->
Kell egy kapcsoló a beállításokhoz. A játékos választhat két megoldás közül:
a.) ha portyázós küldi aktív, tp akkor is jár az indított portyáért ha veszítek
b.) a portyázós küldi nem halad előre vesztes portyáknál

Aki normálisan játszik, arra ez a változtatás minimális hatással van. Az ingyen LE problémáját pedig 100%-ban megoldja.


Mod:Helyesírás javítva.
A hozzászólást Paco módosította 2011.07.24. 08:33:44-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.25
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
51. hozzászólás - 2011.07.24. 10:02:32
Paco, nemtom Miklós miért emelte ki V5-öt. A végtelen LÉ/TP-nek "sima" világokon sincs alternatívája...
V5-ön a vadászattal úgy ahogy van kezdeni kéne valamit, mivel VF hiányában az EH alapon (küldik nélkül) 1,5X akkora LÉ/TP-t hoz mint a vadászat. V5 az a világ, ahol EH farmerként -3 -4 szintre ütve bárki (Értsd aki soha nem rabol többet csak EH-t) drasztikusan erősebb lehet mint az aki vadászgatni mer.
Természetesen ha ezt még megfejeljük az ismételhető küldetések adta "extra" LÉ-vel, akkor tényleg V5 az ahol a jelenség a legjobban "kidonborodik", de attól még az összes világot érinti.
Arról már lehet témázni, hogy pl a -10 szintre ütök (1/12-es sznt TP-ért) 7 csatát és megvan a bénítós küldetésem, melyért "bezsebelek" szint*200*bónuszok lét, és a lefelé ütök, néha még ki is kapok TP mennyire illeszkedik bele a lassú víz játékkedvet bont folyamba.
Ariell félelmével se értek egyet. Mivel az alatta lévők is kapnak TP-t ugyan úgy a portyázós (Miklós csak a portyás küldiket írta a portjában!) küldikért, azaz a relatív távolság nem kéne hogy változzon egy ilyen jellegű módosítástól.
Én továbbra is az általam javasolt "cup"-os megoldást tartom jobbnak, mivel az nem érinti csak azokat akik "beragadnak" egy szinten, de van realitás a Miklós által publikált megoldásban is, mivel 2 legyet csap egy csapásra, mind az exploitot bezárja, mind a portyás küldik extrém előnyét "realizálja" a vadászós küldikkel szemben.
A hozzászólást Birka módosította 2011.07.24. 10:03:35-kor
Pontszám: 3.63
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
52. hozzászólás - 2011.07.24. 10:18:03
Valaki jelntkezzen már aki ezzel a vesztes csatás ismételhetővel olyan űber táp karaktert tudott fejleszteni és írja le a tapasztalát. A hozzászólók többségének csak elképzelése van (jobbára csak a 0 TP többezer LE) de tapasztalata róla elég kevés. Tegyük talonba 1 hónapra ezt a topicot és csináljátok ezt a vesztes csatás küldetéseket utánna írjatok rá véleményt. En folyamtosan pörgetem az említett küldetéseket soha nem fordult meg bennem hogy vesztésre játszak. Ráadásul minél magasabb szintre érsz annál kevesebb használható célpontod lesz,
Legalább a Stáb nevesítsen már egy két játékost aki ezzel él vagy legább aniiyt hogy Vx-en ennyien használják folyamtosan, egy kis statisztikával, gondolom szerver oldalról nem lenne nehéz ezt megoldani.
Vajon mennyi játékosról is beszélünk aki ezt használja.
Ez a játékot többféle stílusban lehet játszani, mindennek meg van az előnye és a hátránya, az egyik könnyebb a másik nehezebb. Igen az lenne a legegyszerúbb ha minden stílusban egyforma LE/TP arányt lehetne elérni és akkor máris ledegradálnák egy nevelgetős játékká mindegy mit csinálsz ugyanúgy fejlődsz mint a másik. Sokkal zavaróbbnak tartom az olyan dolgokat amit elvileg a felzárkózáshoz hoztak létre és olyan über tápot ad egyeseknek akik amúgy is a szintjük topos karakterének számítanak, hogy azt lehetetlen utolérni. (konkrétan a bubira gondolok)
A hozzászólást Barbey módosította 2011.07.24. 10:22:28-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 7.65
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
53. hozzászólás - 2011.07.24. 10:52:05 (Válasz Birka #49 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.07.23. 23:29:24
Ariel, Miklós pont ezt írta. Nézi, hogy mennyi TP alatt jött össze a küldetés. Ergó tök mindegy mennyi csatából, az össz mennyiség számít!


Pont ez a baj, hogy nem nézi, hogy hány portyából csinálta meg a küldit az illető, csak a tp-t nézi. Ha valaki megcsinálja 5 portyából lefelé ütve, a végén kap egy valag TP-t, mert mondjuk Miklós 10 portyához és Xenós TP-hez lőné be az egészet.

Amit én mondtam, ott számolódik, hogy hány portyából csinálta meg a karakter a küldit. Ha megvan neki 5 portyából, és a tp amit közben szerzett nem kevesebb mint az ezalatt maximális lefelé ütéssel szerezhető tp, akkor nem kap extra tp-t. Aki 10 portya alatt csinálja meg, annak 10 győztes portyára számolódik a minimum tp, és ha ennél kevesebb amit szerzett, akkor kiegészül erre a minimumra.

Így ha valaki direkt veszít folyamatosan, az fog kapni tp-t. De senki nem kap plusz tp-t, ha küldizés alatt összeszedte azt a minimumot, amit maximális lefelé ütéssel kapott volna a portyákért.
A hozzászólást Ariel módosította 2011.07.24. 10:56:11-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.02
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
54. hozzászólás - 2011.07.24. 10:53:21 (Válasz Paco #50 hozzászólására.)
Idézet: Paco - 2011.07.24. 08:19:27

0 LE/Tp-s küldetések->Állatszintlépés.
Ezt is írták már, vadászni kell érte, tehát MÁR ott a tp érte.
Ariel mondta, hogy akkor neki más küldetés aktív ilyenkor.Neki lehet.
De nekem - és szerintem nem vagyok vele egyedül - nagyon nem futna le 1 vadászós küldetés, mire befogok egy állatot. Random, hogy mennyi vadászat megy le, de sosem küldetéssel, hanem nélküle csinálom.
Ez pedig TP-vel jár.
És a végtelenségig nem tudod pörgetni, mert az állatok szintjének emelkedésével egy idő után nagyon-nagyon sok idő alatt lenne meg 12 szintlépés.Teljesen mindegy milyen módszerrel nézve.
Tehát így azért ennek a 0 Le/tp-nek már önmagában korlátja van, de olyan hangzatos és lehet vele dobálózni, de aki benne van az tudja, hogy ez nem teljesen így van.


Valamit nem jól csinálsz, ha te egyesével vadászod be az állatokat a szintlépősre.
Igenis lefutnak küldik, míg begyűlnek a szintlépős állatok.
És egy állat nem egyszer teljesíti neked ezen küldit, pláne meg nem egymaga, hanem három másik társával, amiket elegendő szint meglépése után még ki is sajtolsz. Szintén TP nélkül, szintén küldiben.

Ismétlem.
NEM szeretném ha ehhez hozzá lenne piszkálva.
Csak a 0 TP-s portya extrém, ám valamiért mégis sürgős nerfeltetése okán említem.

Mindkét verzát csinálnam, VF-es voltam, most EH-s vagyok.
Az állatos működik, a 0 TP-s portyaküldi nekem nem.
Vagy béna vagyok.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.51
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
55. hozzászólás - 2011.07.24. 11:27:40 (Válasz Darah #54 hozzászólására.)
Igen, én így csinálom.
13 állatom lehet és mindig maxon van.
Amikor kisajtolok 1-et, akkor vadászom és befogom az újat, amit egyből beidomítok. Aztán amikor újra kijönnek a kennelből az állataim, mennek vissza.
Hol itt a probléma, nem érzékelem.

Birka, hogy ne kelljen újra postolnom, itt válaszolok neked is:
Nem tudom honnan szeded ezt a VÉGTELEN Le/TP arányt...
Én is szeretek számolni, de nekem marhára nem akar kijönni ez az érték.
Komolyan mondom adj/adjatok már elém statisztikát vagy valami adatot, ami alapján bárki is ki meri jelenteni, hogy végtelen lenne 0 tp-ért cserébe.
Meg aztán;belekövesedhet valaki egy adott szintre.És?Mit ér el vele, ha a mezőny meg elhúz és senki sem marad alatta?Akkor felfelé kell ütnie.
Lásd az élmezőnyhöz közel lévőket.Ha kevés a célpont lenn, akkor felfelé is csapkodnak, hogy meglegyen a kamra és a küldetés is.
Tehát annyira ezért nem kell ezt ledramatizálni és NE térjünk el az alap felvetéstől:

Hogy gond van azzal, hogy vesztes csatákból lehessen küldetést csinálni.Ennek LEGYEN korlátja.
Ne a rendes küldetést kavargassuk már ide.
Legyen akár a krit ütésnek 60 csata a limitje;mert nem hiszem el, hogy 60 csatából legalább 1-1 arányban nem tud az ember beütni. Ha nem sikerül?Akkor talán kicsi vagy a támadás, vagy a krit ütése.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.43
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
56. hozzászólás - 2011.07.24. 11:53:07 (Válasz Paco #55 hozzászólására.)
Ha nem érzékeled, az elég baj.
Egyszeri vadászat TP-je árán, két szintlépős küldit, egy sajtolós küldit megcsinál az állat
Hogy te nem veszel fel befogás közben vadászós küldit, az egy dolog, én meg nem megyek vesztes portyára, mégis a nyakamba akarnak sózni a küldi teljesítésével külön TP-t is.

Szerintem ez a probléma.

De Ariel már rég megoldotta ezt a rettenetes gondot.
Legyen úgy, és kész.

Arra meg most már kezdek gyanakodni, hogy Birka az utóbbi időkben nyújtott alakításai abból adódnak, hogy Miklós részesedést ajánlott neki az őskőeladások bevételéből.
Természetesen mindez szemenszedett rágalom részemről.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.63
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
57. hozzászólás - 2011.07.24. 12:10:48
A gond szerintem is abból ered, hogy a lefelé ütés amellett hogy nyilvánvaló hasznokat rejt (több Ép az ellenfélnél, kisebb ütőerő, biztosabb siker), még jobb LE/Tp aránynal is kecsegtet. A probléma az hogy mindenki csak nerfekben tud gondolkozni, úgy látszik ezt szépen elültették bennünk, de azért ne ragaszkodjunk már hozzá, ha adni is lehet nem csak elvenni.
Régóta írom, hogy a bátor és nem a gyáva játékot kellen jutalmazni. Azaz _erős ellenfeleket_ (ez relative számolva a játékos erejéhez mérten) ütve kellene jó LE/TP aránynal jutalmazni a karaktereket. Erre számos megoldás van, nem írok ötleteket, de a jelen rendszer a legrosszabb. "Patkány", játékkedvölő taktikára sarkallja a játékosokat az optimális a krakterfejelsztés felé (vállalom, én is ezt teszem).
Más: Az állatszinlépős küldihez nem kevés vadászat így TP kell. HA valaki 40. szintig viszi el az állatokat (ez egy válllaható felső érték, ezután sajtolni szoktak) még VF-el és sajtolós küldi jutalommal együtt számolva sem éri el a 2 küldi együttes LE/Tp aránya a lefelé ütős kábítósat. A többi vadászós küldetés egyenesen vicc kategória ehhez képest. Simán meg lehet kerülni a vadászatot, sőt ha valaki top karaktert akar, meg is kell. Ez a baj.

1) Erősíteni kell a vadászós küldetéseket és a vadászatot (ez utóbbira megindult valami kezdeményezés végre)
2) Jutalmazni kell a bátor játékot/portyát.

Nerfeket felejtsük már el könyörgöm, gondolkozzunk konstruktívan.
A hozzászólást Aurri módosította 2011.07.24. 12:42:36-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.51
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
58. hozzászólás - 2011.07.24. 12:10:53 (Válasz Darah #56 hozzászólására.)
Lehet, hogy ma rossz lábbal ébredtem, de még mindig nem látom a fától az erdőt; legalábbis ebben a sajtolós - idomítós - vadászós pontban..

Egyszeri vadászat TP-je->Ezt hogy érted?1 vadászat?20 vadászat?50 vadászat?
Mert nem mindegy.

De felvázolom az én verziómat:Amíg a 8 (vagy néha 12, ha szintlépés közelben vannak a nagyok) képes teljesíteni a "Lépjen az állatod 12 szintet" küldetés, addig NEM sajtolom ki egyiket sem. Amint időben nem jönne ki így, hanem nagyobb csúsztatással, akkor kisajtolok 1-et küldetésben természetesen, befogom az újat és ennyi. (De amíg befogom azt az 1-et, ami néha vagy 1 vadászat, vagy akár 50, abból nem lenne meg 1 vadászós küldetés sem.)
Pörgetem a többi küldetést, majd ha ismét mehetnek a kennelbe, akkor a legoptimálisabb elrendezésben visszalövöm őket.

És nem, nem fika a karakterem, mielőtt még esetleg erre is kitérnénk, meg tudod nézni, mivel mind a 2-en V1-en játszunk.
Nem szoktam vesztes portyát tolni, mert nem kenyerem.
Valamint én is azért kampányolok, hogy NE járjon TP pluszba a küldetések teljesítésért, és újabb portya nerfet sem szeretnék.

Csak a vesztes portya/teljesített küldetés kombót kellene megvizsgálni és variálni, nem pedig az egész portya rendszert...
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.29
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
59. hozzászólás - 2011.07.24. 12:23:38 (Válasz Paco #58 hozzászólására.)
Mivel 7 %-os befogási arány van, és te egyet akarsz befogni, 20-ba az illik beleessen, azt hiszem.
Én VF-es koromban biz felvettem vadászathoz az őskőtalálóst is, bár talán annak volt a legrosszabb hatásfoka, ám legalább állat is jött, kaland is jött.
A többi ugyanaz nagyjából, mint a tied.

Ehhez képest a vesztes portyára gyúrás úgy néz ki, hogy végy egy öt literes lábast... izé, ez nem az.
Tehát, költsd el minden LE-det, és oldd meg a küldit.
Oké, megvan, nulla TP, éljen, jutalom 20K.
Tehát van 20K-m, és... mit is csinálok vele?
Ha elindulok így a kövi vesztes portya küldire, akkor ügyesen el is szórom, mire azt teljesítem.
Elkölteni nem tudom, max gyógylötyikre, a tul-ok, szakik növelése ezt az összeget orbitális ívben kiröhögi.
Ha nem 0 LE-vel futsz neki, már alapból szétszórod ezen összeget, mire a küldiből visszakapod.
Aki tudja mitől olyan iszonyú végtelenített brutál táp ez, az homályosítson már fel engem is.

Aurri, ne két küldivel számolj, negyven szintig nem egyszer szintlépős küldizik, és még aztán sajtolod.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.88
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
60. hozzászólás - 2011.07.24. 12:28:52 (Válasz Darah #59 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2011.07.24. 12:23:38
Mivel 7 %-os befogási arány van

Csak kis javítás, maxos csapdakészítéssel 8% (tudás könyve nélkül).
Pontszám: 8.26
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője