Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2501. hozzászólás - 2009.09.10. 15:11:46 (Válasz McPaul #2463 hozzászólására.)
Paul!

Szép a levezetés, csak szerintem nem kalkuláltad bele a bevételi oldalon a 447 győztes csata utáni szerzett LE-t, ami nem tudom mekkora lehetett, mert nem vagyok képben, hogy mekkora szinten nyomtad az eventet, de egy 3-400 K LE lehetett az is. Ez csökkenti a veszteséget.

Plusz, a 2.100 LE/CSP amivel számoltál az szerintem sok, hacsak nem vagy 70+-os szintű. Én 79. szintűként 2.200 LE-vel számolom jelenleg a CSP-imet.
Bár lehet, hogy V3-on jobban jön a LE.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 6.40
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2502. hozzászólás - 2009.09.10. 15:18:30
Paul én kíváncsian várom az eredményt a kalkulációdról.
De azért meglepődnék, ha kihoznád, hogy egyedül Te faragtál rá erre a dologra. Mindenki más aki nyilatkozott eddig, összességében egy hangyányival többet kapott vissza mint amennyit ráfordított.
Pontszám: 6.20
kedvelt tagMortFérfi
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2503. hozzászólás - 2009.09.10. 15:22:11
Jut eszembe, a jutalom egyedül 1 dologban nem korrekt, mégpedig a fertőzésnél.
Nekem jó a fertőzés csökkenés, de az igazságosság miatt, én felkínálnám, azt hogy + fertőzést is lehessen választani.
Remélem az illetékes is olvasva a fórumot
Pontszám: 8.56
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2504. hozzászólás - 2009.09.10. 15:27:34 (Válasz Mort #2503 hozzászólására.)
Ha valaki a sötét utat választja, az ne akarjon már egy jócselekedetért támogatást kapni hozzá.

Szerintem jó ez így. Aki le akarja győzni a fertőzést, az kap támogatást a segítségéért, aki meg fertőzött akar lenni, az fertőződjön magától.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5.38
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2505. hozzászólás - 2009.09.10. 15:29:38 (Válasz bonca #2504 hozzászólására.)
Kérdésem nem így szólt. Hanem arra vonatkozott hogy "ugye nem fogják rámkényszeríteni a -5%ot úgy mint a szintlépéskori TÖ növelést."
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 5.96
fórumozóThe JokerFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2506. hozzászólás - 2009.09.10. 15:29:52
V1 : még szükséges: 118.803 LE (persze ez még csak a 2. fázis)
Pontszám: 5.50
kedvelt tagMortFérfi
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2507. hozzászólás - 2009.09.10. 15:34:44 (Válasz bonca #2504 hozzászólására.)
Idézet: bonca - 2009.09.10. 15:27:34
Ha valaki a sötét utat választja, az ne akarjon már egy jócselekedetért támogatást kapni hozzá.

Szerintem jó ez így. Aki le akarja győzni a fertőzést, az kap támogatást a segítségéért, aki meg fertőzött akar lenni, az fertőződjön magától.



Szerintem ez nem volt se jó se rossz cselekedet, hanem "közös érdek"
A plion megszerzésénél ők is harcoltak, vagyis a sok csata miatt logikus, hogy nekik is jobbal "elborul az agyuk"
Pontszám: 6
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2508. hozzászólás - 2009.09.10. 15:35:05 (Válasz Kocos #2496 hozzászólására.)
Ha mindenre odafigyelve, agyonoptimalizálva játszol. Valakinek ez a normális, mint ahogy azt is normálisnak veszi, ha van egy triásza, és ha nincs, ahhoz képest minden veszteség.

Nézőpont kérdése, mi a normális
Pontszám: 6.36
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2509. hozzászólás - 2009.09.10. 15:39:29 (Válasz bonca #2501 hozzászólására.)

Írta: boncaMa, 15:11:46 [Idézet ebből]Paul!

Szép a levezetés, csak szerintem nem kalkuláltad bele a bevételi oldalon a 447 győztes csata utáni szerzett LE-t, ami nem tudom mekkora lehetett, mert nem vagyok képben, hogy mekkora szinten nyomtad az eventet, de egy 3-400 K LE lehetett az is. Ez csökkenti a veszteséget.

Plusz, a 2.100 LE/CSP amivel számoltál az szerintem sok, hacsak nem vagy 70+-os szintű. Én 79. szintűként 2.200 LE-vel számolom jelenleg a CSP-imet.
Bár lehet, hogy V3-on jobban jön a LE.


Elso kerdesedre a valaszom az, hogy nem szamoltam bele, mert csak az elso 218 gyozelemrol van statisztikam, igaz annak alapjan 647-re jott ki az atlag kapott LE. A merleg masik serpenyojebe beleraktam azokat a koltsegeket, amik jarulekosan merultek fel, megpedig:
- a legyengules miatt tolem elhordott LE
- ugyanezen okbol kiesett portyabevetel
- italok koltsege.
Raadasul inni nem csak a manok sebzese miatt kellett, mert azt a napi 3 pihenessel megoldottam az elejen, hanem a jatekostarsak egyre novekvo belem vert sebzese miatt is. Ennel a pontnal kezdett ez is + koltsegkent jelentkezni, mert a napi 1-1 oskoert veheto ital mar nem volt eleg ...

Masodikra pedig ismet konkret szamadatot irtam le. Volt mikor a 20as csomag 58k LE-t adott, volt mikor csak 33-at, de az atlag bevetele 1 CSP-nek 2100 korulre teheto, torony bonusz nelkul.
Pontszám: 3.49
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2510. hozzászólás - 2009.09.10. 15:57:06 (Válasz bonca #2501 hozzászólására.)
Szerintem ő sajtolással is kalkulál, amivel Miklós képlete tuti nem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.25
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2511. hozzászólás - 2009.09.10. 16:02:12 (Válasz McPaul #2509 hozzászólására.)
Klassz, csak azt nem bírom megérteni, miért számolod hozzá azokat a költségeket, amik nem kifejezetten tartoznának az eventhez normál játékmenet esetén.

Ha kezd gyengülni a kari miért ütöd mégis a manókat tul. fejlesztés helyett? Az ebből származó portya és rabolt LE kiesés, a LE-ért vásárolt italok mind a Te saját döntésed voltak, nem?

Én is ütöttem (és ütöm napi szinten) a manókat, de LE-ért sosem vettem italt, és nem csináltam magamból portya célpontot. Szerintem sokan mások voltak így.

Ez a járulékos költségelés elképesztő, és Gogoli műbe illik már szerintem. Esetleg még hozzá lehetne venni a számítógép többlet-működésből származó villanyszámlát, esetleg a munkaidőben, munka helyett VÚ-ral töltött időből (bár tudom, hogy vannak, akik szerint a VÚ-ral töltött idő és a karakter fejlesztés az "kemény munka" ) származó bevétel csökkenést is
Pontszám: 6.14
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2512. hozzászólás - 2009.09.10. 16:09:41 (Válasz Vaczakka #2508 hozzászólására.)
Idézet: Vaczakka - 2009.09.10. 15:35:05
Ha mindenre odafigyelve, agyonoptimalizálva játszol. Valakinek ez a normális, mint ahogy azt is normálisnak veszi, ha van egy triásza, és ha nincs, ahhoz képest minden veszteség.

Nézőpont kérdése, mi a normális


No azert az agyonoptimalizaciotol az, hogy a sajtolaskor a sajtolast, a vadaszatkor a spektralist a fejleszteskor pedig az ultraspecet vagy transzplantot turbozod onmagaban meg igen messze all. Ez a minimalis optimalizacio. Amit feltehetoleg a jatekosok jo nagy szazaleka meglep.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.09.10. 16:13:30-kor
Pontszám: 8.05
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2513. hozzászólás - 2009.09.10. 16:15:53 (Válasz Kocos #2464 hozzászólására.)
Szerinted mennyi olyan a fertőzést már leküzdött karakter van a játékban, akinek nincs tulajdonságfejlsztés olcsobbító tárgya? Így gyorsba végignézve a toplistát 53-man vannak 68 felett, ezekből néhány még nem küzdötte le, de ránézésre (és emlékezetből, mert napi szinten tucatjával őket ütöm) 90%-nak biztosan van ilyenje.

Szóval igen, normál esetben, mivel 90% feletti érték nálam bőven annak számít.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.09.10. 16:20:18-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.63
népszerűTabacNő
Végzetúr
89 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2514. hozzászólás - 2009.09.10. 16:16:47
Én teljesen elégedett vagyok a jutalmazással! Kiszámoltam, kijöttem nullszaldósra. Főleg még egy húzásommal pluszba jól jöttem ki a dolgokból. Van egy csomó relikviám, plecsnit is nem sokára kapom, toplistán is szépen mutatok. Ezért megérte töltögetni! Én már várom a következő eseményt, mert most nincs min izgulni.
Pontszám: 7.56
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2515. hozzászólás - 2009.09.10. 16:22:56 (Válasz McPaul #2509 hozzászólására.)
Idézet: McPaul - 2009.09.10. 15:39:29

- a legyengules miatt tolem elhordott LE
- ugyanezen okbol kiesett portyabevetel
- italok koltsege.


LOL. sot ROFL.
ez mar aztan a mindenert siras tipikus kategoriaja. ilyen alapon azt is szamold, h a manok miatt stresszesebb lettel ezert ejjel rosszabbul aludtal ezert masnap felrekattintottal.

ne haragudj, de ha ennyire szoszolos vagy, akkor ne a vegzeturon jatsz, hanem menj a NASAba fejlesztonek...
Pontszám: 7.28
kedvelt tagNádjaNő
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2516. hozzászólás - 2009.09.10. 16:43:54
A relikviákat kell valahogy élesíteni, vagy maguktól aktiválódnak?
Már fél órája az oldalakat bújom de nem találtam választ a kérdésemre. Tehát felteszem, ne szidjatok meg, ha már felelt rá valaki korábban.

Pontszám: 8.26
kedvelt tagBéna BélaFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2517. hozzászólás - 2009.09.10. 16:45:23
Azok maguktól működnek és igen, már volt róla szó egy párszor
Pontszám: 6.33
kedvelt tagNádjaNő
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2518. hozzászólás - 2009.09.10. 16:48:35
Köszönöm a gyors választ.

Pontszám: 8.84
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2519. hozzászólás - 2009.09.10. 16:58:28 (Válasz Kocos #2512 hozzászólására.)
Én és Te mindenképp, biztos sokan mások is. Bár nem tudom hol lehetne még a LE befektetést optimalizálni.

De miért vitatkozunk azon, kinek mi a normális játékmenet.

A kérdés nem erről szólt, hanem hogy mi van a képletben, és mi nincs benne, illetve, hogy kinek tetszik, és kinek nem a jutalom. Konkrétan engem nem is annyira érdekel a képlet, annak idején már elkönyveltem, hogy a fő karakteremmel befektetett LE nagy része a levesbe megy. Ehhez képest a jutalom kánaán. Relikviák, medál, dukát, fertőzés, tulajdonságok.

A reakciókból ítélve eddig 2 olyan emberke van akinek ezzel konkrét problémája volt.

McPault egyszerűen nem értem, a fertőzés kérdést viszont (ami Téged érint, ha jól tudom) valamilyen szinten jogosnak találom.
Pontszám: 4.29
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2520. hozzászólás - 2009.09.10. 17:45:35 (Válasz Vaczakka #2519 hozzászólására.)
Idézet: Vaczakka - 2009.09.10. 16:58:28
A reakciókból ítélve eddig 2 olyan emberke van akinek ezzel konkrét problémája volt.
McPault egyszerűen nem értem, a fertőzés kérdést viszont (ami Téged érint, ha jól tudom) valamilyen szinten jogosnak találom.


Nekem nem volt problemam a jutalommal. Ha jol ertelmeztem a soraidat erre probalsz utalni.
Pontszám: 3.84
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!