Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
irritálóZantetsukenFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
241. hozzászólás - 2009.07.14. 11:29:32 (Válasz Ajgatsz #240 hozzászólására.)
igenis tudomásul vettem már régen, amit mondtok! nem is kellett volna ennyiszer leírnotok, mert elsőre is felfogtam.
viszont az, hogy "később" nem fog előnynek számítani a felvázolt probláma, az nekünk sovány vígasz... A célom az lenne, hogy ne csak később, hanem már "most" se számítson!!

Ez így oké?
Pontszám: 4.67
kedvencZimiFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
242. hozzászólás - 2009.07.14. 11:30:40 (Válasz Ajgatsz #237 hozzászólására.)
Azért néhány dolog fölött akkor is nagyon könnyen elsiklotok.
És érdekes módon Darah javaslatát sem vetted észre.

Pl. Igen hamar már maxolt transzplantációval, több állattal, manakonstrukcióval rohangálhatnak. Csak így ami még eszembe jutott az említetteken kívül, amihez korábban kellett azért jelentősebb mennyiséget építeni. A manakonstrukció miatt pedig előbb-utóbb oda mennek nagyobb szövibe, ahova akarnak, szintén lényegi erőfeszítés nélkül.

Persze 150. szintre elfogy az előnyük, de ki fog 150 szintet játszani?
A hozzászólást Zimi módosította 2009.07.14. 11:32:42-kor
V1 Mordred
Pontszám: 5.33
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
243. hozzászólás - 2009.07.14. 11:34:22 (Válasz Ajgatsz #237 hozzászólására.)

a) nem olyan dolog, amit az ember simán naponta megcsinál, hisz az alacsony póknak kell alapítania a szövetséget, akik az építés után lépnek be, azoknak nem táp


Mi ezt már megéltük a BiteFight nevezetű játékban, ahogyan azt Darah is kifejtette. Itt jegyezném meg, Miklós állítása szerint mielőtt beüzemelte a Végzetúrat, átnyálazott egy rakás hasonló játékot. Na most én kötve hiszem hogy pont a BiteFightot és a Gladiatust hagyta ki, ahol is a "pók" (ottani nevén "harcos karakter") már akkor igen sikeres taktika volt, amikor ez a játék még egy kósza ötlet sem volt Miklós fejében. De hogyaszondja, a Végzetúr nincs felkészülve a pókokra. Hogyhogy? Miért nem?

Ott egyébként pont ugyanez történt, pár kreatív "piacfájter" végeredményben szétcseszte az egész játékot az átgondolatlan fejlesztésnek köszönhetően. Meglásd, ez a stílus itt is hamar el fog terjedni. Ott egy fél év kellett hozzá hogy rendbetegyék a dolgokat, de addigra már késő volt.

b) alacsony szinten tényleg táp, de alacsony szinten az ember gyorsan szintet lép, így ez nem egy hosszú időszak


Igen. Egy másik pók is gyorsan szintet lép? Avagy tudod-e hogy milyen az amikor rádszáll egy nálad erősebb pók, és mivel te nem óhajtasz 15% alatt vadászgatni, lényegében szétcseszi a te játékodat? Na, hát pontosan ahogyan a kolléga teszi, ilyenkor szokás sok-sok tp-vel megajándékozni a jótevőket.

c) magasabb szinteken elfogy ez az előny, mert
-másnak is lesznek hasonló épületei
-a bónusz aránya kisebb lesz


Ez - legalábbis részben - igaz. De ez sajnos nem mentség arra hogy ti 8an rászálltok erre a kb. 12-14 éves kissrácra, és ultranagy arccal hajmeresztő dolgokat magyaráztok meg neki. Továbbá ahogyan azt már fejtegettem fentebb, ez nem biztos hogy érdekli őt, úgy egyébként nekem is megmagyarázhatná bárki hogy majd 20 szint múlva mennyire nem fog ez számítani. És?

d) hosszú távon nem tudom mennyire tud egy ilyen szövetség életképes maradni, egy magas szintű egyedül fel tudja egy bizonyos szintig rántani, de mi lesz később


Ez legyen az ő problémájuk, rajtuk kívül senkit nem érdekel.

e) a korábban felvázolt négyzetesen növekvő előny nem igaz, inkább röhejes


Ahogy mondod, én ilyet nem is állítottam.

f) az asztalverésen kívül nem hangzott el értelmes javaslat arra hogy ezt hogy lehetne kiküszöbölni


Akkor íme egy javaslat (elhangzott már, a Felhasználási feltételek megsértése topicban, csak nem volt túl nagy visszhangja):
- bajnoki viadalon ne számítson az épületbónusz, ugyanis Gipsz Jakabot nem annyira érdekli hogy Kiss Pista 40 szinttel nagyobb haverja mennyit tud építeni egységnyi idő alatt
- csak akkor használhasd a szövetséged épületeit, ha éppen aktuálisan nagyobb vagy egyenlő az építésed mint a lélekkutatok nagysága
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 6.17
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
244. hozzászólás - 2009.07.14. 11:38:16 (Válasz Zimi #242 hozzászólására.)
Ez igaz. Viszont akkor jó lenne értelmes javaslatokat látni a probléma kezelésére, és nem olyanokat, hogy fogjunk össze és lehetetlenítsük el más játékát... pontosabban "Úgy tönkrevágjuk a szétcsalt karaktereiteket, hogy öröm lesznézni!"

Reagálás Bolsevik-ra:

-Bite-fighot nem ismerem, erről nem tudok nyilatkozni.

-Idézet: Bolsevik - 2009.07.14. 11:34:22

és mivel te nem óhajtasz 15% alatt vadászgatni, lényegében szétcseszi a te játékodat?

Sajnos a 15% alatti vadászat magasabb szinten szinte kötelező, ha valaki nem óhajt akkor arra nagyon ráfázik. Sajnos....

-ami a kis-srácot illeti, szerintem az elején eléggé ő kezdtett elég érdekes arccal, mindenki emberből van, és ha valaki tapló módon nyit, akkor te se biztos, hogy kedves leszel vele

Idézet: Bolsevik - 2009.07.14. 11:34:22

- bajnoki viadalon ne számítson az épületbónusz, ugyanis Gipsz Jakabot nem annyira érdekli hogy Kiss Pista 40 szinttel nagyobb haverja mennyit tud építeni egységnyi idő alatt
- csak akkor használhasd a szövetséged épületeit, ha éppen aktuálisan nagyobb vagy egyenlő az építésed mint a lélekkutatok nagysága


Ezek végre értelmes javaslatok, eddig ilyen nem hangzott el.
A hozzászólást Ajgatsz módosította 2009.07.14. 11:46:53-kor
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
245. hozzászólás - 2009.07.14. 11:44:05
nemhiszem hogy 12 éves volna ez a tag viszont szerintem egyátalán nem a nép szószolója csak beleszartak a pecsenyéjébe és most mindenkit megakar vele kínálni...de áhhh én nemvagyok éhes és egyébkéntis van saját elemózsiám...

amugy számomra az a vicces hogy mekkora vita illetve oltóhadjárat alkult ki itten miatta...

mind1...csak azé írtam mert már unatkoztam...és hogy elmondjam mindenhol a kapcsolatok számítanak mind a valóságban vagy akár itt is...akinek pedig ez a lehetősége adott és kihasználja annak lelke rajta az biztos hogy én nem forgolódnék álmatlanul ha páran úgyéreznék hogy az kiszúrás hogy összeverbuválok olyan tagokat akik felépítenek nekem ezt azt...

nah mind1...akik pedig annyira a szívükön viselik a srácok sorsának alkulását azok menjenk nekik segíteni...

akiket pedig hidegen hagy azok ne idegskedjenek...ha nemtanulnak meg alklmazkodni a helyzethez úgyis felőrlik majd őket...de anyázni se kell nekik...

ők ilyen messziről jött okostojások akik azthiszik majd ők megmutatják a világnak...sejj ifjú koromban én is iylen voltam bohó és nagyravágyó...aztán nézzetek meg most...hehe...egy vagyok a történelem vakvágányai közül xD
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.83
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
246. hozzászólás - 2009.07.14. 11:53:45 (Válasz Dr_Faktor #245 hozzászólására.)
Shaktor, te a BF múltját is tudod, és azt is tudod hová vezetett a piacfighterek megjelenése.
A játék a mai napig nem heverte ki azt, hogy szintgenerációk maradtak ki a piacfighterek miatt.
És sajna szerintem nem is fogja már.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
247. hozzászólás - 2009.07.14. 12:07:11
BFn a játékosállományt már a sima harcoskarakterek is ritkitották még a piac elött...igaz a piaccal vált mindenkinek könnyen kitenyészthetővé egy erős kiszintű karakter ám ez már itt is elkezdődött igaz itt nincs piac de nemhiszem hogy a sok törlő a játéktól visszavonuló fazon végleg felhagyott volna a dolgokkal mind ottlapul kisszinten és nagy álmokat dédelget...régi kapcsolataiknak és játékbeli tapasztalataiknak hála nagyesélyük van a megvalósításra is...

dugig leszünk majd pókokkal bár engem nem zavar mer azok sosem fognak felnőni...de tény hogy ezek könnyen kiírhatnak más karikat vagy legalábbis igencsak megtudják keseríteni játékostársaik életét...de higgyétek el egy valóban masszív figurának klánbonusz se feltétlen kell ha szétakar törni valakit...

ami meg a Bfn történt az azé lett mer a sok hülye egymás vállát verdeste azé ha valki minnél kissebb szinten tudott erős lenni(aztán Divat lett belőle)...pedig nemaz a bajnok akik sokkal erősebbként agyonveri a kezdőket és az esélytelneket hanem aki a csúcson tud helytállni nap napután a magafajták között...

"Nem dicsősége a sasnak ha legyőzi a galambot"...bár néha muszáj...öhö...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 8
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
248. hozzászólás - 2009.07.14. 12:09:35 (Válasz Darah #246 hozzászólására.)
Ez tökéletesen így van sajnos...
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
249. hozzászólás - 2009.07.14. 12:12:21 (Válasz Dr_Faktor #247 hozzászólására.)
Szerintem lehet meglepődnénk az újrakezdők számán.

A sima harcos kariért a BF-en is megdolgozott a gazdája a piac előtt.
Ott lett vészes a helyzet, amikor zéró rabolttal, és zéró zsákmányolttal ötös szinten lehetett hatvanas statokkat összepiacolni. (hogy mindenki értse, ez itt úgy nézne ki, hogy zéró győzelem mindhárom másik horda ellen, zéró zsákmányolt LE, viszont 420-as TÖ)
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
250. hozzászólás - 2009.07.14. 12:13:21
Egy egszerű kérdésem lenne, és adhattok rá választ privátban is.
V3 az első világom és nem nagyon értek az optimalizáláshoz, de a békés világban tisztán látszanak már most az erőviszonyok. A bajnokok bajnokok, a vesztesek vesztesek.
Saját példámból kiindulva... egészen a28-ik szintemig még labdába rúgtam... ez volt két hónapja kb. Addigra kimaxolta az élmezőny a LE termelő szakikat. Azon vettem magam észre, hogy egy hónapja semmi mást nem nyomok csak szakértelmet. A LE termelő szakik most már nekem is maxolva, de tulajdonságban elmaradtam mint a borravaló, szakértelemben pedig továbbra is ott a szakadék. Persze ebbe nem csak én esek bele, hanem a játékosok 90%-a.
Itt hol találni kitörési pontot?!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
251. hozzászólás - 2009.07.14. 12:15:58 (Válasz Impopo #250 hozzászólására.)
Kezd el olvasni a topikot az elejéről, ne foglalkozz ezzel a hülye flame-mel.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
252. hozzászólás - 2009.07.14. 12:23:09
Esküszöm ezt jobban élvezem mint a gamet! Az meg hogy a sok TP-vel szétcseszi a játékot egyeseknek......na bumm!Szerintetek a pókok nem cseszik el a sok kezdő játékát? Ja ,hogy a sok Tp adása etikátlan...........az épületbónuszok nem azok?


Impopo!Ne aggódj a Tö nem minden!Ha kimaxolod az LE termelő szakikat hamar beéred a többieket is Tö-ben!Esetleg fejlessz olyan szakit ami hatásos(pl a kivégzés).Erről jut eszembe......mintha azt is átalakították volna a top hisztije miatt(lásd Lanmaffia)!


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
253. hozzászólás - 2009.07.14. 12:26:26 (Válasz El Diablo #252 hozzászólására.)
Nem izgulok, csak idegesít a rohanás a busz után, ami ugyanolyan gyorsan megy mint ahogy én futok, de soha nem érem majd el
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
254. hozzászólás - 2009.07.14. 12:28:51 (Válasz Impopo #253 hozzászólására.)
Eléred, sőt, a nem időben kapcsoló portyaerőltetőket ott is fogod hagyni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
255. hozzászólás - 2009.07.14. 12:29:19 (Válasz Impopo #253 hozzászólására.)
Akkor ne rohanj,és lassítsd be magad!Egy okos társam azt mondta vala,hogy visszafogott nélkül nincs erős karakter


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
256. hozzászólás - 2009.07.14. 12:32:01 (Válasz El Diablo #255 hozzászólására.)
Jó nagy hülyeséget mondott.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
257. hozzászólás - 2009.07.14. 12:35:29 (Válasz Mortimer #256 hozzászólására.)
Morti a szirtimorc.

Egyszer majd egy alkalmas helyen, nem tudom melyik topic is az, szívesen elolvasnám bővebben kifejtve is, hogy mitől is, avagy kinek öngyilkosság a visszafogott.
Persze csak ha majd ráérsz.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
258. hozzászólás - 2009.07.14. 12:40:00 (Válasz Darah #257 hozzászólására.)
Biztos rám gondolt ...nekem is halálomat hozta, de valahol az újjászületést is...

Mert azért 48as szintre 960 SZÖ eket nem nagyon lehetett látni, igaz már felejtettem belőle...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
259. hozzászólás - 2009.07.14. 12:41:15 (Válasz Darah #257 hozzászólására.)
Mondok neked konkrét neveket, kiknek is öngyilok a visszafogott. Sharpa, Barrique.
Pontszám: 5
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
260. hozzászólás - 2009.07.14. 12:41:44 (Válasz Mortimer #256 hozzászólására.)
Én nem úgy tapasztalom! De lehet,hogy én is hülye vagyok?


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője