Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: portyázós küldetések
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
241. hozzászólás - 2011.08.16. 07:35:31 (Válasz Dozer #240 hozzászólására.)
Nem beveszem, hanem ironikusan idézek...
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 7.69
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
242. hozzászólás - 2011.08.16. 07:37:43 (Válasz WillChi #241 hozzászólására.)
erről van szó..
Ez a kifejezés nem a TOP ismérve...
V3-Alíz
Pontszám: 6.44
irritálóUWELFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
243. hozzászólás - 2011.08.16. 07:50:16
Ki kell találni új küldiket, ( ha persze van rá agykapacitás a behonál) és nem kell az ismételhető xarokkal foglalkozni:

Bár erre már jópár éve semmi esély nem mutatkozik, hogy egy kis gondolkodást vigyenek a játékba......

Kár lenne a monotonitást megszakinani ugye Miklós:D

Jah és köszönjük a KH-t itt 90. szint körül
Pontszám: 5.42
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
244. hozzászólás - 2011.08.16. 08:42:14
Leteszteltem:

1434 LE-t zsákmányoltam 70 TP-ért, -6 szintre ütve.
A jutalom 11500 LE és 83 TP.
Szumma 12 934 LE 153 TP-ért, ez 84,5 LE/TP rosszabb, mint a vadászat (VF).

Ha EH-val megyek
A zsákmány 4800 70 TP-ért
A jutalom 11500 LE és 83 TP.
Szumma 16 300 LE 153 TP-ért, ez 106,5 LE/TP rosszabb, mint a vadászat (VF).

Miklós, hogyan tovább?

Ha portyaküldit nem csinálok (VF-esként, 46. szinten), akkor marad a Kaland küldi (megjegyzem abból sem jön ki a 170 LE/TP), Térkapu és az állatos, amit a bubisok is csinálnak. Hogyan versenyezzek ezzel a 84 LE/TP-vel (v. 106,5) a 170 LE/TP-vel. Annyi lesz a játék (haladás), hogy havonta egyszer vadászok kb. 100-at plusz, ami a Térkapuból jön TP?

Tisztán látszik, hogy Térkifordítóznom sem éri meg... Az EH semmi a bubisokkal szemben (46. szint) kétszer annyi TP jön a 100 vadászatból, és a Térkapuból, a portyázós küldikből meg csak 106 LE/TP. Ez minden elemében gyengébb a bubinál. Sakk-matt...

Bocs, hogy mindig a bubisokkal példálózok, de a környékemen sokan vannak és mellettük kellene érvényesülnöm.
V3-Shifu
Pontszám: 8.07
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
245. hozzászólás - 2011.08.16. 08:46:37
Amúgy ez az új 5-10-ig pontozós rendszer végülis majdnem az mint a régi, csak kicsit máshogy kell ezentúl nézni.

1-5-ig van és az 5-ös felel meg az 1-esnek.

Birka azthiszem ez mindent elárul arról, hogy a játákosoknak mennyire tetszik az új fejlesztés:


"Re: Végzetúr friss hírek
258. hozzászólás - Tegnap, 14:49:45
A portyás ismételhető küldetésekért (kábítás, kritikus ütés és varázslat) jár most már tapasztalati pont, de csak abban az esetben, ha a küldetés teljesítése közbeni portyákért nem vagy csak minimális TP-t kaptál (konkrétan, ha a küldetés LE/TP arány 140 fölött van - a portyáért kapott LE nélkül! - akkor adunk annyi Tp-t, hogy ez az arány meglegyen)."


Pontszám: 5.52
NoFear - V1
Pontszám: 8.53
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
246. hozzászólás - 2011.08.16. 08:48:16 (Válasz Darah #222 hozzászólására.)
Darah, látom kezded értékelni a 140-et

UWEL, te meg nézd meg a fejlesztések topikot, mielőtt ekkora baromságokat beszélsz! Bár lehet, hogy a 3 éve a 20. szinten tengődő Pokicák nagyon kevés fejlesztést kaptak, de nem érzem ezt egetverő problémának

Így hirtelen friss ropogós 2 hónapon belüli:
-25-el megnőtt a rezisztanciám
-25%-al több AF-et kapok, ha vadászok (Küldik miatt kell azért néha )
-Van KH2, ami 100%-os bővülés
-Vannak új térkapus fókuszok/ellenfelek (Nem is szarok...)
-Végre nem basztat a KH vadászat közben/nem töm tele TP-vel, mert egyszerűen kikapcsolhatom
-Hosszabb vadászattal itt hagyhatom órákra a karit vadászni
-Ládikóval az is tud kiégettel befizetni, aki eddig esélytelen volt!
-Bőrkeményedés okán már tartható a blökik ÉP-je izommágus környezetben is, nem kell folyamatosan gyógyítani, és figyelni

Szóval lehet morogni meg puffogni, de fejlesztés az van bőven, csak egyesek napi 24 órás vakációs pörgésben vannak, így csak azt veszik észre, hogy napi 3 dolog nem kerül be! Bezzeg aki 2 hét nyaralásból megjön az csak kapkodja a fejét, hogy mi, hogyan, hol?
A hozzászólást Birka módosította 2011.08.16. 08:56:44-kor
Pontszám: 6.79
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
247. hozzászólás - 2011.08.16. 08:53:37 (Válasz Dozer #218 hozzászólására.)
Azt azért halkan, de megjegyzem, hogy a kalandok tele vannak csatákkal, melyek pofátlan LÉ/TP aránnyal tömik beléd a TP-t! Vagy azokat is eldobálja az optimalizátor, és éveket ül egy szinten? Mert akkor egyszerűbb a felette lévő kategóriába felvadászni magad
Pontszám: 8.14
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
248. hozzászólás - 2011.08.16. 08:55:46 (Válasz NoFear #245 hozzászólására.)
Vannak olyan csomagok/intézkedések, melyek a rendszer szempontjából kellenek, de a "nép" szempontjából elfogadhatatlan sarcnak tűnnek. Lásd Görögország...
Így is meglepő, hogy 5 felett van a pontszáma ezen postnak. Ki az a balfék, aki megszavazza magának a rosszat???
Pontszám: 5.64
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
249. hozzászólás - 2011.08.16. 08:59:32 (Válasz Pörgönc #244 hozzászólására.)
Igen, a bubis probléma az én szintem környékén is fennáll. Gyakorlatilag utolérhetetlenek. Nem is értem, hogy miért nem foglalkoznak a kérdéssel, hogy ezzel is legyen valami. Ha már felzárkóztatásnak tették be a bubit, akkor lehetne olyan kitétel, ha mondjuk valaki 50%-kal erősebb (magasabb TÖ és SZÖ) a szintjénél, akkor ne érvényesüljenek a bónuszok. Például.

Az ismételhetőkhöz túl sokat nem tudok hozzászólni de ezt a globálisan TP-t adunk elvet én is ellenzem. Hiszen a portyából így is, úgy is jön a TP, a lefelé ütésből is. A múltkor már megszabtatok egy kapható TP minimumot is, nagyon helyesen. Szóval teljesen fölösleges. Aki mondjuk már kipörgetett több 100 ismételhetőt, az így hatalmas előnybe kerül azokkal szemben akik most érnék el a 100 küldetést. Én spec a 93.-nál tartok úgyhogy elég bosszantó hogy úgy lett nerfelve a dolog hogy ki sem tudom majd próbálni milyen volt "normálisan".

Hogy probléma lenne a 0 TP-ért portyaküldizés? Erre is olyan jó ellenérveket olvastam, hogyha valaki ütteti magát akkor folyamatosan rabolnak tőle, úgyhogy nem lehet túl nagy haszonra szert tenni, nem beszélve arról, hogy idegőrlően lassú. A legjobb javaslat erre valahol feljebb volt, hogy be lehetne tenni egy gombot ami választást adna "nem akarom hogy a vesztes csatákba beleszámolja az ismételhető küldetéseket" vagy "a vesztes csaták is beleszámítsanak a küldetés teljesítésébe TP-ért". Ezt nyugodtan be lehetne tenni, ezt a globális küldiért TP-t meg elfelejteni.

Az, hogy a cuccokból adódó + LE-ért is TP jár, pedig egyenesen felháborító. Ez milyen elképzelés már? Akkor minek vannak az ilyen bónuszt adó cuccok? Nyugodtan ki is vehetitek a játékból őket.

Furcsa hogy ez a "fejlesztés" úgy került be a játékba hogy semmi előzetes megvitatása nem volt. Kicsit bizakodom, mert a hírekbe még nem írtátok ki. Talán észbe kaptok. Nagyobb vihart kavartatok vele mint az utolsó térkép eseménnyel.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.17
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
250. hozzászólás - 2011.08.16. 09:04:08 (Válasz Birka #248 hozzászólására.)
Birka: NEM lehet 5 alatt pontozni, ergo természetes, hogy 5 fölött van a pontszáma. Ettől persze ez a változás sem fekete vagy fehér, nem látom se feketén, se fehéren, de vegyük észre, hogy szürke és tényleg voltak olyan ötletek erre, amelyeket itt a fórumon is többen támogattak.
Emellett a rezisztencia azért nőtt 25%-kal, mert volt, aki reklamált, hogy 75%-on van és semmit nem változott. Korábban sehol sem volt szó róla - legalábbis én nem találtam -, hogy egyáltalán van felső korlátja a rezisztnek.
25% AF a nagy és nagyobb szöviknek. Közepeseknek ez még nincs, max 15-18.
KH-ról már sok helyen írták, hogy a +100%, az pont csak +30 embert érint a sok százból.

Nézzük két oldalról azt az érmet. Nyilván nekem ezen korábbi fejlesztések mindegyike megvan vagy már régen megvolt, nem oszt, nem szoroz, de nem csak 110+ szintből áll a VÚ, vannak sokan 50-70 szinten is, akiket ezek egy része továbbra sem érint vagy sokkal kisebb mértékben, a nerf viszont pont őket érinti a leginkább.
Pontszám: 9.30
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
251. hozzászólás - 2011.08.16. 09:04:44 (Válasz Birka #246 hozzászólására.)
Igen, és ezeket a lehetőségeket a játékosok fele háromnegyede nem éri el mert kisebb szintűek nincsenek meg szövetségi épületek és sorolhatnám. A játéknek nem csak rólad és egy két társadról kellene hogy szóljon.
Vedd már észre, hogy a többségnek nem tetszik ez a fajta irányvonal de te megelégedve oszthatod az észt mert ezek szerint a te játékstílusodnak épp ez a jó.
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 8.18
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
252. hozzászólás - 2011.08.16. 09:04:47 (Válasz WillChi #232 hozzászólására.)
Látom követted a topikot

Én találtam ki, én kódoltam le, sőt én tolom le a torkodon is!!! Sőt ma bekerül, hogy if Winchi nyer akkor portya TP=TP*5!

Maximum Arielnek van igaza abban, hogy "hibás?" vagyok azzal, hogy morogtam fórumon a 0 tp-s vesztes portyás exploit miatt!
Darahnak amúgy igaza van, van végre nyereg a lovon, de ezen meg a derekam fáj

És tartom a véleményem, hogy összességében semmit nem változott, aki erős volt az marad! A karakterek közti difi ezzel nem változik. Ahogy már többször is leírtuk, aki tud játszani az ezek után is tudni fog, max más utakat kell keresni, és nem a megszokott sablont tovább pörgetni...
Pontszám: 6.08
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
253. hozzászólás - 2011.08.16. 09:05:26 (Válasz Birka #248 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.08.16. 08:55:46
Ki az a balfék, aki megszavazza magának a rosszat???

Ez most itt egy beismerő vallomás volt?


Amúgy az általad felsorolt fejlesztések közül hány érhető el egy átlag 40-60-as karinak mondjuk? Arról már beszélni se merek, hogy mi újság a frissen regelőkkel? (vagy inkább csak regelő jelöltekkel)


"Így hirtelen friss ropogós 2 hónapon belüli:
-25-el megnőtt a rezisztanciám"
Ez meg már tényleg vicc kategória, hogy ide sorolod. Feloldották a korlátot 50-ről és így 75 lett, de kíváncsi lennék, hány ember járkál 75%-os rezisztenciával manapság.


Node mégegyszer leírnám, mielőtt újra felhozod. Itt nem az ilyen fejlesztésekkel van a gond amiket felsoroltál, sőt, ezek jók, pozitívak. A gondok az ezen topic témájának megfelelő fejlesztésnek mondott nerffel van, ami rajtad kívül nekem nagyon úgy tűnik, hogy senkinek nem nyerte el a tetszését.


Mod: Cras, mire beírtam ezt a hsz-t látom nagyjából már felvázoltad te is a lényeget
A hozzászólást NoFear módosította 2011.08.16. 09:07:10-kor
NoFear - V1
Pontszám: 8.82
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
254. hozzászólás - 2011.08.16. 09:09:35
Javítottam a tegnapi hibát (hogy nem számolta a küldetések alatt szerzett tp-t), és mindenkinek alapállapotba állítottam vissza a számlálót, tehát aki eddig nem vette át a jutalmat, az most 0 tp-ért megteheti.
Pontszám: 7.29
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
255. hozzászólás - 2011.08.16. 09:18:47 (Válasz Birka #252 hozzászólására.)
Morogtál... Igen...

Akkor morogj ismét, hogy nem ez a megfelelő megoldás az alap problémára!
Az lenne, hogy vesztes portyánál nem pörög a küldetés számlálója, és kész!

Ez a nerf, nem a problémát oldotta meg, hanem feszültségeket generált ismét.
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.62
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
256. hozzászólás - 2011.08.16. 09:18:58 (Válasz NoFear #253 hozzászólására.)
NEM TILOS SZINTET LÉPNI, elérni a fejlesztéseket!
NEM TILOS SZÖVETSÉGET VÁLTANI, elérni a nagyobb épületeket!

Max nem optimális, nem kedvre való stb...

A játék első 80 szintjét tekintve drasztikusan megnőttek a játék adta lehetőségek mióta én arra jártam. Sőt megsúgom neked csak 56. szintű vagyok V5-ön, és most is élvezem némelyik fejlesztés előnyét most is. Arról nem a játék/rendszer tehet, hogy egyesek éveket töltenek egy adott szinten, ezzel saját maguk előtt vágják el a fejlesztéseket!

A rezire visszatérve 75% konkrétan 1,5X több mint az 50%! Ergó megnőtt a rezink, ez tény. valamint az se jó, ha minden képlet és korlát ismert, így is óriási kedvezmény egy 50%-os engedmény!
A hozzászólást Birka módosította 2011.08.16. 09:20:32-kor
Pontszám: 5.43
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
257. hozzászólás - 2011.08.16. 09:22:30 (Válasz WillChi #255 hozzászólására.)
Leírtam, elmondtam a véleményem, lobbiztam ezen megoldás ellen, ha elolvasod a topik elejét. Szerinted mit kellett volna még tennem???
Pontszám: 5.51
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
258. hozzászólás - 2011.08.16. 09:25:42 (Válasz Birka #257 hozzászólására.)
Polgári engedetlenséget hirdetni.
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.83
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
259. hozzászólás - 2011.08.16. 09:29:00 (Válasz Birka #256 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.08.16. 09:18:58
NEM TILOS SZINTET LÉPNI, elérni a fejlesztéseket!
NEM TILOS SZÖVETSÉGET VÁLTANI, elérni a nagyobb épületeket!

Max nem optimális, nem kedvre való stb...

A játék első 80 szintjét tekintve drasztikusan megnőttek a játék adta lehetőségek mióta én arra jártam. Sőt megsúgom neked csak 56. szintű vagyok V5-ön, és most is élvezem némelyik fejlesztés előnyét most is. Arról nem a játék/rendszer tehet, hogy egyesek éveket töltenek egy adott szinten, ezzel saját maguk előtt vágják el a fejlesztéseket!

A rezire visszatérve 75% konkrétan 1,5X több mint az 50%! Ergó megnőtt a rezink, ez tény. valamint az se jó, ha minden képlet és korlát ismert, így is óriási kedvezmény egy 50%-os engedmény!



Látom te aztán nem fogod fel vagy nem is akarod amit írok.

26. szinten vagyok, fényévekre az ismétlős küldetésektől, nem rólam van szó hányszor írjam még le? Amúgy miért kell mindig az alacsonyabb szintű pókokkal takarózni? Mert mást nem láttam még tőled. Szerinted a VÚ-nak nem kéne utánpótlás friss játékosokból? És ők nem 80-as szinten fognak kezdeni, sőt... és azt is mondtam, hogy nem az én kedvem veszik el ezek a fejlesztések egyenlőre, hanem az ellenfelekét, aminek hatására nem tudok majd én se mit csinálni, mert senki sem fog már játszani, ezt értsd már meg.


"Sőt megsúgom neked csak 56. szintű vagyok V5-ön, és most is élvezem némelyik fejlesztés előnyét most is."

Nah erre kifejezetten kíváncsi lennék, hogy az általad korábban felsoroltak közül melyiknek élvezed az előnyét most is. (max ha V5-ön leér odáig a KH)


"Ergó megnőtt a rezink, ez tény"

Hol nőtt meg? Kapott valaki alapból 25%-ot? Az, hogy fel van oldva a korlát nem azt jelenti, hogy megnőtt a rezisztenciája bárkinek is, csupán annyit, hogy HA van olyan cucca amiből összejön ennyi, akkor meg is kapja ezentúl, nem lesz bekorlátozva.
NoFear - V1
Pontszám: 9.02
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: portyázós küldetések
260. hozzászólás - 2011.08.16. 09:29:42 (Válasz WillChi #258 hozzászólására.)
Én ezzel szemben keresem az érem naposabb oldalát A francnak keseregjek, ha lehet ez kevésbé "szv@r" is? Kis szemlélet váltás, számolgatás, hogyan lehetne ebből hasznot húzni az új rendszerben a többiekhez képest... Ha több oldalnyi ötletelés nem volt elég meggyőzni Miklóst, akkor nem most fogjuk feltalálni a spanyol viaszt, mentsük ami menthető!
A hozzászólást Birka módosította 2011.08.16. 09:30:02-kor
Pontszám: 5.43
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!