Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Ötletek a VU találkozóról
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
141. hozzászólás - 2009.06.21. 20:01:19
Ugy tunik az erdemi vita lezarult. Mikorra varhatoak ezek a fejesztesek?
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
142. hozzászólás - 2009.06.21. 20:26:24 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.06.15. 16:59:22
Összefoglaltam a VU találkozón elhangzott ésszerű javaslatokat. Nem igérem, hogy mind megvalósul rövid időn belül, de igyekszünk minél többet megcsinálni szép sorban. Ha esetleg kimaradt valami, szóljatok.

12. Lehessen valamilyen módon növelni a maximális lehetséges CSP-t (pl. csp költéssel v. szakértelemmel; esetleg ingyenesen)
14. lehessen valamilyen költségért (csp költés?) növelni az elementáris fúzió maximális szintjét (csak a vadászat ideje csökkenne)
15. Több vadászatot lehessen egyszerre indítani 40-50


Most jut eszembe hogy noha végigcsücsültem a megbeszélést, mégsem nyitottam ki a csőrömet, pedig volt egy villanykörtém. A fenti ötleteket azért emeltem ki, mert nagyjából mind egy dolog kapcsán merült fel: hogyan lehetne optimálisan, a legminimálisabb veszteséggel abból, ha egy vagy két hetet távol kell töltened. A javaslatok nekem kicsit túl bonyolultak, én egy "szabadságban" gondolkoztam.
A szitu adott: márpedig két hétig tengerparton lóg a láb (bilibe a kéz), a laptopnak árt a tengeri sós szellő. Legyen egy olyan lehetőség, amelyben be lehet nyomni egy "Szabadságra megyek" gombot. Aktuális állapotod, állatok, pp befagy az elmenetelkori állapotában. A csp viszont lenullázódik, és nem is termelődik újra, hanem a szintednek megfelelő vadászatok átlagának minimuma, a termelődés szokott szintjének ritmusában bekerül egy "pool"-ba. A távollét minimum egy hét, maximum egy hónap. Az első bejelentkezéskor meg kell erősítened hogy visszajöttél, ekkor a pool tartalma az öledbe hull. Tekintve hogy ebben eddig rejlik egy farm-lehetőség, a karakter védelmet kell hogy kapjon (se ő, se más ne támadhasson), amíg teljesen el nem költötte a felgyűlt lélekenergiát... és kezdődik minden előlről a normális mederben.

Tudom jól, hogy optimalizálni nem megfelelő ez az ötlet, de ha azt vesszük hogy akár csak pár nap távollét után már problémák vannak a felgyűlt csp elköltéssel, megfontolandó mind időspóroló, mind veszteségcsökkentő (csp túlcsordulás) szempontból. A LE nem annyi mintha te magad végigvadásztad volna ezt az időszakot természetesen, de mégis kárpótolhat, és csomó "problemát" levesz a válladról.

Kérnék némi feedback-et.

Mód: // Szerepjátékos háttér: mivel a végzeturak LE éhsége analóg a vámpírokéval, a "Föld alá vonulás" lehet itt is az energiáid lassú gyűjtésének a szimbóluma//
A hozzászólást Meridiath módosította 2009.06.21. 20:28:40-kor
Pontszám: 7.60
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
143. hozzászólás - 2009.06.21. 20:35:01 (Válasz Kocos #141 hozzászólására.)
Amolyan Blizzardosan: Soon...
Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
144. hozzászólás - 2009.06.21. 20:36:37 (Válasz Meridiath #142 hozzászólására.)
Nekem tetszik:)
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
145. hozzászólás - 2009.06.21. 20:39:38 (Válasz Meridiath #142 hozzászólására.)
Tehát havonta benyomom ezt, 30 nap után visszanézek, és 0 időbefektetéssel 30 napig teljes védelem alatt gyűlt a LE ??
Pontszám: 3
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
146. hozzászólás - 2009.06.21. 20:45:29 (Válasz Cavalorn #145 hozzászólására.)
De jelentősen kevesebb LE, mint amennyit normális játékkal szerezhettél volna.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
147. hozzászólás - 2009.06.21. 20:48:29 (Válasz Cavalorn #145 hozzászólására.)
Én függő vagyok nem bírok ki 30 napot Vu nélkül (elég szomorú) és a társaság is számít rám de vizsgaidőszakban milyen jól jönne persze akkor nem tudok bejelentkezni amíg nem telik le az időkorlát.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
148. hozzászólás - 2009.06.21. 21:36:10 (Válasz Ywgarrd #146 hozzászólására.)
De akkor mi értelme van? Ha nem optimálisan fejlődök, akkor inkább nem is fejlődök, majd ha tudok optimálisan...
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
149. hozzászólás - 2009.06.21. 22:01:02 (Válasz Cavalorn #148 hozzászólására.)
Ha hosszabb időre kell menned, úgyis túlcsorog a csp-d. Ez csak ilyen kárenyhítésféle, ha jól értem.
De azt is meg lehetne csinálni, hogy "szabadság" alatt termelődjön csak a csp a szokásos rutinnal a nulláról és csak túlcsorduláskor kezdjen el a poolba kerülni.
A hozzászólást Darah módosította 2009.06.21. 22:03:27-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
150. hozzászólás - 2009.06.21. 23:58:41
izé-bigyó, én félek, hogy az emberek nagyon leleményesek, és ebből is simán lehet visszaélést faragni... valahogy. Megoldják.

A nyaralás, üdülés dolgot megoldja a katakomba. Az kvázi befagyaszt, ha jól hiszem, még az állatok morálja sem csökken, CSP is jön közben, igaz LÉ nem, nade ne is.
És kombával visszélni is nehéz.

Mondjuk, én mint aki azért esetleg tervezek nyaralni idén, egyetlen problémát látok a katakombával: a két hetes limit.
Játéktechnikailag értem, hogy mi indokolja, ugyanakkor, ha én most ellövöm a katakombát, mert valami háború, vagy csetepaté indokolja, és mondjuk jövő héten kiderül, hogy megy az ember nyaralni, ASAP, akkor bizony probléma van.

Persze tudom, ez meg olyan, hogy az ember két hétre előre tudjon már tervezni, bibibííí, igaz?

Az ilyen szabadságos magától LÉ termelős dolog azért problematikus, mert TP nélkül jutna LÉ-hez a jóember, ha jól értem.
Az pedig, nagyon erősen aggályos! Tök mindegy, milyen kevés LÉ-t, meg CSP-t kap, ebben TP nélküli növés van, ami póktáp.

Vagy rosszul értek valamit?
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
151. hozzászólás - 2009.06.22. 00:04:43 (Válasz Failure #150 hozzászólására.)
A legfőbb baj az, hogy 250 (400) a CSP korlátja, ami nagyon alacsony, gyakorlatilag egy hétre elég. A nyaralások többsége pedig 9-10 napos.

Én a korlát szimpla duplázásával elégedett lennék, nem kell ide semmi egyéb machináció, ez a legegyszerűbb.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
152. hozzászólás - 2009.06.22. 00:23:12 (Válasz Mortimer #151 hozzászólására.)
Mintha Miki ígért volna valami 800 csps kitolást (VÚR talin)...majd meglátjuk mi sül ki belőle...
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.06.22. 00:32:57-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
153. hozzászólás - 2009.06.22. 01:05:23 (Válasz Viszok009 #152 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2009.06.22. 00:23:12
Mintha Miki ígért volna valami 800 csps kitolást (VÚR talin)...majd meglátjuk mi sül ki belőle...


Igen bar 300 CSP-ert, ami olyan adok is, de megse. Pont azt veszi el, amit az ember meg akarna sporolni.
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
154. hozzászólás - 2009.06.22. 03:18:22 (Válasz Kocos #153 hozzászólására.)
Viszont elhangzott egy CSP-vel tölthető pool is hozzá(amit akár egyszerre, akár apránként is tölthetsz), csak a ciki az, hogy már közeleg a szabadságolás időszaka nekem is, és fejlesztés még sehol az ügyben. Lehet, hogy némi bíztatás kell a fejlesztőknek(vagy visszaszámlálás)?
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
155. hozzászólás - 2009.06.22. 09:58:04 (Válasz Kocos #153 hozzászólására.)
Miklós első hozzászólása ebben a postban:

12. Lehessen valamilyen módon növelni a maximális lehetséges CSP-t (pl. csp költéssel v. szakértelemmel; esetleg ingyenesen)

Szerintem kérjük elég sokan az utolsó verziót
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
156. hozzászólás - 2009.06.22. 10:26:36
Ésszerűen csak az ingyenes jöhet szóba. Lévén, ha nem ingyenes, akkor a szabi idejére az ember nem lesz prémiumos, mert minek? Ebből pénz csak akkor áll a házhoz, ha ingyen lehet magasabb. 600 CSP már legrosszabb esetben is elég 12 napnyi CSP halmozódása.
Pontszám: 5
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
157. hozzászólás - 2009.06.24. 06:54:31 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.06.15. 16:59:22

11. 3-mas világon a 20,000 LE differenciás küldire alternatíva (legyen X-es egészséged?)


csak hogy el ne legyen felejtve itt V4 meg angol verzió közben
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
158. hozzászólás - 2009.06.24. 18:06:30
Elkészült a fejlesztési dokumentáció, ami gyakorlatilag az összes 1. postban leírt dolgot tartalmazza, némi kiegészítéssel. Az elkövetkezendő 2 hétben ezek folyamatosan fognak megvalósulni. Köszönjük a türelmeteket!
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
159. hozzászólás - 2009.06.24. 18:10:18
Átfutottam a doksit, ami pluszban szerepel a teendők közt:
az ismételhető küldetéseknél ha valaki mindig ugyanazt csinálja, egyre kevesebb legyen a jutalom (legalább 3 küldit kelljen variálni)
a kvízolimpiák problémája (a kérdés adatbázist rotáljuk, hogy ne lehessen előre összerakott adatbázisból dolgozni)
A büntető epikus tárgyak (támadó csp-t veszit) 50% eséllyel vegyenek csak el csp-t
a visszafogott fejlődés a térkapu tp-re is hasson
A térkapu max. szintje 24-re nőjön (de az idő ne csökkenjen, csak a max. térkapu pontok száma nőjön)
A hozzászólást Miklós módosította 2009.06.24. 18:12:08-kor
Pontszám: 6
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
160. hozzászólás - 2009.06.24. 18:19:02 (Válasz Miklós #159 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.06.24. 18:10:18

A térkapu max. szintje 24-re nőjön (de az idő ne csökkenjen, csak a max. térkapu pontok száma nőjön)


Miklós, ezzel együtt az ismételhető küldetéseknél a győzz le 25 térkapus lényt nevezetűt vagy növelni kell 35-40-re, vagy kivenni a küldetések közül...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője