Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: portyázós küldetések
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
81. hozzászólás - 2011.07.25. 11:56:23
Biztos nem mindet ezen a szinten szedte össze. Ezt azért így nem írtam le. ,de vissza lehet nézegetni a bajnokis topicban.

Én csak azt mondtam,hogy beragadt 49. szinte ismételhető küldiket csinálni és ez nem ferde tény,hanem tény. 700+ vereség kinek sok kinek kevés nekem sok. Egy jobb karaktert V2-n alig ér támadás az alacsony szinteken. Nekem is csak 310 bukóm van, ami 90% ban az első 10 szinten jött.

Ezen a szinten ragadt be (49). A teljesített küldetések száma 274 ami,ha forgóban csinálja a két kritikussal akkor az legyen csak 50 portyás küldetés (mert 100 után jön a móka) ,ha átlagban 10 portya vereségből megvan neki akkor az 500 vereség.
Nem mondom,hogy így csinálta meg az összes küldijét azt mondom amit látok. 2-2.5 hónapja jár hozzánk leüttetni magát, ekkor jött rá a módszerre. Neki még igenis megéri, simán van 140-150-es (TT) kritje annyi nekem is van 10 szintel lentebb az átlag meg 50 körül van. A nyereségből pedig győzi húzni a tulajdonságait.

Most nem azt mondtam,hogy ez űber táp csak mondtam,hogy láttam rá példát. Valaki itt kérdezte,hogy van e olyan valaki aki csinálja na Ő csinálja. A pókoskodás nem ment neki valami jó hát ezt tolja.
Pontszám: 8.51
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
82. hozzászólás - 2011.07.25. 16:50:43 (Válasz PottomPanna #79 hozzászólására.)
Az alap reklamáció nem a jó, hanem az extrém LE/TP-nek szólt, ami ebben az esetben végtelen, a Térkapunál meg jól behatárolható.
V3-Shifu
Pontszám: 8.28
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
83. hozzászólás - 2011.07.25. 17:55:01
Megnéztem, mik azok a határtalan előnyök amikhez ez a módszer juttat. Nem gyenge a karakterem, de nem is volt még bajnok soha. Megtámadtam állatok nélkül, az általam elérhető legmagasabb szintű karaktereket, vajon hány vereséget tudok összegyűjteni, először lélekszívós cuccokban, majd buzogánnyal. Piszkosul fogy az élet és csak akik amúgy is erősebbek tudtak elverni, a többiek buzogánnyal is alig. Egy környezeténél erősebb karakter, nem mondom, hogy nem tudja megcsinálni, de igencsak megszenved, mire összehozza ily módon a küldetést. Lehet naiv vagyok, de nem hiszem, hogy tömegében erre a módszerre vetemedne, a gyenge karakter meg ha így akar erősödni.. a sztázisbuborék ennél sokkal szelektálatlanabbul nyújtja az előnyöket.

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.98
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
84. hozzászólás - 2011.07.25. 19:29:26 (Válasz Pörgönc #82 hozzászólására.)
Ugrálsz a szavakon...
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.81
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
85. hozzászólás - 2011.07.25. 19:54:05 (Válasz Fecsu123 #81 hozzászólására.)
Én voltam az a valaki, aki kérdezte.

No de, amint látom, akkor akadt rá itt V2-n is delikvens.
Nálunk V1-en Logan - bocsi, hogy kiemellek - csinálta ezt, de nagyon hamar feladta.Ő izmos pók, nem volt rá szüksége, hogy vereséggekkel turbózza magát, de kipróbálta, hogy mennyire lenne okés.
Hát marhára nem érte meg, és valóban növelt rajta pár pontnyi szerencsét, de nem mert magánál LE-t tartani, majd abban a szintsávban, amiben volt/vagyunk azért már rendesen működik a projekció és van LE az embereknél.
Még full felszerelésben is, amikor pörgetem a küldetéseket és eltalálnak, szívják tőlem a LE-t, de én nem tudok semmit sem, mert le van védve.

Tehát aki ilyen vereségek árán akar fejlődni, és mer magánál LE-t tartani, az csak kisebb szinten lehet nyerő, mert magasabban már élelmesebbek az emberek.

Egyetértek Corinával (is), mert egyrészt erős karakternek ezzel bíbelődni nagyon nem egy egyszerű dolog, mert én is nézelődtem szövetségen belül, hogy a velem egy "erejű" - nem szintben, TÖ+szaki - arcok ellen mit bírnék, és 70-30 arányban még buzogány+vakító is nyertem.
Tehát macerás cucc...., na meg aztán azért valahol az én szememben szánalmas is.Lehet valaki x-es bajnok, ha mellette van 20k veresége.Nagy dicsőség...
Végtelen LE lenne benne?Nézzük csak;beragad valaki egy szintre.Mennyi időre?1-2-5 évre?Megnyer 66 bajnokit?És?Mumus lesz egy adott szinten,DE NEM MER nyerni, mert akkor bukta a dolgot.Vagy még idő előtt megunja és töröl. Vagy megunja a dolgot, és megindul felfelé.Ha megindul.
És való igaz;hogy aki már tényleg ilyen "vesztes" helyzetben akar "tápolni", annak könnyebb megoldás egyszerűen felbubizni magát, és máris jobb eredményeket érhet el.

És még valamit nem árt figyelembe venni: Ez megint csak nem a "gyenge" karakterek nézete, ahogyan a bubi is csupa izom karakteren feszül.
Az egy dolog, hogy el kell érni az ismételhető küldetéseket, de mellé még izmos krit ütés (+támadás egekbe), és krit vari(+IQ sem árt).
Tehát ezekhez eleve nem gyenge karakterek.

Elenyészőek ezek a dolgok még így is a rendes világokon (értem itt V1-V2);1-1 példa éppen akad rá, de... én személy szerint nem gondolom drasztikusnak.
Mit ér az a karakter, amivel nem lehet semmit sem kezdeni, csak a bajnokin marha jól lehet vele villogni, mert nem megy el egy szintről?Hmmm?Játékélmény nulla, és még görcsölni is kell, hogy nehogy véletlen nyerjen.
Hááát, nekem biztosan nem kéne.
A hozzászólást Paco módosította 2011.07.25. 19:55:18-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.05
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
86. hozzászólás - 2011.07.25. 20:43:59 (Válasz Ariel #53 hozzászólására.)
Ariel már írt egy jó megoldást a felvető problémájára, amivel direkt vesztőkön (0 TP-s trükközők) kívül mást, kár nem ér. Lehet, hogy túlragozzuk...

Idézet: Ariel - 2011.07.24. 10:52:05

Amit én mondtam, ott számolódik, hogy hány portyából csinálta meg a karakter a küldit. Ha megvan neki 5 portyából, és a tp amit közben szerzett nem kevesebb mint az ezalatt maximális lefelé ütéssel szerezhető tp, akkor nem kap extra tp-t. Aki 10 portya alatt csinálja meg, annak 10 győztes portyára számolódik a minimum tp, és ha ennél kevesebb amit szerzett, akkor kiegészül erre a minimumra.

Így ha valaki direkt veszít folyamatosan, az fog kapni tp-t. De senki nem kap plusz tp-t, ha küldizés alatt összeszedte azt a minimumot, amit maximális lefelé ütéssel kapott volna a portyákért.
V3-Shifu
Pontszám: 7.73
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
87. hozzászólás - 2011.07.25. 20:51:47 (Válasz Paco #85 hozzászólására.)
Idézet: Paco - 2011.07.25. 19:54:05

Nálunk V1-en Logan - bocsi, hogy kiemellek -


Nem gáz, majd megyek a jogdíjakért állatverős cuccban
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.72
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
88. hozzászólás - 2011.07.25. 22:53:21 (Válasz Paco #85 hozzászólására.)
a bajnokikat nyerő karakterek jelentős hányada NEM lép el adott szintek környékéről. CSAK a bajnokira neveznek, és meg is nyerik az eddig felhalmozott előnyükből. elég megnézni a kategóriákat, szinte mindig ugyanazok nyernek. de nem feljebb, hanem ugyanott. és élvezik, nem is csinálnak mást. nekik ez a játék. ha van egy taktika, amivel stabilan bajnokikat tud vki hozni, akkor meg fogja tenni.
Pontszám: 5.71
kedvencGalvanelemFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
89. hozzászólás - 2011.07.25. 23:55:56
Azért van ellenpélda:

2009.12.04 14:01 A bajnoki viadal 21. kategóriájának győztese: Marcsa
2010. 02.05 14:00 A bajnoki viadal 22. kategóriájának győztese: Marcsa
2010. 04.02 14:01 A bajnoki viadal 22. kategóriájának győztese: Marcsa
2010. 05.07 13:59 A bajnoki viadal 23. kategóriájának győztese: Marcsa
2010. 06.04 14:00 A bajnoki viadal 23. kategóriájának győztese: Marcsa
2010. 09.03 14:00 A bajnoki viadal 24. kategóriájának győztese: Marcsa
2010. 10.06 14:01 A bajnoki viadal 24. kategóriájának győztese: Marcsa
2010. 12.03 14:00 A bajnoki viadal 25. kategóriájának győztese: Marcsa
2011. 01.07 14:01 A bajnoki viadal 26. kategóriájának győztese: Marcsa
2011. 02.04 14:01 A bajnoki viadal 26. kategóriájának győztese: Marcsa
2011. 04.06 14:01 A bajnoki viadal 27. kategóriájának győztese: Marcsa
2011. 05.06 14:00 A bajnoki viadal 28. kategóriájának győztese: Marcsa
2011. 06.03 14:00 A bajnoki viadal 28. kategóriájának győztese: Marcsa
2011. 07.06 14:01 A bajnoki viadal 29. kategóriájának győztese: Marcsa


A többiek csak lassabban, "optimálisabban" lépnek szintet.


Mod:

Bocs, rendesen elolvastam jelentős hányadot írtál.
A hozzászólást Galvanelem módosította 2011.07.25. 23:57:23-kor
Pontszám: 8.22
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
90. hozzászólás - 2011.07.25. 23:56:03
100. szint környékén jutottam el odáig, hogy elkezdtem bajnokikat nyerni. Mindig is az összes PP-met elköltöttem és az összes CSP-met is (nem esszenciára!), és egyelőre nem tervezem, hogy leállok a vadászással. Látszik, hogy közel sem vagyok optimalizátor. Ja, igen, a küldetéseket nyomom, de szerintem másfél éve nem támadtam lefelé...

Már öt bajnokit nyertem, de csak azért, mert nem ragadtam le (alattam vannak sokkal erősebbek is). Ez is egy extrém helyzet.

Ha Miklósnék tele vannak szabad programozási munkaidővel, üsse kavics, oldják meg ezt a hatalmas problémát, de szerintem sokkal fontosabb megoldandó feladatok tornyosulnak előttük (szövetségi küldetések, KH kiterjesztése, háború rendberakása és az, hogy a vadászatról a magas szintűek fokozatosan leszoknak).
A hozzászólást Agatity módosította 2011.07.26. 08:07:42-kor
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 9.15
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
91. hozzászólás - 2011.07.26. 07:41:53 (Válasz Agatity #90 hozzászólására.)
Idézet: Agatity - 2011.07.25. 23:56:03
(szövetségi küldetések, KH kiterjesztése, háború rendberakása és az, hogy a vadászatról a magas szintűek fokozatosan leszoknak).


-Küldiket már tárgyaljuk másik topikban
-Háborúhoz ötletelni kéne, Miklós találkozón azt mondta nyitott bármire, amit nem fúr meg a többség fórumon azonnal, mint az eddigi összes ötletet...
-A vadászat "erősítése" folyamatban, bár a +20 SP totális zsákutcának sikeredett. Abban viszont nincs igazad, hogy ennek a topiknak ehhez semmi köze. Leállok a vadászattal egyik fő oka az, hogy lefelé ütve portya küldizek, ezzel drasztikusan jobb lé/tp-t termelek, mintha vadásznék. Arról persze lehet témázni, hogy összességében a minimum TP emelése+vadászat erősítése+tp az ism portya küldikért mit eredményez majd, meglátjuk a vak is ezt mondta
Pontszám: 3.63
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
92. hozzászólás - 2011.07.26. 16:43:06
Bocs, de már annyi hozzá szólás van nem tudom mind végig olvasni.
A véleményem:
Csak a győztes portyában elért dolgot számolja a gép (kri.ü., kri. v., káb.)
De azzal nem értek egyet, hogy nehezíteni kell. Vadász kari révén is csinálom a küldiket és az esetek nagy töbségében null LE-vel zárul a csat. Vagyis üres TP, ha még e felet hozzá nyomnak még egy adak TP-t a küldi végén nem éri meg csinálni.
Így is levan már butítva az ism. küldi mert valamikor nem 10 aranydukát volt a jutalom a LE felet, de lehet, hogy ezt rosszul tudom. Ha igen elnézést érte.
Szerintem megfelelő így a dolog nem kéne változtatni. Csak azt, hogy a nyertes portya érjen a küldi alatt.
Ha még ez is nehezítve lesz nem tudom mi lesz a játék élménnyel nekem küldiktől függő, de kb 12-17 portya egy küldi.
Pontszám: 5.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
93. hozzászólás - 2011.07.26. 17:05:29 (Válasz Gtr2 #92 hozzászólására.)
Most se 10 dukát, csak 1. A legelején volt 3 dukát, de az pár óra, 1-2 nap után módosítva lett. Kristálypontból kapsz 10-et az ismételhetősért.
Pontszám: 7.39
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
94. hozzászólás - 2011.07.26. 17:44:01 (Válasz Craslorg #93 hozzászólására.)
Tudom, hogy egy dukát a jutalom és 10 kristálypont. Írtam, hogy lehet tévedek és be is jöt. Ezen felül sem értek egyet a változtatással.
Ha kicsit jobban belegondolunk mi kell a küldik csinálásához? A velejáró szakik emelése és egyéb tárgyak, ha valaki komolyan csinálja célzot felszeréle van a küldihez ez mind LE-be kerül és ezzel TP-be is plusz a szakik sem ingyen fejlődnek.
Ha annyira optimizálunk a sajtoláskor sem kell 9000-11000 LE-t adni egy állatért lehet 100 is adni, hogy ne érje meg az sem.
Ebben a játékban annyiraoda vannak az optimizálssal közben a multizós karik rohangálan minden szinten. Én azt nem hiszem, hogy egy szint lépés közben becsületes össze lehet szedni több milliót portyázásssal. Figyelgetem néha az ilyen karikat jobban pörög a nyert LE náluk mint nálam a TP.
Másra kéne fordítani az erő forrásokat elvezhetőbbé tenni a játékot a szöviken belül és kívül.
Csináljanak egy új hordát amiket a küldiket lehet pörgetni több TP, de LE-t is essen közben bármilyen kari csatázik vele. Nem az a megoldás nesze itt egy csomó TP és még vágj hozzá jóképet.
Pontszám: 5.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
95. hozzászólás - 2011.07.26. 17:54:42 (Válasz Gtr2 #94 hozzászólására.)
Idézet: Gtr2 - 2011.07.26. 17:44:01
Én azt nem hiszem, hogy egy szint lépés közben becsületes össze lehet szedni több milliót portyázásssal.

Pedig össze lehet. Az Alvariel medál top rablói 4-5-6 milliókat szednek össze egy hónapban. Ha valaki e-mellé nem vadászik, akkor ez alatt még egy szintet sem lép. Persze nem sajnálom tőlük, mert tudom, hogy ennek ára van (hajnali portya, odafigyelés, satöbbi). Ráadásul az Alvariel topjai arányaiban még nem is jó LE/TP-vel teszik, lévén ők a mennyiség miatt (is) vannak ott, azaz minden PP-t eltolnak, míg a pókok, portyások nem feltétlenül, ők még inkább célzottan ütnek.
* Ettől persze szerintem is fölösleges a változtatás, szerintem 2 kezemen meg tudom számolni, hány embert érintene igazán.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.07.26. 17:55:21-kor
Pontszám: 8.26
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
96. hozzászólás - 2011.07.26. 18:09:35 (Válasz Craslorg #95 hozzászólására.)
Rendben elhiszem, de vannak fentartásaim a milliós nyeréssel.
Annak örülök, hogy a változtatás fölöslegességében egyet értünk.
Remélem a játékvezetők is el feletkeznekróla.
Pontszám: 5.67
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
97. hozzászólás - 2011.07.26. 18:33:35 (Válasz Birka #91 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.07.26. 07:41:53
a minimum TP emelése+vadászat erősítése+tp az ism portya küldikért mit eredményez majd, meglátjuk a vak is ezt mondta



Ebből a felsorolásból 2 igaz, mert megtörtént, de nagyon nem értékelném, ha már a 3.-ik is ennyire "valós" tény lenne.
Mert eléggé inkorrekt lépés lenne, ha mégis járna plusz tp a küldetések után. Ennyire azért ne szaladjon már el az a csikó, vagy Te már tudsz valamit, amit mi még nem?

Ha már módosítani akarjuk "megint" a portyát, akkor már inkább a kapcsoló legyen a vesztes csata/küldetés beállításnál, ahogyan Ariel is javasolta és máris MEG VAN OLDVA a probléma.
Ide is másolom gyorsan.

Idézet: Ariel - 2011.07.23. 18:15:24
Kell egy kapcsoló a beállításokhoz. A játékos választhat két megoldás közül:
a.) ha portyázós küldi aktív, tp akkor is jár az indított portyáért ha veszítek
b.) a portyázós küldi nem halad előre vesztes portyáknál


Mód:Kiegészítés betoldása
A hozzászólást Paco módosította 2011.07.26. 19:12:41-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 6.58
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
98. hozzászólás - 2011.07.26. 19:47:52 (Válasz Birka #91 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.07.26. 07:41:53
. Arról persze lehet témázni, hogy összességében a minimum TP emelése+vadászat erősítése+tp az ism portya küldikért mit eredményez majd, meglátjuk a vak is ezt mondta


Remélem ezt viccnek szántad. Isten óvjon minket a további nerfektől. Pusztán a felsorolás második eleme üdvőzítő lehetne, ha ügyesen oldják meg.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.02
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
99. hozzászólás - 2011.07.26. 20:45:18 (Válasz Aurri #98 hozzászólására.)
Aurri, Én csak összefoglaltam:

1: a minimum TP portyában 1/12-re nőtt
2: be van ígérve a +20 spm (ami remélem nem így valósul meg)
3: Miklós írta ebben a topikban:

A portyázós küldiknél számolnánk, hogy a teljesítésükhöz mennyi TP megszerzése kapcsolódott. Ha a LE-hez képest irreálisan alacsony a TP, akkor adunk valamennyi TP-t a küldetés teljesítéséért. Igy az belefér hogy néha nem győzök, de aki végig vereséggel nyomja az kapna néhány portyányi Tp-t azért a végén. (A xenóknál volt egy mindenki által efogadott arány, az lehetne egy kiinduló alap)


Paco, Semmi extrát nem csinálok, csak olvasom a fórumot...
Pontszám: 6.27
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
100. hozzászólás - 2011.07.26. 23:10:39
1) Igaz, a portya-TP nemrég lett buherálva.
2) Hogyan oldanád meg? Én automatice emelném bizonyos szint felett az spm _hatékonyságát_, még az is lehet bevenném a játékosok relatív erejét (gyengébbeknek többet adjon) és hogy VF/EH-zik-e az illető (EH-nál erősebb tuning kell, hogy rávedd a vadászatra a játékosokat). Emellett lehet növelni az spm maximumát is, szerintem végeredményben 2x ilyen erősnek kellene lennie a vadászatnak, hogy bármikor könnyű szívvel rá lehessen venni az embereket és hogy az (elsősorban) vadászó gyengébb karik érezhetően erősödjenek.
3) Itt vélhetőleg és remélhetőleg egy olyan TP mennyiségről volt szó, ami <= azzal a TP-vel amit a küldiért maximális leütüsnél kapnál optimális esetben. Egyébként csak egy szivatos nerf lenne, és a probléma (amit ha jól tudom Te feszegettél eredetileg és amiért indult ez a topic) a 0TP-s küldikkel van. De erre elhangzott két sokkal jobb megoldás is, az Ariel összevont megoldása pedig szerintem teljesen kielégít minden igényt.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.54
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője