Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Akadémia
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
241. hozzászólás - 2009.02.23. 00:16:32 (Válasz Simon #239 hozzászólására.)
Én nemtom, tegnap délben írta, szóval elvileg már ma is csökkennie kellett volna.

Semmi gond a gratulációval, megérdemlik. Én csak közöltem, hogy akkor éri meg a legjobban, ha nagy szövetség vagy, de mégis csak később építed fel. Ha csökken egyet naponta, akkor 20 nap múlva lesz 31-es, és 32-re fejleszteni nekik 100ezerrel többe kerül, ami nagyon sok. Azúr vagy az Elit simán keresztbetehet a terveiknek így, ha felrakják szép komótosan pár hét alatt 30ig, utána várnak, majd ekkor hirtelen megnyomják 60ig.

40. szinten egy játékos maxolt spektrálissal mondjuk 1000 LEt kap vadászatonként, napi 50 CSPvel (maxolt elementráis) az 50e. Erre jön rá a háború tornya miatti +10%, azaz napi +5e LE. Tegyük fel 1 hónapig birtokolják a tornyot. Legyünk rendesek, 1 hónap alatt 3 szintet is lépnek, és a sok építés miatt a szerencséjük is nő, sok nagyobbat és óriásit fognak be. tehát számoljunk vadászatonként 1200 LE vel, azaz a torony már napi 6ezret számít. Ez azt jelenti, hogy 1 hónap alatt 180ezret jelent a torony. Namost a 180ezer LE maxolt építéssel 540ezret jelent, azaz akkor éri meg az egész buli, ha ennél kevesebbet kell beépíteni ahhoz, hogy utána egy hónapig az övék legyen a torony. Ahogy nézegetem TGY éptési statisztikáit, 13-an millió felett vannak - számukra az egész veszteség lesz, hiszen kevesebbet kapnak vissza, mint amit nyertek.

Egyetlen pozitívum a lélekkút brutális megnövelése - 15-ös katalizátorral, 445ezres kúttal napi 222500-at termel a kútjuk.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
242. hozzászólás - 2009.02.23. 00:39:16 (Válasz Mortimer #241 hozzászólására.)
Ez is reggel 4-5 korul kerul kiertekelesre, ugyhogy meg van egy par ora.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
243. hozzászólás - 2009.02.23. 11:31:24
Szerintetek miért van az, hogy :
"Ha több állatot viszel harcba, akkor mindegyik támadni fog, többet fognak sebezni, de az elnyeléseik nem adódnak össze, hanem átlagolódnak."
Ez egy baromi nagy igazságtalanság. Miért rosszabb 2 lénnyel harcolni, mint eggyel?
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
244. hozzászólás - 2009.02.23. 11:33:48 (Válasz Butchman #243 hozzászólására.)
Mert az 1. szintű dögöd inkább akadályozza a 80-asat, mint segít neki. Másrészt nem akarták, hogy elszálljon a sebzésfelfogás.
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
245. hozzászólás - 2009.02.23. 11:35:14
Szerintem emiatt nem érdemes aggódni. Szerintem az állatreform úgyis össze fogja rázni a mezőnyt. És akkor megéri majd több állat
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
246. hozzászólás - 2009.02.23. 11:41:33 (Válasz Mormord #244 hozzászólására.)
Ha akadályozza, akkor egész szarul idomítottam be. Értem én hogy nem akarták, hogy elszálljon, de akkor miért korlátozással módosítanak rajta. Inkább pluszt kellett volna tenni a másik oldalra és kész. (értsd új állat kifejlesztés)
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
247. hozzászólás - 2009.02.23. 11:46:16
Butch, nem korlátoznak téged, hisz nem kötelező. Te döntöd el hogy megéri vagy sem. Ez egyszerűen valamit valamiért:
Vannak előnyök:
+több sebzés
+gyorsabb szörnyfejlődés (küldetéseknél remekül jön)

Hátrány:
-kisebb elnyelés HA nagy különbség van a szörnyek között

Szerintem nem egy olyan rossz üzlet. Nekem most a fő szörnyem sokkal erősebb mint a többi, ezért várok is a szakival. Ha meglesz a változtatás, látom hogy melyiknek mennyi a sebzése, elnyelése, akkor majd eldöntöm hogy megéri-e vagy sem.
A hozzászólást Ajgatsz módosította 2009.02.23. 11:47:02-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
248. hozzászólás - 2009.02.23. 11:50:20 (Válasz Ajgatsz #247 hozzászólására.)
Hát ja... Csak az a baj, hogy ha ezt tudjuk lehet fel sem építettük volna most az akadémiát 4-re. Arról nem is beszélve, hogy a 8 szint tanulás is elég értelmetlen. Csak ezt az egy szakértelmet szerettük volna megszerezni mihamarabb, de ez sem olyan, mint amilyennek képzeltük.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
249. hozzászólás - 2009.02.23. 11:52:50
Építsétek tovább 5-re. Ott már jön egy finomság.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
250. hozzászólás - 2009.02.23. 11:54:29
A kínzókamrás problémát többen jelezték, Baraty utánanéz!

A hatalom tornyával kapcsolatban is kaptam több visszajelzést, hogy a nap végén nem csökken, és ez nem szerepel a leírásban sem. Mind a birtoklás plusz, mind a csökkenés azt akarta biztosítani, hogy egy szövetség csak korlátozott ideig tudja a tornyot birtokolni. Viszont így utólag nem biztos, hogy jó ötlet ezt a csökkenést berakni, egyrészt, mert ez a doksiban nem szerepelt, másrészt, mert az más stratégiát igényelne (bár, ha végigszámoljátok, valójában semmi nem változik). Az egész matematikai háttere annyi, hogy mekkora befektetéssel mekkora LE előnyt tudsz szerezni. A csökkentéssel ekvivalens, ha egy idő után a birtoklás plusz növekszik (most naponta 5000, tíz napon túl ennél nagyobb érték lesz), és kevésbé idegesítő, mintha a szépen felnövelt torony szintje csökkenne, szóval akkor maradunk ennél a verziónál.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
251. hozzászólás - 2009.02.23. 11:59:07 (Válasz Miklós #250 hozzászólására.)
Így viszont közel sem teljesíti be eredeti feladatatát, mely az lett volna, hogy a nagy szövetségek egymással harcoljanak érte, és ne a kis szövetségeket farmolják le.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.40
kedvelt tagrhynnFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
252. hozzászólás - 2009.02.23. 12:23:36
Miklós: az is új dolog, hogy 10 nap után napi 10k-val nő a költség... Lehet nem ártana ezeket tisztázni, hogy akik építenek bele 8-10 millió LE-t, tisztába legyenek vele, mit vállalnak...
Pontszám: 7.20
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
253. hozzászólás - 2009.02.23. 12:30:29
Értem én, hogy nem tetszik, amit Miklós írt, de azért fontos információt tartalmazó hozzászólást lepontozni....
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.44
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
254. hozzászólás - 2009.02.23. 12:37:43 (Válasz CaveMaN #253 hozzászólására.)
En nem pontoztam le. Hozzaszolasanak van egy informacio resze (kinzokamra hiba, torony csokkenes), valamint egy uj otlet resze (torony koltseg emelkedes). Mivel egybe irta ezeket, es csak egy ertekeles van, ez bizony elofordulhat.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
255. hozzászólás - 2009.02.23. 12:38:05
Akármit mondtok nekem teccik a hordázás szakértelem...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.40
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
256. hozzászólás - 2009.02.23. 12:43:26 (Válasz CaveMaN #253 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.02.23. 12:30:29
Értem én, hogy nem tetszik, amit Miklós írt, de azért fontos információt tartalmazó hozzászólást lepontozni....


ez úgy megy, hogy ha valami nem tápot ad, hanem mondjuk korláttal a játék hosszútávú létét biztosítja (ezt most általánosságban mondom), akkor jár az egy pont. ennyi. te is meg fogod kapni, én is - ha azt írta volna, hogy mindenki kap egy editálási lehetőséget, hogy a karakterlapjára beírhat két tetszőleges számot (mondjuk egy tulajdonságérték elé), akkor az 10 pont lenne.

(persze az is vicces, hogy csak a tömjén 10-es és a durcás 1-es létezik a legtöbbeknél.)
Pontszám: 4.57
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
257. hozzászólás - 2009.02.23. 13:53:54 (Válasz Mortimer #238 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.02.22. 23:43:27
"addigra kb 150-es szinten lesz"
Naponta egy szintet csökken.

"Mindenesetre tényleg grat a TGY-nak"
Ha legalább egy hónapig nem birtokolják, akkor erős bukóban vannak.


Miért lennének? Lélekkút nő, szerencse nő. Jól csinálják, kicsit irígykedem is rájuk.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
258. hozzászólás - 2009.02.23. 13:59:00 (Válasz Miklós #250 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.02.23. 11:54:29
Azt szeretném kérni, hogy mivel van külön oszlop neki, így a hatalom tornya ne számítson bele a felépített épületekbe.

Felirtam, de nem top prioritással.

A hatalom tornyára visszatérve, ahogy mondtam, ez tiszta matek. Ki lehet számolni, hogy N szintre való felépítésnek mekkora a költsége, és hogy ez X nap alatt mennyi +LE-t fog termelni. Szóval itt bukni nem lehet, a kérdés csak az, mennyi lesz a profit, mikor startol rá egy 2., 3. stb. szövi is...
A hozzászólást Miklós módosította 2009.02.23. 15:30:55-kor
Pontszám: 8.75
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
259. hozzászólás - 2009.02.23. 16:20:41 (Válasz Kocos #258 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.02.23. 11:54:29

A hatalom tornyára visszatérve, ahogy mondtam, ez tiszta matek. Ki lehet számolni, hogy N szintre való felépítésnek mekkora a költsége, és hogy ez X nap alatt mennyi +LE-t fog termelni. Szóval itt bukni nem lehet, a kérdés csak az, mennyi lesz a profit, mikor startol rá egy 2., 3. stb. szövi is...


Onnan kezdve, hogy a toronyért verseny alakul ki, csak bukni lehet rajta, mert a verseny során valószínű több LE-t költenek el a tornyok építésére a versenyző felek, mint amennyit a torony esetlegesen adna nekik. Azt pedig semmilyen matematikai számolás nem mondja meg, mikor és hány szövetség fogja majd építeni.
Elsőként felépítve van csak lehetőséged úgy építeni, hogy nem vagy versenyhelyzetben. Az utánunk jövő szövetségek 90%-a mind bukni fog a dolgon (de az is benne van a pakliban, hogy mi is).
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
260. hozzászólás - 2009.02.23. 16:26:03 (Válasz Jeriko #259 hozzászólására.)
Simán ki lehet hozni win-win-re Pl ha ti hagyjátok (kénytelenek lesztek) mondjuk 2 hónap múlva, hogy túlépít titeket és a saját jól felfogott érdeketekben megelégszetek az addigi bónusszal (ami tegyük fel, hogy bőven pozitív), akkor a második gyakorlatilag egy picit drágábban szerezte meg a tornyot és birtokolhatja. Persze, ha beindul a verseny, hogy ti mégsem hagyjátok, akkor baromi hamar bukóba mentek ti is, meg ők is. Csak a birtoklási árnövekedés miatt, ti gyorsabban veszítitek az LE-t.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője