Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Ötletek a VU találkozóról
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
101. hozzászólás - 2009.06.16. 15:01:21 (Válasz Crimson #99 hozzászólására.)
tudom, ma már 3 kivégzéssel is meg lehet csinálni ezt..
Pontszám: 8.25
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
102. hozzászólás - 2009.06.16. 15:03:52
srácok asszem meggyőztetek xD

de azért én biztos nyugodtabb volnék ha lenne a karimon 5 milla rabolt léé merazé nahh...az a póók aki hülyére szívja magát léével aztán amikor eljön a pillanat már felvan készülve a vadászidényre és egész eddigi munkássága alatt is már rákészült a dolgokra...szóval az nyilegyenesen mehet előre...és felrúgja még a jövőhetet is

azmeg hogy lennének akikkel partiban volna az legalább kihívást is adna az egésznek...

Szóval Crimson az a helyzet hogy te lehetsz az aki ezt megmutatja...utad hosszú lessz viszontagságos és ezer vesélyt rejtő...de ne félj ne torpanj csak menj haladj előre...bizony...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.50
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
103. hozzászólás - 2009.06.16. 15:12:20 (Válasz Dr_Faktor #102 hozzászólására.)
Szerintem Crimsonnak esze ágában sincs előre rohanni.

Inkább legyen durvább a kristály horda pár szinttel (65-70). Ne azért, hogy a top legteteje szívjon, hanem az egyenlő körülmények és lehetőségek végett.
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
104. hozzászólás - 2009.06.16. 15:12:48 (Válasz Dr_Faktor #102 hozzászólására.)
Aki hülyére szívta magát, az visszafogottan fejlődve örökre király maradhat ütőtávon belül. Én nem ezt teszem, mert már kissé beleszarok, de azért nem is sietek előre:)
Ha mást nem is, legalább azt sikerül majd bizonyítanom (kábé úgy 6-8 hónap múlva, ha addig abban nem hagyom:D), hogy némelyik top júzer kóros fosása a pókoktól ölég megalapozatlan:-P
A hozzászólást Crimson módosította 2009.06.16. 15:13:53-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 6
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
105. hozzászólás - 2009.06.16. 15:43:05 (Válasz Mortimer #89 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.16. 14:41:16
.... Portyareform nem, nem is értem a dolgot, miért lenne rá szükség. Max. LE fixálás kellene, valamilyen szakértelemmel x10 LEt behozni. Ez is érdektelen mennyiség, persze.


Ezt te most komolyan nem érted?
Nem hiszem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 4.40
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
106. hozzászólás - 2009.06.16. 17:45:00 (Válasz Darah #105 hozzászólására.)
Az, hogy egy legyőzött karakter szintenként hozzon 10 LEt (felfelé drasztikusan nőve, lefelé akár felezve, harmadolva), az nem reform.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
107. hozzászólás - 2009.06.16. 18:19:05 (Válasz Ricardo #57 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.06.16. 10:02:32
Ez a csináljunk brutáltápot az új "használhatatlan" szakértelmekből mozgalom kicsit erős nekem. Nem szeretném azt látni a játékban, hogy egyik-napról a másikra se szó se beszéd bekerülnek a módosítások és mindenki szaladhat akadémia 15-öt, tanulás 60-at és új szakértelmeket húzni. Aki meg már megcsinálta az hirtelen előnybe kerül.

Bőven elég táp van már a játékban így is, az erőforrásokat alig lehet elkölteni. (Kíváncsi lennék 50. szint felett hány olyan karakter van, aki 0 pp, 0 csp, 0 térkapuponton áll.)


Ne haragudj de nevetsegesnek tartom az ervelesedet. Boven eleg ertelmes dolog van, mostmar kell nehany ertelmetlen is? Kinek jo az, hogy az uj szakik ertelmetlenek? Annak aki nem akarja fejleszteni?
Azon meg csodalkoznek, ha peldaul 56-os szaki ki lenne tolva 3 embernel tobbnek.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
108. hozzászólás - 2009.06.16. 18:25:09 (Válasz winnie #70 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.06.16. 12:00:00
aki topkarakter, aki topszövetségben van, annak el kell fogadnia, tisztában kell lennie (annyira nem lehet naiv), hogy hiába minden több hétbe, hónapba kerülő fejlesztés, ha amint az bekerül a legjobbak 1-2 héten belül kivégzik.


Mar bocsi, de nem az ujak tehetnek rola, hogy jopar ujdonsag merteke nem megfeleloen lett belove. Es azt sem ertem miert kene ezt elogadni. Ha fizetek egy jatekert, akkor sztem evarhato, hogy az ugy legyen fejlesztve, hogy folyamatos kihivast jelentsen.
Persze van ellenpelda is. A mesteri epiteszet az utobbi idok legjobban eltalalt fejlesztese. Van benne taktika, van benne tap, van benne hatrany, es van benne kihivas. Raadasul miota bet vn es meg mindig nem vegezte ki senki.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
109. hozzászólás - 2009.06.16. 18:30:03 (Válasz Ariel #76 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.06.16. 12:38:57
De a kreatív affinitást gatyába kellett rázni, mert így több millió LE-t lehetett termelni vele naponta, teljesen legálisan. LanMaffia a változtatások után is össze tudja rabolni azt a LE mennyiséget, amit más vadászatból szed össze. Azon hőbörögni, hogy már csak napi 100-200k-t tud valaki összerabolni nem tartom jogosnak.


Minden masban igazad van, de a kreativ korlat mst sem jo. A visszaelesre teljesen elegseges a visszaeles tiltasa. A kreativot pedig egeszen maskepp korlatoztam volna (nem a rabolt, hanem a termelt LE-t).
Pontszám: 5
közellenségBorgFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
110. hozzászólás - 2009.06.16. 19:56:56 (Válasz Borg #38 hozzászólására.)
Sziasztok!

Megkaptátok a medált és az ösköveket?
Én lemaradtam, egyik sem érkezet meg.
Hol lehet érdeklödni a sorsuk iránt??
Pontszám: 2
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
111. hozzászólás - 2009.06.16. 21:35:33 (Válasz Mortimer #106 hozzászólására.)
Így már világos, és igazad van.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
112. hozzászólás - 2009.06.16. 21:58:10 (Válasz winnie #70 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.06.16. 12:00:00

hogy fogyna már el. aki topkarakter, aki topszövetségben van, annak el kell fogadnia, tisztában kell lennie (annyira nem lehet naiv), hogy hiába minden több hétbe, hónapba kerülő fejlesztés, ha amint az bekerül a legjobbak 1-2 héten belül kivégzik.


Na szerintem ez egy oltári nagy baromság. De jól példázza azt a - szerintem hibás - fejlesztői felfogást, aminek szellemében az utóbbi fejlesztések születtek.
Miért ne lehetne olyan fejlesztéseket csinálni, ami végtelen ideig tart? Pedig tök egyszerű: nem rakok limitet a szakértelmekre (hogy ezt csak 20-ig, azt 57-ig, emezt 40-ig amazt meg 100-ig lehet fejleszteni). Nem rakok limitet az épületekre, hogy ezt 15-ig, azt 20-ig, amazt 24-ig lehet építeni.

Persze ehhez gondolkodni kell, mert ha egyik épület/szakértelem/tulajdonság erősebb a többinél, a játékosok azt fogják fejleszteni - ergo ki kell egyensúlyozni őket. De ez nem lehetetlen, és akkor megoldjuk azt is, hogy ne egyenkarakterek legyenek a játékban.

Egyébként még április közepén adtam át Miklósnak egy elég nagy volumenű fejlesztési tervet, amiben gyakorlatilag nem szerepel sem a LE, sem a TP szó, szóval abszolút nem a tápról szól, mégis biztos vagyok benne, hónapokig nyújtott volna elfoglaltságot mindenkinek (1-66. szintig). Sajnos úgy néz ki, már nem lesz belőle semmi.

Jó lenne, ha nem azzal lennének lekötve a játékosok, hogy 10-20-50-100-1000 akármit szedjenek össze, építsenek fel, kezdjék újra - egyszóval ugyanazzal a - lehetőleg minél hosszabb ideig tartó tevékenységgel - foglalkozzanak végeláthatatlanságig. Ötlet van bőven, elég átnézni ezt a fórumot. Nem LE-termelő, fejlődés-segítő elemekre van szükség, hanem JÁTÉKRA. Azt nem fogja megunni senki, és nem is érünk a végére (talán még winnie sem végzi ki 1-2-6-9-X hét alatt).
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.06.16. 21:59:22-kor
Pontszám: 9.40
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
113. hozzászólás - 2009.06.16. 22:14:02 (Válasz Jeriko #112 hozzászólására.)
remélem az tiszta, hogy nem azt mondom, hogy ez így jó (sőt! - az más kérdés, hogy jóvá teszem magamnak.), csak arról volt szó, hogy tudhattuk volna, hogy így lesz. (ez volt a mondandóm fő része, amit kevesen detektáltak.)

tőled például bőven lehetett hallani értelmes ötleteket. mástól is, remélhetőleg van, aki a JV-vel mág kommunikál kétoldalúan és visszahallja, hogy mi miért jó és miért nem.

viszont annyiban egyetértek a JV-vel, hogy limit kell. nem szabad hagyni, hogy valami elszálljon. vagy, ha hagyjuk, akkor fokozatosan, lépcsőzetesen. közöm nincs a wow-hoz, de mintha ott is hasonló lenne, hogy egy ideig 60. szint a limit, majd talán 80, utána 120. (analógia) de a szintnövelés nem akkor történik meg, amikor valaki eléri, hanem amikor már többen elérnek oda.

arra célzok, hogy valahol a lentieknek is jelentHET sikerélményt az, hogy "nekem is annyi a spektrálisom, mint a nagyoknak" vagy, hogy "nekem is 4 állatom van" (nekem jelentett:) hidd el, nem negatív az, hogy egy kisebbnek is lehet olyan szakértelme, mint a topnak, a kisebbnek is lehet 15-ös katalizátora.

viszont, mint mondtam, amellett, hogy kell a limit, ezt lépcsőzetesen lehetne növelni - akár szakértelemmel. mint ahogy az épületek és az ÚJ szakértelmeknél már meg is történt a növelés. (ilyen lehetne a szakértelem korlátokkal, egy 25%-os ugrás, amit idővel a középmezőny is tudna követni, de egy ideig a top játékszere lenne.)

(nem mellesleg, ha JV lennék, akkor bizony a limit hasznos népjókedv növelő is lehet, hiszen ha meg is csinálom a magasabb limiteket, állíthatom mesterségesen alacsonyra, hogy utána egy növelés osztatlan tetszést váltson ki és elterelje a gondolatokat a negatívumokról. ez tipikus polit marketing húzás. a jó vezető kézben tartja a napirendet, ő irányít. EZ IS olyan dolog, amit a játék kezdetekor, aki átlátja a dolgokat, előre tud. épp úgy mint azt, hogy hiába nem jó, de lesznek korlátok.)
Pontszám: 3.47
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
114. hozzászólás - 2009.06.16. 22:42:22 (Válasz Mortimer #84 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.16. 13:41:50
Szintben alattuk viszont cserébe sok ezret visznek a játékos karakterektől a 15% alatti betámadásokkal.


Erre van igeret, hogy megszunik. Remelem hamar sikerul megoldani, nem tunik nagy fejlesztesnek, de annal fontosabb.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
115. hozzászólás - 2009.06.16. 22:53:40 (Válasz Ywgarrd #86 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2009.06.16. 14:32:52
Csak annyira gyártja korlátlanul a kreatív affinitás a lélekenergiát, mint a szinguláris ismeretek a tapasztalati pontot.


Hat ez nagyon nem igy van.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
116. hozzászólás - 2009.06.16. 22:57:53 (Válasz Mortimer #84 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.16. 13:41:50
A kristály horda LEt is hozott a játékba. Borzasztó SOKAT, nagyon KEVESEKNEK. Szintben alattuk viszont cserébe sok ezret visznek a játékos karakterektől a 15% alatti betámadásokkal.


keveseknek, de szinte mindenkinek, akit elérnek. mág a magamfajta nímand is pluszban jön ki.

megosztanátok a tapasztalataitokat?

nincs túllihegve ez a betámadás? engem tán, ha 4-5-ször támadtak meg alacsony szinten. egyszer 15% alatt. volt, hogy LE-m is volt, de nem vittek szinte semmit. azt sem látom, hogy a nagyoknak olyan sok veresége lenne, így nem tűnik fájdalmasnak a 15%. (lehet, hogy azért, mert ők nincsenek 15% alatt soha, nem tudom.)

viszont, amit észrevettem, hogy ha támadom őket pár ezer LE-val és vesztek, akkor max 100-200-at visznek.

ez tudom, hogy OFF, de. fura, hogy alig látok olyat, aki a top 50-en kívül törődne velük (még a háborúsak sem.) szóval, izé, a TÖ alapján nem vagyok 150-ben sem, alattam is vannak sokkal erősebbek, de még a szintemen is csak nagyjából csak 1-2 ember támadja a KH-t. szóval..., a lehetőség megvan, és még azok sem "élnek" a KH-val, akik megtehetnék. így valóban csak a TOP játékszere, ha más nem is próbálkozik.
Pontszám: 3.42
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
117. hozzászólás - 2009.06.17. 08:26:56 (Válasz winnie #116 hozzászólására.)
nekem 300-600 a szerzett és 500-1500 a vesztett a KH ellen
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
118. hozzászólás - 2009.06.17. 08:34:57 (Válasz winnie #116 hozzászólására.)
Tegnap, 08:00 *Xerxaus* Yworl A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 5404 lélekenergiát.

Nem sok de azért nem is kevés.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
119. hozzászólás - 2009.06.17. 10:05:49 (Válasz Otoaak #118 hozzászólására.)
az fura. akkor mázlim volt. vagy pedig amikor támadnak, akkor többet szívnak. most is nekimentem egynek több ezer LE-val és -189 lett csak. a másim meg adott 690-et.
Pontszám: 7
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ötletek a VU találkozóról
120. hozzászólás - 2009.06.17. 10:22:15
Szerintem valami 4-600 LE lehet náluk alapból, azaz nem lehet őket lenullázni. Ha valamelyik zsínórban nyer két-három győzelmet, akkor lehet nála több, és ilyenkor többet rabolhatsz, illetve ő is többet visz.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője