Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: portyázós küldetések
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
141. hozzászólás - 2011.08.15. 16:55:28
Amúgy pár napja beszélgetünk erről egy sör mellett a cimborákkal...
Úgy néz ki 2 dolog van amit a JV ki akar irtani a játékból: Visszafogott fejlődés és a 0 TP-s küldetések....

Visszafogott fejlődés:
behozni egy új AF képességet ami pl szintenként 2-t rátesz a spektrális maximumára... Ez adna összesen +100 spektrálist, s kikötni hogy VF-fel nem fejleszthető! garantálom azonnal kimenne a divatból a VF és mindenki örülne! És tényleg örülne (még a VF-es is) mert kár nem érné összességében...

0 TP-s küldetések:
Nincs meghatározó AF pont bevétele, nincs konkrét fejlődés, elszalad mellette a mezőny (legalábbis az aktívabb része.. az inaktív meg kit érdekel??? támadja a halott karaktereket ahogy akarja...)
Az új játékosoknak némi kellemetlenség, de ha minden világra érvényes lenne a V5-ös inspriráció, csak 1-2 hónapig lenne zavaró tényező...

tehát:
+100 SPEKTRÁLIST KÉRÜNK ÉS INSPIRÁCIÓT MINDEN VILÁGRA!
Aki meg 0 TP-ért ismételhetőzni akar nosza rajta...
V3-Alíz
Pontszám: 8.83
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
142. hozzászólás - 2011.08.15. 16:55:44 (Válasz Dozer #136 hozzászólására.)
Pontosan erről van szó! Már leírtam milyen pepecselős és nehéz a 0 Tp-s portyára figyelni! Több buktatója van és irtózatosan lassú.
A másik meg én úgy emlékszem, hogy az volt a legrosszabb ötlet, hogy aki kevés (alacsony szintre üt) TP-t kap vagy 0 TP-t az fog plusz TP-t kapni a küldetésért. Ez a nerf viszont még ettől is rosszabb lett mert LE/TP arányt néz. Ha bejön egy jobb rablás akkor már büntetés Tp-t kapsz.
Ez így felháborító, mert nem csak az ügyeskedők lesznek büntetve hanem azok is akiknek összejön küldetés közben egy jobb rablás is amiért amúgy is megkapják a Tp-jüket.

A javaslatom akkor büntessük agyon a vadászatot is. Mégpedig úgy hogy a kisebb küldetés alatt valaki sajtol az kapja meg a TP-t a sajtolásért! szívjon mindenki! Kíváncsian várom, hogy ezen hányan háborodnánk fel!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 6.71
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
143. hozzászólás - 2011.08.15. 16:58:38
Miklós, azt nem értem, hogy ha valaki küldetés közben rabol, akkor utána kap plusz TP-t? Ez így elég hülyén hangzik egy olyan PvP játékban, ahol a rablás alapvető (kellene, hogy legyen)...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.78
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
144. hozzászólás - 2011.08.15. 17:01:05 (Válasz BlackSheep77HUN #142 hozzászólására.)
Sokan, úgyhogy ne ess túlzásba.
Ne egymás tehenét döglesszük, legalábbis lehetőség szerint korlátozzuk a döglesztők számát. ^^

Írja Miklós, a portyában nyert LE nem számít bele.
Csak, és kizárólag a küldiért kapott.

De hogy a 140 hogy jött ki neki... iszonybrutális bénán kell ahhoz portyázni, hogy ez legyen a normál.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.11
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
145. hozzászólás - 2011.08.15. 17:05:02
Elolvastátok rendesen Miklós írását?

"A portyás ismételhető küldetésekért (kábítás, kritikus ütés és varázslat) jár most már tapasztalati pont, de csak abban az esetben, ha a küldetés teljesítése közbeni portyákért nem vagy csak minimális TP-t kaptál (konkrétan, ha a küldetés LE/TP arány 140 fölött van - a portyáért kapott LE nélkül! - akkor adunk annyi Tp-t, hogy ez az arány meglegyen)."

Ez azt jelenti hogy, ha a küldetésért kapnál 20.000 lé-t és a küldetés teljesítése közben nem szereztél 143 tp-t (20.000/140=~143), akkor kapsz annyi tp-t hogy a 143 meglegyen.

Írja, hogy a portyáért kapott lé nélkül nézi az arányt... Ha nyered a csatáidat a küldizés közben, akkor jó eséllyel ennyi tp-t kapsz is közben (magasabb szinten értelemszerűen arányosan több lé van küldiből, így valamennyivel több a tp is...)
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 7.24
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
146. hozzászólás - 2011.08.15. 17:07:42 (Válasz Bumburnyak #145 hozzászólására.)
Ott tévedsz, hogy nem jó eséllyel kapsz ennyit.
Hanem überbénán portyázva.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.18
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
147. hozzászólás - 2011.08.15. 17:10:38 (Válasz Darah #146 hozzászólására.)
Leonard XXX Te nyerted a csatát.
A jutalmad YYYY lélekenergia és 260 TP.

ohhh yaeh
Adjátok ide a Tp-ket nekem
V3-Alíz
Pontszám: 7.66
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
148. hozzászólás - 2011.08.15. 17:25:09
Én nagyon szívesen átadnám neked Főnök pár 0 LE-s portyámból a 30-60 TP-ket, de azokkal olyan sokra nem mész!
A hozzászólást Alendaar módosította 2011.08.15. 17:25:57-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.14
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
149. hozzászólás - 2011.08.15. 17:26:09
Annak azért örülnék, ha a küldetésre bónusz LE-t adó tárgyak nélkül számítaná az LE/TP-t, lévén, ha azokkal együtt számítja, akkor az összes ilyen nyaklánc/cuccos elértéktelenedik, fölösleges kincspontkidobássá vagy 15 entitás fölösleges legyőzésévé degradálódik. Azaz az LE/TP-t csak és kizárólag a szinttől függő alap LE díjra számolja, és ha van +25%-ja, akkor az a kapott TP-t ne növelje.
Pontszám: 9.12
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
150. hozzászólás - 2011.08.15. 17:28:50
Írtam már, de még egyszer leírom:

+100 SPEKTRÁLIST KÉRÜNK ÉS INSPIRÁCIÓT MINDEN VILÁGRA!
Aki meg 0 TP-ért ismételhetőzni akar nosza rajta...

Craslorg légy szíves add tovább az infót Miklósnak! (Te és Birka úgyis jóban vagytok vele vagy mi a szösz )
V3-Alíz
Pontszám: 8.13
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
151. hozzászólás - 2011.08.15. 17:35:02
Ez ismét egy gyönyörű húzás volt. :s

Engem nem érint az ismételhető küldetések varázsa most még. ,de már most hátrányba kerülök azokkal szemben akiket eddig érintett.

,de ami igazán zavaró az ez a topic. Nevetséges,ahogy a vezetőség ezt a vitát kezelte. Mondjuk egy 10 es listán a ténykedésük a nullához közelít.
Ez ismét egy eldöntött tény volt csak létre lett hozva ez a topic hozzá. Egy újabb nerfnek lehettek szemtanúi,amelyet csak úgy bevezettek. Ténylegesen itt vita vagy előzetes felvezetés az utóbbi pár napban Tőlük nem volt.
Nem is olvastam vissza csak átlapoztam volt e piros HSZ,de közel s távol egyse. Csak lett az új opció, ami kötelező mindenkire :s

Most rám lehet húzni megint,hogy vergődök és a megoldás ellen prédikálok,de könyörgöm ez nem birkanyáj,hogy ne lehetne nyíltan felvállalni itt is,hogy mire készülnek,mert tény valami megoldás kellett,de nem így megoldva,hogy nesztek.
Pontszám: 9.59
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
152. hozzászólás - 2011.08.15. 17:35:17
Segítséget kérek, hogy jól értem e az új küldi/TP helyzetet.
Az első kérdésem, hogy a plusz LE-t adó tárgyak beleszámítanak vagy csak az alap.
Ha tárgyal kapok 17500LE ezt elsztom 140-el.
17500/140=125 vagyis 125 TP kell minimum? Jól számolok?
14600/140=105 TP kell? Melyik a helyes?
Pontszám: 5.12
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
153. hozzászólás - 2011.08.15. 17:37:00 (Válasz Gtr2 #152 hozzászólására.)
ha minden igaz az utóbbi...
V3-Alíz
Pontszám: 5.33
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
154. hozzászólás - 2011.08.15. 17:44:40 (Válasz Dozer #153 hozzászólására.)
Köszönöm.
Azért Miklós erre kitérhetet volna.
Nem is olyan vészes a változás, de azért nem is ojan jó.
Pontszám: 5.12
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
155. hozzászólás - 2011.08.15. 17:44:59 (Válasz Dozer #150 hozzászólására.)
Az, hogy ismerem Miklóst a találkozókról és jóban vagyok vele nem jelenti azt, hogy bármi külön ráhatásom lenne. Különben nem itt reklamálnék a bónusztárgyak miatt sem. Szerintem Birkán és rajtam kívül még legalább 20-30 ember találkozott vele, beszélt vele a talikon és jóban van vele.
Ettől persze a +100 spekit én is támogatom. Az inspirátornak meg nagy jelentősége már nincs. Spontán +CSP-t akarsz, erre lehetne akár AF képesség is (nem hiszem, hogy lesz ).
Pontszám: 7.36
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
156. hozzászólás - 2011.08.15. 17:47:26 (Válasz Moderator #129 hozzászólására.)
Idézet: Moderator - 2011.08.15. 16:19:04
Idézet: Miklós - 2011.07.21. 12:11:37
A következő panaszt kaptam:

"A portyázós ismételhető küldetésekkel extrém magas LE/TP arányt lehet elérni, főleg, ha valaki vesztes csatára játszik, és így a portyáért nem kap TP-t, vagy ha nagyon lefelé támad, és így kevés TP-t kap. Ez a probléma főként V5-ön jelentkezik, ahol nincs VF ennek alternatívájaként."

Ha a problémát orvosolni akarjuk, be lehet rakni, hogy csak a győztes portyáknál számítson a küldetés, de nyilván van, aki nem exploitra játszik, egyszerűen csak veszít néha, és rosszul esne neki, ha azért nem számolná a gép azt, hogy a kritikus varázslata közben bejött.
Ezen kívül nekem más ötletem nincs, várom a javaslatokat, hozzászólásókat.



Mint olvashato, a problema jelentos, foleg a v5on, ezert matol az osszes vilagon ervenyes a nerf!



Az a baj, hogy míg az SPM növelése - ami esetleg meghozná kicsit jobban a játékosok kedvét a vadászat felé - természetesen elmaradt, csak V5-re lett implementálva, de a nerfet az ugye minden világra be kell tolni, mert az legalább elveszi még jópár játékos kedvét az amúgyis csökkenő aktív játékos állományból.


Komolyan mondom nem tudom megérteni Mikibá filozófiáját... Miért arra irányul a "fejlesztések" legnagyobb része, hogy elvegyék a még aktív játékosok kedvét. Mert eléggé úgy tűnik, hogy ez a cél.

- SPM fejlesztést mindenki várta (szerintem): ELMARADT
- portya küldiknél járjon TP bizonyos feltételek mellett, senki nem akarta: MEGVALÓSULT

Egyetlen fejlesztés ami az utóbbi időben napvilágot látott és pozitív, az a KH kiterjesztése volt. De ezzel még mindig csak egy nagyon szűk körnek sikerült (talán) meghozni újra egy kicsit a játékkedvét. De mi van a többiekkel, vagy az új játékosokkal?

Ott lennének a szövi küldetések aminek szintén mindenki örülne - akárcsak az SPM növelésnek - inkább azzal kéne foglalkozni, nem az újabb nerfek behozatalával. Annyi jó ötletet lehet olvasgatni a játékosoktól, miért mindig arra kell a figyelmet fordítani, hogy agyoncsapjunk játékstílusokat és ezzel elvegyük a kedvét az amúgyis egyre kevesebben lévő aktív játékosoknak. (mert ugye halott karaktereből van bőven, semmi kétség, mondjuk úgy saccra toplistában látható karakterek 90%-a)
NoFear - V1
Pontszám: 8.97
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
157. hozzászólás - 2011.08.15. 17:55:22
Arról nem beszéve aki nem portyás kari és csinálja a portyás küldiket mert mást nem lehet a vadász küldiket eszméletlen sok idő megcsinálni. Szóval EH helyet VF van vagyis a portyáért járó LE nulla akkor még a végén, ha nem jól számolt kap még TP-t ajándékba.
Hát nagyon jó.
A vadászatért járó LE emlést én is vártam nagyon.
Még egy esélyem lesz a boldogságra, ha az új esemény normális lesz. Reményeim szerint a végén tul emelés lesz.
Pontszám: 5.12
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
158. hozzászólás - 2011.08.15. 18:03:59 (Válasz Gtr2 #157 hozzászólására.)
Hamarosan indul a remenyur.hu, mivel ugylatszik rengetegen vevok erre a fajta jatekra
Legujabb fejlesztesunk a randomur.hu pedig mindenki igenyet kielegiti, elkepeszto csatak, akar egy lvl1es is legyozheti a lvl50es bajnokot!
Kulso forumunkon postolgatunk "problemakat" aztan varunk par napot, h az altalunk kitalalt megoldas berakasaig megfelelo szamu hsz legyen az adott topikban, majd ujjal mutogatunk ratok, h ezt Ti akartatok!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 9.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
159. hozzászólás - 2011.08.15. 18:07:11 (Válasz Darah #144 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2011.08.15. 17:01:05
De hogy a 140 hogy jött ki neki... iszonybrutális bénán kell ahhoz portyázni, hogy ez legyen a normál.


Ez azért jó, mert aki LE/TP-re hajt, annak ezután már nemcsak a vadászattal nem kell foglalkoznia, de a küldizést is sarokba állíthatja, annyira gyenge ez a 140 LE/TP.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.01
kedvencHertzFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
160. hozzászólás - 2011.08.15. 18:11:46
Bugos a képlet.
Úgy tűnik hogy jelenleg nem számolja a küldetés teljesítése alatt szerzett TP-t , így 26K LE jutalomért akar adni 186 TP-t, miközben a küldetés teljesítése alatt szereztem 709TP-t.
Így összesen 895 TP-t kér a program 26K LE-ért. Ez 29LE/TP arány...

És még egy dolog:
Miért nem csak a küldetésért járó alap LE után számolódik a TP? Amint felvettem Kronosz nyakékét, rögtön újra számolta a plusz TP-t. Ezzel azokat büntetik ,akik akár az aukciós házban, akár Epikus csatából megszerezték a kincseket. Ugyan elértéktelenedni nem fognak ezek a cuccok, de veszítenek a hatékonyságukból.
Pontszám: 9.51
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!