Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
341. hozzászólás - 2009.07.20. 15:50:34
Szeretnék egy történeti áttekintést adni a V1 világ TOP karaktereinek játékáról. Ők meg tudták ragadni a kitörési lehetőségeket, és élni is tudtak ezekkel a lehetőségekkel.


A VU első szabálya. Minél több időt tudsz a játékra fordítani, annál jobbak az esélyeid.
Ez örök érvényű szabály, ami a mai napig nem veszített az aktualitásából.

A játék legelején az ELIT HORDA tudtak kiemelkedni a mezőnyből, Ez volt Sharpa és Leinád időszaka.
Az ő stratégiájuk három elemre épült.
1. Minél gyorsabban nagy és erős szövetséget építeni, és kihasználni az épületbónuszokat.
2. Minél több TP-t szerezni (szinguláris ismeretek szakértelem), megvenni az új felszereléseket.
3. Totális támadás, minden erőforrás (vadászat, portyázás) maximális kihasználása

Ezen a stratégia mentén épült fel az ELIT HORDA. Az ELIT stratégiája csupa olyan erőforrást használt, ami minden tag számára egyszerre elérhető volt, ezért a tagok fejlődése között nem volt jelentős eltérés. Volt olyan pillanat a játékban, amikor a TOP10-ben 8-an voltunk. Volt olyan bajnoki viadal, amikor a top kategória ELIT háziversenyére szűkült.

A következő időszak a Tökéletes Gyémánt felzárkózásának ideje volt, azon belül is a TrueBlood és Aranyalma fémjelezte Kreatív Affinitás stratégia, és egyben ők fektették le a PÓK stratégia alapjait.
1. Az nagy és erős szövetségre ugyanúgy szükség volt
2. A szint helyett a LÉ-re helyezték a hangsúlyt, szinguláris helyett Kreatív affinitást fejlesztettek
3. A szövetséget, mint gyors információforrást is használták a zsíros portyák érdekében.

A játék ezen időszakában derült ki, hogy a szinthátrány behozható, ha elegendően erős vagy ahhoz, hogy a nálad magasabb szintű karaktereket le tudd győzni. Ekkor derült ki az is, hogy a 30 portyás beállítással csak portyából akár több LÉ is kihozható, mint vadászatból, és a 30 portyának köszönhetően sokkal erősebb állatot lehet nevelni.

A harmadik korszak az Azúr Légió felemelkedésének időszaka volt. (Az élen mindig csak egy-egy karakter áll, de az ő sikereik nagyban köszönhetőek a szövetség sikerességének is, ezért a) A Légió hozta be a játékba a spektrális stratégiát. Fogalmazzunk úgy, hogy ők kezdték el vagy náluk érvényesült a legtisztábban, bár mindhárom topszövetség ezt alkalmazta. A stratégia lényeg a spektrális manipuláció, a csapdakészítés és a lélekenergia sajtolás mielőbbi maxolására épült. Ez a stratégia az ELIT és a TGY stratégiájának szintézise volt. Nem TP, hanem LÉ maximalizálás, de nem a portyára, hanem a vadászatra építve. Ők voltak azok, akik homogén és erős szövetséget építve ráfeküdtek az epikus tárgyakra. Ez Barrique és Ariel felfutásának az ideje.

Említést kell tennem Galmuszkról is, aki egyéni utat járt be. Úgy tudott Pókokra jellemző mennyiségű LÉ-t rabolni, hogy a szó hagyományos értelmében sosem volt Pók. Ő azt tudta ügyesen kihasználni, hogy felfelé ütve kevesebbet lehet bukni, de többet lehet nyerni. Bátran mert kockáztatni, és mindig elég erős volt hozzá, hogy pozitív legyen a mérlege.


A játék további szakaszában már az egyéni előnyökre helyeződött a hangsúly. Azokra az elemekre, amikből csak kevés van, amikből csak neked jut. Ezek a kvízmedálok, az epikus tárgyak, amiktől olcsóbban lehet tulajdonságot csökkenteni, olcsóbban lehet szakértelmet fejleszteni, LÉ-t lehet szívni, olcsóbb a fertőzés leküzdése stb. Barrique kiemelkedése nem kis mértékben a kvízmedáljainak köszönhető, Ariel felfutását pedig annak is köszönheti, hogy neki volt először Rubin Triásza. A jövő azoké a karaktereké lesz, akik egyszerre tudnak minél több egyedi erőforráshoz hozzájutni, és a legtöbbet tudják kihozni LÉ termelésben, és a legolcsóbban tudják ezt a LÉ-t megtermelni. Akik egyszerre tudják maximalizálni a vadászatot, a portyázást, és a fejlesztést is. Lassú és hosszadalmas lesz a felemelkedés, de nem lehetetlen. Talán fél év is el fog telni, mire ezt a felsorolást újabb TOP karakterekkel ki lehet egészíteni. Akkor már az is tudható lesz, ők milyen utat jártak be a siker érdekében.
A hozzászólást Petur módosította 2009.07.20. 16:25:40-kor
Pontszám: 8.95
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
342. hozzászólás - 2009.07.20. 16:37:35
A LE-tápoló szakértelmeket, Tökéletes Gyémánt Szövetség is elég korán elkezdte maxolni (nem Mindenki), a Légióval legkésőbb egyidőben. És meglepő, de TrueBlood volt az egyik, aki legkorábban maximumra fejlesztette, a szintben való felzárkózása kezdetén.
AranyAlma pedig sohasem volt pók, azt még Ravenwood, Nephila és TrueBlood kezdte el.

Egyébként igen jóra sikerült összefoglaló.

*neveket rosszul írtam le...
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2009.07.20. 16:52:23-kor
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
343. hozzászólás - 2009.07.20. 17:21:33 (Válasz Timcsike #340 hozzászólására.)
Idézet: Timcsike - 2009.07.15. 14:54:20
Hát igen, a fél légió a kamrában. Aki hónapokon át tudja ezt folytatni, az már látható előnybe kerül még azokhoz képest is, akik birtokolják a tornyot. Nem is értem, miért ragaszkodik még a toronyhoz az elit és az azúr, hiszen a váltott tornyozással biztos és zsíros falatot jelentenek a környezetüknek, ami többet árt mint használ. Talán csak mert nem tudnak mást építeni...


Ne haragudj, de ez elég nagy butaság. Egyrészt kapják a vadászatukra a 10% bónuszt, ami kétnaponta kb. 15000 LE-t jelent nekik. Ezenkívül ugyanúgy (sőt, könnyebben, hiszen tudják cserélni a felszerelést) tudják egymást kamrázni, mint ahogy mások próbálkoznak ezzel (nekik a náluk erősebbet kell ehhez legyőzni). Nekik ez nagyon is megéri, azért csinálják.
Pontszám: 5
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
344. hozzászólás - 2009.07.21. 17:50:44 (Válasz Petur #341 hozzászólására.)
Pár dologgal nem értek egyet Petur monográfiájában foglaltakkal.
Nem értek egyet avval, hogy az Azúr fejlesztette először a topra a spektrálist és egyéb LE szerző skilleket. Egy időben leveleztem ebben a témában Cyronnal, akinek a spektrálisa akkora volt akkor mint nekem (olyan 60-70 körül turbóval) - és Pöppemmel, akinek akkor már egy hónapja maxon volt, de nem is kell ilyen messze menni, mert LoD, Sanyi, vagy Grelnar spektje is 100 körül járt már...
Fenti kijelentés max Barrique-ra volt ekkor igaz, a többieknek akkorra még "nem írták elő" ezt a vonalat... Utóbbi "fegyelmezettség" egyébként az AL fő ereje, nem a spektrális+sajtolás, Petur - az, hogy a tagság szó nélkül követte (az egyébként rendkívül intelligensen) kiadott felsőbb utasításokat.

*jav. elütések
A hozzászólást Darksol módosította 2009.07.21. 17:51:36-kor
Pontszám: 6.50
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
345. hozzászólás - 2009.07.21. 21:28:11
Akkor egy kis szösszenettel, had tegyem én is hozzá a gondolataimat.

Ha már spektrális...
Én azon a véleményen vagyok, hogy nem jut jelentős előnyhöz az, aki a leghamarabb maxolja az ún. LE-termelő szakértelmeket (spektrális, kreatív, csapdakészítés, sajtolás), miközben a tulajdonságokat és egyéb harci szakértelmeket ezzel a háttérbe szorítja. Így ugyanis portyában gyengül, mivel azokon a szinteken még a portya is termel LE-t és ugye van térkapu is és epikus is, ahol nem mindegy, hogy mit produkál az ember.
Ezt teszteltem is, Ariel utólagos engedelmével rajta és magamon, mivel a szövetségi fórumon folyamatosan figyelemmel lehetett kísérni, hogy a szövetségben ki hogy halad a SM fejlesztésével.

Ő azt az utat választotta, hogy mielőbb kimaxolni a LE-termelő szakikat és bevállalni, hogy sokan elverik közben, majd később úgyis utolér mindenkit és hosszútávon előnyhöz jut.

Én (és szerintem Barrique is) úgy csináltuk, hogy miközben a LE-termelő szakikat pumpáltuk a harci potenciálunk nem gyengült. Így lassabban maxoltuk ki őket, de a portyagyőzelmek jelentősen kompenzálták ezt a késedelmet és a játékélmény folyamatosan jó volt.

Ez ugye persze nagyon régen volt, január tájban. Ha most megnézzük a karaktereket, Barrique elúszott tőlünk (ez azért másnak is köszönhető, de ez most nem tartozik ide), Ariel pedig jelenleg kicsit erősebb nálam, de a köztünk lévő különbséget szerintem nem az előbb kifejlesztett LE-termelő szakik okozzák, hanem, hogy 3 hónappal hamarabb szerzett magának rubin triászt. Ezt legjobban epikus összsebzésben lehet érzékelni, ahol jelenleg még mindig jobban állok, bár ez talán még két hétig tart.

Összességében tehát azt mondom, hogy fontos viszonylag korán kimaxolni a LE-termelő szakértelmeket azoknak, akik a vadászgatós utat választják, de nem mindenáron, mindent beáldozva. Persze, természetesen az sem jó, ha túl későn történik a maxolás.
Hogy hol van ez az arany középút, azt nem tudom megmondani. Én érzésből csináltam, és talán nem sikerült olyan rosszul.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
346. hozzászólás - 2009.07.21. 21:44:01 (Válasz bonca #345 hozzászólására.)
Azért az elég erős, hogy a legerősebb játékosok is azt állítják, hogy az egyetlen kitörési pont a játékban a rubin triász megszerzése.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
347. hozzászólás - 2009.07.21. 21:50:49 (Válasz Ricardo #346 hozzászólására.)
Magasszintű azúrék speciális helyzetben vannak portyacélpont és felülről őket leverő ellenfél híján. Így kell nézni ezt a szösszenetet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
348. hozzászólás - 2009.07.21. 22:22:28 (Válasz Ricardo #346 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.07.21. 21:44:01
Azért az elég erős, hogy a legerősebb játékosok is azt állítják, hogy az egyetlen kitörési pont a játékban a rubin triász megszerzése.


Nem ezt írtam, Ricardo. Csupán Ariel és a köztem lévő különbségnél említettem jelentősnek. Galmuszk csak a napokban szerzett mégis erősebb mindkettőnknél.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
349. hozzászólás - 2009.07.21. 22:26:38 (Válasz Mortimer #347 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.07.21. 21:50:49
Magasszintű azúrék speciális helyzetben vannak portyacélpont és felülről őket leverő ellenfél híján. Így kell nézni ezt a szösszenetet.


Morti, Te egy okos gyerek vagy. Hogy tudsz ekkora blődséget írni?
Amelyik időszakról a szösszenet szólt, abban az időszakban nem egy ellenfelem volt, aki felülről támadott (pontosan három), és még a szintemen is sokan voltak akkoriban, akik meg mertek támadni. Jaana például akkoriban volt a csúcson.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
350. hozzászólás - 2009.07.21. 22:34:26 (Válasz bonca #349 hozzászólására.)
"abban az időszakban nem egy ellenfelem volt, aki felülről támadott (pontosan három)"

Tehát hárman is ütöttek felülről. Bocsi, tényleg nem akarlak megsérteni, de ez a védekezés elég vicces

Egyébként nem támadtalak ezzel, csupán megállapítottam, hogy ellenfelek híján a portyára épülő taktikák nálatok elég korlátozott hatékonyságuak.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
351. hozzászólás - 2009.07.21. 22:43:18 (Válasz bonca #349 hozzászólására.)
Idézet: bonca - 2009.07.21. 22:26:38
abban az időszakban nem egy ellenfelem volt, aki felülről támadott (pontosan három).


Uhh, Ti tényleg nem a végzeturat, hanem a végzetturat játszátok. El sem tudom azt képzelni milyen.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.33
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
352. hozzászólás - 2009.07.21. 23:01:31
3 ellenfél? nem irigyellek.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.50
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
353. hozzászólás - 2009.07.21. 23:37:23
Solaris: azt írtam, hogy felülről három ellenfelem volt. Szintemen, és alattam számtalan volt akkor. És az akkoron van a hangsúly. Én május végéig meg tudtam tölteni a kamrámat minden nap.

Ricardo: Ha hiszed, ha nem a KH második megjelenése előtt maxoltam ki a szingulárist, addig olyan 8-10-es volt. Ezzel a 8-10-zel tudtam ilyen csúnyán "végzetturazni". Nem gustustalanabb taktika, mint a többi a játékban előforduló.

Morti: Semmi gond, csak értsd meg, hogy amikorról beszélünk normálisan portyáztam napi szinten. Nem mondtam, hogy portyára épült a taktikám, de a KH megjelenéséig jelentősen magasabb volt a LE-diffem, mint a példának felhozott Arielnek.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
354. hozzászólás - 2009.07.21. 23:45:55
Izé... bocsi, hogy egy hét késés, és most már hatalmas off, de ez a zantetsuken gyerek nem semmi! Képeslapszövegeket kellene írnia...
Kár, hogy nem tartottátok szóval még egy hétig, jót "beszélgettem" volna vele
Pontszám: 9
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
355. hozzászólás - 2009.07.21. 23:55:32 (Válasz bonca #353 hozzászólására.)
nem beszólásnak szántam. engem a hideg kirázna ha nem tudnék portyázni. most lőttem el 3 nap alatt 100 PP-t. ha nincs ellenfél akkor mi az istenért játszanék?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
356. hozzászólás - 2009.07.21. 23:59:45 (Válasz Rokamoka #354 hozzászólására.)
Ne aggódj lesznek helyette mások, majd V1-n a MI szövink tuti célkereszt lesz, a mai csatáimnak mind 100%át megnyertem...egész jó kis kezdés

Amúgy Zantetsukenékkel V2-n már szövetséget kötöttünk, hogy nekik is legyen egy kis jó az egészben.

S0laris!

És akk én mit szóljak nekem volt mikor óránként 24-et lőttem el...XD
A hozzászólást Yuurei módosította 2009.07.22. 00:01:29-kor
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 4.25
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
357. hozzászólás - 2009.07.22. 07:34:07 (Válasz Yuurei #356 hozzászólására.)
Viszok, te nem bírsz leállni a nyüzsgéssel...
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 6
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
358. hozzászólás - 2009.07.22. 08:10:02 (Válasz Ösvényjáró #357 hozzászólására.)
Nem tehetek róla, mert eddig a random mindig kifogott vele... De most végre élvezem az egészet... Mikor volt olyan hogy valaki 100%-osan játszik?! Jah és általában úgy nyerek hogy nemis tudnak megütni mint pl ezis:

A csatában összesen 89 sebzést okoztál, és 0 sebzést kaptál. Elhurcoltad ellenfeledet a kínzókamrába.
Te nyerted a csatát, jutalmad 229 lélekenergia és 1 TP!

Bár a kamra még nemad semmit 2es szinten...

Ez a V1 egy Kánaán...
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 4.25
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
359. hozzászólás - 2009.07.22. 09:53:58 (Válasz Darksol #344 hozzászólására.)
Darksol, én viszont egyetértek veled. Sokan voltak, akik időben felismerték a szakértelmek jelentőségét, a bennük rejlő lehetőségeket. A LÉ termelő vadász szakértelmek (Spektrális, csapdakészítés, sajtolás) felfuttatása hosszabb folyamat volt, amire a most top karakterek nagyjából egyszerre mozdultak rá. Én azt érzékeltem, hogy a Légió, mint szövetség ezt kicsit előbb tette meg, mint mi, és azt gondolom, hogy egy kicsit előbb, mint a TGY. Azt is gondolom, hogy ezen három szövetség felemelkedése részben a szövetség építésének, fejlesztésének volt köszönhető, és annak hogy a tagok egységesen rá voltak 'kényszerítve' ezen szakértelmek fejlesztésére.

Abban is biztos vagyok, hogy további tényezőket is bele lehetne venni ebbe az összefoglalóba, amik tovább árnyalják a képet. Én a fő vonalakat igyekeztem összefoglalni. Köszönöm nektek, hogy kiegészítettétek az általam leírtakat, és hozzátettétek mindazt, amiről nekem nem vagy csak korlátozott információim vannak.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
360. hozzászólás - 2009.07.22. 10:28:37 (Válasz bonca #345 hozzászólására.)
Uj szervereken ez nem igaz. Ugyanis mig nekunk me csak az alap LE termelok maximalasa volt cel, addig a most indulo kariknak mar a transzplant es az ultraspec is jatszik. Angolon sztem eleg jol bizonyitotam, hogy a csak maxolnk es mas semmi taktika folenyesen veri az egyeb elkepzeleseket.

Masik: azert en nagyon ott lihegtem Ariel nyakan a LE termelo maxolast illetoleg. Egy het nem volt koztunk. Akkoriban pufoltek engem is rendesen. Dzso, Worgolx, Aranyalma.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője