Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
381. hozzászólás - 2009.07.31. 14:17:05 (Válasz Darah #377 hozzászólására.)
Tö harci része + SZö harci része számítana csak, a szint nem. Persze az üthetőségi táv maradna úgy ahogy most van.

Egyébként nem igazán látom, hogy miért tenné ez lehetetlenné a portyázást. A mezőny összébb húzódna, vagy legalább is kevésbé húzódna szét és máris többet lehet portyázni. Valamint elvileg sokkal kevesebb olyan portya lenne mint pl, hogy az egyik fél sebez 2000-et a másik meg 200-at.

A kereskedelem az én szemszögömből mindig is harci skill volt, az egy dolog, hogy Miklósék az Egyéb Szakik közé soroltál. Hordázás szintén zenész.
Minden, ami a harcban segít az harci skillnek minősülne, akár a Tudatturbó is, de akár a tárgyak adta bónusz is(bár ekkor a kereskedelmet mégse kell a harci skillek közé számítani, ezt el lehet később is dönteni).
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 3.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
382. hozzászólás - 2009.07.31. 14:56:02 (Válasz Szurilo #381 hozzászólására.)
De a hordabónusz is számítana, ugye?
Hajlamosak vagyunk elfeledkezni róla, hogy van egy harci bónusz nélküli horda.
Viszont a harci hordabónuszok nem adódnak sem TÖ-höz, sem SZÖ-höz.
Vagy még mindig sokan vagyunk gyémántok?

Ha a szint egyáltalán nem számítana bele, akkor úgy lenne felfele nőni érdemes, mint a gyom.
Semmi izom, semmi szaki, sőt, kereskedelem sem, elég a szint adta cucc.
Ez a TÖ-SZÖ portya már előjött a Bajnokin.
Elég extrém karikat eredményezhetne.
A hozzászólást Darah módosította 2009.07.31. 14:56:33-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
383. hozzászólás - 2009.07.31. 14:58:58
a többség továbbra is a biztosra fog menni. lehet nagyokat rabolni 50-es szint felett is (hatalmas mázlival), de ahogy elnéztem, a portyák ott már a kamra és az állatok miatt mennek.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
384. hozzászólás - 2009.07.31. 15:14:01 (Válasz Darah #382 hozzászólására.)
A hordabónuszt nagyon nehéz lenne beleszámolni, ezt leprogramozni nem igazán lehet.

A leveled többi részét nem igazán értem. Ha a szint nem számít bele ebbe a harci potenciálba az miért gond?
Szerintem tök mindegy hogy ki hanyas szintű. Egy csatában az nyerjen aki erősebb és kész.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
385. hozzászólás - 2009.07.31. 15:35:02 (Válasz Szurilo #384 hozzászólására.)
Jahogy akkor a gyémánt megint szív, mert neki mindene látszik, ami van, és bevágják olyanokkal egy kategóriába, akiknek nem látszós tulajdonságaik is vannak?
És próbálja megszerezni így a bónuszát?
Mert nehéz leporgramozni?
Érdekes ötlet.

A másik része.
Tegyük fel, én indítok egy karit, miután bejött ez a TÖ-SZÖ portya. Építgetek, mindaállat, magamat nem fejlesztem, viszont lépem a szinteket.
Lehet a kezdőTÖ-mm, SZÖ-m még 40-es szinten is, mert miért ne?
Tehát negyvenes szinten még mindig elbohóckodok az egyesekkel egy portyaszinten, és cuccal nyerem a bajnokságokat, merthát gondolom a portyarendszer ott is így működne.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
386. hozzászólás - 2009.07.31. 15:52:18
nehéz véleményt alkotni mert nem értem pontosan hogy a tényleges harcot mi határozza meg. vagy csak összemérnéd a 2 ellenfél harci TÖ-jét és SZÖ-jét és a magasabb nyerne?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
387. hozzászólás - 2009.07.31. 16:08:51 (Válasz Darah #385 hozzászólására.)
Darah: Semelyik horda bónusza nem látszana. Csak és kizárólag a Tulajdonságok és szakértelmek egy részhalmaza alkotná a harci potenciált.

A szint nem számít bele a harci potenciálba, de ettől függetlenül a portyázási hatósugár megmaradna. Egy 40-es nem tudna 1-es szintűt támadni. Nem arról van szó, hogy harci potenciál alapján lehet portyázni, hanem arról, hogy a harci potenciál döntene a portya jutalmáról.

Úgy hogy Darah és SOlaris, kérlek benneteket olvassátok el ismét a legelső hsz-t, mert szerintem félreértetek. Íme:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,119.360#hsz369
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
388. hozzászólás - 2009.07.31. 16:21:47 (Válasz Szurilo #387 hozzászólására.)
Na várj.
Akkor most tulajdonképp megszüntetnéd a hordabónuszokat a portyában?
Vagy mindenhol?
Semelyik horda bónusza nem is látszik most sem... kivéve a gyémántét, mert az vesz belőle valamit. Vagy tult, vagy szakit. A többiek meg kapják, pluszban a tulajdonságokra.

Ha megmarad a portyázási hatókör, viszont csak egyforma (nagyjából) TÖ-SZÖ-jű karakterek támadhatják egymást, akkor gyak csak azt érnénk el, hogy kevesebb lenne mindenki portyacélpontja.
Vagy tényleg nem értem a dolgot.
A hozzászólást Darah módosította 2009.07.31. 16:25:20-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
389. hozzászólás - 2009.07.31. 16:27:58 (Válasz Darah #388 hozzászólására.)
Elolvastad a linket amit írtam?
Lehet hogy nem írtam egyértelműen de én semmi más változtatást nem akarnék bevezetni, csakis azt, hogy a portyáért járó jutalom más legyen mint ami most van. Minden más maradna úgy ahogy van.
A jutalom változna csak olyan módon ahogy azt leírtam.
Tehát pl. a hordabónusz nem lenne eltörölve természetesen, az számítana a harc során és a játékban ugyanúgy.
A gyémánt bónusza annyira látszódik a harci potenciálban ahogy minden más hordáé. Ha a gyémántnak több a Tö-je azért mert olcsóbban veszi a cuccot akkor a többi hordával szemben ugyan valóban előnye van, de csak ha nyer, márpedig kevesebb eséllyel nyer, egy rubinnal szemben aki harci bónuszt kap a hordája miatt, vagy a Zafír ellen aki szintén, vagy a smaragd ellen aki szintén. Ezt Miklósék már kitalálták, ebben nem változna semmi.

Tehát még egyszer mondom, nem arról van szó, hogy TÖ-SZÖ azaz új nevén harci potenciál alapján alakulna ki az üthetőségi hatótávolság, hanem a nyert/vesztett portya utáni jutalom módosulna a harci potenciál alapján.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 7.50
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
390. hozzászólás - 2009.07.31. 16:44:12
uhh, ezt benéztem, bocsi. most már értem, egy harcértéket próbálsz mindenkihez hozzárendelni, és ez alapján kapjon a győztes LE-t (uhh, körvonalazódik bennem egy nagyon irritáló Dragonball-os kvízkérdés...).

szerintem nem volna fair. beszűkíti a szakértelemfejlesztési lehetőségeket már eléggé alacsony szinten. lehet hogy az ellenfelem 70-es másodlagossal és 30-as szívóssággal támad, én viszont nagyon mosolygok mert nekem meg 100-as kritikusom van. jól agyonverem az ellenfelemet, sőt, még hetekig farmolom amíg fel nem húzza ő is a kritikusát.

egyébként szerintem a turbó is harci szakinak minősül. és a gyémánt bónuszt nem lehetne kihagyni.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
391. hozzászólás - 2009.07.31. 16:51:24 (Válasz Szurilo #389 hozzászólására.)
Tévedésben vagy.
A gyémántnak egyáltalán nincsen harci bónusza, csak ha csinál magának világosan látszódó TÖ-ben, SZÖ-ben feltüntetett tulajdonságot és szakit.
Egy ugyanakkora TÖ-SZÖ-vel rendelkező gyémánt ellen a többiek az alábbi előnyökkel indulnak:
Rubin + 5 % sebzés, és az ütései többször találnak.
Zafír: - 5 %-al sebződés
Smaragd: + 10 % varisebzés

Ezt tudja ellesúlyozni a rablásbónuszával, ha túlfejleszti a többiek tulajdonságait a rabolt LE-ből (ha tud rabolni) és a vásárlási kedvezményéből, ami kb 5 szintenként 10 % tárgyanként, és ez a túlfejlesztés látszik a TÖ-ben, míg a többiek %-ai nem.

A nincs harci bónusz, szemben a bármilyen harci bónusszal az nem igazán nyerő beosztás, és mivel erősebbet érné meg támadni, a több LE miatt, azt illene le is győzni. Ha megint csak a kisebb TÖ-söket tudja elérni, mivel azoknak gyengébb még a hordabónusza, akkor méginkább lemarad.

Igen, elolvastam a linked.
A hozzászólást Darah módosította 2009.07.31. 17:05:21-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
392. hozzászólás - 2009.07.31. 16:57:34 (Válasz S0laris #390 hozzászólására.)
Np.

Turbót említettem én is hogy azt valóban be kell még számítani. Egyébként a példa amit felhoztál annak sztem nem sok köze van a dologhoz. Ez most is így van. Ha vki másodlagos támadást tol akkor az tudjon rá. De egyébként azt épp még ki lehet hagyni a harci szakik közül. Hogy mit veszünk bele és mit nem az még később eldönthető.

De visszatérve a példádra, 70-es másodlagos és 30-as szívósság ugyanannyi harci potenciált ad mint a 100-as kritikus. Szóval lehet hogy megvered az illetőt nap mint nap, de extra bónuszt nem kapsz érte.

Olyanok után kapnál extra bónuszt akiknek nagyobb a harci potenciálja.

Ha neked pl. van 100-as krited az ellenfélnek meg 100 másodlagosa és csak 30 krite, akkor jó eséllyel elvered az illetőt. Na most mivel neki 130-as harci potenciálja volt neked meg csak 100-as, ezért te bónuszt kapsz a jutalmadra(több LE-t kapsz mint ha egyenlő vagy alacsonyabb harci potenciálú ellenfelet támadtál volna).
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
393. hozzászólás - 2009.07.31. 17:09:11 (Válasz Darah #391 hozzászólására.)
Nem vagyok tévedésben, jól átgondoltam a dolgot.
A gyémántnak nincsen harci bónusza - valóban- nem is állítottam hogy lenne, de a rablás bónusza megjelenik a játékban ahogy te is írod egyfajta TÖ és SZÖ növelő dologként, ami már növeli az esélyét a portyákban.

Az hogy a gyémánt többet rabolva, olcsóbban vásárolva több Tö-t és Szö-t fejleszt mint a többi horda, nem igaz.
A többiek harci bónusza ugyanilyen jó, hiszen ők a harc során nyernek nagyobb eséllyel, így több LE-t szereznek és ugyanúgy tudják ők is fejleszteni a TÖ-t SZö-t.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
394. hozzászólás - 2009.07.31. 17:18:56 (Válasz Szurilo #393 hozzászólására.)
De csak az övé jelenik meg az SZÖ-ben és a TÖ-ben.
És a többieké nem.
Tehát két egyforma harci potenciálú karakter valójában nem egyforma harci potenciálú, mivel az egyiknek nincs még erre rájövő láthatatlan bónusza.

Hogy nem igaz, hogy többet fejlesztenek raboltból, mint a többiek?
Hát... 40-es szinten már valóban nem, de 20-ig szerintem valószínűleg, és ezt az előnyt élik fel felfelé haladva, odáig, ahol már elfogy, és átfordul hátrányba.
Ugyanis nincs mit fejleszteni, hogy több legyen az a bónusz, viszont a rablás mondhatni rászűkül a hat térkapura.
Ami 150-200as tuloknál már vicces.

Épp ez az... a többiek nagyobb eséllyel nyernek a harc során, vagyis a gyémánt egyáltalán nem jutna a bónusza pozitív előjelű részéhez, ha úgy egyenlősítenéd a harci potenciált, hogy nem veszed figyelembe azt, hogy arra nincs bónusza, míg a többinek van.
Ez olyan, mintha mindketten kapnánk kardot a csatára, ami mindkettő eltörik ugyan az első csapásnál, de neked még szabályos lenne egy bicska is a csizmaszárba.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterek közötti különbség konzerválódása, kitörési pont hiánya
395. hozzászólás - 2009.07.31. 17:37:30 (Válasz Darah #394 hozzászólására.)
Oké értem már, kb. 20-as szintig valóban a gyémánt az ütős, bár sztem a rubin is, de ez végül is mindegy. Most 40. szinten a smaragd a tuti, lehet hogy 80. szintre a Zafír lesz az. Nem tudjuk. Bízunk benne hogy mindenki sorra kerül és egyik horda bónusza se lesz elhanyagolva.

De végül is nekem mindegy, be lehet rakni olyan módosítást ami hordaspecifikus. Ha úgy érzitek a gyémánt gyenge 40. szint körül akkor legyen valamilyen kompenzáció. Ezek szerintem már apróságok.

Nekem most haza kell utaznom a messzi, kietlen, internet nélküli vidékre, hétfőn folytathatjuk a megbeszélést, ha más is látja az ötletben a spirituszt.
Jó pihenést mindenkinek!
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője