Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Akadémia
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
561. hozzászólás - 2009.05.08. 09:13:12 (Válasz Shiako #560 hozzászólására.)
Többek között velem, amikor is kénytelen vagyok nem LE-t szerezni sehonnan...
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
562. hozzászólás - 2009.05.08. 09:32:20 (Válasz bonca #559 hozzászólására.)
Idézet: bonca - 2009.05.08. 08:24:52
Gyerekek, hagyjuk már ezt az egymás kamrázását dolgot.
Kiszámoltam lejjebb, hogy 140 LE plusz bevétel jelentkezik egyetlen toronybirtokló végzetúr elhurcolásakor. Horda-Légió oda-vissza hurcolás esetén sem beszélhetünk többről, mint kétnaponta 1-1,5 K LE-ről azok esetében, akik ezt csinálják a két szövetségben, mert 8-10 végzetúrnál többet nem hiszem, hogy el tud vinni bárki is.


Talán érdemes lenne átgondolni a számításaidat, mert nem nagyon van szinkronban a gyakorlattal.
2009.05.08. A kínzókamrából 21441 LE áramlott beléd.
2009.05.07. A kínzókamrából 16201 LE áramlott beléd.
2009.05.06. A kínzókamrából 19703 LE áramlott beléd.
2009.05.05. A kínzókamrából 23843 LE áramlott beléd.

Szerintem nem vetted figyelembe azt sem, hogy átlag végzetúr napi 50-et vadászik, de Elit és Azúr egyik nap nullát, másik nap viszont 100-at. Tehát eleve kétszer annyit, és erre még rájön a torony is.
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
563. hozzászólás - 2009.05.08. 09:52:40 (Válasz Jeriko #562 hozzászólására.)
Na de, 15-20 K nekem is jön a kamrából nem Hordás ellenfelektől, tehát a listád nem erősíti meg, hogy rossz a számítás.

Légyszíves olvasd el, a számításomat újból (554. HSZ), ahol kétnapi (100 CSP) vadászattal számolok. Igaz, Ariel +7000 LE toronybónuszával, ami szerintem inkább +10.000 LE 50 vadászatnál, mert nekem mostanában 2.000 LE/vadászat az arányom.
Ha ezzel számolunk, akkor 100 CSP után (kétnaponkénti vadászat) 20.000 LE 1%-a, azaz 200 LE a torony utáni jutalom ez elhurcolónak. Ez még mindig nem számottevő még akkor sem, ha 10 toronybónuszos delikvenst pakolsz be a kamrádba.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
564. hozzászólás - 2009.05.08. 10:57:47
Ismét Hatalom tornya Topic lett az Akadémia Topicból, sebaj.
Megpróbálom sorra venni az észrevételeket.
1. A játék során három szövetség nagyon elhúzott a többitől. Jó, nem jó, ilyen a Végzetúr. Ahogy a karakterek között is kialakult egy erősorrend, úgy a szövetségek között is lezajlott ugyanez. Nem tudom megmondani, hogy miért nem jelent meg negyedikként egy kiugró smaragd szövetség. Talán a VU2 választ ad erre.
2. A torony jelent előnyt a birtokosainak, kézzelfogható, jelentős előnyt. Így volt ez akkor is, amikor a TGY birtokolta a tornyot kb. 45 napon keresztül, és így van ez most is, amikor az EH-AL felváltva birtokol.
3. A Kínzókamra ezt az előnyt tudja csökkenteni, de teljesen nem tudja megszüntetni. Azt gondolom, hogy ez így rendben is van. A kínzókamra előnyeit viszont ugyanúgy csak egy szűk réteg tudja kihasználni, mint a tornyot. Jó, nem jó, ez adottság.
4. Az egyetlen fontos kérdés, hogy a torony meddig lesz az EH-AL tandem birtokában? Nézzük a lehetséges válaszokat:

A: Mivel nincs már hasznos építhető épület, ezért a két szövetség tagjainak egyéni fejlettsége, a Lélekkutak mérete és a manakonstrukció hatása miatt, ez a két szövetség kvázi a végtelenségig magánál fogja tartani a tornyot. Most 2 naponta 5000 LÉ-vel nő a büntetés, ezt bőven kitermeli a tagság fejlődése.
B: A TGY visszaerősödik, és úgy maximum 2 hónapon belül (addigra azonos lesz a büntetés mértéke a három szövetségnek) felzárkózik harmadiknak, és akkor hárman fogják birtokolni a tornyot felváltva vagy rivalizálva.
C: Felnő a következő nemzedék. Amikor a 4-8 helyen levő szövetségek is eljutnak oda, hogy a fontosabb épületeket megépítették, akkor jobb híján ők is a toronyra állnak rá, és előbb-utóbb feljönnek, mert őket nem sújtja a birtoklásból származó büntetés.

Ha nekem ma szavaznom kéne, akkor azt mondanám, hogy mindhárom forgatókönyv teljesülni fog. A tandem birtokolni fogja még egy darabig a tornyot. A TGY vissza fog kapcsolódni a torony birtoklásába, sé meg fognak érkezni az új trónkövetelők is. A kérdés csupán az, hogy ezek az események mikor fognak bekövetkezni.

Ha semmi sem történik a játékban, akkor a B eseményt 1 és 2 hónap közé teszem, a C-t pedig 4-6 hónap közé. Közben ott lesz a nyár, amikor viszont jelentős lemorzsolódást várok a játékosok között, ami sok mindent újra írhat.

Ha közvetlenül a toronnyal történik valami, ami a torony megtartását nehezíti, akkor a C esemény előbb is bekövetkezhet.
Ha olyan új fejlesztések kerülnek be a játékba, ami miatt érdemes lesz újra építkezni, akkor az paradox módon a torony birtoklását megnyújtja. Ha a szövetségek hasznosabban is el tudják majd költeni a LÉ-jüket, akkor el fogják halasztani a torony építését, ami a jelenleg is erős szövetségeknek kedvez, ők akkor is birtokolják a tornyot még egy darabig, ha semmit sem költenek rá.
A hozzászólást Petur módosította 2009.05.08. 11:00:40-kor
Pontszám: 9
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
565. hozzászólás - 2009.05.08. 13:52:42 (Válasz bonca #563 hozzászólására.)
Idézet: bonca - 2009.05.08. 09:52:40
mert nekem mostanában 2.000 LE/vadászat az arányom.
Ha ezzel számolunk, akkor 100 CSP után (kétnaponkénti vadászat) 20.000 LE 1%-a, azaz 200 LE
Bocs, de nálam 2.000 X 100 az 200.000 és nem 20.000.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
566. hozzászólás - 2009.05.08. 13:56:30 (Válasz Pietrus #565 hozzászólására.)
Igen, de a 200ezernek a 10%a (ennyit ad a torony) 20e, és ennek 1%-át adja a kínzókamra, 200-at.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
567. hozzászólás - 2009.05.08. 13:58:01 (Válasz Mortimer #566 hozzászólására.)
Bocs, elnézést kérek. Igazatok van.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
568. hozzászólás - 2009.05.08. 14:14:45 (Válasz Petur #564 hozzászólására.)
A C variáció a jelenlegi feltételek mellett egy éven belül nem fog bekövetkezni, mert előtte ott van a B, ami felfelé tolja a torony szintjeit csak manából, illetve a kútból.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
569. hozzászólás - 2009.05.08. 14:19:34
Szerintem a Tryant 2 hónapon belül beszáll a versenybe. Az más kérdés, hogy sikerül-e átvenni a "hatalmat". A többieknek kicsit több idő kell. Bár 2 hónap hosszú idő lehet kapunk addig valami új építeni valót (Akadémia esélyes). Akkor kicsit csúszhat a dolog.
A hozzászólást Freez módosította 2009.05.08. 14:20:14-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
570. hozzászólás - 2009.05.08. 14:21:17 (Válasz Freez #569 hozzászólására.)
Mi? Kizárt.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
571. hozzászólás - 2009.05.08. 14:50:39
Soha nem mond azt, hogy soha!
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
572. hozzászólás - 2009.05.08. 14:51:35 (Válasz Petur #571 hozzászólására.)
De mondom Hátha úgy hihetőbb
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.05.08. 14:51:48-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
573. hozzászólás - 2009.05.08. 17:56:00
Hogy a többi szövi mikor száll be a versenybe, az nagyban a manakonstrukción múlik. Amelyik szövi nem használja, az valószínüleg soha nem fog versenyezni a toronyért.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
574. hozzászólás - 2009.05.08. 18:21:32
A Hatalom tornyának és a - hogy "haza is beszéljek" -manakonstrukciónak bizony mennie kell. Sosem szabadott volna ezeket a fejlesztéseket betenni.
Mint ahogy az őskő zabáló Ultraspecet sem.

Építsünk fel minden héten egy új szövetséget a nulláról, hogy valaki végre észrevegye, gáz van?

Minél később lépi meg Miklós a szükséges visszanyeséseket, annál torzabb lesz a már egyébként is groteszk játékmenet.
Ezeket a torzulásokat a TOP3-4-5 szövetség minden tagja pontosan ismeri.

Jerikó nagyjából február óta szélmalom harcot folytat. Félek, hogy bele fog fáradni.

Az Akadémia épületei, és a velük bekerült szakértelmek pezsgés és játékélmény növelés helyett nyerstápot hoztak be, amit ráadásul az amúgy is dagadtra tápolt Top karakterek tudnak elsősorban kihasználni.
Ha a következő épület csomag is ilyen lesz, akkor az hamar rövidre zárja a Végzeturat.

Lesz háború reform? Lesznek új épületek? Ezek az új épületek olyan beteg szakértelmeket fognak szülni mint a manakonstrukció, vagy a hordagyűlölet? Mi ott az első oldalon kapunk még egy mókás játékszert, hogy még jobban ronggyá tudjuk verni a harmadik oldalt? Lesz portya reform? A Gyémánt bónuszt megtekeri valahogy a JV, vagy írjuk ki, hogy kb. 40. szinten a Gyémántoknak kell majd egy fix 50 ősköves kattintás? Valaki fog foglalkozni a 6 szintről laposra vert karakterekkel? Lesznek új, érdekes küldetések az ismétlődős hokik helyett? Lesz új epik tárgy? Világesemény, anyám kínja, hogy valami történet féle is kanyarogjon jobbra balra?

Ezekre a kérdésekre kellene legalább valami minimális válasz, mert addig csak húszan-harmincan reszeljük itt a semmit.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 9.71
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
575. hozzászólás - 2009.05.08. 18:47:34 (Válasz chehs #574 hozzászólására.)
AZ utóbbi egy hétben Miklós látványosan nem reagált semmit ezekre a felvetésekre. Persze a sztrájkkal meg más szuperfontos dolgokkal kapcsolatos blogbejegyzésein kivül...
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.44
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
576. hozzászólás - 2009.05.08. 19:06:36
Gyanítom, gőzerővel folyik az új épületek, szakértelmek, miegymások lázas fejlesztése. Sajnos elég valószínű, hogy a szűkös idő miatt azok még összecsapottabbak és átgondolatlanabbak lesznek. Ördögi kör ez, a júzerek újdonságokat akarnak, különben abbahagyják, jön a toldozás-foltozás, ami újabb aránytalanságokat szül, emiatt is abbahagyják...
Most örülök leginkább, hogy nem az élbolyban vagyok, egyelőre még a kínzókamra felépítése is távlati kihívást jelent:) Ezzel együtt jelen pillanatban simán abbahagynám, ha a szövetség másik kétharmadát nem azok alkotnák, akik:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.55
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
577. hozzászólás - 2009.05.08. 19:28:04 (Válasz Crimson #576 hozzászólására.)
Melyik top-listán nem vagy az élbolyban
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
578. hozzászólás - 2009.05.08. 19:28:51 (Válasz Wocsok #577 hozzászólására.)
Azon, ahol az élboly nem tud kit ütni Gondolom
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
579. hozzászólás - 2009.05.08. 19:39:12
Azon a listán, ahol már csak malmozás folyik:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
580. hozzászólás - 2009.05.08. 19:43:24 (Válasz Crimson #579 hozzászólására.)
Ööö...Le diff?
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője