Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: portyázós küldetések
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
161. hozzászólás - 2011.08.15. 18:14:45 (Válasz Ariel #159 hozzászólására.)
Megrendültem... egyet kell értenem veled.
Hová fajul ez a világ... ^^

Nem, és nem, és nem értem, miért ahhoz a nyomorúságos vadászathoz kell hozzárontani, igen, rontani minden mást, újra és újra ellehetetlenítve hol az egyik játékstíl képviselőit, hol a másikéit.

Csapnivaló üzletpolitika.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.82
közkedveltDittFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
162. hozzászólás - 2011.08.15. 18:15:32
Első és egyben utolsó hozzászólásom is...
Ezt most ugye nem gondolják komolyan?
337LE/TP Kábítós küldetés most 98
250-es krit ütés meg 89
És ebben már benn a +25%
Nincs EH-m, mind 0 LE-s portya volt.
Nem szívesen váltottam a lefelé ütős taktikára, de a remekbe szabott fejlesztések miatt muszáj volt. Erre most ez.

Elérni pedig maximum csak azt fogják, hogy egyre több aktív, fizető játékos töröl. Legalábbis én egy megveszekedett vasat sem fogok többet költeni a játékra, mert minek, már nem látom értelmét.

Szerettem ezt a játékot, de mi lett belőle...

Ui.:
No persze én nem értek hozzá Mindent a játékélményért
Pontszám: 8.85
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
163. hozzászólás - 2011.08.15. 18:42:45 (Válasz Darah #161 hozzászólására.)
Hát a mostani 140 LE/TP határnál még Miklós eredeti javaslata is fényévekkel jobb volt.
Idézet: Miklós - 2011.07.21. 12:11:37
Ha a problémát orvosolni akarjuk, be lehet rakni, hogy csak a győztes portyáknál számítson a küldetés, de nyilván van, aki nem exploitra játszik, egyszerűen csak veszít néha, és rosszul esne neki, ha azért nem számolná a gép azt, hogy a kritikus varázslata közben bejött.
Ezen kívül nekem más ötletem nincs, várom a javaslatokat, hozzászólásókat.


Következtetés: Ha Miklós nerfelni akar, jobb rögtön az első javaslatát elfogadni, mert utána csak rosszabb jön
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.01
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
164. hozzászólás - 2011.08.15. 18:44:14
Úgynézem nem csak nekem nem jött be az új fejlesztés.
Pontszám: 6.31
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
165. hozzászólás - 2011.08.15. 19:16:02
Jutalom átvétele (7.410 LE, 0 aranydukát, 5 kristálypont és 53 TP)

A jutalmad 430 lélekenergia és 5 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 430 lélekenergia és 5 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 1928 lélekenergia és 7 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 581 lélekenergia és 7 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 581 lélekenergia és 7 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 430 lélekenergia és 5 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 912 lélekenergia és 11 TP. Csata leírása Csata megosztása

47 TP küldi alatt, majd a végén megkaptam a /140-et?

Mondjuk ahogy nézem a tárgyakkal növelt értékre hat, és nem drasztikus a hatása, mert ha -3 szintre ütök (EH optimum), akkor lazán kitermelek annyi TP-t hogy ne adjon (javítás után!) TP-t a küldi.

Fogjuk fel pozitívan! Íme az a fejlesztés amiért oly régóta sírnak sokan! Már nem éri meg nagyon mélyre ütni, -3 a totális optimum innen! (Csókoltatom az összes olyan játékost, aki a mélyre ütés ellen lobbizott pl Moderátort )
A hozzászólást Birka módosította 2011.08.15. 19:16:43-kor
Pontszám: 8.14
irritálóOremus_70Nő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
166. hozzászólás - 2011.08.15. 19:19:31
Ne sírjunk.Minden játékban eljön az idő mikor "minden tökéletesen működik" és van már igény az apróbb néhány(esetleg csak egy?) játékos által felvetett "kapitális"problémák javítgatására.Én személy szerint örülök,hogy bekerült a szövetségi küldetés,ismét mindenki örömmel vadászik mert megéri,minden szövetségnek rengeteg új építeni valója van,megreformálódott a háborús rendszer stb,mert ezek szerint ezt találta a játékvezetés a legkomolyabb fejleszteni valónak.

Lehet,hogy abba kéne hagyni ezt a játékot mert ha így megy tovább több lesz a nerf mint a fejlesztés.
Pontszám: 7.75
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
167. hozzászólás - 2011.08.15. 19:27:19
Elnézést mindenkitől, úgy tűnik egyvalamit nem frissítettem. Holnap reggel pótolom, aki addig nem vesz át a küldetés-jutamat, annak nullázni fogom a tp-t is.
Pontszám: 8.69
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
168. hozzászólás - 2011.08.15. 19:28:55 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.07.21. 12:11:37
A következő panaszt kaptam:

"A portyázós ismételhető küldetésekkel extrém magas LE/TP arányt lehet elérni, főleg, ha valaki vesztes csatára játszik, és így a portyáért nem kap TP-t, vagy ha nagyon lefelé támad, és így kevés TP-t kap. Ez a probléma főként V5-ön jelentkezik, ahol nincs VF ennek alternatívájaként."

Ha a problémát orvosolni akarjuk, be lehet rakni, hogy csak a győztes portyáknál számítson a küldetés, de nyilván van, aki nem exploitra játszik, egyszerűen csak veszít néha, és rosszul esne neki, ha azért nem számolná a gép azt, hogy a kritikus varázslata közben bejött.
Ezen kívül nekem más ötletem nincs, várom a javaslatokat, hozzászólásókat.


És erre ez volt a megoldás?
Ez nem fejlesztés ez visszafejlsztés.

EZ IGY EGYÁLTALÁN NEM A VESZTES CSATÁS KÜLDIKRE MEGOLDÁS!

Van egy minimális TP amit normális játékmenetben lehet maximális siker esetén (ez kritikus ütésnél 10 csata azaz 60 TP, kritikus varászlatnál 15 csata kábítás, 7 csata , ha ennél kevesebből teljesíti valaki akkor kapjon TP-t függetlenül a LE aránytól, de miért kell lerontani, büntetni annak az arányát aki több éven át fejleszti építi a karakterét beszerzi a szükséges relikviákat, felszereléseket és a játék által adott lehetőségeken belül normálisan játszik?

A panaszkódó meg egy lúzer tenuljon meg játszani!!
Felháborító, hogy így belenyúltok több év után a játékmenetbe mert valakinek csípi a szemét, hogy neki nem megy úgy a szekér mint másnak (Talán tenni kellen érte valamit) !
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 9.31
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
169. hozzászólás - 2011.08.15. 19:32:15 (Válasz Darah #144 hozzászólására.)
Való igaz az, hogy ne döglesszük egymás tehenét! Az utolsó részt tükörnek szántam! A fenti probléma valóban igaz (ha nem csak agyszülemény) lehet V5-re, ha jól tudom ott robbant ki ez a botrány. Azt meg, hogy hány játékos csinálja vagy próbálja csinálni senki nem tudja megmondani. Ugyanis egy véletlenül elveszített csatában is lehetnek krittek.

Nem azzal van bajom, hogy próbálják kordában tartani az ügyeskedéseket. Azzal van bajom, hogy a kiérdemelten felül is kapok Tp-t. Az igaz (elkerülte a figyelmem) hogy a rablás nem számít, de még mindig ott van a lefelé ütés problémája. Ha lefelé ütök akkor kb. 70-77 Tpvel meg van 1 küldetés ebből következik, hogy nem ügyeskedek, csak lefelé támadok mégis Tp-t kapok a végén. Nonszensz szerintem.
Annak sokkal többen és sokkal jobban ürültek volna ha lefelé támadások szintjét korlátozták volna!
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2011.08.15. 19:39:59-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.27
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
170. hozzászólás - 2011.08.15. 19:35:41
Srácok, megvan a megoldás!
A /140-et küldizés közben kell elérni, azaz ütök 7-et nagyom mélyre, és 2-öt valami magasabb pókba, hogy termelje a lét kinzóban...
Ergó tényleg elérték, hogy megéri felfelé ütni, mert EH-val a 9 csata+küldi lé/tp akkor lesz optimális, ha a portyák alatti össz szint "optimális"...
Pontszám: 7.82
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
171. hozzászólás - 2011.08.15. 19:40:32 (Válasz Birka #165 hozzászólására.)
Ne haragudj, de nem tudom felfogni pozitivan azt a "fejlesztest", amire abszolut semmi szukseg nem volt!
Miert volt problema az ismetelheto kuldetesek LE/TP aranya?

A lefele utes problemajat ez nem oldja meg, hiszen a LE/TP legjobb esetben 140LE/TP, akkor is, ha 0sebzest kapok be, es akkor is, ha ennel joval tobbet. Miert akarnek sebzodni, ha sebzodes nelkul is ugyanannyi az arany? Igen, egy darabig kardoskodtam, h el van rontva a portyarendszer, mert egy ido mulva az utestav novekedesevel szinte barmit csinalhatsz, mindenkeppen legyoznek felulrol. Ezt Miklos is elismerte, de valtoztatas nem tortent! Ezert bealltam a sorba, es szenne bombaztam lefele mindenkit, hiszen ez igy korrekt!
Mindannyian tudjuk, h az egesz arrol szol, h korlatozzuk a LE/TP-t, mert valaki(k)nek nem tetszett, mert szamara valamiert nem volt jo/elerheto.
Mar a sokadik nerf, aminel a jatekosok igenyeire hivatkoznak, holott a kedves ugyfelszolgalatos kolleganak eleg lett volna azt valaszolnia a panaszkodoknak (biztos rengeteg ilyen volt!!), h a lehetoseg elotted is nyitva all, tessek ismetelheto kuldetesezni, ha mar olyan jol meglattad, h ezzel milyen jo LE/TP aranyt lehet elerni!
Nem ez tortent, hanem tovabb modositottak a jatekot olyan iranyba, h egy ujabb kiugrasi lehetoseget korlatoztak be! Miert is van szukseg az ilyen jellegu korlatozasokra?
Te ertesz annyira a gamahoz, h tudod, h ez hova vezet! Csak azt nem tudom, h ennek tudataban miert nem befolyasoltad Miklost jo iranyba?
A hozzászólást Moderator módosította 2011.08.15. 19:47:38-kor
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 9.15
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
172. hozzászólás - 2011.08.15. 19:44:19 (Válasz Moderator #171 hozzászólására.)
Leírtam, hogy "cup" rendszer, és a inkább ne adjon lét a küldi is jobb mint hozzányúlni a mostani rendszerhez, ennél többet?
Pontszám: 7.51
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
173. hozzászólás - 2011.08.15. 19:54:33
A fejlesztés után fejeztem be pont a krit ütést, szokásosan ütöttem, nem kaptam TP-t.
Pontszám: 8.39
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
174. hozzászólás - 2011.08.15. 19:58:07 (Válasz Baraty #167 hozzászólására.)
Töröld az egészet akkor király lennél és lenyugodna mindenki.
Pontszám: 6.86
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
175. hozzászólás - 2011.08.15. 19:58:43 (Válasz Birka #170 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.08.15. 19:35:41

Ergó tényleg elérték, hogy megéri felfelé ütni



Az ilyen húzásokkal szerintem nem igazán az van elérve, hogy "megéri" (ez nagyon viccesen hangzik, ugyanis nem megéri, hanem felfelé ütve választhatod a kisebbik sz**t), hanem az, hogy mégtöbben hagyják abba a gémet.

Birka most komolyan te is ezt támogatod? (csak mert még mielőtt ez a topic egyáltalán létrejött volna, csak téged láttalak erre panaszkodni, hogy van aki küldetésekből nem kap TP-t csak LE-t) Igazából ez a játék kihalásához vezet, én tényleg nem értem, hogy ez miért is bárkinek? Ezzel azok is haza lesznek vágva akik még játszanának, de már nem lesz lassan kivel, mert minden egyes "fejlesztéssel" alias nerf - mert VÚ nyelven lassan a fejlesztés szó azonos lesz a nerffel - csökken azok száma akiknek még van kedve játszani.
NoFear - V1
Pontszám: 8.98
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
176. hozzászólás - 2011.08.15. 20:09:32
Átgondoltam, azt hiszem örülök.

Aki eddig nem csinálta a portyás ismételhetőket, ahhoz képest lett némi előnyöm, mert én csináltam.

Most ez az előny részint csökkent.

Aki csinálta az ismételhetőket, és van félnivalóm tőle, mert erős karakter, azt ugyanúgy érinti, mint engem, tehát tökre mindegy, van-e vagy sem nerf az ismételhetőre.

Ami egyértelmű előny: kicsit még inkább lehet szintben bandukolni felfele vf ellenére. Nekem ez nem baj, legalább a fejlődés illúziója meg van.

Nem kell feltétlenül odafigyelnem, hogy kisebbeket üssek, így kiszélesedik a támadható játékosok palettája, több célpont. Ráadásként leszállok az alacsonyabb szintűekről.

Részemről továbbra is fizetek a játékért.

Azt hiszem.

Legalábbis nem ez lesz az oka, ha neadjisten mégse.

uff skacok

maci
Pontszám: 8.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
177. hozzászólás - 2011.08.15. 20:27:07
Alapvetően azoknak kell valami, akiknek van küldire bónuszt adó relikvia, ékszer, stb, lévén ők ezeket általában azért szerezték be, hogy kevesebb TP mellé több LE-t kapjanak.
Másrészt, akinek van szívósság öve, amit szintén a küldetések kevesebb PP-ért, azaz TP-ért való teljesítése volt a célja, szintén elvesztette egyik jelentőségét. Márpedig az öv 3000+ dukátokért megy már el, amit nem 2 hét összegyűjteni...

Ezekre milyen megoldás lesz, lesz-e egyáltalán megoldás?

Mindkettőre tökéletes lett volna egy korábbi javaslat, hogy a maximális lefelé ütés TP-jét kapják meg mindenképpen, de még az eredeti javaslat is Miklóstól, hogy csak győztes portya számítson. Ehelyett jött egy olyan, ami az összes, ezen küldire valamilyen módon bónuszt adó tárgyat anullálta, de legalábbis jelentősen csökkentette az értékét.

Szóval kérlek Miklós, ezt gondoljátok át!
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.08.15. 20:29:44-kor
Pontszám: 9.12
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
178. hozzászólás - 2011.08.15. 20:32:29 (Válasz NoFear #175 hozzászólására.)
Miért okozna "kihalást"???
Aki eddig is küldizet, az ezután is fog, SEMMI nem változott a módosítással ilyen szempontból!

Ez a fejlesztés azt érte el, hogy a kisebbik"sz@r" taktikát beiktatva a kinzó is fog tejelni, mert minden pp-s küldiben ütnöm kell felfelé jópár szinttel, és akkor a lokális pókokat pakolom be a kínzóba. (Ekkor az Eh is jobban termel!)

Ergó az én játékterem jelentősen megnőtt! Cserébe a sokkal kisebbek "terhelése" csökkent, mert 1-3 ütést felfelé lövök el. Azaz lefelé jókl jártak, én jól jártam, az egymáshoz viszonyított távolsága a játékosoknak nem változik (mivel mindenkire hat a szabály).

Egyetlen egy "vesztese" van a bulinak, az pedig az "Ariel féle" élmezőny, akik egyszerűen kénytelenek drasztikusan lefelé ütni, mivel nincs célpontjuk máshol. De ugye a szinthuszár örül a + TP-bej!

Magyarán Semmi nem változik a karakterek egymáshoz viszonyított relatív viszonylatában a PP küldiket nézve. Csak nőtt a játéktere bizonyos karaktereknek. (Bocsi a felettem lévő pókokat nem fogom sajnálni )

Fear, ha végiggondolom, csak jó hatása van a dolognak? (És nem mellékesen a 0TP-s taktikát kinyírta...)
Pontszám: 5.94
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
179. hozzászólás - 2011.08.15. 20:36:22 (Válasz Craslorg #177 hozzászólására.)
Cras, a tárgyak több lét adnak, ez most is megvan! Az AH-s tárgy leírásában SEHOL nincs, hogy a LÉ/TP-t csökkenti...
A szívósság öv továbbra is a legbrutálisabb tárgya marad. Több lészívás térkapuban, bajnokit nyerni képtelenség nélküle magas szinten, kevesebb pp kell a pp-s küldihez pl.

Azaz az AH-s tárgyak egyáltalán nem sérültek az alap felhasználásuk szempontjából, sőt ahogy Miklós fogalmazott a LÉ/TP is csak bizonyos játékosok "marketingje" miatt lett ilyen lényegretörő, és nyomta le a szintelőnyt a választásokon
Pontszám: 5.43
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
180. hozzászólás - 2011.08.15. 20:49:45 (Válasz Birka #179 hozzászólására.)
Azért azt nem kéne belemagyarázni, hogy a +25 LE-s nyakláncot azért vette meg valaki mert a + LE mellé TP-t is akart. Pont azért vették meg, mert "ingyen" adott plusz LE-t. Minthogy minden LE-re bónuszt adó tárgyat azért vesz meg valaki, mert TP nélkül adja a + LE-t. Az, hogy nincs odaírva, való igaz, de akkor már az sincs odaírva, hogy a küldetésért esetlegesen kapott TP-t is növeli.

A szívósság öve kicsit más tészta, valóban itt kevésbé csökkent az értéke, mert szerencsés esetben 15 portyából (szerencsétlenben 16-19) megvan egy kábítós és egy kritikus ütéses küldi, jobban pörgethető vele, ettől még büntetve vannak azok, akinek van (igen, nekem is van) azért mert fejlesztik a támadást, hogy minél kevesebb PP-ből legyen meg.

Félreértés ne essék, engem toplista nyitó oldalán nem zavar a TP-, ettől még nem érzem korrektnek, főleg az LE-re bónuszt adó csecsebecsék szempontjából.

Programtechnikailag nem hiszem, hogy a zívósság öv féle dologgal lehet kezdeni valamit, de a bónusz LE-s tárgyakkal egy rövidke programsorral simán.
Pontszám: 9.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője