Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
321. hozzászólás - 2009.07.15. 09:24:46 (Válasz Timcsike #318 hozzászólására.)
Én még mindig ott járok, hogy egyszerűen nem értem, hogy miért lenne kevesebb az a maximális LE visszafogottal, mint szintrohanással. Jó, ő hamarabb éri el a 10 szinttel nagyobb vadászeredményt, de én is el fogom érni, és ott is pontosan kétszerannyi LE-t fogok belőle kiszedni, mint az, aki simán átfut azon a szinten.
Hova a csodába rohanunk fel, amikor a játéknak nincsen vége?
Miért kell nekünk ezt gyorsan játszani?
Arról nem is beszélve, hogy a legeleje megint hónapok óta toporog, mert nincs mit csinálnia.
A duplánál pillanatnyilag több LE egy szintben nincs. Természetesen csak a vadászatot-térkaput figyelembe véve, mert a hátrébb idézett ínycsiklandó zsákmányok azért ezt boríthatják.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
322. hozzászólás - 2009.07.15. 10:22:56 (Válasz Dr_Faktor #245 hozzászólására.)
Hogy a nép szószólója-e azt nem tudom (hát csak nem), de a legnagyobb poén ezen a fórumon szerintem még mindig az amikor sok ember beírja sokszor ugyanazt a bölcsességet (értsd: böszmeséget), oszt azt hiszik hogy ettől már igaz is lesz.

Így szokták itt megmagyarázni hogy a gyémánt horda magas szinten is a legnagyobb tutiság, hogy az ismételhető küdetések jutalma bagatell, hogy a Hatalom Tornya nem nagy előny, stb., tetszés szerint folytatható a sor. Itt most épp azt sikerült megmagyarázni hogy nem nagy előny ha egy ropogós ezresért cserébe körédépítenek egy komplett klánt

Természetesen én kérek elnézést, a tp-osztó játékostársunk nevében is.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 9.17
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
323. hozzászólás - 2009.07.15. 10:43:48 (Válasz Darah #321 hozzászólására.)
Én nem a gyors játék vagy lassú játék alapján döntöttem el, hogy kell-e a visszafogott fejlődés vagy sem. Csupán az döntött, hogy nagyobb kihívást éreztem abban, ha megpróbálom azokat az ellenfeleimet legyőzni, akik nemrég még laposra vertek. Visszafogott fejlődéssel fél év alatt 25-30 szintet is lemaradnék. Olyan LE előnyöm lenne az azonos szintűekkel szemben, hogy nem hiszem, hogy hosszútávú sikerélmény lenne őket csépelni. Pont a játék végtelenített mivolta az, amiért próbálok folyamatosan kihívásokat keresni, ez nem hiszem, hogy menne visszafogott fejlődéssel, vagy pókként.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
324. hozzászólás - 2009.07.15. 10:58:32 (Válasz Timcsike #323 hozzászólására.)
Értelek.
De akik eddig laposra vertek, azok gondolom ugyanabból a forrásból iszogatnak, mint te, azaz nem tudom honnan szerzed meg a legyőzésükhöz szükséges többletet, ha az eddig nem volt meg.
Itt jön elő a topic témája, nem látom a kitöréspontot.
Vannak a maxolt LEszerző szakik, ha azok megvannak, akkor kitörés end.
Legfeljebb a TP növelés, vagy felfelé ütéssel TP szerző portya marad még gyorsítónak (muszáj ezt a szót használnom, nem jut eszembe jobb), ez esetben viszont az kerül veszélybe épp, ami miatt használnád őket, tehát az ellenfeleid elverése.
A hozzászólást Darah módosította 2009.07.15. 10:59:12-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
325. hozzászólás - 2009.07.15. 11:02:14 (Válasz Bolsevik #322 hozzászólására.)
Aki ilyet állított Bolsevik az valóban hülyeséget beszélt...

Persze hogy előny, komoly előny. Vitathatatlanul!
Viszont voltak a TP osztó kollégáknak is hatalmas tévedései:
- az épületbónuszok nélkül jelentősen gyengébb lenne az LE diffink (hülyeség)
- etikátlan, csalás (csalásnak nem csalás, előbbi megítélés kérdése)
- a pókok agyongyilkolják sokak játékélményét (én csak lámákat fejek, aki több ezer LE-vel rohangál az ne csodálkozzon)

Biztosan kihagytam még dolgokat, de felesleges is tovább ragozni. Ne gyilkoljuk szét Morti topicját ezzel a meddő vitával. A bajnokinál pl abszolút egyetértek azzal épületbónuszokkal ne számoljon, voltak tényleg jogos és jó felvetéseitek, de ezt sem itt kéne, hanem a megfelelő topicban...Kösz.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 9
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
326. hozzászólás - 2009.07.15. 11:30:15 (Válasz Darah #324 hozzászólására.)
Pont abban van a kihívás, hogy ugyanabból a LE forrásból jobban fejlesszem a karakteremet mint más. Triviális kitörési pontot nem lehet megnevezni a játékban, hiszen akkor mindenki ezt csinálná, és máris nem lenne kitörési pont. De egy karaktert elég sok irányba lehet fejleszteni. Egy ilyen lehet a kivégzés használata, amit ugyan meggyengítettek, de még mindig szépen termel kreatív affinitással kombinálva. Hátulütője, hogy nagyon időigényes. A TP szerző portyára nem igaz, hogy veszélyeztetné az ellenfelek leverését. Ez egy teljesen önszabályozó rendszer. Ha sok ellenfelet le tudok győzni, akkor sok TP-t kapok, és gyorsabban lépem a szinteket. Ha már nem tudom megnyerni a portyáim zömét, akkor lassul a szintlépésem a többiekhez képest és megint lesznek legyőzhető célpontjaim. A középmezőnyben elég sokan vannak akik nem optimálisan fejlesztik a karakterüket, így sokáig lehet legyőzhető ellenfeleket találni.
A top-on nem tudom mi a helyzet, de Nasdfil elég szépen bebizonyította, hogy fel lehet zárkózni. Gondolom elverik páran, de van annyi előnye az azúrral és az elittel szemben, hogy mindkét szövit ütheti és kamrázhatja is.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
327. hozzászólás - 2009.07.15. 11:40:39 (Válasz Timcsike #326 hozzászólására.)
"Triviális kitörési pontot nem lehet megnevezni a játékban"

Szerintem a kínzókamra tipikusan ilyen. Én már hónapok óta felváltva ütögetem a két szövetséget, és kb. egy oldalt ugrottam előre a listán, gyengülés nélkül.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
328. hozzászólás - 2009.07.15. 11:42:03 (Válasz Mortimer #327 hozzászólására.)
Ez nem a kínzókamrának, illetve nem csak annak köszönhető. Ha nem náluk lenne a hatalom tornya és/vagy nem ők birtokolnák felváltva messze nem lenne ilyen jó az eredmény.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
329. hozzászólás - 2009.07.15. 11:45:22 (Válasz CaveMaN #328 hozzászólására.)
Ez így van. De kínzókamra nélkül üthetném őket naphosszat, LE nem jön akkor se.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
330. hozzászólás - 2009.07.15. 11:50:44 (Válasz Timcsike #326 hozzászólására.)
Az üres TP szerzése szerintem mindenképp veszélyezteti.
Portyázni úgyis azokra fogsz, akitől számításaid szerint nem kapsz ki, másképp aztán abszolut semmi értelme nincs, max vadászat előtti eltűnésnél. Tehát most hogy az le fogja szabályozni a fejlődésedet, ez nagyon sokáig nem lesz igaz, addig, míg találsz a portyalistán magadnál gyengébb karaktert. Üres TP-ből viszont nem fogod tudni túlfejleszteni az esetlegesen veled együtt haladó eddig erősebbeket, vagyis akiket el szeretnél verni. Jó a krea, jó a kivégzés, csakhát lehet én vagyok rossz helyen, de annyit nem ad, (nagy átlagban) hogy beérd vele erőben az eddig erősebbeket.
A kínzókamra tényleg jó dolog, ha sikerül jó helyről megtölteni. Ami a középmezőnyben azért egyértelműen felfelé ütés, illetve olyan karakter kamrázása, aki vélhetően sokat fog "forgalmazni", ez pedig ismét erőt feltételez a támadótól.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
331. hozzászólás - 2009.07.15. 12:29:51 (Válasz Darah #330 hozzászólására.)
A velem együtt haladó erősebbeket valóban nem az üres TP-vel tudom megverni. Őket azzal lehet, hogy a megszerzett LE-t optimálisabban költöm el és próbálok több LE-t szerezni mint a másik. Ez a folyamat viszont elég lassú. Szerencsére kevesen hajtanak TP szerzésre, és pont ezért kevés az olyan karakter, aki együtt halad egy olyannal, akinek szinguláris ismerete van. Aki pedig nem tud szintben együtt haladni és egyre jobban lemarad, az előbb utóbb gyengébbé is válik.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
332. hozzászólás - 2009.07.15. 12:36:31 (Válasz Darah #330 hozzászólására.)
"Portyázni úgyis azokra fogsz, akitől számításaid szerint nem kapsz ki, másképp aztán abszolut semmi értelme nincs"

Ez szimplán hülyeség. Én simán ütök 3-4 szinttel fölfelé, és kamrázom őket, mert jóval több LE várható tőlük, mint 3 szinttel lefelé. Ha nem jön be, mit veszítek? Életpontot, VP-t. Ezek lényegtelenek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
333. hozzászólás - 2009.07.15. 12:40:40 (Válasz Mortimer #332 hozzászólására.)
Erre nagyon kevesen jönnek rá. Ha teljesen kihal a háborúzás (mindjárt ott tartunk), akkor simán át is lehet állni 30 pp-re. 15 győzelmet így is simán hozni fog az ember, viszont könnyebb lesz szűrni a komoly zsákmányra.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
334. hozzászólás - 2009.07.15. 12:49:06 (Válasz Mortimer #332 hozzászólására.)
Látom Morti, te szereted lehülyeségezni, amit írok.
Három-négy szinttel felfelé gondolom nem azokat ütöd, akinél esetleg sanszod lehet, hanem azokat, akinél kb 5 % van.
Hát akkor én tényleg hülyeséget írok...
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
335. hozzászólás - 2009.07.15. 12:58:19
A hatalom tornya váltott rendszere nagyon jól jön azoknak, akik fel tudják tölteni azúrral vagy elittel a kamrájukat. Maxra építve akár a napi vadászat 30-40%-át is megtermelheti a kamra. A torony birtokosa kap 10% bónuszt a vadászatára, ezzel együtt vonzza magára a nagy zsákmányra váró támadókat, keményen tejel a kínzókamrában, gyakorlatilag többet fejleszt saját környezetén mint önmagán
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
336. hozzászólás - 2009.07.15. 13:00:07 (Válasz Timcsike #335 hozzászólására.)
Persze, csak tudni kell bekamrázni őket. Az meg ugye csak elméletileg rohadt egyszerű, gyakorlatilag nagyon nehéz akár csak 4-5 tagot is betenni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
337. hozzászólás - 2009.07.15. 13:01:30 (Válasz Timcsike #335 hozzászólására.)
"Maxra építve akár a napi vadászat 30-40%-át is megtermelheti a kamra."

Annyit azért nem - főleg Elitnél, ahol sok a túl alacsony szintű, láthatatlan stb. Ennek fele a reális.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
338. hozzászólás - 2009.07.15. 13:07:57 (Válasz Ricardo #336 hozzászólására.)
Ma, 01:47 Asmodeus Mortimer Malabar Te nyerted a csatát.
Ma, 01:46 Asmodeus Mortimer Draak Hoggelde Te nyerted a csatát.
Tegnap, 22:18 Asmodeus Mortimer Solina Te nyerted a csatát.
Tegnap, 22:15 Asmodeus Mortimer Morth Te nyerted a csatát.
Tegnap, 22:08 Asmodeus Mortimer Nick Aragua Te nyerted a csatát.
Tegnap, 19:29 Asmodeus Mortimer Jaffar Te nyerted a csatát.
Tegnap, 19:16 Asmodeus Mortimer Karpatia Te nyerted a csatát.
Tegnap, 19:16 Asmodeus Mortimer Midkemia Te nyerted a csatát.
Tegnap, 19:04 Asmodeus Mortimer Kitmatko Te nyerted a csatát.
Tegnap, 19:02 Asmodeus Mortimer Darken_Shang Te nyerted a csatát.
Tegnap, 18:52 Asmodeus Mortimer Mortu Te nyerted a csatát.
Tegnap, 18:51 Asmodeus Mortimer Harcos kard Te nyerted a csatát.
Tegnap, 15:35 Asmodeus Mortimer Gita Te nyerted a csatát.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 2.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
339. hozzászólás - 2009.07.15. 13:24:59 (Válasz Mortimer #338 hozzászólására.)
Én is őket próbálom kamrázni, mikor náluk a HT, de azt azért leszögezhetjük, hogy 7 szinttel magasabból Neked könnyebb. Kevesen szaladgálnak 64. szint környékén, ergó kevesen is tudják kihasználni amit Te írsz.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
340. hozzászólás - 2009.07.15. 14:54:20 (Válasz Mortimer #338 hozzászólására.)
Hát igen, a fél légió a kamrában. Aki hónapokon át tudja ezt folytatni, az már látható előnybe kerül még azokhoz képest is, akik birtokolják a tornyot. Nem is értem, miért ragaszkodik még a toronyhoz az elit és az azúr, hiszen a váltott tornyozással biztos és zsíros falatot jelentenek a környezetüknek, ami többet árt mint használ. Talán csak mert nem tudnak mást építeni...
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője