Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Akadémia
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
681. hozzászólás - 2009.06.11. 17:00:39 (Válasz Freez #680 hozzászólására.)
Köszi!

Azt is meg lehetne oldani, hogy a hatalommal úgy ahogy te is írtad +1 mágikus kört lehetne csak alkalmazni, de csak és kizárólag nem sebző varázslatot lehetne berakni második varázslatként, viszont ha nem sebző van berakva első varázslatnak, akkor ezt a szakértelmet nem lehet használni.

Bár a franc tudja, amúgy a legtöbb szaki amit beírtam azokról már írt Miklós, hogy tuti nem lesznek benne: pl ólcsóbb tárgyak (alkudás), +mágia körök, épülethez kötött szakik, tulajdonságot fejlesztő szakik (sötét oldal). Csak azért írtam le ezeket, hogy mégis mennyire jól passzolnának a játék stílusához, és van bennük taktikázási lehetőség bőven.

Pl nem lenne mindegy, hogy sajtolást vagy nyúzást fejleszt az ember (mindkettőnek van előnye és hátránya, és nincs értelme mindkettőt fejleszteni), és az sem hogy idomítást vagy állat szelídítést fejleszti jobban az ember. Valamint igyekeztem úgy megalkotni az ötleteimet, hogy ne hirtelen jussunk előnyhöz. És ez a fejlesztőknek is jó lenne, mert valamilyen szinten ezek időhúzó szakértelmek is egyben.

Sötét oldallal csak az életerőt akartam hasznosabbá tenni. Prédafelmérést meg azért raktam, hogy legyen valami a vadászóknak is.

Alkudás meg lehet hülyén hangzik, de pont a kereskedelem fejlesztését lassítaná le És ez a fejlesztőknek is jó lenne.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
682. hozzászólás - 2009.06.11. 17:25:34 (Válasz Nari77 #681 hozzászólására.)
A Hatalomnál ha nem sebző vari az elsődleges akkor pedig csak sebző lehet a másodlagos.

Írtam h a "többivel" nem tudok mit kezdeni mert jó is lenne meg nem is vagy csak nem teljesen értem, hogy gondoltad ki. Bár ezen szakikból szinte bármelyik jobban illene az 5x-es tanulásszintre mint az irányított vadászat.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
683. hozzászólás - 2009.06.11. 17:30:00 (Válasz Freez #682 hozzászólására.)
Hatalommal igazad van, nem gondolkoztam, csak írtam (most keltem)

A többi szaki úgy született, hogy valaki írta, hogy nem kell űbertáp szakikat berakniuk, már azokkal is megelégedne, ha lennének újak. Legalább arra jók lennének, hogy színesítik a játékot. És ezzel én is így vagyok, ezért írtam azokat.
A hozzászólást Nari77 módosította 2009.06.11. 17:30:17-kor
Pontszám: 5
fórumozóTalantarFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
684. hozzászólás - 2009.06.23. 12:49:42
Hát gratula itt igazán használható szakértelmeket is lát az ember . Nem gondoltam volna, hogy fórumra kell jöjjek, ahhoz hogy ez bekövetkezzen .
Jelenlegi "új" szakértelmekhez fűzném hozzá, hogy megnézném azt az illetőt, aki beleöl néhány százezer lét és aztán örül, hogy jajj de jó mostmár átlagban kapok ugyanannyit mint eddig randomban :S.
Szóval értem én a játékszinesítést, de talán az ilyen szakikat nem 56-os tanulásra kellene berakni amikor már az ember meggondolja, hogy mit mire költ (szubjektív vélemény). Még azt sem lehet mondani, hogy kifogyunk az ötletekből, mivel már csak itt fórumon is látni bőven használható szakértelem ötleteket, amit talán nem is lenne nehéz megvalósítani. De addig hiába is agyalunk rajta, amíg csak mi olvassuk .
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
685. hozzászólás - 2009.07.21. 08:32:19 (Válasz Mortimer #434 hozzászólására.)
No, csak úgy rögzítésképpen, 108 nap volt a birtoklás.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
686. hozzászólás - 2009.07.21. 09:12:23 (Válasz Mortimer #685 hozzászólására.)
Néha azért kell a változatosság!
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 5.33
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
687. hozzászólás - 2009.07.21. 14:23:15 (Válasz Mortimer #685 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.07.21. 08:32:19
No, csak úgy rögzítésképpen, 108 nap volt a birtoklás.


A Tökéletes Gyémánt 45 napon keresztül birtokolta a hatalom tornyát. Annó sokat polémiáztunk azon, hogy az ELIT-Légió párosnak mennyi idő jut.
Jelen állás szerint az ELIT Horda és az Azúr Légió is 54-54 napot birtokolta a tornyot.

Most a Tyrant és a Sötét Ösvény korszaka kezdődik.

Nekünk egyszerűbb helyzetünk volt, a TGY jelentős átalakuláson ment át, ezért ők nem küzdöttek a torony megtartásáért visszaszerzésért. Nem tudom az új páros mennyi ideig fog birtokolni, azt sem, hogy a Légió vagy az ELIT megpróbál-e beleavatkozni. Egy biztos. A Hatalom tornya életében új korszak kezdődött. Én egy korábbi hozzászólásomban legkésőbb szeptemberre tettem a váltást. Másfél hónappal korábban bekövetkezett.
Pontszám: 3
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
688. hozzászólás - 2009.07.21. 14:47:47 (Válasz Petur #687 hozzászólására.)
Az az 54 108-nak felel meg, ahogyan Mortimer Úr is jelezte, mert az EH-AL páros kétnaponta vadászott (ezt Morti tudja a legjobban a kamraeredményekből ) így teljes hatásfokkal használta a tornyot. Egy időre most nem fogja, sőt, ha rajtunk múlik a Légió egyedül sem fog "közénk férkőzni"
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
689. hozzászólás - 2009.07.21. 14:49:53
Amit en maskepp csinalnek a toronyban: gyorsabb vltasok kellenenek, ezt pedig egy nagyobb amortizacio tudna megoldani.
A szionet kozotti novekedes az en verziomban mindig ezerrel none, es ugyanennyivel akkor is, ha egy napig birtokol valaki.
Igy akik sokaig bbirtokoltak azoknak sokkal hamarabb az egekbe szokne az epites koltsege, nem lehet olyan magas szintet huzni, igy elvileg a beszallo alacsonyabban lenne

No nem a mostani rendszert akarok reformalni, hanem ha mondjuk egy masik szereveren meg nincs torony senkinel, ott ,eg lehet ezt probalni.

Elso szint 1000, masodik 3000, harmadik 6000...
Szazadik 5 millio.

A szint pedig az epitett szint es a birtokolt napok osszege ahogy most.

Jol latszik, hogy itt mar 20 napnyi birtoklas is jelentos tobblet tereket rakna a jatekosokra, igy elvileg a torony gyorsabban jarhatna kezrol kezre. Mert a rendszer mukodni latszik, csak tulsagosan lassu.
Pontszám: 6.20
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
690. hozzászólás - 2009.07.21. 15:15:29 (Válasz Darksol #688 hozzászólására.)
Idézet: Darksol - 2009.07.21. 14:47:47
Az az 54 108-nak felel meg, ahogyan Mortimer Úr is jelezte, mert az EH-AL páros kétnaponta vadászott (ezt Morti tudja a legjobban a kamraeredményekből ) így teljes hatásfokkal használta a tornyot. Egy időre most nem fogja, sőt, ha rajtunk múlik a Légió egyedül sem fog "közénk férkőzni"


Lassan eljutunk a pontosítás pontosításának a pontosításához.

Az Elit Horda és az Azúr Légió szövetségek 54-54 napot birtokolták a Hatalom tornyát. A váltott birtoklásnak köszönhetően kb. 108 napnak megfelelő, hozzávelőgesen 5000 vadászathoz tudták a torony bónuszt használni.

Végre eljutottunk odáig, hogy valódi verseny alakul ki a torony birtoklásáért.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
691. hozzászólás - 2009.07.21. 15:17:46 (Válasz Kocos #689 hozzászólására.)
Egyetértek, gyorsabb pörgés kellene, mert most alig több, mint száz embert érint ez az egész téma.

De nyilván nem ezen a világon, ez egy "bétaszerver".
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
692. hozzászólás - 2009.07.21. 15:19:13
Gratula a Sötét Ösvénynek és a Tyrantnak a toronyhoz!
Igazából nem is tudom mi tartott ennyi ideig, talán csak kifárasztani akartak minket
Hogy meddig fogják birtokolni a tornyot, az egyetlen dologtól függ, attól, hogy mikor kerülnek új épületek a játékba.
Ja és kiváncsi lennék majd, hogy eztán Mortimer több LE-t szerez-e összességében mint a torony birtoklása előtt, és ha igen, miért nem
A hozzászólást Ariel módosította 2009.07.21. 15:19:59-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
693. hozzászólás - 2009.07.21. 15:23:02 (Válasz Ariel #692 hozzászólására.)
ez pusztán tőletek - meg a kamrától - függ ezután is
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
694. hozzászólás - 2009.07.21. 15:33:37
Kicsit sajnálom, hogy nem járhatom a mortimeri utat, pedig a Hűség Zálogának megszerzése után lesz egy-két légiós, akit meginvitálok a Tyrant kínzókamrájába... Azért torony ide, vagy oda vadásszatok szorgalmasan!
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
695. hozzászólás - 2009.07.21. 23:33:34 (Válasz Kocos #689 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.07.21. 14:49:53
Amit en maskepp csinalnek a toronyban: gyorsabb vltasok kellenenek, ezt pedig egy nagyobb amortizacio tudna megoldani.
A szionet kozotti novekedes az en verziomban mindig ezerrel none, es ugyanennyivel akkor is, ha egy napig birtokol valaki.
Igy akik sokaig bbirtokoltak azoknak sokkal hamarabb az egekbe szokne az epites koltsege, nem lehet olyan magas szintet huzni, igy elvileg a beszallo alacsonyabban lenne

No nem a mostani rendszert akarok reformalni, hanem ha mondjuk egy masik szereveren meg nincs torony senkinel, ott ,eg lehet ezt probalni.

Elso szint 1000, masodik 3000, harmadik 6000...
Szazadik 5 millio.

A szint pedig az epitett szint es a birtokolt napok osszege ahogy most.

Jol latszik, hogy itt mar 20 napnyi birtoklas is jelentos tobblet tereket rakna a jatekosokra, igy elvileg a torony gyorsabban jarhatna kezrol kezre. Mert a rendszer mukodni latszik, csak tulsagosan lassu.


Igen, működni LÁTSZIK.
A torony két ok miatt építhető "gazdaságosan":
1) Az egyensúlyt abszolút mértékben borító manakonstrukció miatt
2) Mert nincsenek új épületek

Azzal, hogy az építési költséget növeled, csak azt éred el, hogy a fenti két pont még nagyobb hangsúlyt kap.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
696. hozzászólás - 2009.07.24. 09:47:05 (Válasz Jeriko #695 hozzászólására.)
Már hónapok óta szajkózom, hogy nem jó a manakonstrukció, ez volt az egyik legnagyobb baklövés a fejlesztések közül. Miklós először befékezte a lélekkút növekedését, hogy lassuljon az építkezés, aztán berakott egy olyan szakit, amivel minimális befektetéssel hatalmas mennyiségeket lehet építeni. Ez a top szövikben már több millió LE is lehet naponta.
A legérdekesebb a dologban az, hogy sokan mégis a kis szövikből állítják, hogy milyen jó ez a szaki, és hogy így lehet felzárkózni a nagyokhoz. Pedig pont a nagy építési potenciál miatt lesznek a kis szövik bajban, hiszen az új épületek költsége nem rájuk lesz méretezve, hanem a nagyokra.
Persze most már nem lehet eltörölni a manakonstrukciót, de talán a fontosabb új épületek felhúzásához be lehetne vezetni valami új, kiegyensúlyozottabb erőforrást.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
697. hozzászólás - 2009.07.24. 18:30:34 (Válasz Ariel #696 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.07.24. 09:47:05
Már hónapok óta szajkózom, hogy nem jó a manakonstrukció, ez volt az egyik legnagyobb baklövés a fejlesztések közül. Miklós először befékezte a lélekkút növekedését, hogy lassuljon az építkezés, aztán berakott egy olyan szakit, amivel minimális befektetéssel hatalmas mennyiségeket lehet építeni. Ez a top szövikben már több millió LE is lehet naponta.
A legérdekesebb a dologban az, hogy sokan mégis a kis szövikből állítják, hogy milyen jó ez a szaki, és hogy így lehet felzárkózni a nagyokhoz. Pedig pont a nagy építési potenciál miatt lesznek a kis szövik bajban, hiszen az új épületek költsége nem rájuk lesz méretezve, hanem a nagyokra.
Persze most már nem lehet eltörölni a manakonstrukciót, de talán a fontosabb új épületek felhúzásához be lehetne vezetni valami új, kiegyensúlyozottabb erőforrást.


Ha alaposan belegondolok, valamikor februárban "siklott ki" a játék.
Az akkor bekerült szakértelmek (transzplantáció, ultraspecializácó, manakonstrukció, visszafogott fejlődés, horda gyűlölet, felejtés) mind-mind borítják az egyensúlyt valahol, illetve feleslegesen gyorsítják a játékot. És ehhez hozzá lehet tenni az irányított vadászatot és az epikus specializációt, de a hatalom tornyát és a mesteri építészetet is. Egyedül a hordázásról tudom azt mondani, hogy aránylag jól sikerült.

A másik dolog, hogy ezek a szakértelmek semmi újdonságot nem hoztak a játékba. Tápot adnak, gyorsítanak, jópárat "kötelező" kimaxolni. ÚJ LEHETŐSÉGET viszont nem hoznak a játékba. Egyre inkább azt érzem, Miklós már csak a "táp"-ot látja mindenhol, és mintha a fogát húznák, úgy áll hozzá a játékosok kéréseihez (nagyon jó példa a nemrég bevezetett 200csp-s dolgok, vagy a fertőzés módosítása - utóbbi csak ezután készül. Komoly energiákat öl bele ezekbe a dolgokba, hogy csak X. szinten Y akármi elköltésével juss hozzá valami apró kényelmi funkcióhoz, ahelyett, hogy azt mondaná, hogy "igazatok van, tényleg kényelmesebb úgy a játék", vagy "igen, erre tényleg nem gondoltam" és "átírtam a számot 2 perc alatt, mostantól így működik".

Pedig a játékosoknak - amennyire látom - nem a táp kell. Új lehetőségek kellenek. Nem újabb LE szerzési forrás, nem gyorsabb fejlődés, nem optimalizálás, hanem újabb lehetőségek. Amikben részt vehetsz, ahol tervezhetsz együtt szövetségi társaiddal, ahol trükközhetsz, taktikázhatsz - LE-től függetlenül. Legyen végre a játéknak olyan része, ami nem arról szól, mennyi LE-t tudsz rákölteni, vagy mennyi LE-t tudsz belőle szerezni, vagy mennyi időt tudsz még a gép előtt tölteni. Például:

TAKTIKAI KÖZPONT (épület)
1. szint, kb.1000000 LE
Naponta egyszer (az utolsó használat óta teljen el legalább 24 óra), kiválaszthatsz egy harci taktikát. Kiválasztás után minden harcban ezt fogod használni. (az egyes taktikák értékeit biztos, hogy érdemes finomítani)
1-es taktika: üres kéz: minden marad, mint eddig
2-es taktika: pusztító csapás: minden harcra kapsz +30 IQ-t és -20 támadást, -20 erőt
3-as taktika: szemtől-szembe: nincs varázslat kör, kapsz +10 támadást +10% sebzést, állataid viszont csak fele sebzést okoznak (de az ellenfélé nem!).
4-es taktika: falka roham: közelharci körökben csak az állatok harcolnak.

(Azt kell látni, 2-es taktika legyőzi 4-est, a 4. a 3.-at, 3. a másodikat (kő-papír-olló - szóval nincs nyerő választás, viszont egy adott taktika ellen előnybe tudsz kerülni. Szövetségen belül folyamatos feladat lenne feltérképezni, melyik ellenfél éppen milyen taktikát használ.)

------------------------------------------

TRÓFEA:
A karakterlapon látszódjon a karakter által legyőzött 3 legmagasabb szintű végzetúr neve, de ha visszaüt és legyőz, akkor letépi a sajátját.

------------------------------------------

A KÁOSZ ISTENI MEDÁLJA (1-5 darab létezik belőle, random lehetne kiosztani).
+40 minden tulajdonságra
Ha legyőzöl egy végzeturat (akkor is, ha nem viselted a medált, vagy ha ő támadott meg téged) a Káosz Isteni Medálja átkerül hozzá.
Amíg nálad van: Nem bújhatsz katakombákba, és 15% alatt is támadható vagy. Bajnokin nem (vagy fordítva) működik, de epikus, térkapu ellen igen.
Nem adható el (olyan legyen, mint bajnoki medál vagy aukciós relikvia).
Pontszám: 8.60
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
698. hozzászólás - 2009.07.24. 18:41:12
Jerikó megragadta a lényeget.

A trófea pl tökéletes dolog.
Szinesíteni kell a játékot. Már a találkozón is mondtam, egyszerű statisztikák amiket lehet bámulni máris jobb hangulatot okoznak.

pl legnagyobb közelharci sebzés. Vagy heti statok, pl a legtöbb győzelem a héten a hét legnagyobb ez meg aza.
A szint legnagyobb Töje, szakija.

És erről egy emlékérem. Amire büszke lehet az ember, ami miatt hajthat és versenyezhet és igazán semmit sem befolyásol csak kedvet ad a játékhoz.
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.07.24. 18:42:19-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
699. hozzászólás - 2009.07.24. 19:23:28 (Válasz Jeriko #697 hozzászólására.)
Nekem mindhárom ötlet tetszik, maga a trófea nekem is eszembe jutott már

Káosz medál meg azért is lenne jó, mert lenne végre egy új dolog, ami miatt összefognak az emberek. El tudok képzelni hozzá egy olyan mértékű szövetségi összefogást, mintha epikus ellen küzdenének. Mondjuk én külön jutalmaznám azt aki megszerezné mind az 5 káoszmedált, vagy a klánt aki épp birtokolja.

Mondjuk fel lehetne építeni a káosz tornyot Ami automatikusan bontódik, ahogy elveszti a klán az egyik medált. Valami ilyesmit adna, hogy +1 minden tulajdonságra minden klántagnak, amíg a káoszmedálok a klánnál vannak. A torony pedig a hatalom tornyához hasonlóan naponta lebontódna és drágulna.

Nah beindult a fantáziám, ha ez bekerülne, mármint csak Jeriko ötlete már csorogna a nyálam
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
700. hozzászólás - 2009.07.24. 19:47:40 (Válasz Jeriko #697 hozzászólására.)
A káosz medál nem jó. Előbb-utóbb a legerősebbekhez kerülne, aztán ha már mind az 5 Barrique-nál van az isten se veszi el tőle. +200 tulajdonság mindenre elég erős lenne.

A trófea az nagyon korrekt, egy stratégiai játékban úgy is mindenki az ilyen elért eredmények miatt játszik. Pl szívesen látnám kiírva valaki karlapján, hogy a LEGERŐSEBB végzetúr, a LEGINTELLIGENSEBB végzetúr, stb. Akinek olyan magas a statja, az már úgy sem szégyenli/titkolja.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!