Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Ötletek a VU találkozóról
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Ötletek a VU találkozóról
1. hozzászólás - 2009.06.15. 16:59:22
Összefoglaltam a VU találkozón elhangzott ésszerű javaslatokat. Nem igérem, hogy mind megvalósul rövid időn belül, de igyekszünk minél többet megcsinálni szép sorban. Ha esetleg kimaradt valami, szóljatok.

1. epikus specializáció: szintenként 1%-kal csökkentse az epikus lény varázslat sebzését.
2. irányított varázslat: kis mértékben növelje a szerzett LE várható értékét (csak az alsó érték nőjön, a felső ne csökkenjen)
3. ha a kristály hordások 15% alatt támadnak, kevesebb LE-t vigyenek vagy egyáltalán ne.
4. a kristály horda egyáltalán ne bújjon el, vagy legalábbis rövidebb időre
5. háborúnál számolni, hogy melyik tag hányszor nyert és vesztett
6. szövetségből való kilépés ne nullázza a katakombahasználat idejét
7. szövetségből való kilépés: első 2 alkalommal nincs büntetés, harmadik alkalommal -1 szerencse, negyedik alkalommal -2 stb. De ez a számláló 2 havonta csökken, tehát ha 2 hónap után lépsz ki 3. alkalommal, nincs mínusz.
8. lehessen több kvíre válaszolni, mint ahányat vadászol (de a plusz kvízek ne jelenjenek meg a kvíz topban)
9. lehessen választani, hogy a vadászat megálljon, ha maximális számú befogott állatod van
10. ha valaki elég sok jó kérdést tett fel, újraértékelhessen már elfogadott kérdéseket, és a kvíz adminhoz irányíthassa őket, cserébe kiégett őskövet kapjon.
11. 3-mas világon a 20,000 LE differenciás küldire alternatíva (legyen X-es egészséged?)
12. Lehessen valamilyen módon növelni a maximális lehetséges CSP-t (pl. csp költéssel v. szakértelemmel; esetleg ingyenesen)
13. kvíz adminok kapjanak 1 havi nyári szünetet
14. lehessen valamilyen költségért (csp költés?) növelni az elementáris fúzió maximális szintjét (csak a vadászat ideje csökkenne)
15. Több vadászatot lehessen egyszerre indítani 40-50
Pontszám: 9.29
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
2. hozzászólás - 2009.06.15. 17:09:06
"irányított varázslat"
vadászat.

Igen, ez mind jó lenne. Nyár, meg általános játékélmény növelés miatt a vadászati limit/időcsökkentés dolgokat jó lenne, ha előre vennétek a fejlesztési listán.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
3. hozzászólás - 2009.06.15. 17:11:36
Azt azért hozzátenném, hogy a portyákban már így is csak egy nyakatekert, sok időt igénylő taktikával lehet lét szerezni, szóval ha csökentjük a vadászati időt, akkor a 15% ép alatti regenerációt növelni kellene. (Még így is csökken a portyázási hatékonyság, de hát ez van. Ebben a játékban mindig a vadászatot kell tápolni, mert az mindenkinek megy.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.44
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
4. hozzászólás - 2009.06.15. 17:16:24 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
"9. álljon le a vadászt"

ó, egyem a hiperoptimatizátori lelkét, aki ilyesmit kér. remélem nem lesz megvalósítva. nagyon durva random kéne, hogy 60-as hordázás és 50-es vezetőkészség mellett automatikus leállásra szükség legyen.

a javaslatok zöme jó, de olyat szerintem nem érdemes támogatni, amik a "hacsak 10 virtuális LE-t is bukok, dunának megyek" és a "arra a szakértelemre/tulajdonságra nincs kedvem LE-t költeni, inkább változtassátok meg a szabályt" mezsgyén haladnak.

ja, és arra is figyelni kéne majd, hogy egy-egy jó aukciós egyedi tárgy hatását ne szüntessük meg újításokkal.
Pontszám: 3.19
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
5. hozzászólás - 2009.06.15. 17:18:08 (Válasz Ricardo #3 hozzászólására.)
amióta van kristályhorda, azóta lehet LE-t szerezni:)

és akkor is lehetne, ha a portyalista akkor is látható lenne, ha 15% alatt van az ember. ez böszmeség vagy lenne benne ráció? hirtelen jött ötlet az aukciós tárgy alaőján: támadni nem lehet, de a listát lehessen látni.
Pontszám: 7.75
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
6. hozzászólás - 2009.06.15. 17:24:20 (Válasz winnie #5 hozzászólására.)
A Kristályhordából csak 56. szint felett lehet szerezni. Azért 45 és 56. szint között is van aki szeretne játszani.

Az ép határ alatti portya-ablak figyelésnek én nagyon örülnék, meg még pár magas szintű kivégzésre ráállt karakter, de szerintem túl keveseket érint ahhoz a fejlesztés, hogy energiát öljenek bele Milkósék. (Persze én nem zárkózom el tőle, ha a JV-nek mégis megtetszene az ötlet és könnyen kivitelezhető. )
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
7. hozzászólás - 2009.06.15. 17:38:25 (Válasz Ricardo #6 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.06.15. 17:24:20
Az ép határ alatti portya-ablak figyelésnek én nagyon örülnék....


Nem vagyok a dolog ellen, nem is igénylem, ha kell, hát legyen. DE előbb a meglévő portyaablakot kéne rendberakni, mert jelenleg majdnemhogy használhatatlan...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
8. hozzászólás - 2009.06.15. 17:46:03 (Válasz pityu #7 hozzászólására.)
Majdhogynem?!?!? Abszolúte használhatatlan!

Nekem az a legnagyobb bajom vele, hogy ha fölfelé szeretnék támadni, akkor a szintkülönbség szűrésnél bedobja az alacsonyabbakat is...nem tudom hogy lenne jó...(talán ezt is egy check boxal...pl. saját szint és az alattiakat akarom csak látni, illetve saját szint és a fölöttem lévő játékososkat akarom látni...vagy valami hasonló)

Mellesleg olyanokat is feldob: akiket 8 óránbelül támadt az ember, katakombásat, támadhatatlant (0%-t)...

Pontszám: 8.40
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
9. hozzászólás - 2009.06.15. 17:50:38 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.06.15. 16:59:22
10. ha valaki elég sok jó kérdést tett fel, újraértékelhessen már elfogadott kérdéseket, és a kvíz adminhoz irányíthassa őket, cserébe kiégett őskövet kapjon.

Szerintem ide érdemes lenne berakni, hogy az "újra-értékelő" írhasson egy max. pár soros indoklást, hogy miért küldené vissza. Így talán egyszerűbb lenne az adminok dolga, és kevesebb rossz kérdés maradna bent.
A hozzászólást Pietrus módosította 2009.06.15. 17:51:24-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.50
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
10. hozzászólás - 2009.06.15. 17:51:45 (Válasz winnie #5 hozzászólására.)
Winnie, ez egy teljesen jó ötlet! Én is örülnék ha éppen pihenés közbe látnám ki üthető az ellenből. Amennyiben sokan vannak akkor kijövök ha meg nincsenek akkor nem szakítom meg feleslegesen a pihit.
Pietrus, a legjobb az lenne ha a kérdés feltevő is megkapná az értékelés szövegét mert akkor tudná, hol hibázott nem kéne okokat keresni a fórumon.

OFF: Amennyiben 1 kérdés a 25%-os szabály miatt kiesne ne törlődjön automatikusan csak akkor ha a kvízadmin is rábólint.
A hozzászólást Freez módosította 2009.06.15. 17:54:33-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 6.40
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
11. hozzászólás - 2009.06.15. 18:18:53 (Válasz winnie #4 hozzászólására.)
Az hogy te alacsonyabb minőségi szinten játszod a játékot nem azt jelenti, hogy mindenki más is.
Nem létszükséglet, de nagyon hasznos lenne az, ha automatikusan leállna a vadászat, ha nincs több hely a befogásra.
Csak feltételhez kötném: kimaxolt Vezetőkészség. És íme, mindkét probléma meg van oldva.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 9.29
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
12. hozzászólás - 2009.06.15. 18:21:46 (Válasz Piciklon #8 hozzászólására.)
Szerintem Piciklon valami olyannak örülne, mint a felszereléseknél a szintbeli csoportosítási lehetőség.
Ha azt meg lehetett úgy oldnai, akkor gondolom portyázásnál sem lenne olyna nehéz - márha elkezdené valaki.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
13. hozzászólás - 2009.06.15. 18:29:55 (Válasz Morroch #12 hozzászólására.)
Bingo!
De így olyan szépen körbe írtam

Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
14. hozzászólás - 2009.06.15. 18:33:45 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.06.15. 16:59:22
10. ha valaki elég sok jó kérdést tett fel, újraértékelhessen már elfogadott kérdéseket, és a kvíz adminhoz irányíthassa őket, cserébe kiégett őskövet kapjon.


Ezt kb még 25 alkalommal át kellene gondolni, de minimum a kiégett őskő (és egyáltalán bármiféle jutalom) tűnjön el belőle.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.60
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
15. hozzászólás - 2009.06.15. 18:41:41 (Válasz CaveMaN #14 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.06.15. 18:33:45
Idézet: Miklós - 2009.06.15. 16:59:22
10. ha valaki elég sok jó kérdést tett fel, újraértékelhessen már elfogadott kérdéseket, és a kvíz adminhoz irányíthassa őket, cserébe kiégett őskövet kapjon.


Ezt kb még 25 alkalommal át kellene gondolni, de minimum a kiégett őskő (és egyáltalán bármiféle jutalom) tűnjön el belőle.


Az ötlet jó...de igazad van.

Ehhez mit szólsz? Ha valaki segít újraértékelni, akkor kapna egy plecsnit, (mittomén a "Bölcsek tanácsa tagja" vagy valami ilyesmi) és a legszebb, hogy semmi bónuszt (értsd tápot) nem adna, hanem elmondhatná magáról a játékos, hogy igen ő ilyenben is részt vett (Egy kicsit kusza...de porszívózás közben kidolgozottabb ötletet nem tudok produkálni )

Pontszám: 9.14
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
16. hozzászólás - 2009.06.15. 18:49:27 (Válasz Piciklon #15 hozzászólására.)
Úgy rendben van, de tápot ne adjon egy centit se.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
17. hozzászólás - 2009.06.15. 18:50:41 (Válasz Piciklon #15 hozzászólására.)
A Túlélők Földjén SEMMI sem okozott akkora örömöt nekem, mint hogy háromszor is megnyertem a Bárdversenyt...
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
18. hozzászólás - 2009.06.15. 18:50:44 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.06.15. 16:59:22

2. irányított varázslat: kis mértékben növelje a szerzett LE várható értékét (csak az alsó érték nőjön, a felső ne csökkenjen)


Stabil középértéknél, hogy növeli a minimumot? :think:
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
19. hozzászólás - 2009.06.15. 18:52:29 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.06.15. 16:59:22
Összefoglaltam a VU találkozón elhangzott ésszerű javaslatokat. Nem igérem, hogy mind megvalósul rövid időn belül, de igyekszünk minél többet megcsinálni szép sorban. Ha esetleg kimaradt valami, szóljatok.

1. epikus specializáció: szintenként 1%-kal csökkentse az epikus lény varázslat sebzését.


Sajnos a kedves kollegak nem igazan vettek figyelebe, hogy mas is beszel, folyton beleordibaltak, de az en javaslatomban nem szerepelt a varazslat szo. Sebzeset. Igaz kozben egy csomoan kiabaltak, hogy mar a varazslattol beajulnak.

8. lehessen több kvíre válaszolni, mint ahányat vadászol (de a plusz kvízek ne jelenjenek meg a kvíz topban)


A felmerult megoldasi otlet kapcsan, csak annyit szeretnek elore jelezni hogy a kvizeles leetoseget mindig ajanlja fel ha vadaszni indulok. Akkor is, ha mar az osszes vadaszatra amit beallitok megvan a jo vagy rosz valaszom. Erdekes prolema meg, hogy mi van, ha a vadaszat ideje lejar, de kerdest meg akarok tolteni. Jelent ez majd gondot?
Pizitiv mellekhatas: valoszinuleg a kvizkredesek biralata gyorsul majd, bar epp most ha jol tudom szinte azonalli valaszido van.

Kristalypontok mukodjenek az eredeti terv szerint, uj slotra targyat adva. Hozzatennem, hogy ezt megbolonditanam azzal, hogy 1 standard csizma van, es azt bizonyos mennyisegu pont elkoltesevel fejleszthessem valamerre.
A kristalypont megmaradhatna mint eroforras, de egyreszt a megszerzeset is differencialnam (remelhetoleg logoljatok, hogy melyik kuldit hanyszor csinaltak meg a jatekosok, ami rogton egy jo kiindulopont lehet, amit meg egyszer sem, azt lehetne szamitasok alapjan sulyozni).
A csizmaba sokfajta bonuszt lehetne pakolni, a szakifejleszteshez hasonloan minden bonusz dragabb az osszes bonusz es az ugyanolyan bonusz mertekenek fuggvenyeben. Ezen belul meg diffrecialnam a bonuszokat is. IQ, Tam, Ved 3 pont, Ero, tau 2 pont, Egs, magia 1 pont, de egy csomo minden mas bonuszt is el tudnek kepzelni. Vay azt is lehetne, hogy ebbe pont csak az egyeb bonuszok kerulhetnek. Elnyeles, kabitas, regen, kritikus stb.
Pontszám: 8.40
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
20. hozzászólás - 2009.06.15. 18:54:34 (Válasz Ricardo #3 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.06.15. 17:11:36
Azt azért hozzátenném, hogy a portyákban már így is csak egy nyakatekert, sok időt igénylő taktikával lehet lét szerezni, szóval ha csökentjük a vadászati időt, akkor a 15% ép alatti regenerációt növelni kellene. (Még így is csökken a portyázási hatékonyság, de hát ez van. Ebben a játékban mindig a vadászatot kell tápolni, mert az mindenkinek megy.)


Be kene vezetni a minimum zsakmanyt. Es meg kene oldani a fentrol levert EP problemajat. Van meg tennivalo.
Pontszám: 6.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!