Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Zarknod ébredése
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2181. hozzászólás - 2009.09.01. 17:44:11 (Válasz Almási Viktor #2180 hozzászólására.)
Na, most komolyan, véletlen becsúszott, vagy mi?
Pontszám: 4.73
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2182. hozzászólás - 2009.09.01. 17:48:59
A harom vilag versenyeztetese ott bukik meg, hogy a kezdo ertekek hasrautve lettek beallitva (ha V1 2 milla, akkor hogy jott ki, hogy V3 800k?). Innentol rendes verseny nem nagyon alakulhat ki
A hozzászólást Endyr módosította 2009.09.01. 18:02:35-kor
Pontszám: 4.32
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2183. hozzászólás - 2009.09.01. 17:51:02 (Válasz Endyr #2182 hozzászólására.)
Becsúszott, de kapott egy 24 órásat
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.32
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2184. hozzászólás - 2009.09.01. 17:53:21 (Válasz Rodriguez #2181 hozzászólására.)
A lepontozásodra meg csak tippelni tudok: én írok egyet és már elküldéskor 6.93-on áll, gondolom mert valami nem stimmel, mert hogy senki nem pontozza addig az tuti.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.99
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2185. hozzászólás - 2009.09.01. 17:58:16 (Válasz Almási Viktor #2184 hozzászólására.)
Most olvastam, hogy alapból annyi a ponttal indul, amennyi az átlagod, engem meg a buzi Morroch gondolom lepontozott a haverjaival, a winnies topic miatt, mert nem szoptam le ahogy felajánlotta.
Pontszám: 3.58
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2186. hozzászólás - 2009.09.01. 18:05:35 (Válasz Tabac #2177 hozzászólására.)
Két helyen sántít a mondandód. 1. a probléma nem csak a V2 fogja érinteni, hanem a V1 is ha a V3 végez előbb. 2. a V2 többel kezdte a második fázist mit a V3. ugyanis a V3 többletkezdése korrigálva lett.

Tehát nonszensz vagy nem, a probléma valós és az is lesz amint végez valamelyik világ.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.59
népszerűTabacNő
Végzetúr
89 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2187. hozzászólás - 2009.09.01. 18:06:33
Birka nekem azzal, hogy 3 részes az esemény semmi bajom, sőt szerintem is jó megoldás.

Viktor azért vannak ilyen számok, mert nézd meg a világonkénti aktívan játszó karakterek átlagszintjét. Ezt igazából ki se kell számolni, mert a sorrend: V1,V2,V3. Magyarul ez azt jelenti, hogy V1 bírja a legtöbb LE-t kitermelni erre az eseményre és így tovább.

Jah és nem tudom ki vagy kik csinálják, de mindenhol mindenkit lepontoznak idegesítő.

Blacksheep jelenleg csak én sántítok, a mondandóm nem. Szóval se mondtam, hogy csak V2-őt fogja érinteni. V3-om módosítás után is 1millánál volt vagy kicsit több. V2-ő meg most 700k körül áll és valaki írta, hogy 2 fázis óta 70k ment le kb.( Ha ez nem így van javítsatok nem nézem mindig V2-őt). Egyébként meg, mint írtam a Ricardo féle ötlet jó megoldás lenne.
A hozzászólást Tabac módosította 2009.09.01. 18:15:57-kor
Pontszám: 7.07
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2188. hozzászólás - 2009.09.01. 18:10:41 (Válasz Tabac #2187 hozzászólására.)
Nincs hiba a pontozásban átlagot számol:

Pontszám: 8
népszerűMiklós
Adminisztrátor
766 hozzászólás
Profil megtekintéseÜzenet küldése

Re: Végzetúr friss hírek
116. hozzászólás - Ma, 13:41:34
Elkészült a fórumra egy régóta ígért fejlesztés. Ha valaki egy új postot ír, akkor annak az induló pontszáma nem 5 lesz, hanem a szerző eddigi postjaira adott pontok átlaga.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.59
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2189. hozzászólás - 2009.09.01. 19:11:33 (Válasz BlackSheep77HUN #2188 hozzászólására.)
Tök jó, most már ezt is lehet gyűjteni
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.99
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2190. hozzászólás - 2009.09.01. 19:39:07 (Válasz Tabac #2187 hozzászólására.)
Tök mindegy ki kezdte többel. a lényegen nem változtat és a V2 áll a leggyatrábban. A top 10 sem változott már napok óta. Szerintem még a napi 1-et sem teszi be a világ 90%. Sajnos ott tartunk, hogy a V1 és a V3 bőven befejezi a töltögetést mire mi a felére elérünk. Az lenne a legjobb ha valahogy ösztönöznék a játékosokat a töltögetésre, de ha mondjuk egy Ricardo féle büntetéses ötlettel állnak elő akkor az még jobban visszaveti az érdeklődést.

Talán az egyéni szorzok növelésével lehetne gyorsítani a feltöltés sebességén vagy a feltöltéshez szükséges LE-t kellene csökkenteni. Sajnos beigazolódott amit már az elejétől károgtam Mikóséknak csak nagy ívben szartak rá, hogy az event a második fázissal és az unalomig tartó töltögetéssel érdektelenségbe fog fulladni. Egyik világon sem megy még feleannyira sem mint az első fázis. Egyszerűen nincs motiváció.

Ne mondjátok azt, hogy a relikviák elég motivációt kellene hogy adjanak. Számoljon mindenki utána, hogy mennyi csp-t és Le-t használt el addig amíg megkapta a 2. fázis relikviáját. Ha átszámolod akkor rájöhetsz, hogy azért a nyersanyagért amit elhasználtál már AH-ban is megvehetted volna vagy jobbat is kapnál. Arról nem is beszélve, hogy a tárgy kipottyanása után a töltés le is áll a játékos részéről. Eró ugyan ott vagyunk ahol elkezdtük az érdektelenségnél.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.47
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2191. hozzászólás - 2009.09.01. 20:09:42 (Válasz BlackSheep77HUN #2190 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.09.01. 19:39:07
Számoljon mindenki utána, hogy mennyi csp-t és Le-t használt el addig amíg megkapta a 2. fázis relikviáját. Ha átszámolod akkor rájöhetsz, hogy azért a nyersanyagért amit elhasználtál már AH-ban is megvehetted volna vagy jobbat is kapnál.


Nem szokásom, de ezzel egy picit vitatkoznék:
- Még mindig nem tudjuk, hogy a végén mi lesz. (kompenzáció/jutalom)
- Az aukciós házban csak napi 1x válthatsz csp-t, itt korlátlanul. + az AH-ból csak 1 valaki vitte volna el, és a licit a többi játékostól is függ. Itt csak attól függ, hogy meg tudod-e verni a manókat, és mennyit áldozol rá. Szerintem.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.78
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2192. hozzászólás - 2009.09.01. 20:35:57
Szervusztok!

A hozzászólások alapján úgy tűnik, nehéz eltalálni, hogy mi kell a legtöbb játékosnak.

Ha elárulták volna Miklósék az esemény célját, és jutalmazását, akkor mindenki, legfőképp az optimalizátorok, patikamérlegen kiadagolták volna, hogy mennyit kell tölteniük, vagy nem tölteniük.
Most, hogy részinformációknak vagyunk a birtokában, az a baj, hogy túl kevés, amit ismerünk.
Ha semmit nem ismernénk, akkor a végén jönne a nyávogás, hogy ez nem érte meg.

Az én személyes véleményem az, hogy itt most nem azt kéne lesni, hogy hogy áll a karakter, hanem értelmes szinten, ám rendszeresen foglalkozni kell az eseményekkel. Most (elnézést) belecsapta valaki a pöcegödör tartalmát a ventillátorba, ha nem takarítjuk fel, büdös lesz. Ez időt, és fáradtságot (a játékban LE-t) igényel, de meg kell találni az optimumot. Aki patikatisztára söpri a környezetét, az sok időt fektet bele, sok LE-je, és CsP-je bánja, felborul a karaktere. Aki állandóan takarít, de egy elfogadható szinttel megelégszik, az kijöhet belőle pozitívan, mert a hátrány nem érvényesül rá, de csak viszonylag kevés energiát és időt veszít.
Aki pedig fütyül az egészre, az bukni fog megint, mert varázsitalokra kell költenie, illetve könnyebben fogy el a manája az esetleg bekapott párbajok miatt. Ráadásnak a pottyanó relikviák sem teljesen haszontalan jószágok, a belőlük származó előnyt is elveszítik, akik nem foglalkoznak Zarknoddal.

Jutalom? Alaphelyzetben az elég jutalom lenne, hogy a hátrányok megszűnnek... de errefelé sokan nem próbálták ki az asztali szerepjátékokat. Ott bizony akadnak olyan helyzetek, hogy a karakterek jutalma, hogy túlélték a történetet. Most pont egy ilyen eseménybe csöppentünk bele, csak a versenyszellem elragadta a játékosok egy részét, és most pislogva nézik, hogy aki nem rohant, az utoléri őket.

A relikviák viszont már jutalmak, és valamilyen egyéb jutalom is lesz, hogy ne boruljon ki a játékosok többsége. Az első világon valamilyen szinten részesülni fogok a jutalomból, zafír lévén. A harmadik világban biztos, hogy nem fog nekem jutalom járni, hisz nem a győztes horda tagjai közé tartozom. Mégsem hagyom abba, csak feleslegesen nem töltök többet, mint amennyit szükségesnek és megengedhetőnek érzek.

A játékosok többsége ott szúrta el szerintem, hogy versenyezni kezdett, és így belesodorták magukat egy "egyre gyorsabban futunk, hogy helyben maradjunk" helyzetbe.

Monotonitás: Ne szépítsük: monoton. De a jelenlegi rendszerben nehéz lenne mást csinálni, hiszen igazából az egész játék kétféle cselekedetet használ: a párbajt és a vadászatot. Minden esemény csak ezeknek a variációja lehet.
Bocsánat, hogy kimondom, de egyszerűbb így. A WoW-ban is hasonló a helyzet: a küldetésekben tárgyakat kell összeszedni (ez itt a vadászat), vagy szörnyeket kell mészárolni (ez a párbaj). Ott a körítés az esemény típusával játszik (csoportos, többcsoportos, vagy egyszemélyes), de mindig azonos. Egyetlen dologgal több ott a játék: Akad játékosok közti kereskedelem, de ott minden harmadik üzenet egy goldspammer üzenete, hogy vegyél tőle x aranyat y valós összegért. Ez itt nincs, nyugodtabban is lehet játszani, és nem is hiányzik.

A hosszúságért és a néhol fésületlen stílusért elnézést kérek!
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6.10
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2193. hozzászólás - 2009.09.01. 20:57:45
na én itt tartok:

Összesen 152 db

de a második tárgy sehol sincs.... ennyire random szerintem nem létezik....
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 4.62
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2194. hozzászólás - 2009.09.01. 20:59:25
azért fél perc alatt így lepontozni köszi, úgy is kíváncsi vagyok melyik lesz a következő ikon

a random meg direkt van így programozva
A hozzászólást Sznoopy módosította 2009.09.01. 21:02:33-kor
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 4.80
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2195. hozzászólás - 2009.09.01. 21:09:08 (Válasz Sznoopy #2194 hozzászólására.)
Olvass híreket.Mindenki hsz-e az átlag pontszámáról indul

De jó látni, hogy a fórumon az emberkék fő problémája a pontozás. Ahogy Miklósnak is.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.49
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2196. hozzászólás - 2009.09.01. 21:10:22
én 98-nál járok, nemsokára centenárium
24-nél kaptam asszem az elsőt..szóval küzdök és bízva bízok
Smaragd 4 life
Pontszám: 5.97
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2197. hozzászólás - 2009.09.01. 21:52:34 (Válasz Awenhai #2192 hozzászólására.)
Nagyjabol egyet is ertek Veled. De mint irtad a jatekosok ott szurtak el, hogy versenyezni kezdtek. De miert is kezdtek el versengeni mint a hujegyerekek a cukorkaert?? Mert kapasbol ott volt 2db toplista, a betolottt LE es a leolt manok szama. Hat ezert lovaltak bele magukat, es estek at a lo tuloldalara. De mindegy is mert ezerszer kilett mar vesezve ugyanaz itt. Kivancsian varom, milesz a vegen. Reszemrol en naponta verek le 1 manot es kesz.
Tulajdonkeppen en arra lennek igazan kivancsi, hogy Miklosek miert is terveztek az egeszet ilyen iszonyat magas TP koltsegure. Erre tenyleg rohadt kivancsi vagyok. valoszinuleg a beigert vegeredmeny es az un. jutalmakhoz alakitottak igy. Meglatjuk...
Pontszám: 8.12
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2198. hozzászólás - 2009.09.01. 21:55:08
Én V3-on még csak 48-nál járok, de még semmi sem pottyant. Lehet azért mert alacsony a szintem? (17) Elég sokszor el is vernek, kb. 5:1 a javamra. CSP-m már alig van, de mégis reménykedek, hogy előbb utóbb, csak esik valami nekem való is
Pontszám: 6
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2199. hozzászólás - 2009.09.01. 21:57:21 (Válasz Sznoopy #2193 hozzászólására.)
Sznoopy kitartás, a Randomisten áldás engem is elkísért (1. relikvia 32. manó, 2. relikvia 129. manó éppen ma). Téged is el fog csak türelem kell hozzá. Klántárs a 183.-nál kapta meg a másodikat de volt aki hamarabb.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.20
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Zarknod ébredése
2200. hozzászólás - 2009.09.01. 23:08:20
Végre a 82.manónál megvan nekem is az elnyelő. Jöhet a 3.fázis.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.47
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője