Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: portyázós küldetések
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
181. hozzászólás - 2011.08.15. 20:55:22 (Válasz Craslorg #180 hozzászólására.)
Cras, 8pp a kábítós és max 9pp a kritikusos küldi
A +lés tárgyak továbbra is hatnak. Nem csak PP-s ism küldik vannak, ott továbbra is kifejtik "áldásos" LÉ/TP hatásukat. És PP-s küldiben is adnak bónusz LÉ-t, amit mint írtam a Fear által említet kisebb "sz@ar" taktikával lehet optimalizálni is
Én nem érzem magam "átverve" se a /140-el se az aranytallérommal/zeon gyűrűmmel/szívósság övemmel, pedig cefetül zavar a TP, de mivel más is ugyan úgy megkapja mint én, így a relatív távolság a karakterek közt nem változik...
Pontszám: 6.89
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
182. hozzászólás - 2011.08.15. 20:57:05
Ezen kiváló fejlesztés alkalmából szeretném javasolni, hogy aki egy nap 140LE/TP aránynál jobbat portyázik össze, az következő nap kapja meg a kínzókamrából a hiányzó TP-t.
Kösz!
V1 Mordred
Pontszám: 8.76
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
183. hozzászólás - 2011.08.15. 20:59:08 (Válasz Birka #178 hozzászólására.)
Birka én csak egyet látok. És ezt a számok is bizonyítják. A játékosállomány drasztikusan csökken. Ezért mondom mindig, hogy olyan fejlesztéseket kéne csinálni, amik a többségnek tetszenek. És egyik nerfnek sincs úgymond olyan hatása, hogy "húúú de jó, a másik játékstílusát agyonvágták, most nekem egyből megjött a kedvem a játékhoz". Ezekkel csak azt lehet elérni, hogy van aki befejezi. A másik ugyanúgy fog játszani valóban, csakhogy ha mindig csak páran hagyják is abba, annak az lesz a vége, hogy elfogynak a játékosok, mert szerintem nincs annyi új, mint amennyi befejezi.

Szóval az egésznek a lényege amiről magyaráznék, hogy olyan fejlesztések kellenének, amiknek örülnek a játékosok, tetszik nekik. Ilyen lett volna a spektrális megemelése. Ilyen az új Event, meg úgy általában az Eventek (most az utolsó térképet ne nézzük, mert az is igencsak visszájára sült el taktikai szempontból). Szóval az Event-nek se híre se hamva, de az játékosok orra alá lett dörgölve egy újabb "fejlesztés" és persze az, hogy hát az SPM-et mégse növeljük, mert ez meg az...

És igenis ezek vonzanák be esetleg a most kezdőket, vagy azokat akik a befejezésen gondolkodnak, ha érdekes Event-ek lennének, bónuszokkal, relikvia, tul vagy szaki növekedés stb... vagy ha szépen lassan bevezetésre kerülnének a szövi küldetések és hasonló olyan dolgok, amiknek a többség! örülne.

Régen amikor kezdtem én is, még tényleg jó volt, hogy végre egy olyan játék, ahol figyelembe vették, hogy a játékosok mit szeretnének és az alapján fejlesztették. De az utóbbi időben ez a pozitívum sajnos - mert én is nagyon sajnálom ezt - egyre jobban negatívumba csap át, hiszen a fejlesztések jórésze már nem támogató jellegű, és nem olyan amiket a játékosok is szeretnének.


" Fear, ha végiggondolom, csak jó hatása van a dolognak? "


Erre csak annyit, hogy ha kíírnál pl egy szavazást arról, hogy ki az aki örül ennek, és ki az aki nem, akkor kiderülne, hogy mennyire jó hatás az a "jóhatás". Ha az eredménye az lenne, hogy a többség IGEN, tehát örül neki, akkor aláírom én is, hogy tényleg jó hatása van és nem reklamálok többet ezzel kapcsolatosan.
NoFear - V1
Pontszám: 8.61
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
184. hozzászólás - 2011.08.15. 20:59:30 (Válasz Baraty #167 hozzászólására.)
Remélem ezzel azt akarod mondani, hogy ez az egész csak V5-re fog érvényesülni, ahol nincs Vf-es az EH miatt elszállt minden.
Avagy ha módosulnak még ezen dolgok, akkor sem minden világra lesz érvényes, mert így sokak kedvét veszitek el az egész VU-tól...köztük az enyémet is.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.22
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
185. hozzászólás - 2011.08.15. 21:01:23 (Válasz Birka #165 hozzászólására.)
Azt Te sem gondolhatod komolyan, hogy ez a nerf majd megoldja a lefelé támadás problémáját!
Ha lefelé jobb farmok vannak akkor nerf ide vagy oda akkor is lefelé fognak támadni az emberek. Miért is támadna felfelé, ha a küldetés végén a Tp-t így is úgyis megkapja és lentről jobban rabolhat.

A másik dolog amibe még belerondít ez a nerf és erre senki nem gondolt szerintem, az a szövetségek közötti háborúk! Így sem háborúztak a szövetségek ezután meg még kevésbé fognak. Ezzel a nerfel a VF-esek is erőteljesen szívnak! VF-ként nem portyázik vagy csak keveset, de a háborúkban azért sokan kiveszik a részüket. A kevesebb TP reményébe lefelé támadva. Ha már háborúzik akkor lenyomja a küldetést is ami mellé már Tp-t is kap. Eddig VF-ként harcolt mert a plusz bevétel jó a szövetségnek, a nyert csaták is jól jöttek a győzelemhez, harcolt a sok 0 Le-s háborús portya ellenére is mert a küldetés valamennyire kárpótolta. Most már ennek is fuccs. Még egy érv lesz háborúk ellen.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2011.08.15. 21:02:55-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 7.13
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
186. hozzászólás - 2011.08.15. 21:08:43 (Válasz BlackSheep77HUN #185 hozzászólására.)
Mijaza háború?

Fear, azért ha megnézed a híreket visszamenőleg 1/2 évre, akkor kurvára nincs igazad abban, hogy semmi nem történt.
Igencsak sok fejlesztés történt még a legnagyobb nyári szabadságolások közepette is amiért RESPEKT Baratynak és Miklósnak is!
Ezzel szemben 2 olyan dolog került be, ami "nerfel":
-Minimum portya TP 1/12 (valjuk be csak 1-2 extrém póknak rondított bele az életébe)
-A PP küldikért igen jó aránnyal (/140 jobb mint az EH maxon, és majdnem VF max) TP-t kap az aki "kiskapuzik", vagy mást se csinál csak "nyerészkedik" a kicsiken

Ki lehet forgatni a fejlesztéseket, de hacsak nem vagy egy kőkemény pók, akkor csak fejlesztéseket kaptál mostanában, és olyan módosításokat, melyek nem érintettek...
Pontszám: 6.95
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
187. hozzászólás - 2011.08.15. 21:18:11
Sztem se gáz, csökkennek az _extrém_ szélsőségek.
Alkalmazkodni kell. Aki nem alkalmazkodik az kihal.
Evolúció ftw.
Pontszám: 7.54
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
188. hozzászólás - 2011.08.15. 21:19:21 (Válasz Birka #186 hozzászólására.)
Én nem azt mondtam, hogy nem fejlesztenek, ha elolvasod mit írtam rájössz, hogy nem ez írtam és nem is ez a lényeg. A lényeg, hogy már nem olyanok a fejlesztések, amik arra ösztönzik a játékosokat - legyenek azok újak vagy régiek - hogy játszanak a VÚ-val, hanem egyre inkább arra, hogy befejezzék sajnos (vagy éppen bele se kezdjenek).

Azért, hogy folyamatosan foglalkozva van a játékkal én is aláírom, hogy tényleg tisztelet nekik, mert ez jó, kifejezetten jó. Csak kicsit olyan irányba kéne ezeket a fejlesztéseket megvalósítani, ahogy már korábban is írtam párszor, hogy a játékosoknak ne elvegye a kedvét, hanem éppen ellenkezőleg, meghozza.

És nem azért próbálnék "kampányolni", mert a fejlesztésekkel az én kedvem vették el (még nem), hanem azért, mert pont a többiekét, és ha mások nem játszanak, ezt is írtam korábban, akkor hiába van olyan aki még játszana is esetleg, mivel nem lesz már ellenfél. (ugye egyedül is lehet végülis ping-ping-ozni is Forest Gump módra, de hát az azért nem ugyanaz )
NoFear - V1
Pontszám: 7.24
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
189. hozzászólás - 2011.08.15. 21:19:35 (Válasz Tigristappancs #187 hozzászólására.)
Ja, ertem mar!
Csak 1 maradhat!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.81
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
190. hozzászólás - 2011.08.15. 21:22:03 (Válasz Birka #186 hozzászólására.)
Biri, Te amúgy játszol NORMÁL világon is, avagy csak 3-4-5?
Mert ha igen, akkor tudhatnád/láthatnád, hogy a rendes világokon igenis rendesen belerondítottak a fejlesztések;ha még az első nem is annyira, hogy a falnak menjen tőle az ember fia, de a másodiktól viszont sokan anyáznak és szitkozódnak.
A többi világon a spec dolgok lehet enyhítenek ezen, de V1-V2 NAGYON negatív visszhangja van.

A nerfek jönnek, de sem a Landragór szerű event, sem a szövetségi küldetések sehol...
Bosszantó az, hogy 1-2 játszani nem tudó ember miatt jönnek a nerfek, de ami meg kellene és igény lenne, az meg nem.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.05
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
191. hozzászólás - 2011.08.15. 21:24:54 (Válasz Birka #186 hozzászólására.)
Kedves Birka!
Tudod, az a nagy baj, hogy Te úgy látszik ezt komolyan is gondolod...
Persze mondd el kérlek még 5x ugyanazt, hogy milyen jó a játéknak, esetleg vehetnél egy tévécsatornát is és azon távgyógyíthatnál minket lelkileg sérült játékosokat, akiket ugyan nem fogsz meggyőzni arról, hogy milyen jó, hogy szarba nyomták az orrunkat.
Esetleg arra a felvetésre is kitalálhatnál valami okosságot, hogy ezzel ki lett nyírva a "pókság" egyetlen nem időigényes alternatívája, merthogy érdekes módon erről nagyvonalúan megfeledkeztél, hiába írták többen is.
V1 Mordred
Pontszám: 9.10
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
192. hozzászólás - 2011.08.15. 21:27:49 (Válasz Paco #190 hozzászólására.)
Paco a "teszt" világokról már töröltem
Amugy, ha egy maratoni versenyen mindenki kap egy 50 kilós zsákot, akkor a "teher" elosztása egyenletes... És mivel a Pók karik így is úgy is az elsők közt futnak, az "előnyük" fikarcnyit se csorbul! Sőt a gizdábbak jobban megroppannak a teher alatt mint a "menők"
A sokak észreveszik, sokak belegondolnak, és sokan kinevetik az egészet, marad pár pók aki itt bőgicsél, a helyett hogy alkalmazkodna az új feltételekhez, és örülne a bebetonozott előnyének?

Most nézem, hogy fórumon is csak 5-10 közt lehet már pontozni???
Pontszám: 5.84
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
193. hozzászólás - 2011.08.15. 21:30:10 (Válasz Zimi #191 hozzászólására.)
Eddíg várhattam hogy valaki felbukkanjon -8 szinten, mert kevés TP-re hajtottam, most üthetek "büntetlenül" -2 és -8 közt mindenkit. Mert a küldilé/140-be beleférhetek.
Igazad van, KÖSZÖNÖM hogy spóroltak az időmmel
Pontszám: 6.08
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
194. hozzászólás - 2011.08.15. 21:31:21 (Válasz Birka #192 hozzászólására.)
Értem, tehát NEM játszol itt, ahol MI "élünk".
Akkor 1-et kérek:NE mondd meg, hogy ez nekünk is jó, mert Te már NEM játszol "tesztvilágon".
Mert nem, nekünk marhára nem jók ezek a dolgok.

Hiába jössz ezzel a közteherviselés szlogennel, pont azért bukik meg, mert nálunk minden normális, de a többin nem.
Tehát egyáltalán nincs egyensúly a szerverek között, így NE általánosítsd azt, ami NEKED jó, hogy mindenkinek az lesz.
Köszönöm.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.27
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
195. hozzászólás - 2011.08.15. 21:33:02 (Válasz Birka #193 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.08.15. 21:30:10
Eddíg várhattam hogy valaki felbukkanjon -8 szinten, mert kevés TP-re hajtottam, most üthetek "büntetlenül" -2 és -8 közt mindenkit.


Eddig is üthetted volna, DE amiért nem tetted, az már saját szoc.problem.
De miért fájó az, hogy sokan viszont még most is tennék?
Még a végén kiderül, hogy igazam van, és tényleg 1-2-3 ember miatt jön a nerf, hogy nekik jó legyen..kiábrándító.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.41
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
196. hozzászólás - 2011.08.15. 21:36:41 (Válasz Birka #193 hozzászólására.)
Nem gondolod, hogy fölöttébb érdekes, hogy céljaidnak megfelelően egyszer az egész játékot tekinted viszonyítási alapnak, máskor meg a játékosok azon kis szeletkéjét(persze növekvő), akinek nincs elegendő célpontja?

Ünnepélyesen jelentem beraktalak a politikus skatulyába közvetlenül drága, jó Miklósunk mellé.
V1 Mordred
Pontszám: 8.06
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
197. hozzászólás - 2011.08.15. 21:38:15 (Válasz Paco #195 hozzászólására.)
Fordítsuk meg
Te továbbra is üthetsz csak -8 szintre, egyéni szoc problémád, hogy zavar a TP

És ne érts félre! UTÁLOM a TP-t!!! De ez a változtatás semmit nem változtatott a helyzeten, sőt ha nem fanyar pofával keresem min puffoghatnék, akkor még "jó" elemeket is találok benne...
Tudom, az a "normális", ha valaki pesszimista, depis, és az élő fába is beleköt
Én maradok a "hüjék" közt és próbálom a jó oldalát nézni!
Pontszám: 7.09
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
198. hozzászólás - 2011.08.15. 21:44:14 (Válasz Birka #197 hozzászólására.)
Ácsi Biri,el ne tévedj a szavak között.

Az előbb közölted, hogy eddig Te is lefelé csápoltál, de most örülsz, hogy nem kell.
Ha csak ezen múlt volna, Te még mindig lefelé csápolnál.
Szóval ne állítsd be magadat szentnek, mert bár nincs veled személyesen semmi bajom, de nem vagy az.

De még mindig ott tartunk, hogy mások a szabályok világonként, hogy a Te szavaiddal éljek "teszt" szervereken, de akkor még mindig azt mondom - de lehet feleslegesen - hogy ne legyen érvényes ez az egész nerf mindenhová, csak AHOL a probléma volt vele:ergo V5.
Mert az "tökéletes" világ, még is ott van minden balhé az utóbbi időben, és onnan jönnek ezek is.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.40
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
199. hozzászólás - 2011.08.15. 21:51:50 (Válasz Birka #192 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.08.15. 21:27:49

Amugy, ha egy maratoni versenyen mindenki kap egy 50 kilós zsákot, akkor a "teher" elosztása egyenletes...

Most nézem, hogy fórumon is csak 5-10 közt lehet már pontozni???


Pontosan ez a baj, hogy mindenki zsákot kap! A fejlesztések/nerfek többsége korlátozás! A jó az lenne, a gyengébb játékosokat segítő fejlesztések történnének amik nincsenek hatással egy másik irányt játszó játékosra!
A Spektális növelést ilyen lett volna! Ösztönöző a vadászatra, de ha nem akarsz nem vadászol. Viszont a vadászóknak jelentett volna egy kis segítséget. Ezzel a portyázók nem szenvednek hátrányt, hiszen játszhatják a saját játékukat. Sőt lehet, hogy még ők is vadásznának!
De ez az agyon korlátozunk mindent nem vezet jó irányba. Legalábbis szerintem! kezdődött a Láthatatlan vadászattal, most meg a küldetésekért is Tp-t számolúnk ez nonszensz!
Sokkal ésszerűbb lett volna egy olyan fejlesztés ami arra ösztönzi az embert, hogy ne vadásszo láthatatlanul. A AF erre jó is lett volna ha egy kicsit magasabb pontot kapott volna a nép 1 TP-ért. Akkor a láthatatlan vadászat magától kihat volna hiszen végérvényesen lemarad az AF képességekben. De ha meg ezt válallja akkor meg miért ne csinálja!

Most meg itt van ez a fejlesztés/nerfelés. Megint egy korlátozás. Ahelyett, hogy ösztönöznénk az embert a játékra. Az AF pontok erre is jók lettek volna. Hiszen a 0 Tp-s portya esetén nincs AF pont.

Sokkal ésszerűbb és kézenfekvőbb megoldások is vannak mint a korlátozások.

A pontozás nekem is feltűnt!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 8.35
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
200. hozzászólás - 2011.08.15. 21:55:20
Hát erről azért marhára nem volt ám szó... Indult ez az egész az égbekiáltóan marginális és nevetséges 0 TP-s ősfasságból (ami jelentem egy nagy kamu). Erre ott vagyunk hogy a fél szerver válthat stratégiát, midnenki feljetheti le az EH-t...

Birka gratulálok, vendégem vagy egy nyírásra!
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.87
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője