Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: portyázós küldetések
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
261. hozzászólás - 2011.08.16. 09:30:04 (Válasz Baraty #254 hozzászólására.)
Nem tudom mennyi TP járna a küldetés teljesítéséért, de tegnap benyeltem jutalom átvételkor összesen 600 tp-ét.
Beismerem lefelé támadtam, de szerintem küldetés/150 TP akkor is sok egy kicsikét.

Ezt lehetne valahogy orvosolni?

V3 Félx
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 8.75
kedvencGoddoFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
262. hozzászólás - 2011.08.16. 09:36:23
Bakker! Mindig beszívom?

Amikor elkezdtem volna a karimmal láthatatlanul vadászni akkor kinyírták. Sebaj, mondom, majd az ismételhetők...
Amikor már lassan elég erős vagyok hozzá hogy pörgessem a portyás ismételhetőket picinyke, vagy nulla TP-ért, kinyírták!
Semmiből semmit nem profitáltam, mindig csak szenvedtem az ilyen "lehetőségeket kihasználó" kariktól, hervasztó hogy az orrom előtt csapódik be minden ajtó és én már nem tehetem meg azt amitől az előttem regisztrálók megerősödtek, így örökké középszerű lesz a karakterem.

(Eddig nem nagyon ötleteltem itt a fórumban, de ez már régóta ki kívánkozik: az összes problémára az egyetlen és IGAZ megoldás ha a portyáért kapott TP-t megfordítjátok és a portyázó karik a legmagasabb szintre felfelé ütve kapják a legkevesebb TP-t. Ha 10 szinttel lentebbről elver, akkor megérdemli hogy csak 1 TP-t kapjon, mert Neki ez a jutalom a rablott LE mellett. Jelenleg fordított világban élünk ha nem vennétek észre. A leggyengébb amortizálása van jutalmazva, ami nem dicsőség. Megtehetném hogy lerongyolom az alattam lévő szinteket én is, de inkább csak kihívással szórakozok helyette, ugyanis nem látok sportot az olyan csatában ahol nem is sebződök az ellenfél az állataival együtt pediglen garantáltan kifexik. Ha hónapokon át űzném ezt az aktív karikkal akkor tutira törléshez vezetne a dolog a részükről. A fordított TP osztás az egyetlen és valós megoldás. Lehet köpködni érte amiért felvetettem, de nekem ez a meggyőződésem. A legjobb húzás pedig az lenne ha valaki peventopityekusz nélküli bajnokot verne el +10 -es szinten, na ekkor kapjon érte nulla TP-t és garantált jó sok LE bevételt!! )
Pontszám: 8
irritálóUWELFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
263. hozzászólás - 2011.08.16. 09:44:25
birka

nem itt élek, úgyhogy nem nagyon nézek itt körbe, de látom neked ez az életed, grat hozzá

gondolom a nevedet valami ősödről választottad
Pontszám: 7.79
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
264. hozzászólás - 2011.08.16. 09:44:57 (Válasz NoFear #259 hozzászólására.)
Jelenleg ez a 2 dolog érint V5-ön: a felsoroltak közül:
-25%-al több AF-et kapok, ha vadászok (Küldik miatt kell azért néha )
-Hosszabb vadászattal itt hagyhatom órákra a karit vadászni

Amint meglépem a 60-at még pár dolog fog. Viszont V3-ön kaptam 25% rezit, mivel 79,4%-ban caplattam, és az összes fejlesztés szólt nekem is. (Igaz a 160-as szint feletti tárgyak/extrém szintű epik cuccok még nekem is sok )

Fear egy új játékosnak most is tonnaszám vannak újdonságok a játékban! Sőt ott tartunk, hogy túl sok van, és mire az egész karakterét átlátja, törölhet, és kezdhet új karit, amit "helyes" úton nevelget... Az se jó, ha egy játék túl bonyi a kezdetek kezdetén is!

Az, hogy nincs friss célpontod, 2 fő okból van:
-A pokica haverjaiddal ellehetetleníted a játékukat
-Logikusan a legfiatalabb szerverre regisztrálnak a "beeső" emberek, nem a "teszt" világokra. Ráadásul ott még inspiráció is van...
A hozzászólást Birka módosította 2011.08.16. 09:45:53-kor
Pontszám: 6.08
kedvencGoddoFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
265. hozzászólás - 2011.08.16. 09:59:12 (Válasz Birka #264 hozzászólására.)
Ma fórumnapot tartok úgy látszik

Az, hogy nincs friss célpontod, 2 fő okból van:
Az első ponttal egyetértek, fentebb leírtam a megoldást.

A másodikkal vitáznék egy kissé. Neked látnod kéne a statot.
A kari lapom ajánlási oldalán ez áll: Eddig 484 játékos regisztrált az ajánlásod alapján... Nos ezek kb. 60%-a a V1-en regelt és a 90%-uk nem jutott tovább az első szinten. Talán meg kéne nézni hogy mi az oka. Biztos hogy nem a pókok miatt, mert oda még nem lehet leütni. A játékkal magával is van valami baj ami ott kezdődik a regisztrációnál az első 10 percnél. Ha erre is figyelnétek talán több játékost magával ragadhatna a játék.
Pontszám: 8.20
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
266. hozzászólás - 2011.08.16. 10:01:10 (Válasz Birka #264 hozzászólására.)
Kezdünk eltérni az eredeti témától de:

Hosszabb vadászatot kíváncsi lennék, hogy indítasz AF képesség kifejlesztése nélkül 56-on. (mellékesen megnézném hányan merik otthagyni órákra a karit vadászni, ugyanis max 3 és fél óra alatt fel fog jönni ütőtávba)

A rezire csak annyi, hogy továbbra sem hinném, hogy túl sok karakternél van ennyi rezi, de ők is szerintem csak enti/epikusra használják, mert amúgy mindenki LÉ szívós meg IQ-s cuccokban "ácsorog".

A másik meg, mire hozzám felérnek már annyi alacsonyabb pókon "mennek át", hogy úgymondjam, hogy addigra már hozzáedződnek. Vagy elköltik a LE-t vagy nem foglalkoznak vele továbbra sem ha visznek tőlük.

A logikusságot is kicsit cáfolnám, ugyanis friss regnél automatikusan dobja a legfrissebb világot, és aki még most kezdi mindenféle útmutatás nélkül az nem fogja állítgatni hova akar regelni, mert nem is tudja mi merre...


Nade ezek igazából abszolút nem kapcsolódnak ide véleményem szerint. Más topicba esetleg... A lényeg amit már többen leírtak, sőt te magad is beismerted, hogy felvetettél egy hülyeséget, ami alapján egy olyan nerf került be a játékba aminek senki nem örül. De annyiből igazad van, hogy Mikibát ismerve inkább hagyja, hogy emiatt megint abbahagyják egy csomóan, ahelyett, hogy átgondolná mégegyszer a dolgot és netalántán kivenné, vagy megváltoztatná ezt az újabb fantasztikus "fejlesztést".
A hozzászólást NoFear módosította 2011.08.16. 10:02:06-kor
NoFear - V1
Pontszám: 9.03
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
267. hozzászólás - 2011.08.16. 10:08:06 (Válasz Goddo #262 hozzászólására.)
Teljesen egyetértek veled én is későn kezdtem a játékot, hogy ne a becsukódó ajtókkal találkozzam. No egy kicsivel előtte azért, hogy legyen lehetőségem beleszagolni, hogy tudjam mit veszíttek.

Tetszik, hogy tanuljunk új módszereket érvényesüljünk az új körülmények között.

De kérdem én, mik azok a lehetőségek amivel többet kap az a most kezdő vagy nem régóta játszó játékos, hogy a régi módszerrel felerősített karakterrel fel tudja venni a versenyt?
Nézzük az oly gyakran emlegetett bubizókat, van köztük nem egy aki 59 es szintem magáénak tudhat 400 feletti IQ-t 2000 körüli TU pontokkal .. nem sajnálom tőle egészségére, de mondja meg valaki mi baja lesz, ha elveszik a bubit és még a levegőért is TP-t fog kapni? Semmi a többi ugyanúgy megkapja .. ő marad a giga a másik a középszerű..

Nem tetszik az újítás? Vajon miért?
Látom én aki lefelé támad, + TP-t kap mert ez dukál, de aki felfelé támad megkapja vajon azt a +LE-t hogy neki se legyen rosszabb a LE/TP aránya? Láttam a küldetésért kapott +TP-t, láttam nőni a 25%os bónuszt adó nyakéktől, de nem láttam ott a portya végén, az esetleges 0 LE/36TP mögött, hogy + 5040 LE bonusz
Ha látom, egy szavam se lesz

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 9.20
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
268. hozzászólás - 2011.08.16. 10:29:30
Sírás topik? Jó helyen járok?

"A portyás ismételhető küldetésekért (kábítás, kritikus ütés és varázslat) jár most már tapasztalati pont, de csak abban az esetben, ha a küldetés teljesítése közbeni portyákért nem vagy csak minimális TP-t kaptál (konkrétan, ha a küldetés LE/TP arány 140 fölött van - a portyáért kapott LE nélkül! - akkor adunk annyi Tp-t, hogy ez az arány meglegyen)."

Tegnap egy kritikus ütéses küldetésen teszteltem az "újítást". Az optimalizálást teljesen mellőzve visszafogott fejlődésen, 30 pp-s beállításon (csak felfelé ütve, még csak a szintemre se), ellenfelek különböző százalékán (20-80).
4095 lélekenergiát tudtam elhozni a kristályoktól, kb. ugyanennyit szívtam el tőlük (ezeket csak azért, hogy látszódjon az "eszméletlen nagy tápolás", ami miatt bevezették a nerfet).
490 tapasztalati pontból lett meg a küldetés, vesztes portya nélkül.
122. szinten 31476 lélekenergiát kapok a küldetésért a tárgy és a relikvia adta bónusznak köszönhetően, melyhez további 162 tp jár az újítás miatt.
Tehát a változtatás szövege szerint a küldetés lé/tp aránya számít, ami esetemben 31476 lénél és 490 tp-nél még az előírt 140 felét sem éri el, mégis hozzám vágnának további 162 tapasztalati pontot.
A hozzászólást Xena módosította 2011.08.16. 10:39:11-kor
Pontszám: 7.23
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
269. hozzászólás - 2011.08.16. 10:40:17 (Válasz Xena #268 hozzászólására.)
Idézet: Xena - 2011.08.16. 10:29:30
Sírás topik? Jó helyen járok?


Legyen inkább "olvass vissza" topik!

Idézet: Baraty - 2011.08.15. 19:27:19
Elnézést mindenkitől, úgy tűnik egyvalamit nem frissítettem. Holnap reggel pótolom, aki addig nem vesz át a küldetés-jutamat, annak nullázni fogom a tp-t is.


Idézet: Baraty - 2011.08.16. 09:09:35
Javítottam a tegnapi hibát (hogy nem számolta a küldetések alatt szerzett tp-t), és mindenkinek alapállapotba állítottam vissza a számlálót, tehát aki eddig nem vette át a jutalmat, az most 0 tp-ért megteheti.


Amennyiben mégis vettél át "bugos TP-t", akkor írj egy levelet neki, amiben elküldöd a teljesített küldetéseket, és akkor (gondolom) manuális megszabadít a TP-től.
Pontszám: 7.43
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
270. hozzászólás - 2011.08.16. 10:46:28 (Válasz Yaksee #269 hozzászólására.)
Olvastam Baraty hozzászólását.
Ma fejeztem be a küldetést, nincs javítva (még nem vettem át)!
10 óra után az felénk már nem reggel.
Természetesen már próbáltam a ki- és belépést (semmi sem változott), még akkor is, ha nem tételezed fel rólam.
A hozzászólást Xena módosította 2011.08.16. 11:14:23-kor
Pontszám: 5.21
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
271. hozzászólás - 2011.08.16. 10:48:23 (Válasz Xena #270 hozzászólására.)
Lépj ki, majd be. Nálam érdekes módon megjavult. Persze az is lehet, hogy Rád pikkel, és neked nem nullázta a számlálót. (tudok még ilyen összeesküvés elméleteket... )

Módosítom: kösz a pontozást, nem nagyon érdekel... De egy megjegyzés. Nem vagy új játékos. Többször el lett már mondva, ha be vagy jelentkezve, akkor nem lesz változás. (eventek végén nem is tudom hányan jöttek sírni, hogy nem kapták meg a jutalmat, stb...) Ki kell jelentkezni, majd ismét (NEM A FÓRUMRÓL) bejelentkezni. Közben persze el lehet mondani egy "múkogy" varázsigét is, de az tapasztaltam, hogy nem szükséges...

És hogy egy számomra örökbecsű "idézettel" éljek: "Próbálta már kikapcsolni, és aztán bekapcsolni? A hibák 90%-a magától megoldódik..."
A hozzászólást Yaksee módosította 2011.08.16. 10:54:09-kor
Pontszám: 7.94
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
272. hozzászólás - 2011.08.16. 10:53:38
Na, megint megkaptuk a fejlesztést (jó nagy lóf@szt a hátsónkba)!
20 év Beho játékok után hozzászokik azért az ember gyereke...
Engem már nem izgat, nemsokára elindulok felfelé, mert "a TP jó"! Legalábbis ezt szeretnék belénk verni a VÚ-ban is - ahol köztudottan A legszarabb dolog, ami karaktert csak érhet.
Pedig normális (szerep/stratégiai) játékokban a TP mindig vmi jót szokott jelenteni, plusz dolgokat MINDEN szinten. Itt csak a lélekkufár satnya árukínálatát kapom (most már azt is csak minden 2. szintlépéskor), amiből megint csak tetemes mennyiségű LE árán javázhatok...
Event után feltörök, mint huszár segge a nyeregben!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 8.38
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
273. hozzászólás - 2011.08.16. 10:54:04 (Válasz Yaksee #271 hozzászólására.)
Szó sincs összeesküvés elméletről. Flúgos vagy egy kicsit, nem?
Ma még nem volt semmi sikerélményed, így gondoltad majd most lesz???
Nem kell nagy dolog, hogy jól érezd magad. Vegyük pl. a vécézést: már az is sikerélményt adhat neked, ha nem ... össze magad.
Pontszám: 5.27
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
274. hozzászólás - 2011.08.16. 11:00:22 (Válasz Xena #273 hozzászólására.)
úgy gondolom ezt a stílust azért mellőzhetnénk, azért mert ballábas vagy, attól még lehet értékelni a segítőkészséget másképp is.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.44
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
275. hozzászólás - 2011.08.16. 11:03:52 (Válasz Xena #273 hozzászólására.)
Flúgos vagyok, jól mondod. Össze-vissza sírom a kispárnámat, mert egy portyás küldetés során már nem csak a 8-10 szinttel alattam lévőket kell rommá vernem, hanem be kell iktatnom 1-2 saját szintemen lévőt, ne adj isten valaki magasabb szintűt...

Brühühü, valaki elvitte a játékomat, megmondok mindenkit az óvónéniknek, meg a bácsiknak.

Most komolyan, értem, hogy a plusz TP-ből meg lehetett régen csinálni még egy ismételhető portyás küldit, de ez most tényleg akkora nagy a gond? Más is így járt... Aki korábban kihasználta azt az előnyt, azt úgysem fogod tudni behozni, csak élre hegyezett optimalizálással (mondjuk az meg is érdemelte volna, hogy csinálja), a különbség megmarad.
Pontszám: 7.47
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
276. hozzászólás - 2011.08.16. 11:05:02
Ja, ez azért "kicsit" sok volt!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.11
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
277. hozzászólás - 2011.08.16. 11:11:54
Ne vedd magadra

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.41
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
278. hozzászólás - 2011.08.16. 11:17:26
Ha a 0 TP-s küldetések nem mozognak a realitás talaján, akkor pl. ezek sem.
Kalandokban zömével ilyenek vannak:
A csatában összesen 15725 sebzést okoztál, és 3596 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 616 lélekenergia és 15 TP!

Nehogy már egy ilyen - kapott LE alapján - kisebb finggal megölt szörny ennyit tudjon sebezni!!!
Egyrészt a kalandok szerintem sokkal több karaktert érintenek, mint akik miatt ez a nerf bevezetésre került - az a pár portyaküldikkel "elszállt" karakter, akik ellen egyébként sem lenne esélye a környékükön lézengő nagy többségnek -, másrészt sokkal nagyobb, többeket érintő, régebb óta tudott problémák is vannak a játékban (vadászat LE, háborúk), amikre fontosabb lenne megoldást találni...

Mod: helyesírás
A hozzászólást Alendaar módosította 2011.08.16. 11:18:28-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 8.17
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
279. hozzászólás - 2011.08.16. 11:21:50 (Válasz Corina #274 hozzászólására.)
Milyen segítőkészséget? Alap a ki- és belépés (amit rendesen túlragoz!), mely nem hozott eredményt.
Jeleztem, hogy nincs javítva, erre ő vette fel azt az arrogáns stílust, melyet nálam kifogásolsz és melyet nála segítőkészségnek nevezel!

"Lépj ki, majd be. Nálam érdekes módon megjavult. Persze az is lehet, hogy Rád pikkel, és neked nem nullázta a számlálót. (tudok még ilyen összeesküvés elméleteket... )

Módosítom: kösz a pontozást, nem nagyon érdekel... De egy megjegyzés. Nem vagy új játékos. Többször el lett már mondva, ha be vagy jelentkezve, akkor nem lesz változás. (eventek végén nem is tudom hányan jöttek sírni, hogy nem kapták meg a jutalmat, stb...) Ki kell jelentkezni, majd ismét (NEM A FÓRUMRÓL) bejelentkezni. Közben persze el lehet mondani egy "múkogy" varázsigét is, de az tapasztaltam, hogy nem szükséges...

És hogy egy számomra örökbecsű "idézettel" éljek: "Próbálta már kikapcsolni, és aztán bekapcsolni? A hibák 90%-a magától megoldódik..."
A hozzászólást Xena módosította 2011.08.16. 11:30:21-kor
Pontszám: 5.13
kedvelt tagSzaki062Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
280. hozzászólás - 2011.08.16. 11:33:51
Congratulation Miklós!! (Y) Tökéletesen szétbasztad ezzel a EH-t!! Én nem sírok és nem is kell a kedvemért változtatni semmi, csak gondoltam ha már fizetek ezért a retekért leírom néha a véleményem! Most komolyan szerinted nem mindenki arra próbál törekedni hogy minél jobb LE/Tp jöjjön ki..... ha ehhez lefelé kell támadni azt teszem..... mi ezzel a probléma! Minek kell megtépéztetni a küldiket? Mindig ti basszátok el a dolgokat és mégis mindig a játékos szív a végén!
A portya lényegét rontottátok el ezzel úgy ahogy van! Ha az volt még a baj hogy lefelé támadott az ember... akkor miért nem jár felfelé támadás esetén a nevetséges LE/TP helyett normális LE mennyiség... ti kényszerítettétek rá az embert hogy lefelé támadjon! Azt még alá írom nem egy vészes mennyiség a tp amit kapsz a küldiért, de ahhoz pont elegendő hogy hosszútávon elbasszon mindent! Ahogy egy +1% LE vadászatért csak hosszútávon fejti ki hatását pozitív értelemben, ugyanúgy ez a tp dolog hosszútávon fejti ki majd hatását negatív értelemben!!
V2-Ayhagdun
Pontszám: 7.95
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!