Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: portyázós küldetések
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
121. hozzászólás - 2011.08.04. 12:35:47 (Válasz Birka #120 hozzászólására.)
Azért azt sem ártana hozzá tenni a HSZ-edhez, hogy miből is jön nekik össze ennyi küldetés? Az úgymond "klasszikus" vadászós küldikből, vagy abból, hogy ezerrel nyomják bele az őskövet az állatfejlesztésbe és abból? Szerinted a kis állat elfogóst vagy a kiégett őskövest pörgetik ennyire?

Ahogy egy másik topicba már meg lett fogalmazva, ők őskőből termelik ki ezt a sok küldetést és ezáltal a LE-t. És ha jól figyeltél én azokat a küldetéseket javasoltam erősíteni amikhez nem kell úgymond temérdek őskő, hogy pörgetni lehessen, mint ahogy a portyás küldikhez sem kell ennyi. Nem azt mondom, hogy ne vegyenek őskövet, mert vegyenek, én is veszek, hiszen ezzel is támogatom a játék fent maradását és működési költségeit, (és persze a karakterem ) hiszen vannak neki ez egyértelmű. De azért egy határt meg kéne húzni valahol és tényleg ne az legyen, hogy ezrével kelljen venni az ősköveket ahhoz, hogy lépést tudj tartani azokkal akik ezt teszik, mert ezzel nagyságrendekkel több LE-t tudnak szerezni.

És még mindig azt mondom, az átlagot kéne figyelni, nem a kiugró extrém karakterek teljesítményét, márpedig te igencsak azokat ragadtad ki. Azért az átlagot, mert azok fogják abbahagyni amiatt, mert a normál vadászós dologgal szinte semmitmondó LE-t szereznek. Arról nem is beszélve, hogy az új játékosok hol fognak ilyen ismétlőkből így termelni? Márpedig arra sem ártana gondolni, hogy a játéknak legyen utánpótlása, friss karakterek, akik most regelnek csak azt fogják látni, hogy vadászattal nudli LE-t tudnak csak szerezni. Aztán vagy ráállnak a portyára, ami szintén eléggé időigényes szerintem, vagy keresnek mást, mivel "sima" vadászatból nem fognak tudni még átlagos karaktert se csinálni...
NoFear - V1
Pontszám: 7.96
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
122. hozzászólás - 2011.08.04. 12:54:22 (Válasz NoFear #121 hozzászólására.)
Ez kamu!

A "Sima" VF és a "Sima" EH pont ugyan akkora lé/tp-t termel jelenleg!
Ami elbillenti a mérleget a PP javára az az ism küldetés, mely kérdéssel pont ez a topik foglalkozik.
Azaz ha valaki VF-esként vadászik, vagy EH-val üt akkor pont azonos erősségű karaktert generál jelenleg! (Hacsak az EH-snak nem akadnak be nagy portyák ami lássuk be nem jellemző )
Pontszám: 6.88
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
123. hozzászólás - 2011.08.04. 13:11:53
Nem értelek. Kifejthetnéd kicsit részletesebben mi a kamu.


Amúgy 60 felett az AF képességek EH-ra való kihegyezése kinyírta a VF-et. Szóval ott alapból már csak EH+ismétlős portyás küldik pörgetése maradt és szerintem a többség már rá is állt erre.
NoFear - V1
Pontszám: 6.95
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
124. hozzászólás - 2011.08.04. 16:05:32 (Válasz Birka #120 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.08.04. 09:49:28

Napi 7-8 küldetéses átlag hónapokon át... Ha ez nem időfüggés akkor nemtom mi az, és itt még szeretnétek jobban bepörgetni a vadászós küldiket?


Az a napi 7-8 az csak átlagban 6.503

És mi köze a topküldiseknek ahhoz, hogy a vadászküldik köszönöviszonyban sincsenek a portyaküldikkel????????
Az hogy ők ezerrel tolják szívósság övében a portyaküldiket, ahogy elnézem legtöbbjük a KH-n méghozzá és hogy egy rahedli kavicsot elköltenek az állatnevelő, sajtoló küldikre, az semmiképp se jelenti azt hogy jó ez így nehogy még berakjunk valamit amitől ők még erősebbek lesznek.....
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.15
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
125. hozzászólás - 2011.08.04. 16:48:58
Birka, akárhonnan nézem, ebben a másik vonatkozó topicban is amellett kampányolsz, hogy gyenge a vadászat és erősek az ismételhető küdletések és a lefelé ütés. Abban nem volt vita, hogy az ismételhető küdletések miért erősek (portyás küldik pörgetése lefelé ütve). A vadászós topicoddal egyetértek, de ezek a problémák a többi világot is érintik, még ha a V5-öt hangsúlyosabban is. Ugyanakkor a vadászós ismételhető küldik erősítésével egycsapásra erősödne a vadászat hatékonysága és az átlaguserek lehetősége az ismételhetőkre. Az hogy Marcsa meg Ariel emiatt akár +1 küldetést is megcsinálhatna naponta mondjuk a TV híradó és fogmosás között, azt még nem nevezném vezéráldozatnak.
A lefelé ütés pedig amellett hogy játékmorálölő (pont msot búcsúzott el az egyik topicban valaki emiatt, ami egyáltalán neme gyedi jelenség), rizikómentes/egyoldalú (röviden: a sokkal erősebb kiveri a xart is a kisebbekből - naponta többször) még igazságtalan is (az ismételhető küldik és EH miatt így alegjobb a LE/Tp arány, és így van a legnagyobb esély a maxos krit. ütésre/kábításra).

Én leírom sokadszor is, mi lenne itt a megoldás.
1. Erősítnei kell a vadászatot - minden világon!
2. Erősíteni kell a vadászós ismétlehető küldetéseket! (napi CSp mennyiségből meg lehessene oldani)
3. Nem a lefelé ütő taktikát kell jutalmazni, hanem a bátor játékot! (portyareform)
A hozzászólást Aurri módosította 2011.08.04. 16:54:08-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.64
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
126. hozzászólás - 2011.08.05. 12:50:02 (Válasz Aurri #125 hozzászólására.)
Elbúcsúztam az igaz de a törléssel még várok.Sok levelet kaptam hogy ne kapkodjam el a dolgot várjam meg amíg eldöl lesznek e olyan fejlesztések berakva amiért még érdemes játszani a vadászoknak is azon a szerveren ahol jelen vagyok éppen.Ezt még kivárom lezavarom az eventet és ha nem történik semmi sem akkor "Delete"...
Pontszám: 7.25
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
127. hozzászólás - 2011.08.15. 16:13:18
"Miklós
Adminisztrátor
1772 hozzászólás
Profil megtekintéseÜzenet küldése

Re: Végzetúr friss hírek
258. hozzászólás - Ma, 14:49:45
A portyás ismételhető küldetésekért (kábítás, kritikus ütés és varázslat) jár most már tapasztalati pont, de csak abban az esetben, ha a küldetés teljesítése közbeni portyákért nem vagy csak minimális TP-t kaptál (konkrétan, ha a küldetés LE/TP arány 140 fölött van - a portyáért kapott LE nélkül! - akkor adunk annyi Tp-t, hogy ez az arány meglegyen)."

Miklós, Birka, fogadjátok őszinte gratulációmat, sikerült az EH-t ismét ledöngölni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.44
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
128. hozzászólás - 2011.08.15. 16:16:57
Érdekes vagy amúgy Miklós...
Azt ígérted olyan fejlesztés lesz, ami NEM piszkál bele az ismétlős küldetésekbe, hanem egy alternatív út lesz, ami a vadászó+portyázó(tehát vegyes) módot fogja erősíteni.
Tehát egy fejlesztés, nem pedig nerfelgetős, belepiszkálgatós dolog.
Erre ez mi?
Így tényleg nem kell csodálkozni, ha egyre többen fogják megunni a játékot..
Mert így lényegében lekorlátozzátok a fejlődést 140 LE/tp arányra...mekkora jó kis sablonkarakterek lesznek ebből, ha mindenki így csinálja...gratulálok, komolyan mondom.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 9.14
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
129. hozzászólás - 2011.08.15. 16:19:04 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.07.21. 12:11:37
A következő panaszt kaptam:

"A portyázós ismételhető küldetésekkel extrém magas LE/TP arányt lehet elérni, főleg, ha valaki vesztes csatára játszik, és így a portyáért nem kap TP-t, vagy ha nagyon lefelé támad, és így kevés TP-t kap. Ez a probléma főként V5-ön jelentkezik, ahol nincs VF ennek alternatívájaként."

Ha a problémát orvosolni akarjuk, be lehet rakni, hogy csak a győztes portyáknál számítson a küldetés, de nyilván van, aki nem exploitra játszik, egyszerűen csak veszít néha, és rosszul esne neki, ha azért nem számolná a gép azt, hogy a kritikus varázslata közben bejött.
Ezen kívül nekem más ötletem nincs, várom a javaslatokat, hozzászólásókat.


Egy ideje mar olvasgatni se olvasgatom a kulso forumot, de a mai ujabb nerf miatt felneztem.
Miklos vazolta a problemat: magas LE/TP arany erheto el!
Uristen! Mekkora problema! Magas LE/TP, es nem alacsony, mint az atlag usernek, aki csak kattingat! Szornyu, valtoztassuk ugy meg, h aki az atlagnal jobban jatszik/okosabb/szebb, az se lehessen erosebb az atlag usernel!
Mint olvashato, a problema jelentos, foleg a v5on, ezert matol az osszes vilagon ervenyes a nerf!
A topicot nem olvastam vegig, igy nem tudom, h milyen otletek merultek fel, de nyilvan figyelembe lettek veve az otletek, es a jatekosok nagyszamu panasza miatt lett a jatekon belul ez a modositas!
Meg mindig nem latjatok, h hova vezet ez az ut? Lelketek rajta!


Kellemes jatekot kivan a megcsomorlottek csapata!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 9.08
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
130. hozzászólás - 2011.08.15. 16:26:45
125 TP. ennyit kaptam (ha minden igaz) a legutolsó ismételhető küldetés leadása közben. könyörgöm: CSAK felfelé ütök, nem vagyok EH-s, van, hogy 47 TP jön egy pp-ből (nem optimálisan játszom, hanem kedvem szerint), és 0 LE. megcsinálom a küldetést, kapom a sok potya tp-t, és akkor még a küldetésért is kapnom kell ezentúl? nem arról volt szó, hogy azt kell büntetni (nem értem miért kell amúgy), aki veszít a portyában, és ezért 0 tp-t kap egy pp-ből? itt van ez a topic is, tele van mindenféle ötlettel, erre megvalósul vmi, amire sztem max 3-an panaszkodtak. nevetséges.
Pontszám: 8.77
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
131. hozzászólás - 2011.08.15. 16:28:18
Változik ezzel amúgy valami?
Mert valljuk be őszintén aki sok küldetést csinál az ezentúl is erősebb lesz, hiszen 140LE/TP arány még mindig elég jónak mondható... (Jobb mint a vadászat!)
Tehát mivel MINDENKIRE érvényes ez a nerf, voltaképp nem is nerf Vagy csak én látom rosszul???

Szerintem ez az egész dolog fölösleges volt....
V3-Alíz
Pontszám: 5.10
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
132. hozzászólás - 2011.08.15. 16:30:40 (Válasz Dozer #131 hozzászólására.)
30 PP-s beállíátson nem kapok potya TP-t
Ide nekem a potya TP-t!
Megint egy fejlesztés ami csak és kizárólag a dögunalmas kockaoptimalizátoroknak jár

Pityi-pityi
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.70
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
133. hozzászólás - 2011.08.15. 16:32:36 (Válasz Dozer #131 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2011.08.15. 16:28:18

Tehát mivel MINDENKIRE érvényes ez a nerf, voltaképp nem is nerf Vagy csak én látom rosszul???


Igen, csak Te.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 8.80
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
134. hozzászólás - 2011.08.15. 16:34:57 (Válasz Dozer #131 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2011.08.15. 16:28:18


Szerintem ez az egész dolog fölösleges volt....


Igen, itt a szó.Fölösleges volt.
Legalábbis V5-ön kívül, ahol olyan sok mindennel volt gond az utóbbi időben.
De akkor már, ha egyszer az volt a probléma, hogy a vesztes csatákból 0 tp árán pörögtek ki a küldetések, akkor ez a nerf miért nem arra vonatkozik csak?
Vonatkozzon arra, ami a probléma volt ténylegesen, ne pedig mindenre már...

Nekem nincs kedvem úgy játszani, hogy látom a lehetőségek felső határát, és elszomorít, hogy majd szépen a random fogja eldönteni a csatákat, mert akik portyáznak+küldetéseket csinálnak, azok majd szépen beállnak a 140 LE/tp sablonra...
Ez már nagyon gáz...meg van lényegében mondva, hogy a pénzemért mit csinálhatok, és ha meggebedek, akkor is 140-es lesz a max határ.
Ha nem tetszik, akkor keressek más, még lassabb megoldást...?
Vagy már most nézzek egy másik játékot, ahol elverhetem a pénzemet?
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.30
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
135. hozzászólás - 2011.08.15. 16:37:42 (Válasz Paco #134 hozzászólására.)
Te nyerted a csatát, jutalmad 54957 lélekenergia és 38 TP!


A mindennapi jutifalat dönti el mikor mennyi lesz a max. határ, nem a hülye matekos képlet szerinti játék
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.72
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
136. hozzászólás - 2011.08.15. 16:40:51 (Válasz Almási Viktor #135 hozzászólására.)
ez mind szép és jó, de pl V3-on ilyen rablás lehetetlen...
Nem lehetne inkább a már említett spektrális maximumát behozni??? érdekel is engem az aki 0 tp-ért küldizik.. ha megéri vadászni 2-3 hónap és úgyis elhúzok mellette....
V3-Alíz
Pontszám: 6.40
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
137. hozzászólás - 2011.08.15. 16:46:28
Na igen, V3-on ezzel a nerffel "vékonyodni" fognak a magas szintű karakterek.

És egyébként, nem utolsó sorban: akik mondjuk így ismételhetőztek 40-50 szinten át, azokhoz képest mi lesz azokkal akik csak most fogják elkezdeni? Több szintnyi TP mennyiségben lesz mérhető a különbség.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.48
fórumozóLinducFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
138. hozzászólás - 2011.08.15. 16:49:43
az az igazság, hogy a szar játékos nem fog fizetni semmit sem, aki meg viszi,vagy vitte vmire, az folyamatosan költ is a játékra. 900 őskövem van, veszem az új cuccokat, de hogy mindig azokkal van kicseszve, akik rengeteg időt belefektetnek a játékba és mégfizetnek is, az már nem fair.

Akkor már akinek nincs bajnoki címe, az kapjon szint*300.000 -Le-t minden nap 2 héten át......

Ha üres a felső réteg az új gyors világ induljon 100asról és lehessen inportálni....
Sör&SEX&Rock&Roll
Pontszám: 8.42
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
139. hozzászólás - 2011.08.15. 16:49:50 (Válasz Truth80 #137 hozzászólására.)
Az eddig küldizősök előnye bebetonozott marad sokáig. Az inspirátorhoz hasonlóan, csak nem annyira élesen...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 8.75
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
140. hozzászólás - 2011.08.15. 16:53:05 (Válasz Almási Viktor #135 hozzászólására.)
Ez valóban szép fogás, de van, aki nem tud így játszani.

Én sem értek ehhez, bevallom derekasan.Meg nem is igazán szeretem.Valamennyi LE diffem nekem is van, mert kipróbáltam anno, de nem jött be.
Azóta csak akkor nő a LE diffem, ha nagyon nagy szerencsém van.Vagy amikor volt az event, és fixen volt LE a kristályokban.Akkor igen, akkor szépen nőtt a LE-diff.

Én akkor is azt mondom, hogy ez a nerf ezen módon értelmetlen, és nagy fokú elégedetlenséget szül.
Szóljon arra a problémára, ami alapján fel lett vetve:Kapjon az ember tp-t a küldetésért, HA vesztes csaták alapján szedi össze.Kész.
Vagy ez is olyan lesz,mint a láthatatlan vadászat?Mert ott nem lett kijavítva, csak fizetősre lett téve a "gond".
Veszek egy másik gömböt, és marad minden a régiben?
Mert akkor már most meg szeretném venni...
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.05
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!