Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
261. hozzászólás - 2009.07.14. 12:52:39
Ajánlott olvasnivaló visszafogottal kapcsolatban:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,139.40#hsz44

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,150.20#hsz31
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
262. hozzászólás - 2009.07.14. 12:53:37
Aki előtted van 4 szinttel, nagyobbat vadászik, hamarabb vesz fegyvert. Fejletteb is mint Te vagy. Vagyis ha elhúzott bármiben, akkor nem fogod tudni behozni... aztán húz egyet a kéziféken, és még mindig feletted lesz 4 szinttel a visszafogottnak köszönhetően mint Te, és amíg világ a világ, feletted lesz, és bucira veri a képed naponta 3x.
Nekem is megvan a kézifék, de korai volt még behúzni asszem, mert akik ellen kellett volna hogy hasson, pont nem hat. Rémfékeztek, és továbbra is elvernek. Ha kiengedem, akkor eléjük szaladhatok, de a hátrányom mint említettem több mint egy hónapos... Ha nem csinálnának semmit, akkor gyorsan be lehetne hozni, de mivel ők se gügyék, ezért még megsaccolni sem lehet, hogy mikorra tudnék feléjük kerekedni.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
263. hozzászólás - 2009.07.14. 13:02:22 (Válasz Mortimer #261 hozzászólására.)
Mortimer:
Az első linknek válasznak ajánlom figyelmedbe az ott kettővel alattad író Crimson válaszát, ahhoz nincs mit hozzátenni.

Petur hsz-a pedig csak megerősít abban, hogy aki össze akarja magát kapni kissé, hogy ne boldog-boldogtalan, hanem mondjuk csak boldog verje rommá, nekik viszont esélyt ad.

Az unatkozás meg...hát én nem tom, de nekem mindegy lenne, hogy hat szinttel feljebb unom-e a vadászatot, vagy itt. A legenda kéthavi megjelenése pedig komoly érv. Az epikust viszont erőbeosztással üti mindenki, annyit ütünk, ameddig a takarónk ér. A TOP nem visszafog, mégis beálltak az epikussal egy időben, mint a gerely.

Impopo, talán azért fékeztek ők is, mert rájöttek, hogy hudenagy füleseket osztanak itten feljebb a rohangálóknak. Beelőzheted őket, a különbség annyi lesz, hogy még nagyobb szintűek fognak fölötted lenni. Lehet, hogy az a pár, aki előtted fékezett, még sokáig fölötted lesz, de 4 szint már jól védhető odafigyeléssel.
A hozzászólást Darah módosította 2009.07.14. 13:15:16-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
264. hozzászólás - 2009.07.14. 13:02:50
Nekem azt magyarázhatná el valaki, hogy miért jó az ha visszafogott fejlődésem van?
Az világos, hogy a saját szintemen erősebb lesz a karakterem, de minek? Kamrázásnál valóban jól jön, hogy magasabb szintű ellenfeleket is elvihet az ember, így több LE jön a kamrából. De egyébként szintben felfelé nem éri meg támadni, mert jön a sok tp, LE nuku. Lefelé pedig visszafogott fejlődés nélkül is könnyedén lehet nyerni. Persze bajnokin több esélyem lehet, ha nem használják túl sokan ezt a szakit.
Mindezek mellett nehezebben megy az epikus ölése, mindenki beelőz, kevesebb LE-t szerzek, abszolutértékben gyengébb leszek, mintha nem használnám a visszafogott fejlődést, ráadásul a fertőzést is csak hónapokkal később tudom legyőzni mint a többiek.
Szóval komolyan kérdem, miért jó a visszafogott fejlődés? Biztos van értelme, ha ennyien használják, csak én nem látom...
Pontszám: 5
népszerűRegulusFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
265. hozzászólás - 2009.07.14. 13:03:55
Kedves Zantetsuken!

Jelenleg a pók karakterem ugyanabban a szövetségbenvan, amit annyira utálsz. A többiekkel ellentétben nem vagyok rutinos játékos, nincs egyéb magas szintű karim, ez a mostani is csak szimplán 10. szintű. Ezzel szemben van egy fizikatanári diplomám és tudom mi fán terem a valszám.

Van egy magas szintű építészünk, a legtöbb LE-t, amiből az épületeink vannak, viszont háborúkból termeltük meg.
A nagy lélekkutas szövik nem védik meg az alacsony szintű tagjaikat. Ennyi. Ha csak építettünk volna akkor nem akkora lenne a kútunk amekkora hanem kétszer akkora.

Én nem portyázok lefelé, a nálam táposabb karakterek ezt megteszik. Egészségükre. Az meg hogy 0 LE-vel támadtok mindenféle cél nélkül minket egyszerűen arról szól hogy, hogyan rontsd el a játékom. Ezt a másik karakterem V3-on legalább ésszel csinálja egyértelműen zsarolási céllal: Kapituláljatok vagy megtámadlak 25-ször 0 LE-vel. (Eddig még nem jött be talán a V1-en kéne) Cserébe viszont felajánlom hogy békén hagyom.

Na ennyi. Csinálj amit akarsz. Legfeljebb az alacson LE-s portyáim száma a statisztikai 40%-ról felmegy 45-50-re. Miután ezt a többi szövetségbelim is realizálja őket sem fogja érdekelni.
A hozzászólást Regulus módosította 2009.07.14. 13:07:45-kor
Pontszám: 7.60
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
266. hozzászólás - 2009.07.14. 13:04:44 (Válasz Impopo #262 hozzászólására.)
Akkor leírom én mit tapasztaltam:

33.szintig mindig ott voltam a szintemen az első 5-ben!Aztán egyre nehezebben tudtam tartani a lépést a gyors szintlépések miatt!Mióta maxos a kézifékem egy szint alatt kb 60 Tö-t vagy nagyjából ugyanennyi SZö-t tudok fejleszteni(persze ehhez kell az ultraspec,ill transzplant+jó adag szerencse is)!Az epikus igaz mindig kicsit előttem jár,de nem panaszkodom.Ha csakész nélkülrohantam volna tovább,mirekimaxotam volnaegy szakit már szintet is léptem volna!Most hogy a térkapu is fele Tp-t ad még jobb a helyzet!Bár be kell vallanoma szintlépős küldik nem a kedvenceim!És még egy magánvélemény:Sharpa-minden tiszteletem az ővé-mire ment a nagy rohanásal?Még a legendát sem tudta olvasni!


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
267. hozzászólás - 2009.07.14. 13:05:36 (Válasz Regulus #265 hozzászólására.)
Muszáj neki válaszolni? Nem tudnátok szimplán ignorálni?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
268. hozzászólás - 2009.07.14. 13:12:08 (Válasz Timcsike #264 hozzászólására.)
Idézet: Timcsike - 2009.07.14. 13:02:50
Nekem azt magyarázhatná el valaki, hogy miért jó az ha visszafogott fejlődésem van?
Az világos, hogy a saját szintemen erősebb lesz a karakterem, de minek? Kamrázásnál valóban jól jön, hogy magasabb szintű ellenfeleket is elvihet az ember, így több LE jön a kamrából. De egyébként szintben felfelé nem éri meg támadni, mert jön a sok tp, LE nuku. Lefelé pedig visszafogott fejlődés nélkül is könnyedén lehet nyerni. Persze bajnokin több esélyem lehet, ha nem használják túl sokan ezt a szakit.
Mindezek mellett nehezebben megy az epikus ölése, mindenki beelőz, kevesebb LE-t szerzek, abszolutértékben gyengébb leszek, mintha nem használnám a visszafogott fejlődést, ráadásul a fertőzést is csak hónapokkal később tudom legyőzni mint a többiek.
Szóval komolyan kérdem, miért jó a visszafogott fejlődés? Biztos van értelme, ha ennyien használják, csak én nem látom...


Hát én nem tudom, hogy amikor magad sorolod az érveket, miért nem látod, hogy mitől éri meg.
Az epikus, mint feljebb írtam, elrepült ott visszafogás nélküli szövikkel is, ebből a kis szövik tanulhattak, ésszel kell epikázni, nem míg kifut alólunk.
Hogy mindenki beelőz. Már beelőzött a regnél. Próbáljam meg utolérni őket TP-t habzsolva? Minek? Hogy legyen kire portyázzanak, nekem meg ne, mert igenharmatos leszek köztük?
Kevesebb LE-t szerzek. Ööö... éppen kétszerannyit egy szinten, mint egy nem visszafogott.
Hónapokkal később fogom legyőzni a fertőzést. De lehet mire odaérek, addigra lesz annyi előnyöm ebből a "kevesebb" LE-ből, ami kikompenzálja a későbbérés hátrányát.
Szóval, szerintem nem leszek gyengébb. Max nem érem be a TOP-ot az életben.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
269. hozzászólás - 2009.07.14. 13:13:39 (Válasz Darah #268 hozzászólására.)
Egyszóval szerintem az egyik kitörési pont a visszafogott fejlődés(még ha Mortimernek ez nem is tetszik)
A hozzászólást El Diablo módosította 2009.07.14. 13:13:56-kor


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
270. hozzászólás - 2009.07.14. 13:14:50
A visszafogottal csak annyit értem el, hogy kikerültem az első 20 hatósugarából, viszont a maradék 80 aki előttem van, továbbra is elver ha akar. Akik alulról érkeznek és lassan megelőznek, előbb utóbb lecserélik az előttem lévő 80-at és ők fognak elverni.
Pontszám: 5
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
271. hozzászólás - 2009.07.14. 13:17:59 (Válasz Impopo #270 hozzászólására.)
Valaki mindig el fog verni!Ezen kár elmélkedni!Viszont minél magsabb szintű vagy,annál jobban!


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
272. hozzászólás - 2009.07.14. 13:19:42 (Válasz Impopo #270 hozzászólására.)
Impopo, akkor te valamit nem jól csinálsz, ha semmit nem erősödtél, ilyen ugyanis nehezen hihető, hogy téged még mindig mindenki megver. Legfeljebb ha eddig LEszerző szakiztál csupán. De ha áttérsz a TÖ növelésre a kimaxolt LE-szerzéssel, látványosan erősödni fogsz.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
273. hozzászólás - 2009.07.14. 13:20:10
"Mert mikor 700-800 LE van nálunk és semmire nem tudjuk osztani (mert egy szakértelem és TÖ növeléséhez már 1000 LE kell), amire szükséges, akkor azért nem szívesen vállalunk be egy rizikós csatát."

Megfogadtam magamnak, hogy csak olvasok, de ezt nem hagyhattam ki, olyan jót nevettem.

Mondd, utánnam lassan, tagoltan:

é-p-í-t-é-s!!!
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 9
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
274. hozzászólás - 2009.07.14. 13:28:43 (Válasz Darah #272 hozzászólására.)
Vagy teljesen rossz írányban fejleszt! Bár visszafogottal azt sem lehet nagyon!


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
275. hozzászólás - 2009.07.14. 13:33:16
Pont ezért keresném a kitörési pontot
Nem azt mondom hogy nem erősödtem, csak nagyságrendileg nem vagyok sehol.
Egy hónapos lemaradás a LE szerző szakiknál végzetesnek tűnik, mert ugyan ezt a részét a dolognak behoztam, de a addig a többiek sem tétlenkedtek., és számomra még elérhetetlennek tűnő max kereskedelemmel, és 100-200TÖ kölümbséggel rohangálnak. nekem egy újabb hónap lenne a kereskedelmet kimaxolni, de akkor a tulajdonságom nem változna semmit a szerencsét kivéve.
A hozzászólást Impopo módosította 2009.07.14. 13:34:48-kor
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
276. hozzászólás - 2009.07.14. 13:37:29
Saját tapasztalat a visszafogott fejlődéssel kapcsolatban:
Kb 4-5 szint óta maxos a szakim és reggelente úgy ébredek, hogy nem támadott be senki. Nephilia szokott mert tudja, hogy 1-2k LE-vel mindig le tud húzni. Ez különösebben nem érdekel mert reggelente én is megszerzem ezt a mennyiséget és nem kell gyógyitalozni. Ha véletlenül háborút kapunk és verhető az ellen, akkor érdemben tudom segíteni a szövetségemet. A Lélekőrökkel szemben 240 csatánál tartunk nem mind ad 20k LE-ket jön ott a TP rendesen ha még vadászik is hozzá az ember akkor hamar jön a szintlépés visszafogottal együtt is. Remélhetőleg sosem jutok el oda, hogy ugyanaz a 20 ember van a portyaablakomban. 40-es szinten még van Le az embereknél és ha náluk van én nem vagyok rest elvenni.
Elrontani mások játékát. Én elrontom, van egy szövetség akinek tagjaira napi szinten rámegyek. Ez 1 dolog miatt történik. Van náluk LE és amióta ezt felfedeztük klán szinten szerintem állandó zaklatásnak vannak kitéve, nekem legalább 100k-el nőtt a LE diffem általuk. Részemről persze ez nem túl etikus de mivel ők nem küldenek könyörgő leveleket elfogadják ezt ha pedig megtennék ugyanezt mondanám mint itt a fórumon ha valaki nem költi el amije van azt elveszi más. Ha nem én akkor Gipsz Jakab. Egyedül az bánt néha, hogy bealszik Jóska Pista nehezen beidomított állata persze ez ellen is lehetne tenni.
Lehet kicsit eltértem a tárgytól de most van kedvem irkálni.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
277. hozzászólás - 2009.07.14. 13:40:25 (Válasz Freez #276 hozzászólására.)
240 csatánál jártok?Akkor ezért nem nagyon van nekünk üthető tagot találni az őrőknél! Haggyjatok nekünk is
Melyik szövetség tagjainál van LE?


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 3
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
278. hozzászólás - 2009.07.14. 13:41:16 (Válasz Impopo #275 hozzászólására.)
Beérni soha nem lehet azokat akik elszaladtak, korábban kezdték. Ez tény bárki, bármit mond. Igazából ha ki akarsz "tűnni" a tömegből akkor találj ki magadnak egy taktikát, amit szívesen csinálnál és valósítsd meg!

"nekem egy újabb hónap lenne a kereskedelmet kimaxolni, de akkor a tulajdonságom nem változna semmit a szerencsét kivéve"

Az a lényeg, hogy mindennek ára van. Amikor én kimaxoltam a kereskedelmet, a szintemen a top3ról visszaestem a középmezőnybe vagy még az alá. Amikor felvittem *figyelem!! Spoiler info!!!* a kritikusokat és a kivégzést 100 fölé (nem mondom meg mennyivel, ne is álmodjatok róla. ) leestem a szintem majdnem legaljára. Most tartok ott, hogy újra jöhetnek a tulajdonságok. De szerintem megérte. 2hónapja elég gyengécske vagyok, de vannak páran, akik tudják, hogy most mekkora füleseket tudok osztani. Pedig a tö-m még mindig csak középmezőny.
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
279. hozzászólás - 2009.07.14. 13:42:24 (Válasz Impopo #275 hozzászólására.)
Impopo, most akkor tulajdonképp mit is szeretnél?

Felérni a TOP tetejére, hogy felülről ne támadhasson senki és bivaly cuccokat hordani, viszont vállalni, hogy aki már régebbóta ott van, az oldalból is lever?
Mert akkor a visszafogott neked tényleg öngyilok.

Avagy a saját környezetedben egyre erősebb karinak számítani?
Mert ezt elérheted a visszafogottal.

Ha előbbi, akkor a visszafogottat szélsebesen el kéne felejtened.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
280. hozzászólás - 2009.07.14. 13:49:41
Hááát... Konkrétan már csak egy célom maradt szétvágni egy két olyan fickót, akikkel tele van a hócipőm vélt vagy valós sérelmek alapján. Ehhez kellene felfejlődnöm, de nem bánnám, ha ez nem lenne lehetetlen, és nem lenne lehetetlenül hosszú idő (pl. fél év meg hasonlók).
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője