Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1301. hozzászólás - 2009.08.15. 23:42:13
még szükséges: 49.239 LE


Holnapra tuti meglesz!
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1302. hozzászólás - 2009.08.15. 23:51:31 (Válasz Aderrick #1300 hozzászólására.)
Idézet: Aderrick - 2009.08.15. 23:10:32
Talán csak akkor essen neki a nép a szervezőknek, ha már bebizonyosodott, hogy rosszul járt. Addig nincs semmi értelme.


addig nincs értelme, de utána sincs, hiszen olyan nincs, hogy mindenki jól járjon. bááár, a plusz játékbeli élmény nyilván a legtöbbeknek felér pármillió LE-vel. (MUHAHA. vicceltem.)

a lényeg: ez nem arról szól, hogy ha valaki megöl 23 manót, elkölt 67.000 LE-t, az az egész végeztével kapni fog 68.000 LE-t és, ha nem kap annyit, teszem azt, nem kap semmit, akkor nem kell nekiesni senkinek.

az életben nem lehet mindenki nyertes.
Pontszám: 3
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1303. hozzászólás - 2009.08.16. 00:40:43 (Válasz Nari77 #1301 hozzászólására.)
Idézet: Nari77 - 2009.08.15. 23:42:13
még szükséges: 49.239 LE


Holnapra tuti meglesz!


Lol, 1 óra alatt ennyi változás:

még szükséges: 37.593 LE
Pontszám: 5
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1304. hozzászólás - 2009.08.16. 01:27:25
Csakhogy véletlenül se mérgesedjen el ez a vita két-három értelmes játékos között, felhívnám a figyelmetek két új szempontra.
Miklós szorzója a hordák taglétszámát figyelembe véve teljesen jogos volt.
5 Végzetúr több, mint 2 Végzetúr.

Itt egyetlen egy tényező nem lett figyelembe véve, és ez a patika mérlegen kioptimalizált top karakterek teljesítőképessége. Gondolom senki előtt nem titok, hogy bődületes különbség van a kimaxolt vadász szakértelemmel bíró karakterek és a többiek között az erődorrás termelést tekintve.
A Zafír diadalmenetéhez egy apró adalék a top karakterek hordánkénti megoszlása:

TOP25

Zafír 9
Rubin 8
Smaragd 4
Gyémánt 4

TOP 50

Zafír 23
Rubin 12
Gyémánt 9
Smaragd 6

TOP100

Zafír 38
Rubin 26
Gyémánt 19
Smaragd 17

Látszik, hogy bár nyílik az olló lefelé haladva a Gyémánt létszámát vizsgálva, de a legtöbb erőforrással rendelkező karaktereket abszolút összevetésben is a jelenlegi pillon töltés sorrendhez/arányhoz viszonyítva tökéletes egyezést kapunk.
(a toplistán lefelé haladva nagyjából ugyanilyen mozgást látni – csökkenő Zafír/Rubin, ebyhén növekvő Smaragd, erősen növekvő Gyémánt)

Lehet, hogy sok az aktív Gyémánt összeségében, de 30 csp-ből 2-t áldozni lássuk be más, mint 50-ből 2-t.
(a két Toplistával szándékosan nem foglalkozom, hiszen a szerepjátékos indíttatású, vagy „alvó”/utolsókat rúgó karakterek manó hekatombái csak torzítják az összképet)


A másik észrevételemnek pedig már semmi köze nincs a számokhoz, szabályokhoz, inkább szerepjátékos ihletésű.
A Végzeturak életének fonala, mint minden létezőé egy pontosan meghatározott, az életet egyensúlyban tartó rokkán szövődik.
Míg a kezdő, botladozó lépéseket a Gyémántnak a legkönnyebb megtennie, addig a Rubin már az éretté váló galetkik erős hordája, aztán hatalmunk teljében eljő a Smaragd varázslók fénykora, nem kárhoztathatjuk hát a Zafírt, hogy a világ végvonaglásakor végre ők kerülnek a középpontba.
Lehet, hogy az ő hordájuk sorsa éppen az, hogy elhárítsák fejünk fölül a végzetes csapást.
Eddig a játék egy-egy szakaszában már minden horda játszhatott főszerepet.
Most végül eljött a Zafírok kora.

Egyébiránt Mortimerrel a motivációval kapcsolatban teljesen egyetértek. Öten öt szobát (és nem egy-egyet, hanem öten vándorlunk szobáról szobára) nyílván demoralizálóbb kifesteni, mint egy embernek egyet. Egészen véletlenül ez amúgy egy játékelméleti axióma is.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 8.75
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1305. hozzászólás - 2009.08.16. 06:47:08
Szervusztok!

Chehs: a példámban kicsit élesebben számoltam, de igazad van.

Azonban a top optimalizátorok jöttek át a zafírba jó magas szinten, mert gyémántként nem tudtak rabolni LE-t, és magasabb szinten a zafírnak több támadási lehetősége volt, mint a gyémántnak. Ja, és ugye szinte mindenki gyémántgyűlöletet fejlesztett. Elővették a leírt útmutatót, és jöttek a zafírba. Az event után az optimalizátorok, ha nem lesz elég nagy tápja a zafír hordának, nagyjából a fele, de inkább több közülük átmegy a smaragdba, annak a létszáma fog megugrani, mert a portyázások közben mostanában a smaragd bónusza a legerősebb, és a top 100 alapján ők vannak a legkevesebben, tehát ők portyázhatnak a legtöbb egyéb játékosra. :-D
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1306. hozzászólás - 2009.08.16. 07:41:13
V3: 4% !!!
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1307. hozzászólás - 2009.08.16. 07:51:57 (Válasz chehs #1304 hozzászólására.)
A kezdőlépések könnyűségével vitába szállnék, semmire nincs "legalább 1, avagy 1 szinttel lejjebb" nevű bónusza, és mire egyáltalán átlátja normálisan a játékot, már sütheti is a bónuszát.
Mármint a gyémánt.

Ne essen félreértés, nem sajnálom a zafíroktól a játéklehetőséget, a nyerés lehetőségét sem.
Egyszerűen, én is akartam volna játszani.
Egyenlő feltételekkel, rajtam múló eredménnyel.
És nem fogadom el, hogy mert a gyémánt, meg a smaragd nem tesz semmit, mert tesz.

Ui:
Hajrá V3, lássuk már.
Vagy nem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1308. hozzászólás - 2009.08.16. 09:49:06
Darah, egyenlo feltetelek vannak.. A Zafirok minosegileg jobb osszetetelu horda, es ez latszik meg.. Azaz a horda verseny is eleri a celjat, az a horda nyer, akik a legtobbet kepessek, de foleg akarnak erre forditani, mikozben azt se lehet tudni, van-e ertelme.. Az olos TOP10-ben a V1-en jelenleg 3 Azur van fent.. Es egy se pok, nem alvo kari, stb.. Mind a 3 szinte az ossz. csp-jet ebbe oli napok ota, es ok csak a jeghegy csucsa.. Egyetlen mas hordabol nem latok ilyen erossegu karaktereket a TOP-ban (kiveve Maedhros), mert inkabb magukat fejlesztik, ahelyett, hogy a bizonytalanba olnek a csp-juket.. En kb. fele-fele aranyt viszek, fele bevetel a sajat fejlesztesemre megy, fele a pilonba.. Igy is 730k LE ment el egyenlore a semmibe, es a krisatalyok ellen erezni, hogy nagyon hianyzik a karibol ez a mennyiseg..
A horda verseny resze csapatjatek az eventnek.. Mint minden csapatjatek, tobbszereplos.. Ha a csapat felet nem erdekli a dolog, a masikfele meg kiszamolja, hogy ebbe nem feccol energiat, mert inkabb magat erositi, a maradek megh mindet megtesz, hogy ahelyett, hogy ezeket aktivizalna, inkabb a sajat moraljat rombolja azzal, hogy ugyse tudunk nyerni, mert nyomnak minket krahacsnal, akkor az a csapat vesztesre van itelve, es csak magat okolhatja.. Es oda kerul a ranglistan, amit megerdemel.. Egyenileg meg 2 listan is fent lehetsz, ahol semmifele szorzo nincs, csak a pore teljesitmegy.. Szoval jatszhatsz, az event ketharmadaban sajat erobol ott lehetsz....
Pontszám: 5.71
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1309. hozzászólás - 2009.08.16. 10:04:21 (Válasz Solina #1308 hozzászólására.)
2x10-be nem fér bele mindenki, aki játszik.
Én sem fértem bele, annál az egyszerű oknál fogva, hogy nem túlcsorgó CSP-ről kezdtem.
Egy ideig tudtam tartani a lépést, de mivel sem ismétlős küldetésem, sőt, épp akkor semmilyen küldetésbevételem (öt szintest csináltam) nem volt, kénytelen voltam az eleve nem túlcsorduló CSP-mből fedezni a belépéseket, a térkapus, és a portyás bevételeken túl.
Így aztán hamar forrás nélkül maradtam, és leszorultam a listától, holott minden bevételem arra áldoztam.

Hagyjuk már ezt a minőségilegi hülyeséget Solina, nem gondolod, hogy ez sértő lehet másokra?
Semmivel nem vagytok ti jobbak, mint más horda, a különbség annyi, hogy 100 szem meggybe kevesebb kukacos esik arányaiban, mint 700-ba.
De ez nem érdem, főleg meg nem a tietek, te sem tölttetsz ki IQ tesztet, mielőtt engedsz valakit zafírra regelni.

Mint mondtam, nyerjetek, nem zavar.
Az én, saját, egyéni játéklehetőségemmel nem vagyok elégedett ebben az eventben, és továbbra is a jelentkezéses alapú mellett tenném le a voksom.
Csakhogy nem kérdeznek, tehát így jártam.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.75
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1310. hozzászólás - 2009.08.16. 10:20:00
Darah, minoseg.. Nezd meg Chehs kigyujteset a TOP-okrol, es a horda osszetetelrol.. Azok kozul a zafirok kozul, aik ott szerepelnek, szinte mindenki reszt vesz az eventben.. A nagy TOP karik is hajlandoak voltak beszallni, nagy szamban, es nagy aktivitassal.. Ezt ertem a minosegen, nem azt, hogy ki okosabb.. Lehet, hogy mind hulyek vagyunk, mert beszalltunk....
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1311. hozzászólás - 2009.08.16. 10:25:04
A második fázisban már simán meg lehetne csinálni, hogy a kiértékelés az alapján történjen, hogy hányan vettek részt az első fázisban az egyes hordákból, nem pedig a teljes taglétszám alapján.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1312. hozzászólás - 2009.08.16. 10:32:40 (Válasz Solina #1310 hozzászólására.)
70-68-65-ös szintűek.
a fentlévő gyémántok 63-58-51-50.

A betöltés TOP-ban pedig egyedül Ezüstszél viszi a kék lobogót, ott megint nem feltűnő a minőségetek.

Chehs adataiból az is látszott, hol hány fővel képviselteti magát melyik horda a TOP-on.
Akkor itt megint nem látom azt a minőségbeli különbözést.

Hát azt nem tudom megéri-e.
Nektek már valószínűleg igen.
Nekem meg az a valószínűbb, hogy nem, így le is álltam vele.
Így működik a demoralizálás.
A hozzászólást Darah módosította 2009.08.16. 10:33:19-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1313. hozzászólás - 2009.08.16. 10:40:26 (Válasz Solina #1308 hozzászólására.)
Solina: Hidd el ezt már az elején kifejtettük kevesebb tag könnyebben ki tudja részét venni egy ilyen eseményben, mint sok. Ez nem a zafírok érdeme, nem jelenti azt, hogy ennyivel egységesebb, önfeláldozóbb horda lenne. Kevesebb emberből nyilván kevesebb nem vesz részt egy eseményben és emellett az ő érdemeik 100%-ban vannak elszámolva, míg a többieké csak részben, akkor akinek részben látszik meg az eredménye kétszer is meggondolja tegyen valamit.
Ez olyan mint ha a kínaiakat hátrányból indítanák egy futóversenyen, mert 4-szer több igazolt futó van mint az Usában, igen ám a futók több mint fele eleve nem vesz részt benne, míg amerikai kevesebb futó van, így ott a kevesebből kevesebb gondolja azt, nem indulok a versenyen, főleg mikor látja nekik a maratoni teljes hosszát kell megtenni, míg az oroszoknak maratoni+ negyed maratoni, az indiaiaknak maratoni+ fél maratoni, míg a kínaiaknak 2 maratoni távot kellene ugyanannyi idő alatt futni. Erre nyilván a(z) oroszok, indiaiak kínaiak egy része megint azt mondja induljon el a fene ...
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5.33
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1314. hozzászólás - 2009.08.16. 10:55:21 (Válasz Darkshade #1313 hozzászólására.)
Ki tudja, de nem biztos, hogy ki akarja... Nalunk a tudja, es akarja osszert... Hallomasokbol ugy tudom, ez mas hordak top nepessegenel inkabb forditva mukodott... Mindenki az egyeni teljesitmenyet dobja be a kozosbe.. Ha egyenileg nem teljesit, a kososseg se halad.. Mi probalkozunk, lehet hogy nagy hibat kovetunk el vele, masok inkabb kihuzodnak belole, lehet hogy a vegen Ok jarnak jol.. Ugras a sotetbe.. Mindenki valaszthatott, a vegen meg mindenki viseli a kovetkezmenyeket... No, de halad mar a V3?
Pontszám: 5.33
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1315. hozzászólás - 2009.08.16. 10:56:40
rubin: 208748
smaragd: 122095
zafír: 352309
gyémánt: 92927
még szükséges: 23.921 LE
A hozzászólást Aderrick módosította 2009.08.16. 10:57:33-kor
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1316. hozzászólás - 2009.08.16. 11:00:13 (Válasz Solina #1314 hozzászólására.)
Persze, hogy fordítva működik, ha azt látom, hogy 9600-ért 92-t tudok betölteni, míg a másik 2400-ért 100-at.

Nagyon csendben van V3.
Vagy nagyon jót kaptak, vagy siratókórus van, avagy csak beállt az egész, hogy nehogy a többi világ megtudja előre a végét.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1317. hozzászólás - 2009.08.16. 11:22:43 (Válasz Darah #1316 hozzászólására.)
Még nincs vége a v3-on se, alszanak a népek, majd dél körül beindul szerintem.
Pontszám: 4.14
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1318. hozzászólás - 2009.08.16. 11:51:05
A pilon aktiválására eddig elköltött LE:
Rubin 208848
Smaragd 122331
Zafír 353489
Gyémánt 93224
még szükséges: 22.108 LE

(a statisztika félóránként frissül)
Legyőzött manók szerint
Karakter neve Horda Szint Töltés Győzelem
Tseby'dr akula 42 26.9k LE 271
Yasmina 46 8.2k LE 264
Malacka undefined 33 25.4k LE 260
Prince of Peace 42 14k LE 246
Pres 44 23.2k LE 239
Woky 39 19.2k LE 197
Sátánfajzat 48 18.8k LE 192
McPaul 51 18k LE 186
Pivi 44 18.6k LE 174
D.E. 42 30.7k LE 154
Betöltött lélekenergia szerint
Karakter neve Horda Szint Effektív töltés
(elköltött LE/szint) Győzelem
Ronon 46 18.1k LE 23
D.E. undefined 42 15.8k LE 154
Mort 35 14.6k LE 23
Vassfanni 37 14.1k LE 135
Tseby'dr akula 42 13.8k LE 271
Yasmina 46 13.2k LE 264
Malacka 33 13.1k LE 260
Prince of Peace 42 13k LE 246
Soulgramd 45 12.5k LE 30
Pres 44 12k LE 239
(a statisztika félóránként frissül)



aki a topba akart kerülni ellőtte mindenét, a többiek meg nem erőltetik meg magukat, ezért nincs még vége
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.50
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1319. hozzászólás - 2009.08.16. 11:51:44 (Válasz Rodriguez #1317 hozzászólására.)
Ebresztoooo Zarkit ebreszteniiiiiiii...............!!!!!!!!
Pontszám: 3
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
1320. hozzászólás - 2009.08.16. 11:54:43
Biztos ebédelnek,tessék Zarknod mellett enni, hogy lássuk végre mi lesz.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője