Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Akadémia
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
321. hozzászólás - 2009.02.24. 13:54:58
A lélekkút viszont nem 20+20as. :idea:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
322. hozzászólás - 2009.02.24. 13:59:02 (Válasz Shiako #321 hozzászólására.)
TGY-ket megkerem, a belso forumban beszeljuk meg a tovabbiakat. A vegeredmenyt majd kozoljuk itt.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
323. hozzászólás - 2009.02.24. 14:42:03 (Válasz Miklós #267 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.02.23. 18:09:11
Idézet: Jeriko - 2009.02.23. 16:20:41

Onnan kezdve, hogy a toronyért verseny alakul ki, csak bukni lehet rajta, mert a verseny során valószínű több LE-t költenek el a tornyok építésére a versenyző felek, mint amennyit a torony esetlegesen adna nekik. Azt pedig semmilyen matematikai számolás nem mondja meg, mikor és hány szövetség fogja majd építeni.
Elsőként felépítve van csak lehetőséged úgy építeni, hogy nem vagy versenyhelyzetben. Az utánunk jövő szövetségek 90%-a mind bukni fog a dolgon (de az is benne van a pakliban, hogy mi is).

Ez viszont propagandaszöveg, be ne kajáljátok! A TGY-nek jelenleg az az érdeke, hogy senkinek eszébe se jusson felépíteni.


Hát beszélhetünk róla, melyik a nagyobb propaganda szöveg
Én oda-vissza átszámoltam a hatalom tornyát, nem egy excelben, de többel, lélakkúttal, építés szakértelemmel - ami csak eszembe jutott. Így utólag azt kell mondjam, nem vittétek túlzásba a számolgatást, mert komoly stratégiai hiányosságai vannak a modellnek:

Először is: a torony naponta 10% vadászatot ad. HA, maximumon van a spektrális manipuláció, HA maximumon van az elementáris fúzió, HA lemondasz az állatok befogásáról, HA maximális létszámú szövetségben vagy és HA 40. szint feletti vagy (gondolom mindenkire illik, aki olvassa ) AKKOR a torony ad a szövetség tagjainak napi átlag 175k LE-t (fejenként 5000-et).
Ezt az LE mennyiséget mindig maximum 1 azaz EGY szövetség fogja megkapni (néha egyse, ha azonos méretű tornyaik vannak).
A torony tehát akkor éri meg, ha naponta az összes szövetség maximum ennyi LE-ért építi. Ha az összes építés ennél több, akkor az építő szövetségek bukóban vannak (igen, bukóban van a TGY is, mert többmillió LE-t fektetett be, és ehhez képest még alig kapott valamit - több, mint egy hónap múlva adná vissza a torony azt az LE mennyiséget, amit beleépítettek, addig a torony építése veszteséges válallkozás volt).
Abban a pillanatban, hogy a torony építéséért verseny alakul ki, biztosra vehető, hogy a 175k-nál (ami a gyakorlatban inkább 100k körüli) jóval több fog beleépülni. Onnantól kezdve a tornyon az építők bukni fognak. Ez nem propaganda szöveg, tessék leülni és kiszámolni.

Természetesen van olyan ELVI megoldás, hogy ez ne következzen be: például a TGY-nél van a torony két hónapig, azalatt nekik visszajön az ára. Utána átveszi másik szövetség (magasabbra építve) - nekik már pár nappal több kell, hogy visszajöjjön az ára. Aztán jön a harmadik, negyedik szövetség stb. Egy év alatt lesz 5 gazdája, mindenki jó jár, a többiek nem építenek, előbb-utóbb mindenkire sor kerül, a 20. szövetségre úgy 6-7 év múlva, a kisebbekkel kapcsolatban nem bocsájtkozom jóslásba. Azt hiszem egyetértünk abban, hogy nem ez fog történni.

Amennyiben a torony szintje csökkenne:
A mostani szint építési költsége közel 300k LE. Miután mi maximum 100k LE-t kapunk belőle naponta, nem tűnik valami jó üzletnek, hogy befektettünk sokmillió LE-t azért, hogy építhessünk napi 300k-t cserébe 100k-ért. Ha lenne is csökkenés, annak a napi szintnél jóval lassabban kellene történnie.

Ami a TGY-t illeti: a toronyba való építés megtérülése jelen feltételek mellett is késélen táncol. Kiszámoltuk precízen azt, amit ki lehet, nyílván más szövetségek stratégiájával kapcsolatban csak feltételezésekkel élhettünk. Úgy érzem viszont, BÁRMI is változik a tornyon, alapvetően változtatja a stratégiát. Ha a büntetés napi 5000 helyett 10000 LE lesz, már felezi azt az időtartamot, amíg birtokolhatjuk a tornyot, és nyílván nem érte meg az eddigi befektetés. Úgyhogy ezúton is kérem a játékvezetést, hogy ha hozzányúl a toronyhoz, akkor a beépített LE-t pakolja át a TGY lélekkútjába (így nem sérülnek az építések, szerencse növekedések, építési statisztikák), és mi majd beépítjük oda, ahova jónak látjuk. Az eddig kapott bónuszok szerintem kisebbek, mintha kínzókamrát építettünk volna, úgyhogy azzal sem lehet gond. Ez hozzátratozik a korrekt játékvezetéshez.

Ami a tornyot illeti:
Érdemes lenne valóban elvégezni számításokat. Ha az a cél, hogy pl. hetente változzon a torony tulajdonosa (kis szövetségeknek még így se lenne sok esélyük birtokolni), akkor úgy kell megalkotni a szabályokat, hogy a torony egy hét alatt termelje vissza azt az LE mennyiséget, amennyibe a megszerzése került - különben nincs sok értelme.
Ha valóban cél az, hogy kisebb szövetségek is birtokolhassák, akkor a jelenlegi 10% vadászat nem jó bónusz - mert minél több tagja van a szövetségnek, annál több bónuszt kapnak (A TGY már itt előnyben volt). Célszerűbb lenne lélekkutat tölteni, de mindenképpen létszámtól függeten bónuszt adni.
Azt se tartom jó ötletnek, hogy minden nap egyszer kerül kiértékelésre a torony mérete: akik késő estére tudják időzíteni az építést, megintcsak előnyben lesznek. Egyszerűen a tornyot mindig ki kell értékelni, amikor valamelyik szövetség felépít belőle egy szintet (ez azért nem lesz annyira gyakori esemény), és akkor abban a pillanatban, hogy valaki beelőz, már az övé is a torony.

Amit javasolnék:
- Minden szint kerüljön 5000 LE-be (plusz ahány percig birtokolta az adott szövetség a tornyot - egy nap 1440 perc). A birtoklás büntetése permanens. (Az építési költségben a büntetés LE-jének kell dominálnia.)
- Napi egy szintcsökkenés annál, aki megkapja a bónuszt.
- Bónusz: a legmagasabb torony birtokosának lélekkútja napi 100K mértékben gyorsabban töltődik - persze csak addig, amíg náluk van a torony. DE! Amíg az övék a legmagasabb, addig a lélekkútból a torony nem tölthető, csak a többi épület.

Működés:
- Mivel a torony fix épített LE-t termel, nem éri meg a folyamatos építése (napi 100k mértéket meghaladóan).
- Aki el akar húzni, ott a karatertől kell elvonni LE-t, amit a karakter nem kap vissza, csak szövetségi épületekben. Ez kis szövetségeknek sokkal jobban megéri.
- Gyakran fog változni a tulajdonos
- Aki később száll be a versenybe, annak sem kell beláthatatlanul sokat építenie.
- A bónusz nem jelent behozhatatlan előnyt.
Pontszám: 5.40
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
324. hozzászólás - 2009.02.24. 16:12:44
Kedves Jerikó!

Nem tudom megállni, hogy ne kapcsolódjak be a torony vitájába.

Jelenleg 52-es tornyotok van, amire kb 7.1M LÉ-nyi építést fordítottatok. Ez 40-es építés mellett is közel 2.4M LÉ, amit nagyjából egyetlen nap alatt teljesítettetek. Le kalappal a szövetség teljesítménye előtt, nekem mindenestre leesett az állam, amikor megláttam.

Ha azt feltételezem, hogy napi átlagban 50K LÉ-t vadásztok össze, akkor annak a 10%-a 5K. Most 35-en vagytok. Osztottam szoroztam, és arra jutottam, hogy a 2.4M LÉ-t a 14-ik napon kapjátok vissza, utána már hasznot termel a torony. Ha nem lennétek ennyire jók, és csak 40K LÉ-t vadásznátok össze naponta, akkor 17 nap után jönne vissza a befektetés. (Ez csak a torony része a számításnak) Az erőltetett építkezésnek lett egy olyan járulékos következménye, hogy min 100K-val megnőtt a lélekkút, ami a ti esetetekben napi 50K LÉ plusz bevételt is jelent. (Ez utóbbi tartósan megmarad, míg remélem a torony csak ideig óráig.) Így nekem az jött ki, hogy a toronyba történő befektetés kb. 11 (14-3) nap után fog megtérülni a szövetség számára.

Első következtetés: Kéretik nem sírni, hogy micsoda méltánytalanság fog érni benneteket, ha a torony feltételei ilyen vagy olyan módon módosulnak. Kevés olyan befektetés van a végzetúrban, ami ilyen rövid idő alatt megtérül.

Második következtetés: Aki először építi fel a tornyot vélhetően előnyben van azzal szemben, aki másodiknak érkezik. Pont annyi lesz az előnye, amennyivel hosszabb ideig tudja a tornyot birtokolni. Minél nagyobb lesz a tülekedés, annál rövidebb lesz a birtoklási szakasz, de minél rövidebb a birtoklási szakasz, annál nagyobb is lesz a kisértés a versengésre.

Harmadik következtetés: minél tovább birtokoljátok a tornyot, annál nagyobb az esély, hogy a növekvő büntetési teher miatt soha többet ne érje meg nektek újra versenybe szállni érte. Mivel ez a hatás igaz lesz a második, harmadik stb. tulajdonosokra is, azt remélem, hogy a torony max. 2-3 hét birtoklás után tulajdonost fog váltani.

Még egy megjegyzés: Ha a torony mérete csökken a birtoklások számával, akkor könnyebb lesz beszállni a versenybe, de egyben könnyebb is lesz visszaszállni. Ha a torony mérete nem csökken, de a büntetés mértéke növekszik, akkor nehezebb lesz beszállni, de nehezebb lesz újra harcba szállni érte. A növekvő büntetési rendszerben 20 és 30 nap között van az a birtoklás, ami után biztos át kell adni a tornyot, nem éri meg versengeni. A mostani rendszerben ez az érték 50 és 70 nap között mozog. Az én véleményem szerint érdekesebb ha többen is hozzá fognak jutni a toronyból fakadó áldáshoz vagy éppen átokhoz, ezért én azt támogatom, hogy a jelzett változtatások valamelyike kerüljön be a torony működésébe.
A hozzászólást Petur módosította 2009.02.24. 16:20:00-kor
Pontszám: 9
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
325. hozzászólás - 2009.02.24. 16:15:20 (Válasz Damage #307 hozzászólására.)
Idézet: Damage - 2009.02.24. 11:10:36
Mi az a kis szövetség egyébként?
Olyan amelyiknek kapacitása van epikus emlékműre, 10-es mágustoronyra és egyéb előfeltételekre, hogy építhesse a hatalom tornyát?
Értem én...


Hat ha nem 2 het tavlatban gondolkodunk, akkor erre elobb utobb mindenkinek lesz kapacitasa. Viszont a hatalom tornyara egy szuk elit retegn kivul nem vagy csak nagyon sokara lesz sokaknak. Nagyon sokara ertsd: evek mulva.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
326. hozzászólás - 2009.02.24. 16:17:04 (Válasz McGee #309 hozzászólására.)
Idézet: McGee - 2009.02.24. 11:20:08
Én ezt nem értem, most akkor a 7 milliós hatalom tornya az bagatell, vagy pedig leküzdhetetlen akadály?


Ki mondta, hogy bagatell?
Idovel senkinek nem lekuzdhetetlen, de mire nem lesz az, addigra mar 20 milliosat kell majd epiteni (kiveve ha lesz szintcsokkenes). Mire az is menne addigra 40 millas lesz a szint. Stb.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
327. hozzászólás - 2009.02.24. 16:20:16 (Válasz Miklós #311 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.02.24. 11:43:21
A torony csökkentés témájára visszatérve, már leírtam, hogy ezt valószínűleg visszamenőleg már nem érdemes meglépni, egyrészt, mert van egy másik alternativa ami ugyanazt az eredményt éri el, másrészt az ilyen mindig rossz szájizt hagy a játékosokban, meg tényleg jól mutat az a magas torony. Csak akkor lenne korrekt, ha a TGYsek is egyetértenének vele. Viszont sajnálom, hogy kimaradt, mert az átlag játékosok számára sokkal jobb lett volna, mint így, hogy ki kell fizetni egy masszív "beugrót".


Most erdekes, de az ellenkezodjet irod annak amit tegnap.
Sztem mindenkeppen meg kell lepni, ki kell gyezni a TGYüvel egy realis karpotlasban, es meg kell lepni, mert kulonben a HT sokak szamara soha nem lesz elerheto. Ez pedig komoly hiba lenne.
Pontszám: 5
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
328. hozzászólás - 2009.02.24. 16:23:30 (Válasz Kocos #326 hozzászólására.)
Idézet: McGee - Ma, 11:20:08
Én ezt nem értem, most akkor a 7 milliós hatalom tornya az bagatell, vagy pedig leküzdhetetlen akadály?


Ki mondta, hogy bagatell?


CaveMaN a 300. hsz-ben.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
329. hozzászólás - 2009.02.24. 16:24:20 (Válasz Miklós #314 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.02.24. 12:18:41
én úgy gondolom, hogy a tgy felnyomja valamekkorára (nem tudom, meddig, ezt csak ők tudják), és az lesz a limit. A következő szövi eggyel tovább fogja csak épiteni - tovább nem lesz értelme, mert a tgy akkorra már nem fog visszaszállni a versenybe. Úgy gondolom, hogy bizonyos időnként (1 havonta?) lesz egy szövetség, ami elég erősnek érzi magát, hogy kihívja az aktuális "uralkodót" és átvegye a tornyot. A versengés jelleg nem lesz meg annyira, mint én szerettem volna, de az elméleti tervezés és a gyakorlati alkalmazás úgyis ritkán van köszönőviszonyban. Ha minden kötél szakad, és azt látjuk, hogy hosszútávon senkinek nem akaródzik épiteni, még mindig gondolkodhatunk rajta, az utólagos csökkenésnél akkor már minden értelmesebb lesz, pl. fokozatosan egyre olcsóbbá válik az épités az újaknak stb.


Miert is nem szallnanak vissza? Majd akkor fognak - talan - kiszallni, ha a vezetes megtartasa tobbe kerul, mint amennyit termel.
Majd pont azt az egy szintet nem dobjak ra? Radobnak 20-at. Hogy az ellenoldalt demoralizaljak. Es amig az ellenfel zarkozni akar, nekik tovabbra is termel a torony.

Egyebkent az milyen karpotlas lenne, ha mondjuk 2 hetig nem csokkenne a torony szintje? Ezzel a TGY nyerne +2 hetet mindenki mashoz kepest, plusz valoszinuleg utana, hogy elkezd csokkenni, meg 3-4 hetig meg tudjak tartani? Ezt TGY-sektol kerdezem.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
330. hozzászólás - 2009.02.24. 16:27:04 (Válasz McGee #328 hozzászólására.)
Idézni csak pontosan, szépen: "...mondhatni bagatell" mondottam volt
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.02.24. 16:27:19-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
331. hozzászólás - 2009.02.24. 16:27:43 (Válasz Ariel #318 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.02.24. 12:36:45
Jelen esetben a TGY jár jól vele, amiért gratula nekik, hisz észrevették a benne rejlő lehetőséget...


Es meg is tudtak velositani!
Pontszám: 5
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
332. hozzászólás - 2009.02.24. 16:37:33 (Válasz CaveMaN #330 hozzászólására.)
Idézni csak pontosan, szépen: "...mondhatni bagatell" mondottam volt


Én kérek elnézést, így már pontosan az ellenkezőjét jelenti mint ahogy Én értelmeztem...
Pontszám: 7.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
333. hozzászólás - 2009.02.24. 16:51:15 (Válasz Petur #324 hozzászólására.)
Az 50k, hogy jött ki?
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
334. hozzászólás - 2009.02.24. 16:53:22
Mindenképpen jó lenne visszatérni az eredeti ötlethez, hogy minél szélesebb körben legyen elérhető a hatalom tornya. Egy kis szövi 100x is meg fogja gondolni, hogy befektet-e egy tízmilliós építkezésbe amit akár másnap el is bukhat ha velük párhuzamosan valaki más is az építésre hajt. Ezt mindenképp el kellene kerülni. Csökkenjen a torony mérete, és kapjon a TGY megfelelő kárpótlást. Szerintem ezt a TGY is el tudná fogadni, hiszen ez tenne jót a játéknak is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
335. hozzászólás - 2009.02.24. 17:03:30 (Válasz Ariel #334 hozzászólására.)
El tudjuk fogadni, sot egy ilyen megoldast javasoltunk is. A konkretumokon meg dolgozunk.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.24. 17:04:02-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 3
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
336. hozzászólás - 2009.02.24. 17:09:04 (Válasz Kocos #329 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.02.24. 16:24:20

Miert is nem szallnanak vissza? Majd akkor fognak - talan - kiszallni, ha a vezetes megtartasa tobbe kerul, mint amennyit termel.
Majd pont azt az egy szintet nem dobjak ra? Radobnak 20-at. Hogy az ellenoldalt demoralizaljak. Es amig az ellenfel zarkozni akar, nekik tovabbra is termel a torony.

Egyebkent az milyen karpotlas lenne, ha mondjuk 2 hetig nem csokkenne a torony szintje? Ezzel a TGY nyerne +2 hetet mindenki mashoz kepest, plusz valoszinuleg utana, hogy elkezd csokkenni, meg 3-4 hetig meg tudjak tartani? Ezt TGY-sektol kerdezem.



Akkor érdemes beszállni a versenybe, ha az bevételt tud hozni. A büntetés miatt már 15 nap birtoklás is olyan többlet költséget jelent, ami megkérdőjelezi akár egyetlen újabb szint felhúzását is. Ha növekszik a büntetési tétel, akkor 30 nap birtoklás után már csak akkor lesz érdemes felhúzni néhány újabb szintet, ha több napig tudsz birtokolni. Minél magasabb a büntetési tétel, annál jobbak a kisebb, birtoklással még nem rendelkező szövetségek esélyei. (Most a TGY-ről van szó, de remélem 3 hónap múlva azt fogjuk taglalni, ki lesz a hatodik birtokos)

A szintcsökkentéses megoldás csak addig eredményezne könnyebb beszállást, amíg szövetségnek van tornya. A döntetlen szabály azt eredményezi, hogy a torony mérete sosem csökken az aktuálisan második helyezett szövetség tornyának mérete alá. Emiatt a beszállás sem lesz könnyebb, mint most. A szintcsökkentés inkább kedvez a versengésnek, ami érdekesebbé teszi a tornyot, de ehhez a döntetlen szabályt is úgy kell módosítani, hogy döntetlen esetén is legyen nyertes, az amelyik többet birtokolt (több szintet húzott fel). Csak akkor legyen tényleges döntetlen, ha mindketten azonos szinten és azonos birtoklásszámmal állnak. Kérdés, szabad-e így megbonyolítani a rendszert?
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
337. hozzászólás - 2009.02.24. 21:10:54 (Válasz Shiako #333 hozzászólására.)
50*1000?
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
338. hozzászólás - 2009.02.24. 21:46:12
Aha. És neked van napi 50ppd és átlagban 1000LEt hoz?
Csak mert akkor gratulálok! :respect:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
339. hozzászólás - 2009.02.24. 21:56:28 (Válasz Shiako #338 hozzászólására.)
Shiako bocsi, de olvasd újra
Nem látok 50K-t PP-ből

Az erőltetett építkezésnek lett egy olyan járulékos következménye, hogy min 100K-val megnőtt a lélekkút, ami a ti esetetekben napi 50K LÉ plusz bevételt is jelent.


Hiszen amikor nekiálltunk a vakoló maratonnak cirka 300K (nem emlékszem a pontos számra) volt a kút mérete, most 450K fölött van. De vegyük 400K-nak és katika is maxon van tehát naponta nem 150K-t tölt a drága, hanem 200K-t (ebből jött ki Peturnak plusz 50K)
Legalábbis én így értelmeztem.

Pontszám: 5
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
340. hozzászólás - 2009.02.24. 21:59:08
Szerintem 50 CSP-re gondolt, ezres átlagú vadászatokkal.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!