Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Akadémia
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
521. hozzászólás - 2009.05.07. 14:47:54
Most már teljesen mind1 milyen megoldás jön be, 90 ember egy hónapon át 10%-al több LE-t szerzett. Ezt az aránytalanságot az eltörlése esetén semmilyen javítás nem adja már vissza a többieknek.

Ha pedig marad, az még rosszabb, mert soha nem fogja más birtokolni. Miklós nagyon elrontotta
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.05.07. 14:50:23-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
522. hozzászólás - 2009.05.07. 14:51:19
Az a gond ezzel az egésszel, hogy bármi lesz is vele kitörpölve, ha valaki teljesíteni tudja, az mindig a TOP3 lesz elsőnek.
Ha csak abból indulunk ki, hogy ők azok, akik malmoznak az új kihívásokra várva, amikor kifogy alóluk épület-epikus-küldetés-pénz-paripa-fegyver.

Ha építéskönnyítő épület, akkor legfeljebb azzal a feltétellel, hogy az építheti meg, akinek még sosem volt toronybirtoklása, de ha megszerzi a birtoklást akár egy napra is, akkor a segítő épület lerombolódik, és többé nem építhető fel.
Nem biztos, hogy ez jó, inkább csak exhas ötletnek írtam.

Ha emelgetjük a szintek árát, a kisebbeknek még annyira sem lesz kedve bohóckodni az egésszel, a másodvonal még az életben nem maradt vakolókanál nélkül, mire nyelvlógatva megközelítjük az épp aktuális legjobb épületek valahanyadik szintjét, addigra csak bejönnek az újak, még táposabbak, még nyálcsorgatóbbak, tornyozzon a bánat, egy esetleg egy napig tartó "dicsőségért".
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
523. hozzászólás - 2009.05.07. 14:54:21 (Válasz Mortimer #521 hozzászólására.)
kérdés, hogy ki az a többiek, hiszen a nagy többséget nem érinti a 3 nagy szövetség homokozása a toronnyal, nekem speciel semmi hátrányom nincs abból, hogy elit józsi vagy azúr karesz több LE-t szerez, sőt, még nyerek is töredék LE-t, ha elviszem az egyiket és kerékbe töröm.

akit igazán érint az elég kevés ember, hiszen a top nagy többsége a fent említett trió katonáiból kerül ki.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
524. hozzászólás - 2009.05.07. 15:03:00 (Válasz Mortimer #521 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.05.07. 14:47:54
Most már teljesen mind1 milyen megoldás jön be, 90 ember egy hónapon át 10%-al több LE-t szerzett. Ezt az aránytalanságot az eltörlése esetén semmilyen javítás nem adja már vissza a többieknek


Morti, erről eszembe jutott a vesszőparipám.
Ki adja vissza a gyémánt bónuszát a döglött portyából, ami kb karácsonyra meghalt?

Off vége.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.20
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
525. hozzászólás - 2009.05.07. 15:04:59
Én az olcsóbbá tevő épület helyett egy olyan épületet tennék be, ami minden nap a szintjének megfelelő emeletet húz fel a toronyra, egészen addig amíg a szövetségé nem lesz a birtoklás legalább egy napig. Utána az épület hatása megszűnik. Az épület szintje max 5 lenne.
Ezzel a mostani torony szint két hét alatt utolérhető lenne bármely szövetségnek. Nem kell vele állandóan foglalkozni, felépül a torony magától, a tagok közben tudnak mást építeni. Persze amint övék a legnagyobb torony, már a szövetségen múlik, hogy megtartja-e vagy sem.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
526. hozzászólás - 2009.05.07. 15:22:18
Más vélemény a Hatalom Tornyával kapcsolatban:

Ez az épület a top szövetségeknek készült akárhogy is volt beharangozva (különben nem kéne hozzá a 10-es mágustorony). Megnéztem a Top szövetségeket a Sötét ösvényig bezárólag ezek közül senkinek nincs meg a 10-es mágustorony! A Tryant a 4. szövetség a lélekkút alapján és még nekik is van mit építeni mire úgymond "kifogynak" az érdemleges épületekből. Én ezt 1 hónapra saccolom. A többi szövetségnél még csak a kósza gondolata sincs meg a torony építésében most mégis arról folyik a vita hogy a felső 2 klánnak (ugye a TGY most nincs a toppon) ingyen van 10% vadászat bónusza.
Ha nekem nem lehet jó akkor másnak se?
Lehet csak ki kell várni azt az időt amíg a Tryant, a VM, a Káosz és Vér vagy a Sötét ösvény is maxolta a jó épületeket és akkor meglesz verseny. Ehhez idő kell és áldozatot hozni (magas lélekkút tehát valós építés - nem manakonstrukciós -, magas mágia). Persze mivel ugye "elfogytak az épületek" megeshet hogy eddigre kapunk még pár tápoló épületet és akkor csúszik az egész mert ugye nem a HT lesz az első mert a +LE nem akkora táp mint +x tulajdonság.

Valószínűleg azért látom így mert nem engem csapkodnak azok akik megkapják a bónuszt bár lehet pont ezért látom objektíven a dolgot.
A hozzászólást Freez módosította 2009.05.07. 15:23:43-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
527. hozzászólás - 2009.05.07. 15:23:06 (Válasz winnie #523 hozzászólására.)
"nekem speciel semmi hátrányom nincs abból, hogy elit józsi vagy azúr karesz több LE-t szerez"

Mivel én minden nap a csatáim 90%-át velük bonyolítom, engem nagyon zavar. És ez egyértelműen játéktechnikai hiba, amiért nem vagyok felelős, és nem tudok ellene semmit tenni (max. azt, hogy abbahagyom az egészet).
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
528. hozzászólás - 2009.05.07. 15:24:38 (Válasz Freez #526 hozzászólására.)
Légyszi olvasd el az 508-as hozzászólást. Soha nem fogják elveszíteni a tornyot.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
529. hozzászólás - 2009.05.07. 15:36:59 (Válasz Darah #522 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.07. 14:51:19
Ha építéskönnyítő épület, akkor legfeljebb azzal a feltétellel, hogy az építheti meg, akinek még sosem volt toronybirtoklása, de ha megszerzi a birtoklást akár egy napra is, akkor a segítő épület lerombolódik, és többé nem építhető fel.
Nem biztos, hogy ez jó, inkább csak exhas ötletnek írtam.


Pedig Miklos is pont igy vetette fel.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
530. hozzászólás - 2009.05.07. 15:38:05 (Válasz Mortimer #528 hozzászólására.)
Az 508-as hozzászólás butaság. Csak azt mutatja meg, hogy mennyibe kerül szinten tartani a tornyot, ami nem egyenlő azzal, hogy a szövetség meg is tartja az első helyét vele.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
531. hozzászólás - 2009.05.07. 15:40:34
Hatalom tornya = top játékszere. Kb ezért is xarik rá mindenki. Nekik érdekük hogy legyen, a többieknek meg még látóhatárban sincs, hogy lehessen. Összefoglalva: ez egy rossz vicc.
Állítom a legtöbb szövetség el sem olvasta mit tud pontosan (bizony a pontos működési mechanizmust én sem vázolnám msot elétek), mert olyan szinten köze sincs az épülethez. Az hogy AZúr-ELIT még ki is játszotta az egészet és gyakorlatilg végérvényesen birtokol egy +10% előnyt adó épületet hát az vicc. Az én olvasatomban ez maga A tesztelői hiba. Lehet persze magyarázni, de kár, Miklóst ismerve képtlem hogy a torony eredtileg a magasztos célt szolgálta volna, hogy a top még jobban bebetonozza magát.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
532. hozzászólás - 2009.05.07. 15:43:08 (Válasz Ariel #530 hozzászólására.)
1. Ez a szintenkénti 2 mágiapont a szintentartás, de semeddig se tart szintenként 4-el növelni a tulajdonságot.
2. Ráadásul ennek a 2 pontnak is csak a fele kell, hiszen ketten, felváltva birtokoljátok, azaz hat nap alatt nem hatszor, hanem csak háromszor kell 5000-el többet építeni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
533. hozzászólás - 2009.05.07. 15:44:31 (Válasz Aurri #531 hozzászólására.)
"Hatalom tornya = top játékszere. Kb ezért is xarik rá mindenki."

Te megteheted, én sajnos nem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
534. hozzászólás - 2009.05.07. 15:47:43 (Válasz Kocos #529 hozzászólására.)
Akkor lehet onnan rémlett be, nem akartam ellopni Miklós gondolatát.
Viszont a probléma ugyanígy fennáll akkor is, ha már hozzáférnek a birtokláshoz, mert hogy megtartani nem fogják tudni elég sokáig ahhoz, hogy ne kidobott LÉ legyen, az is valószínű.
Pláne két szövi összefogása ellen nem. Persze ők is összefoghatnak egy másik szövetséggel.

Mindazonáltal most is azt mondom, a torony olyan nagy befektetés, és a "nem legerősebbeknek" akkora rizikó, hogy szinte senki nem fog belevágni a valószínű ellenfelek kapacitását ismerve.

Ariel ötlete elgondolkodtató, de legfeljebb egy pár napos birtoklást tesz lehetővé, ha nem csak egyet.
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.07. 15:58:14-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
535. hozzászólás - 2009.05.07. 16:00:23
Mortimer: Értem a problémád. Szerintem is az egyik leggroteszkebb dolog eza torony (az elv miatt: az erős legyen még erősebb, ez sztem nonszensz), de vannak olyan jellegű problémák amelyek sokkal szélesebb réteget érintenek(pl portyareform), ehhez képest ez tényleg kevés embert épít, de egyértelműen változtatásért kiált.
Amúgy megtehetted volna Te is, és még msot is mgeteheted. Senki nem kényszerít arra, hogy neked Sharpával és Kócossal kelljen versengened (akik gyanítom jóval hamarabb regeltek), a döntés csak a Tiéd. Emlékszem anno (talán a a legelső bajnokin) egy kategóriában indultunk (Te nyertél). Aztán elkezdtél száguldani felfelé (a következő ilyen Sanyi, a Jani volt, aztán Sameed, TrueBlood... végignéztem a felfelé vágtató majd elfásuló generációkat). Most Te is egy vagy azok közül akik a játék elsekélyesedését, lehetőségek kimerülését és a top megközelíthetetlenségét panaszolják (jogosan). Mi itt lent "visszafogva" magunkat egész jól elszórakozunk a játék adta lehetőségekkel, a 6 szintes támadásokat nehezen viseljük persze mi is, és a portya már nekünk sem a régi, de kicsit sem stresszelünk azon hogy akár napi 10 CSP-t gyorsításra váltsunk be, vagy azon hogy 160-asra turbózzuk a kereskedelmet mert különben jól lemaradunk.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.05.07. 16:43:57-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
536. hozzászólás - 2009.05.07. 16:43:48
Hatalom tornya büntetése napi 5000-el nő (sőt, Elit-Azúrnak kétnaponta 5000-el, azaz napi 2500-al).

Ezt az 5000-et manakonstrukcióval beépíteni 5000/8,333 = 600 VP. Ennyivel többet kell építeni az előző napi adagnál. 30 tag esetén ez napi 20 VP. Azaz ha naponta 20-al tudom növelni a max. VP-met, tökéletesen semlegesítem a hatalom tornya büntetését.

Én jelenleg 6 naponta lépek szintet (vadászat és portya TP a szinlépéshez viszonyítva). Ha szintet lépek, a maximális varázspontom nő a mágia tulajdonságom 90%-ával, ami jelenleg (112+23)*0,9=121

SEMMIT nem kell ahhoz növeljek, hogy a napi 20 max.VP növekedésem meglegyen.


Arról az apróságról eddig nem beszélt senki, hogy akinél a torony van, potenciális célponttá válik, mindenki őt akarja majd kínzókamrázni. Ez azt jelenti, hogy amint a szövetség valamelyik tagja 15% fölé kerül, ütik. Van olyan szövetség a top3-on kívül, aki ezt felvállalja? Onnantól az epikus, a térkapu majdhogynem használhatatlan lesz neki. Többet veszít ezzel, mint amennyit nyer a tornyon.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
537. hozzászólás - 2009.05.07. 18:21:34 (Válasz Jeriko #536 hozzászólására.)
Jerikó, most is bármikor megüthetnek 15% felett, szóval ezen a téren nem lenne változás. Én simán bevállalnám, ha tehetném.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
538. hozzászólás - 2009.05.07. 18:36:36 (Válasz Jeriko #536 hozzászólására.)
A torony aktuális birtokosát valóban megéri kínzókamrába cipelni.
Mivel egyik nap az EH-nál van, másnap az AL-nél, így kétnaponta vadászik mindenki. Aki ezt követi, és kamrázza a két szövit, az többet nyer rajta mint az AL vagy EH magán a tornyon.
50 vadászaton össze lehet szedni kb. 100.000 LE-t amihez a torony ad kb. 7.000-et. Kétnaponta ez +14.000 LE.
Aki kamrázza a tagokat, figyelve arra, hogy kinél van a torony, az 214.000 LE után kapja meg az 1%-át, nem pedig 107.000 után. Ez egy 10-es kínzókamra mellett napi +10.700 LE. Azaz 3000-el több mint amit a torony birtokosa bónuszként kapa torony birtoklásáért.

Aki le tud győzni naponta 6-7 légióst vagy hordást, az már legalább annyi bónuszt kap a kamrájáért mint amennyit a toronyért kapnak a birtokosai.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
539. hozzászólás - 2009.05.07. 18:41:51 (Válasz Ariel #538 hozzászólására.)
jó, de ez a kamrába cipelt játékosnak semmiféle veszteséget nem okoz, tehát kár is ezzel foglalkozni... összességében jól jár a torony birtokosa, és jól jár az is, aki el tudja vinni kamrába valamelyik tagot. Nincs ezzel semmi gond, és senki nem veszít semmit.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Akadémia
540. hozzászólás - 2009.05.07. 18:48:24 (Válasz Gau84 #539 hozzászólására.)
Így van. A torony birtoklója megkapja a bónuszát a toronyból. Az őket legyőzők pedig a dupla vadászat miatti extrát a kínzókamrából.

Tehát ha Mortimer le tud győzni 6-7 torony birtokost, akkor már legalább olyan jól jár mint maga a birtokos.

Azokat ér hátrány, akik sem legyőzni nem tudnak torony birtoklót, sem a tornyot birtokolni.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.05.07. 19:02:02-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!