Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Akadémia
népszerűMong0oseFérfi
Végzetúr tehetség
116 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
541. hozzászólás - 2009.05.07. 19:14:55
Idézet: Ariel - 2009.05.07. 18:48:24
Tehát ha Mortimer le tud győzni 6-7 torony birtokost, akkor már legalább olyan jól jár mint maga a birtokos.


Magának a torony birtokosnak persze ott a rengeteg felhúzott épület, melyek biztosítják számára, hogy megteljen a tágasabb kínzókamrája. Így ő biztosan nagyobb haszonra tesz szert, mint Mortimer a torony nélkül, a szűkös kamrájával.
Femme Fatale - Sötét Ösvény (v1)
Dr. Horrible - Ködkapu Strázsái (v3)

Csak 10 féle ember van, aki érti a bináris számok logikáját és aki nem.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
542. hozzászólás - 2009.05.07. 19:16:26 (Válasz Mortimer #528 hozzászólására.)
Igazad van bagatel összeg amivel szinten tuják magukat tartani és így nem is könnyű tartani velük a lépést (szinte lehetetlen). Ezért írtam, h nagy áldozat lenne mágiát az egekbe aki teheti mágiás fókuszkristályok + erre szakosodott öltözék + irdatlan építés. Ez minden karaktert visszavetne a az ösvénybe be más esélyt nem látok a kutak egy szintre hozatalában és így se menne hamar hisz a jelenlegit kéne duplázni.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
543. hozzászólás - 2009.05.07. 19:46:10
Örülök hogy végre kezdi mindenki szívén viselni a sorsomat
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűSzazaFérfi
Végzetúr
60 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
544. hozzászólás - 2009.05.07. 20:05:49
Nekem esetleg lenne egy ötletem, ami akár visszamenőleg is egyenlítené a dolgokat a hatalom tornyával kapcsolatban.
Jelenleg az a szövetség aki birtokolja a tornyot annak drágább lesz a szint és naponta csökken egy szintet, én ezt ugy módosítanám hogy drágább legyen azon annyira nem is kell változtatni, hanem a szint csökkenésbe beletenni a torony birtoklásainak számát:
Pl ha egy szövetség 20 napig birtokolta akkor az övé naponta 20 szintet csökkenjen (ez csak egy felvetés, a csökkenés mértéke lehet kisebb, nagyobb. Ha megtenné valaki számoljon utánna hogy megérje, de ne legyen belőle nagy bukta.)
Igy biztosan nem csak a 3 nagy szövetség játékszere lenne.
Mivel én a játékból nem is akarom őket kizárni, ezért lehetne egy olyan, ha nem birtokolják akkor a csökkenés mértéke folyamatosan kevesebb legyen, hogy nekik is megérje megint építeni egy idő után.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
545. hozzászólás - 2009.05.07. 21:12:57 (Válasz Ariel #538 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.05.07. 18:36:36
A torony aktuális birtokosát valóban megéri kínzókamrába cipelni.
Mivel egyik nap az EH-nál van, másnap az AL-nél, így kétnaponta vadászik mindenki. Aki ezt követi, és kamrázza a két szövit, az többet nyer rajta mint az AL vagy EH magán a tornyon.
50 vadászaton össze lehet szedni kb. 100.000 LE-t amihez a torony ad kb. 7.000-et. Kétnaponta ez +14.000 LE.
Aki kamrázza a tagokat, figyelve arra, hogy kinél van a torony, az 214.000 LE után kapja meg az 1%-át, nem pedig 107.000 után. Ez egy 10-es kínzókamra mellett napi +10.700 LE. Azaz 3000-el több mint amit a torony birtokosa bónuszként kapa torony birtoklásáért.

Aki le tud győzni naponta 6-7 légióst vagy hordást, az már legalább annyi bónuszt kap a kamrájáért mint amennyit a toronyért kapnak a birtokosai.


Modositok: ugyvan, jol mondod.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.05.08. 06:15:57-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
546. hozzászólás - 2009.05.07. 21:13:34 (Válasz Gau84 #539 hozzászólására.)
Idézet: Gau84 - 2009.05.07. 18:41:51
jó, de ez a kamrába cipelt játékosnak semmiféle veszteséget nem okoz, tehát kár is ezzel foglalkozni...


Ugyanugy ahogy a torony birtoklasa sem okos hatranyt masnak.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
547. hozzászólás - 2009.05.07. 21:19:38
Nem Mortimer az egyetlen aki szembesül ezzel a problémával. Én most 48. szintű vagyok, nem tartom magam rossz játékosnak, smaragdként a lehető legtöbb klánbónuszt kapom, de már most esélyem sincs a szintemen található TOP játékosok ellen.

2 lehetőség van. Ha a hatalom tornya megszűnik akkor ez az előny bebetonozódik, soha nem érem őket utól. Ha nem szűnik meg ez az előny még nagyobb lesz.

Hiába mondja itt nekem akárki, hogy visszafogott fejlődés, stb. Én is fizetek a játékért havi 3-5000 Ft-t és cserébe azt látom, hogy csak a top problémái vannak megoldva. Nem az én hibám, hogy nem jött össze a játék elején 35 smaragd optimalizátor egy klánba (mert máshogy sajnos nem lehet magas szinten játszani) mégis én szívok miatta. (Meg még az a pár smaragd aki komolyan akarta venni a játékot.)

Érdekes módon V2-n az alacsony szintű portyakarakter havi max 900 Ft költséggel sokkal több játékélményt nyújt, mint naponta szélmalomharcot vívni a V1-en.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
548. hozzászólás - 2009.05.07. 21:55:11 (Válasz Kocos #545 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.05.07. 21:12:57
Nem jo a szamitasod, mert ha mast visz kamraba, akkor is nyerne valamennyit. Inkavv 10-12 korul fordul at a dolog a kamrazo elonyere.


A torony birtokosának naponta kb. +7000 LE jön a bónuszból.

Mivel kétnaponta vadászik, így aki beviszi, az nem 107k után kap kamra bónuszt, hanem 214k után, tehát 1070 LE-t kap pluszban, ha tornyos embert visz el. Ha hetet bevisz közülük, akkor már megvan a +7000 LE ahoz képest, amit azoktól kapott volna akik csak a napi csp mennyiséget költik el.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.33
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
549. hozzászólás - 2009.05.07. 22:00:23
15 kínzókamrából ti mennyit szoktatok kapni....
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
550. hozzászólás - 2009.05.07. 22:06:00 (Válasz Ricardo #547 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.05.07. 21:19:38
Nem Mortimer az egyetlen aki szembesül ezzel a problémával. Én most 48. szintű vagyok, nem tartom magam rossz játékosnak, smaragdként a lehető legtöbb klánbónuszt kapom, de már most esélyem sincs a szintemen található TOP játékosok ellen.


Azért kicsit erős a hatalom tornyára fogni azt, hogy nincs esélyed az első 3 szövi ellen. Az a napi kb 7000 LE amit hoz a torony, az egy hónap alatt 210k LE. Ennek a fele volt az a LE mennyiség amit eleve a toronyba építettünk. 90-100k előny az amit egy hónap alatt hozott a torony. Ez nem lehet oka az esélytelenségednek...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
551. hozzászólás - 2009.05.07. 22:10:43
Sztem nem olyan vészes, azt hogy ki hol van a toplistán az a szövik fejlődési sebességén múlott.
Pontszám: 5
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
552. hozzászólás - 2009.05.08. 04:47:15
Csak elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha egy számláló alapján az összes eddigi birtokolt napért kapna az adott szövetség negatívumokat. Azaz ha felváltva is csinálják, vagy egyedül, az mindegy, mert az 50. birtokolt napért már 50-szeres lenne a negatívum(kumulatív módon). Csak egy számláló kell, egy idő után már nem lehetne manakonstrukcióval sem bírni.
Viszont akkor valóban új épületek kellenek.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
553. hozzászólás - 2009.05.08. 05:43:07 (Válasz Rius #552 hozzászólására.)
Most nem pont ez van?
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
554. hozzászólás - 2009.05.08. 07:06:55 (Válasz Ariel #548 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.05.07. 21:55:11

A torony birtokosának naponta kb. +7000 LE jön a bónuszból.

Mivel kétnaponta vadászik, így aki beviszi, az nem 107k után kap kamra bónuszt, hanem 214k után, tehát 1070 LE-t kap pluszban, ha tornyos embert visz el. Ha hetet bevisz közülük, akkor már megvan a +7000 LE ahoz képest, amit azoktól kapott volna akik csak a napi csp mennyiséget költik el.


Nincs igazad Ariel. Csak a toronyért kapott plusz LE-t kell számolni, mert akit elvisznek azután az alapot mindenképpen megkapná az elhurcoló akkor is, ha nem birtokolná az illető a tornyot aznap.
Azaz, (mivel +7.000 LE-t írtál toronybónusznak) 14.000 LE 1%-át, 140 LE-t kap egy Légiós vagy Hordás után aki bekamrázza őket. Ez még 15-tel szorozva (de ugye alig van valakinek 15-ös kamrája) sem éri el a torony bónuszát.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
555. hozzászólás - 2009.05.08. 07:11:07 (Válasz Ariel #538 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.05.07. 18:36:36
A torony aktuális birtokosát valóban megéri kínzókamrába cipelni.
Mivel egyik nap az EH-nál van, másnap az AL-nél, így kétnaponta vadászik mindenki. Aki ezt követi, és kamrázza a két szövit, az többet nyer rajta mint az AL vagy EH magán a tornyon.
50 vadászaton össze lehet szedni kb. 100.000 LE-t amihez a torony ad kb. 7.000-et. Kétnaponta ez +14.000 LE.
Aki kamrázza a tagokat, figyelve arra, hogy kinél van a torony, az 214.000 LE után kapja meg az 1%-át, nem pedig 107.000 után. Ez egy 10-es kínzókamra mellett napi +10.700 LE. Azaz 3000-el több mint amit a torony birtokosa bónuszként kapa torony birtoklásáért.

Aki le tud győzni naponta 6-7 légióst vagy hordást, az már legalább annyi bónuszt kap a kamrájáért mint amennyit a toronyért kapnak a birtokosai.



Azért ez a számolás komolyan sántít.
Pont tegnap csináltam statisztikát a vadászataimból, 1250 LE.re jött ki egy vadászat nyeresége (és másokkal összehasonlítva ez alacsonynak számít). 100 csp-ből átlag 8-szor elfogsz, ezt levonva kétnaponta 92*1250=115000 LE szerezhető. Ennek 10%-át adja a torony, ami 7000 helyett ugye 11500 (65%-al több).
Másrészt elsiklottál afelett is, hogy az Azúr és az Elit ugyanúgy kínzókamrázza egymást, tehát megkapják ezt a bónuszt is (igaz, csak háromnegyedét, hiszen saját magukat nem tudják kamrázni - egyik nap másik szövit tudják kamrázni, másik nap, mikor ők vadásznak, akkor meg pl. TGY-t, aki ugyan csak fele annyit ad, de ad).

Ezenkívül nincsenek sokan a játékban, akik 15-ös kínzókamrával rendelkeznek, azok még kevesebben, akik Elit vagy Azúr tagokkal tudják azt rendszeresen megtölteni.

Mondom ezt annak ellenére, hogy talán pont egyike vagyok azon 5-6 karakternek, akik többé-kevésbé meg tudják ezt tenni. A nagy többség viszont igen komolyan lemarad.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
556. hozzászólás - 2009.05.08. 07:16:05 (Válasz bonca #554 hozzászólására.)
Ezt némileg módosítja, hogy a tornyos szinte biztosan akkor vadászik, amikor elviszik, mert négynaponta vadászni nem lehet, a gyakorlatban nem lehet elkölteni 200 CSP-t egy nap.

Mindettől függetlenül a hatalom tornya megérett a törlésre (vagy komoly átdolgozásra), mert borzasztóan torzít az egyébként is erősek javára.

A játék egyre inkább kicsúszik a normális kerékvágásból, és sem az erősnek nem fog élményt nyújtani, sem a gyengének.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
557. hozzászólás - 2009.05.08. 07:51:56 (Válasz Mortimer #556 hozzászólására.)
200 CSP-t el lehet költeni egy nap, de arra rá tud menni egy házasság...
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
558. hozzászólás - 2009.05.08. 08:05:40 (Válasz Jeriko #555 hozzászólására.)
Jerikó, nem olvastad el figyelmesen amit írtam... Én azt mondtam, hogy naponta ad 7000 LE-t, azaz 50 vadászat alatt. Kétnaponta 14000 LE-vel számoltam, tehát többel, mint az általad mondott 11500 LE...

A két horda közötti kamrázás a torony nélkül is kialakult volna egyéb célpontok hiányában.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
559. hozzászólás - 2009.05.08. 08:24:52
Gyerekek, hagyjuk már ezt az egymás kamrázását dolgot.
Kiszámoltam lejjebb, hogy 140 LE plusz bevétel jelentkezik egyetlen toronybirtokló végzetúr elhurcolásakor. Horda-Légió oda-vissza hurcolás esetén sem beszélhetünk többről, mint kétnaponta 1-1,5 K LE-ről azok esetében, akik ezt csinálják a két szövetségben, mert 8-10 végzetúrnál többet nem hiszem, hogy el tud vinni bárki is.

Én egyébként nem csinálom ezt a dolgot. Nem érzem magam jobbnak tőle, nem azért írom, csak, hogy lássátok nem mind a 60 ember ilyen "alattomos".
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
560. hozzászólás - 2009.05.08. 09:05:38
Nekem minden nap simán megtelik a kínzókamra. :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője