Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Akadémia
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
661. hozzászólás - 2009.05.29. 13:06:46 (Válasz Mazlee #660 hozzászólására.)
Izé, figyuka, ha nem éri meg, akkor mégis minek küzdeni vele? :think:
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
662. hozzászólás - 2009.05.29. 13:07:08 (Válasz Mazlee #660 hozzászólására.)
Már bocs de akkor ennek így semmi értelme. Sokmindent lehet csinálni ebben a játékban aminek semmi értelme, kár azt ragozni ki miért és, hogyan nem csinálja...

Meg kéne változtatni a toronybirtoklás feltételeit nem az építéstől kellene függjön a birtoklás hanem olyan erőforrás (Pl. idő)-től ami mindenki számára "egyformán" elérhető. Vagy ami még jobb lenne ha random pattogna a torony a szövetségek között (az alap épületet cc. pár száz k vagy 1-2 milla építés kelljen azért) és csak az esélyét (kis mértékben) lehetne növelni, hogy hozzátok kerül. Sokkal korrektebb lenne a dolog és nem csak pár szövinek lenne haszna belőle.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
663. hozzászólás - 2009.05.29. 13:12:41 (Válasz CaveMaN #661 hozzászólására.)
őő játék?
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 1.67
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
664. hozzászólás - 2009.05.29. 13:15:43 (Válasz Mazlee #663 hozzászólására.)
Vannak akik azzal játszanak, hogy bogarakat égetnek nagyítóval ez szerintem még akkor sem játék ha momentán nem én vagyok a bogár...
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
665. hozzászólás - 2009.05.29. 13:15:53 (Válasz Mazlee #663 hozzászólására.)
Az ELIT-AL páros sem vágott volna bele soha "csak játékból".
Baszki, ne tegyünk már úgy, mintha ezt bárki is komolyan gondolná...
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.17
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
666. hozzászólás - 2009.05.29. 13:19:01 (Válasz Crimson #665 hozzászólására.)
oké, nekem 8... akkor ne küzdjetek érte. nekünk csak jó marad.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 2.33
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
667. hozzászólás - 2009.05.29. 13:19:36
Mára már mindhárom a HT projektben résztvevő - ez is egy széles kört érintő fejlesztés volt - szövetségnek megtérült a befektetése, sőt még némi haszon is csurrant.
Itt lenne az ideje, hogy a Kristály Szövetség egy jól irányzott pszeunomikus instabil csapással a süllyesztőbe küldje.

Persze csak akkor, ha Miklós, és a neki kontrázó játékosok komolyan gondolták, hogy játék egyensúly borító dolog nem maradhat bent (KA, kivégzés).
A Torony elleni szabotázs világ eseménynek is kiváló lenne, és Miklós is elegánsan kihátrálhatna ebből a bizarr - "szövetségek tucatjai fognak versenyezni érte!" - fejlesztésből.

Mazlee!
Már hárman magyarázzák neked. Ennél egyszerűbben nem fogják tudni.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 8.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
668. hozzászólás - 2009.05.29. 13:21:58 (Válasz Otoaak #659 hozzászólására.)
Ha a manakonstrukcioba valo fektetest szuksegesnek fogadjuk el, a HT mar megszerezheto tovabbi LE befektetes nelkul.
Pontszám: 2.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
669. hozzászólás - 2009.05.29. 13:21:59 (Válasz Mazlee #666 hozzászólására.)
Még szép hogy nem küzdök érte, nekem van, sőt a legnagyobb haszonélvezője vagyok jelen pillanatban. Nekem aztán bőven meglenne rá az okom, hogy hülyeségeket beszéljek;-P
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
670. hozzászólás - 2009.05.29. 13:22:42 (Válasz chehs #667 hozzászólására.)
nekem nem kell magyarázni. megéltem én is elég sokmindent itt. tudom mi miért történik a játékban
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
671. hozzászólás - 2009.05.29. 13:25:04 (Válasz Mazlee #649 hozzászólására.)
Idézet: Mazlee - 2009.05.29. 12:01:03
én inkább abban látom a problémát hogy mindenki elkönyvelte hogy ezt lehetetlen elszedni a két nagy szövitől és semmit nem tesz érte.


Nem lehetetlen, csak óriási szívás. Csak egy kérdésre válaszolj: te kit igyekeznél kínzókamrázni ha lehet? Mert én olyat, akinél a torony van - ezt csinálom azóta is, mióta az Elit-Azúr párosnál van.
Na most ők ketten vannak, ráadásul a két legerősebb szövetség, és csak minden második nap van náluk a torony, a közte lévő napon szabadon portyázhatnak, epikusozhatnak, térkapuzhatnak.

Ha másnál lenne a torony, akkor ugyan kapnának 10% bónuszt vadászatra, cserébe az Elit, az Azúr, a TGY és még legalább 2 velük nagyjából egyforma erős szövetség tekintené legfontosabb feladatának, hogy amint lehet, portyázza őket. Tippre átlag 10 másodpercig lenne egy tagjuk 15% felett. Epikusról lemondhatnának, de a térkapu se lenne egyszerű eset, azt pedig, hogy feltöltsék a kínzókamrájukat, valószínű el is felejthetik. Csak ez utóbbin buknának közel annyit, mint a torony 10% bónusza.

Csak még senki nem vette észre, hogy a Hatalom tornya nem jó úgy ahogy van, vagy ha észre is vette valaki, senkinek nem szólt, fórumra se írta fel, főleg nem még februárban.
Pontszám: 9.44
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
672. hozzászólás - 2009.05.29. 13:47:47 (Válasz Jeriko #671 hozzászólására.)
Es a dolog ismetli magat a V2n is.
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
673. hozzászólás - 2009.05.29. 15:04:23 (Válasz Jeriko #671 hozzászólására.)
Jerikó!

Nagyon jól összefogtad milyen nehézségek árán, és milyen kilátások várnak egy szövetségre, aki megszerzi a tornyot. Kicsit olyan a példád, mint az egyszeri tolvaj esete, aki ellopta a világ legértékesebb drágakövét, és nyomában van a fél alvilág, az interpol és néhány titkosszolgálat.

A leírásodból számomra két dolog nem derült ki. Nektek jó volt-e vagy rossz, amikor birtokoltátok a tornyot? Nekünk most jó vagy épp ellenkezőleg, hátrányos a torony birtoklása?

Vagy az fog kiderülni, hogy nekünk még előnyös, mert csak meg kell tartanunk, de az utánunk következőknek már nem az, mert nekik meg is kell szerezni?

A toronynak egy elvi és egy gyakorlati problémája van. Az elvi probléma úgy szól, hogy szabad-e olyan fejlesztést berakni a játékba, ami egyszerre csak egy valaki vagy egy szövetség tulajdonában van. (Hatalom tornya, kurrens aukciós tárgy, kurrens epikus tárgy stb.) A gyakorlati probléma pedig az, hogy a torony birtoklási ciklusa túl nagy. A TGY 45 napig birtokolta, mi most már 27 napnál tartunk, a Légió 26 napnál.

Nézzük meg a konkrét számok oldaláról. Mi több mint 27M LÉ építést tettünk a toronyba. Ez nagyon sok. LÉ-ből persze ennek csak a töredéke ment bele, Kb. 3-4 M LÉ, ami egy játékosra vetítve 100-150K LÉ volt. Ha innen nézzük, akkor viszont nem volt nagy a befektetésünk. Elmondhatjuk, hogy nekünk már megérte? Talán igen, talán nem. Ha Jerikó gondolatmenetét követem, és figyelembe veszem, hogy a nálunk termelődő LÉ-ből a konkurencia is fejlődni tudott a kamrázások által. Ők vajon mennyi húznak nap mint nap a biztos zsíros célpontok ismeretében? Többet, kevesebbet? Nem tudnám megmondani. Talán Jerikó, Galmuszk, Nasdfil vagy Yworl megadja erre a választ.

Amit biztosan mondhatunk a toronyról az a következő:
1. A torony az aktuális birtoklók számára előnyt jelent
2. A torony azok számára is előnyt jelent, akik kamrázni tudják az aktuálisan birtoklókat
Amit feltételesen állíthatunk csak (ma még):
3. A toronynak lesz 4., 5., n. gazdája
4. Az új szövetségek belépésével a birtoklás, és a birtoklásból származó előnyszerzés a TOP listán lejjebb levő karaktereknek fog kedvezni. (Sharpa is, én is, Glamuszk is ki fogunk szorulni abból, hogy olyanokat kamrázzunk, akik épp a tornyot birtokolják)
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
674. hozzászólás - 2009.05.30. 16:23:55
Pillanatnyilag nincs mit epiteni.Ha a top3 szovetseg betoljaa manakonstrukciojat a toronyba, az napi 2-5 szint. Hiaba a novekvo koltseg, ezt a lentebb levo szovik, akiknek meg a harci epuletek sincsenek maxolva nem tudjak tartani meg egy jo darabig. Lesz ido amikor ok sem tudnak mast epiteni, kiveve ha addig bekerul valami uj fejlesztes, mert akkor azt megint mindenkinek fel kell huzni, ez megint a topnal general elonyt. En ugy latom, hogy az top triotol csak sokara (minimum 1-2 honap) fog elkerulni a torony.
Rovid tavon latok 1-3 szovit aki kepes labdaba rugni, de arra egyelore nem latok eselyt, hogy a top triot kiszoritsa, csak arra, hogy valtott a birtoklasba neha o is beszalljon.
Pontszám: 7.50
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
675. hozzászólás - 2009.05.31. 00:57:12 (Válasz Kocos #674 hozzászólására.)
Mert nem számolsz velünk igazán...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
676. hozzászólás - 2009.05.31. 04:56:13 (Válasz pityu #675 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2009.05.31. 00:57:12
Mert nem számolsz velünk igazán...


De.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
677. hozzászólás - 2009.06.11. 03:27:59
Gondoltam írok pár új szakértelem "javaslatot":

Tér-idő befolyás
Préda felmérés: a szakértelem segítségével kiválaszthatjuk, hogy milyen előtagú lény jöjjön nagyobb eséllyel (10%al több esély). 10-es szinten az aprót választhatjuk, 20as szinten már a kisebbet is, 30ason már az előtag nélkülit is. A szakértelem maximális szintje 60, ekkor már az óriásit is kiválaszthatjuk.

Állatokkal kapcsolatos
Nyúzás: a befogott állatot meg lehet nyúzni. A lenyúzott bőr ilyenkor automatikusan el lesz adva egy lélekkufárnak. Szintenként 0,25% LE-vel többet lehet kapni, mintha levadásztuk volna. A különbség a nyúzás és a sajtolás között annyi, hogy nyúzás során bár több LE-t lehet kinyerni, kemény munka kemény tapasztalattal jár: dupla tapasztalati pontot is kap mellé a játékos! (visszafogott fejlődés nem csökkenti a szerzett tapasztalati pontot, valamint idomított állatot nem lehet nyúzni). Maximális szint 60.

Egyéb
Alkudás: segítségével le tudjuk alkudni az árát egy tárgynak. Szintenként 1% esély van rá, hogy egy tárgyat (kereskedelem szint / 4) %-al olcsóbban lehessen megvásárolni. A szakértelem maximális szintje 100.

Harci
Hatalom: hasonlóan a szívóssághoz + mágikus köröket lehet elérni. 30as szinten +1, maximális 60as szinten +2. (kikapcsolható)

Harci
Figyelmesség: harc során a végzetúr figyel a sebeire, így mikor eléggé sérültnek érzi magát elővesz egy sárga gyógyitalt. Szakértelemszintenként 0,5% az esély rá, hogy egy ellenséges találat után a végzetúr meggyógyítja magát. Amit felgyógyít az levonódik a sebzések végösszegéből. A szakértelem csak sárga gyógyitalt használ fel, és azt is csak akkor ha be van ez a szakértelem kapcsolva és ha van nálunk sárga gyógyital. A szakértelem maximális szintje 50.

Állatokkal kapcsolatos
Taktikázás: képes vagy megparancsolni állataidnak, hogy harc során mit csináljanak: védekezzenek vagy támadjanak. Ha egy állat védekező állásban van, akkor az elnyelési átlag számításánál az állatnak az elnyelése duplán számítódik be, de ilyenkor az állat nem sebez harc közben. Ha támadó állásban van, akkor a sebzése duplázódik meg és az elnyelése nullát ér átlagszámításnál. Szakértelem 30adik szintjétől lehet védekező állást használni, maximális 60nál pedig már a támadót is lehet alkalmazni.

Állatokkal kapcsolatos
Állatszelídítés: az állat idomítása szintenként 1%al olcsóbb. A szakértelem maximális szintje 50.

Tér-idő befolyás
Tér manipuláció: a szakértelem minden 10edik szintje után +1 térkapu pontot kapsz naponta. (a maximum tárolható térkapupont ettől nem nő meg). A szakértelem maximális szintje 30.

Harci
Sötét oldal: a szakértelem segítségével életerőnk jelentős részét az erőnk növelésére használhatjuk. Szakértelemszintenként 1% egészség pont vonódik le és ebből 0,5% az erőre rakódik. A szakértelem maximális szintje 50. Ekkor egészségünk a felére csökken, de az erőnk az egészségünk negyedével lesz több.
A hozzászólást Nari77 módosította 2009.06.11. 03:50:39-kor
Pontszám: 6.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
678. hozzászólás - 2009.06.11. 09:36:26 (Válasz Nari77 #677 hozzászólására.)
Van közte azonnal berakható, pl. Állatszelídítés.

A plusz varázslatkörök természetesen túl erősek. Az épületekhez kötött szakértelmek nem logikusak (alkudás, térkapu), hiszen azokra ott van a palota és a térkapu.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.25
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
679. hozzászólás - 2009.06.11. 09:43:50 (Válasz Mortimer #678 hozzászólására.)
Állatszelidítést inkább az idomítással kellene összekapcsolni. Maradhat a szakértelem, csak kapja meg a bónuszt, akár 0,5%-ot is, egyből jobban megéri fejleszteni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
680. hozzászólás - 2009.06.11. 11:47:33 (Válasz Nari77 #677 hozzászólására.)
Nari77 egész jók az ötleteid! Én kicsit formáznék némelyiken a következő képpen.
Az állatszelídítést teljesen jól kigondoltad az idomítástól függetlenül.

Hatalom: csak 1 második varázslatod lehet, a megtanulásához 30-as szint kell vagy 10-estől használható de csak a hatás 1/4-edét adja ha betalál ez növelhető minden 10. szinttel maximum 75%-ra. Kizárólag olyanok választhatók melynek hatása jobban érvényesül mint a sebzés ha az elsődleges varázslat sebzés alapú (zseblámpa, gyengítés, visszacsatolás, gyilkos sórák, tiszta fény stb.) Szükséges 2 különböző varázslat.

Figyelmesség: na ez érdekes taktikai elemmé tenné azt a kicsi itókát és kellemetlen meglepetéseket okozhatna.

Taktikázás: 10. szinttől választható a kapcsoló a hatásfok nő amíg el nem éri a 60.szintet.

Alkudozás, Tér manipuláció: felejtős pedig mindkettőnek örülnék.

A többivel igazából nem tudok mit kezdeni.
A hozzászólást Freez módosította 2009.06.11. 11:54:21-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője