Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Akadémia
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
401. hozzászólás - 2009.02.27. 21:33:42
Jerikó, már megirtam neked, hogy nemcsak azért nem csinálunk vissza dolgokat, mert nem fér bele a "policy"-nkbe, egyszerűen technikai képtelenség lenne kiszámolni pl. hogy a 35 ember egyenként az egy hét alatt mennyi +LE-t kapott igy, azt mire költötte, azt visszavenni stb. Arról, hogy csak "részben" csináljuk vissza a dolgot: akkor újabb, gyors matematikai levezetés jön részemről.

1.) Ha berakjuk hétfön a csökkenést, és nem változtatunk semmit, akkor lesz egy 52-es szintű hatalom tornyátok.
2.) Ha leveszem a tornyot 52-ről 40-re, visszaadom az LE-t, akkor természetesen erre a 10 napra visszamenőleg be kell kapcsolni a csökkenést is, tehát a tornyotok lemegy 30-as szintre.

Tegyük fel, hogy az Elit horda, vagy egy másik szövi beszáll a versenybe. Az első esetben rengeteg LE-t kéne áldozniuk arra, hogy utolérjenek, tehát várnak még 3 hetet, addigra lecsökken a tornyotok 31-re. Több, mint 1 hónapig profitáltatok a toronyból, 13 napos - vagy legyen inkább 16 napos megtérüléssel számolva - 2 héten át tiszta profitot termelt a torony.
Most tekintsük a második esetet. 30-as tornyotok van, ezt pár nap alatt ők is felépítik, 2 hétig volt a tiétek a torony. A megtérülést a 40-es toronyra lusta vagyok kiszámolni, de az látható, hogy 2 hétnél sokkal rövidebb lesz a profitálási idő... Szóval akárhogy is nézzük, rosszabbul jártok a te javaslatoddal. Ezen értelmetlen érzelemből vitatkozni, ez sima matek.
Pontszám: 8
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
402. hozzászólás - 2009.02.27. 21:40:21 (Válasz Miklós #401 hozzászólására.)
Egy icipici észrevétel a 2. ponthoz. az 52 és 40 szintű tornyok közötti LE-differencia utólagos egy az egyben való mostani visszaadása azt jelenti, hogy X LE be lett fektetve a semmibe 10 napig.
Pontszám: 2
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
403. hozzászólás - 2009.02.28. 12:33:00
.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.03.02. 05:51:03-kor
Pontszám: 6.10
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
404. hozzászólás - 2009.02.28. 12:44:59 (Válasz Benőke #402 hozzászólására.)
A korábbi hozzászólásomat töröltem. Biztos vagyok benne, hogy Miklós alapos és megfontolt döntést fog hozni, amiben nem a hozzászólások hangossága lesz a mérvadó. Akár kap a TGY kompenzációt, akár nem, a magam részéről elfogadom.
A hozzászólást Petur módosította 2009.03.01. 13:58:52-kor
Pontszám: 6.63
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
405. hozzászólás - 2009.02.28. 13:11:13 (Válasz Petur #404 hozzászólására.)
Igazad, van Petur. Akkor ne valtozzon meg hatalom torony. Visszajutunk oda, ahonnan kiindultunk. Legyen uj epulet, ez meg marad ahogy volt. Senkinek nincs elonye, se hatranya. Ha mi rosszul dontottunk, akkor megfizetjuk az arat. Tema lezarva.

Ha pedig valtozas van, es a valtozas elonyt okoz az uldozoknek, ami kimondott celja a valtozasnak (legyen versenyhelyzet), akkor az az elony valakinek hatranyt okoz. Mivel eddig ez egy egyszereplos drama, nem kell messzire menni ahhoz, hogy megtalald azt, akinek hatranyt okoz. Rosszindulaton es onerdeken (ami persze ertheto) kivul sajnos semmi mas oka nincs itt az okoskodasnak, hogy miert nem kell karpotolni a TGY-t.

Meg annyit hozzateszek, hogy a karpotlas modjarol volt vita, Miklos azt javasolta hogy lebontas helyett (amit mi javasoltunk) inkabb valamikor bekerul a valtozas, hogy onnantol kezdve csokken az epulet szintje. Ez egy megfelelo kompromisszum amit kommunikaltunk is Miklos fele.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.28. 14:10:50-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
406. hozzászólás - 2009.02.28. 19:24:23 (Válasz Petur #404 hozzászólására.)
Idézet: Petur - 2009.02.28. 12:44:59
Teljesen egyetértek azzal, hogy szükségtelen volt ekkora tornyot építenetek, de ezt a hibát már akkor elkövettétek, amikor 20. szint fölé értetek, és ez teljesen független attól, hogy változik-e a torony működése vagy sem. Én a magam részéről ellenzek minden olyan megoldást, ami az összes többi szövetséget hátrányos helyzetbe hozza. Egyszerűen nem tartanám korrektnek, ha valamelyik szövetség olyan előnyt kapna, amit utána a többi nem.


Petur: az eredeti koncepció szerint csak akkor tudott volna valaki minket megelőzni, ha legalább annyit épít, mint mi. Ezért nem hogy szükségtelen volt ekkora tornyot építeni, de pont, hogy érdemes. Te magad írtad korábban e fórumon, hogy ha 20. szintig építettünk volna, pár nap alatt meg lehetett volna minket előzni.
Csökkenő toronynál ugye teljesen más a helyzet, mivel a torony magától bomlik, így nem kell senkinek se ekkora tornyot építenie az előzéshez. Szerintem alapvetően más a két stratégia.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.03.02. 05:52:22-kor
Pontszám: 4.67
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
407. hozzászólás - 2009.02.28. 19:52:06 (Válasz Jeriko #406 hozzászólására.)
En nem sajnalom annyira, erzesem szerint tenyleg nem volt egy jo epulet, ebben a formaban. Tul lassan mozgott volna, legalabbis ez a lehetoseg benne volt, es igy vegulis a jatekot nem segitette volna... nem is okozott volna problemat, persze.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.40
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
408. hozzászólás - 2009.02.28. 20:13:52 (Válasz Simon #407 hozzászólására.)
A kialakult vitára gondoltam.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
409. hozzászólás - 2009.02.28. 20:20:56 (Válasz Jeriko #408 hozzászólására.)
Ok.

Azt en is majdnem leirtam, de meggondoltam magam. Persze most mar leirtam.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
410. hozzászólás - 2009.03.01. 10:33:46
HATALOM TORNYA:
Nem kell a későbbiekben sem átprogramozni szerintem, ha váltja be a hozzáfűzött reményeket.
Be kell tenni valami új fejlesztést, amivel a "visszacsinálást" lehet megoldani.

Pl: valami olyan épület építése amivel kizárólag a Hatalom tornyát rombolhatja más szövetség. Vagy egyszerűen a beugró költséget csökkenti.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
411. hozzászólás - 2009.03.01. 11:38:10 (Válasz Jeriko #406 hozzászólására.)
...
A hozzászólást Miklós módosította 2009.03.01. 13:00:32-kor
Pontszám: 4.14
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
412. hozzászólás - 2009.03.01. 11:44:13
Oké, akkor most én abszolút nem vagyok képben mi a helyzet. Összefoglalná valaki?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
413. hozzászólás - 2009.03.01. 11:52:04 (Válasz Miklós #411 hozzászólására.)
Öööö, én sem vagyok képben! Akkor most nem a csökkenést választottuk?

Mi csak annyit mondtunk, hogy a csökkenős változattal nem építettük volna 52-es szintre a tornyot....
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
414. hozzászólás - 2009.03.01. 11:58:16 (Válasz Miklós #411 hozzászólására.)
Miklos ne told at masra a felelosseget.

Tudtommal mi a csokkenest valasztottuk, de majd jon az illetekes (Simon, ha jol tudom) es feltehetoleg bemasolja ide a levelet amit tolunk kaptal az ugyben. A csokkenesrol nem is vitaztunk,csak a karpotlasrol ment a vita.

Ma mar ez a 3. dolog ami rohadtul felbosszant. Azt hiszem ...., mindegy...., ugyse lesz ertelme...


Pontszám: 5
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
415. hozzászólás - 2009.03.01. 12:26:30
Ez igen érdekes-a TGY is úgy tudja, hogy a csökkenést választotta. Most akkor van egy párhuzamos TGY, akivel Miklós levelezett? Én most akkor én melyik TGY tagja vagyok? Azé, akinek a Tornya csökken, vagy azé, amelyiké úgy marad?
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 5
fórumozóDeDoomFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
416. hozzászólás - 2009.03.01. 12:32:06
Idézet: Jeriko - 2009.02.28. 12:33:00
- Jó napot kívánok! Visszahoztam a Lexus terepjárót, ahogy kérték, hogy kicseréljék a gyári hibás fő alkatrészeket.

Jerikó, ha jól értem, ennek a postnak az a lényege, hogy szerinted a Beholder ügyfélszolgálata sz*r. Ezzel vitatkoznék, bármilyen problémám volt eddig, azonnal segitettek, a problémámat kielégitően megoldották. Ha megnézed Miklós postjait, sokszor esténként és hétvégeken is itt lóg a fórumon. Ráadásul, a "tanmeséd" olyan szinten hibás, hogy az már nevetséges. Én is a márkaszervizbe viszem az autómat, csereautót még soha nem adtak, ill. ha adtak volna, fizetnem kellett volna érte, és nem ugyanolyat, mint az eredeti... És van benne olyan gyári alkatrész, amiről tudom, hogy hibás, de ezt ők nem ismerik el. És akkor nem említem még a márkaszervizek általános hozzáállását, amikor ott b*nak át, ahol tudnak, 3-4x annyit számláznak, mint a valós költség, ha egyáltalán megcsinálják azt a javítást és nemcsak kamuznak. Szóval a beholdert ilyenekhez hasonlitani olyan, mintha anyámat lekurváztad volna, kikérem magamnak.

Miklós ha mindenképp tenni akarsz valamit, ne egy új hatalom tornyát csinálj, hanem egy új épületet, ami csökkenti a hatalom tornyának épitését, akkor, ha még nem birtokoltad. És ennek a költsége legyen annál kevesebb, minél magasabb szintű a jelenlegi torony. így a később idnulók ugyanúgy ringbe szállhatnak, mint a csökkenő verziónál. Ja és csak igy tovább, király a játék!
Pontszám: 3.35
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
417. hozzászólás - 2009.03.01. 12:53:36 (Válasz Miklós #411 hozzászólására.)
Miklos - ujrakuldtem az emailt amit eredetileg penteken kuldtem a dontesunkkel, kerlek nezd meg.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
418. hozzászólás - 2009.03.01. 13:00:08
Elnézést, akkor ezek szerint én is félreértettem valamit. Jerikó hozzászólásaiból nekem az jött le, hogy nem akartok változást, és még a te postod is 2féleképp értelmezhető volt. A márkaszerivezes hasonlat helyett akkor elég lett volna annyi, hogy a csökkenő változatot választjátok. A céges mailt csak hétközben olvasom, egyébként a fórum postokra és privát üzikre hagyatkozom. Örülök akkor, hogy sikerült megállapodni, ez mindenképpen nektek egy pont!
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
419. hozzászólás - 2009.03.01. 13:01:35
Végre lassan végére érünk a brazil szappanoperának, valaki majd megfilmesitheti
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
420. hozzászólás - 2009.03.01. 13:09:24 (Válasz Miklós #418 hozzászólására.)
Az erzelmek megmaradtak, Miklos.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!