Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
441. hozzászólás - 2009.08.31. 18:28:34 (Válasz Xena #440 hozzászólására.)
Ezt nem vitatom, gratulálok hozzá. Bevallom én is a kvízelsőségre hajtottam mert mikor regeltem nem is mertem gondolni, hogy abban a szövetségben leszek ami győz. Sajnos ehhez kellett volna a prémium tagság és az ügyesebb szakifejlesztés.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
442. hozzászólás - 2009.08.31. 18:41:06 (Válasz Xena #438 hozzászólására.)
Én egy lehetséges és valószínű válaszlehetőséget írtam le.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
443. hozzászólás - 2009.08.31. 18:47:57 (Válasz Xena #438 hozzászólására.)
És milyen alapon járna 3-szor annyi őskő annak aki mindhárom világon van, azzal szemben aki csak egy karakterrel játszik?
Azonos eredmények esetén (valamilyen kategória-elsőség) valószínűleg mind az idő, mind az őskőráfordítás hasonló mértékű. Akkor neke miért járna tripla jutalom?

És milyen nevezési díjat? Tudtommal ingyenes volt a regisztráció. Az mindenkinek az egyéni szociális problémája, hogy mennyit ölt egy vége világba...
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.08.31. 18:51:05-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.75
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
444. hozzászólás - 2009.08.31. 18:55:25 (Válasz Ywgarrd #442 hozzászólására.)
Már a témával kapcsolatos első hozzászólás írásakor gondoltam hogy jöhet ez a reakció de nem akartam túlragozni remélve hogy csak nem jön!
Szóval: a példában szereplő győztes díjának felezése(negyedelése) alatt a jelen jutalmazást értettem hiszen a kiírásban szereplő összes karakter helyett csak egy kapott őskövet. Nyilván a kiírt "a győztesek összes világon lévő karakterének" alatt nem azt értették hogy dobnak x követ és úgy osztod ahogy akarod hanem x őskő jutalom - ami jutalom és nem "valamit visszaadunk a ráfordítottból!"- a győztesek összes világon lévő karakterének.
A hozzászólást Xena módosította 2009.08.31. 19:51:50-kor
Pontszám: 4
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
445. hozzászólás - 2009.08.31. 19:02:28 (Válasz Lanmandragoran #443 hozzászólására.)
Mivel a hozzászólásomat a 4. világ versenyének kiírásából vett idézettel kezdtem -tehát nem én találtam ki!- így nagyon megalázónak érzem számodra hogy nem érted miért járna a győztes minden karakterének jutalom!
Egy meghirdetett verseny volt ahol a kiírásban szerepelt hogy a győztesek összes világon lévő karaktere kap díjat és még...
Nyilvánvaló hogy eltévedtél: ez nem a kvízmester-topic! Ide már több kell!

Nevezési díj alatt természetesen a ráfordított ősköveket értettem de ki gondolta hogy ezt is magyarázni kell(vagy esetleg majd ebbe köt bele valaki!).
Megpróbálom neked körülírni! Elindulnál egy olyan versenyen ahol a költségeid meghaladják a győztes jutalmát?
A hozzászólást Xena módosította 2009.08.31. 19:15:09-kor
Pontszám: 4.14
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
446. hozzászólás - 2009.08.31. 19:09:09
Kirakom még egyszer így talán megérted:

"A legjobbak más világon levő összes karakterüknek ősköveket és speciális titulust (rangot) kapnak. Ezután a megmaradt őskövek megfelelő átváltással átadhatóak más világra."
Pontszám: 4.14
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
447. hozzászólás - 2009.08.31. 19:38:06 (Válasz Lanmandragoran #443 hozzászólására.)
"Azonos eredmények esetén (valamilyen kategória-elsőség) valószínűleg mind az idő, mind az őskőráfordítás hasonló mértékű. Akkor neke miért járna tripla jutalom?"

Azonos eredmények esetén(valamilyen kategória-elsőség)? Milyen azonos eredmények?
Ha valaki egy kategóriát nyer akkor nyilván egy díjat kap (a medáltól most tekintsünk el hiszen max. egyet kaphat mindenki, tehát csak az őskövekről van szó) ami jelen esetben 100 őskő, ha két kategóriában akkor szerinted mennyit?
Mivel sehol nem szerepelt hogy nem lehet két kategóriát is megnyerni így két díjra gondoltam mely 200 őskővel egyenértékű.
Az idő- és őskőráfordítás részt nem is kommentálnám különösebben...aki komolyan veszi a játékot az tudja mire gondolok.
Tripla jutalom? A hozzászólásomban megemlítettem az építésben elért első helyet de már a hozzászólásod előtt kiderülhetett számodra hogy 1 csapat és 1 egyéni győzelemről van szó.

Várj! Mindjárt teszek fel egy kérdést...
Pontszám: 4.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
448. hozzászólás - 2009.08.31. 19:51:17 (Válasz Xena #445 hozzászólására.)
Megpróbálom neked körülírni, mert látom túl bonyolultan fogalmaztam számodra. Az a kiírás, hogy minden karaktered kap jutalmat, nem egyenértékű azzal, amit te most jószerével követelsz, hogy neked háromszor annyi őskő jár, mint annak, akinek csak egy karaktere van, holott a ráfordított költség ugyanannyi volt minkét díjazott helyezéshez.
Nem a jutalmat sajnálom, hisz minden egyes játékos keményen megdolgozott érte, mind megérdemli. De mind pontosan ugyanannyit érdemel! Ha szerinted 3*100 kő lenne a reális neked, akkor az lenne a korrekt, hogy a többiek 2*150, ill. 1*300 követ kapjanak.

De mivel a játékvezetés úgy érzi, 100 a reális, így maximum 3*33-ba tudnád osztani. Hogy ez neked nem tetszik, arról nem a játék tehet...
(a medál mehetne mindenhova, az oké, azon nem lehet osztozni)

A "nevezési költségre" pedig továbbra sem érzem hogy lenne jogalapod hivatkozni. Olyan ugyanis NEM volt.
Kötelező volt bármennyit is befizetni? Nem
Önként döntöttél úgy, hogy ennyit vásárolsz? Igen
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.08.31. 19:55:03-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.20
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
449. hozzászólás - 2009.08.31. 19:55:23
Nellus, kérlek ha nem ír senki akkor nyugodtan módosíthatod is a sajátodat 1 hsz-ben is megértjük az érveidet.
Legalábbis a Hangok a fejemben ezt suttogják.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
450. hozzászólás - 2009.08.31. 19:57:06 (Válasz Xena #447 hozzászólására.)
Félrebeszélsz. A saját szavaidat magyarázod félre. Az előbb még arról beszéltél, hogy ha neked 3 világon van karaktered, akkor miért nem kapsz mindhárom világon jutalmat, ahogy azt kiírták. Szó sem volt a több kategóriáról, csak megemlítetted az elején.

Azt nem vitatom, hogy aki több kategóriát nyer, azt nem illetne meg több adag jutalom, de eddig nem ezt szajkóztad, hanem hogy kiírás szerint neked minden világra jár jutalom.

Idézet: Xena - 2009.08.31. 16:48:50

A verseny indulása előtt arról volt szó(ez megint csak memóriából) hogy a győztes játékosok karakterei minden világon kapnak őskövet és nem csak egy általuk választott karakterük. Én pl. arra gondoltam az induláskor -nem mertem azért túlzásokba bocsátkozni - hogy a győztesek minden karaktere kap 100 őskövet ami a "befektetést" tekintve egyáltalán nem tűnt(és most sem tűnik!) túlzásnak.
Játszottunk egy jót és kaptunk egy medált?


Bár a hsz elején felsorolod az érdemeid, itt már egy szót sem ejtesz arról, hogy esetleg a két elsőséget szeretnéd két világon megkapni. Te azt írod: bármely győztes minden karaktere 100 kő. Ennek pedig köze nincs a több kategóriához.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2009.08.31. 20:00:42-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
451. hozzászólás - 2009.08.31. 20:00:42 (Válasz Xena #447 hozzászólására.)
Idézet: Xena - 2009.08.31. 19:38:06
Mivel sehol nem szerepelt hogy nem lehet két kategóriát is megnyerni így két díjra gondoltam mely 200 őskővel egyenértékű.


Ha már így nézzük a dolgokat, sehol sem szerepelt az sem, hogy pl.: a kvíz vagy építés első helyezettje jutalmat kap... Isten őrizz, hogy sajnáljam Tőled, de abban is biztos, hogy a többieknek van igazuk, hogy a szövetségi győzelemért nem kaphatsz 300 őskövet csak azért, mert Neked mind a három világon van karaktered.

Egyébként kérlek, egyben írd le, amit átlag 3-4-ben sikerült, mert úgy is le lehet. Nem értem továbbá, miért másoknak ugrasz neki, írj egy levelet a JV-knek!
Pontszám: 8.71
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
452. hozzászólás - 2009.08.31. 20:51:22 (Válasz Rokamoka #451 hozzászólására.)
"de abban is biztos, hogy a többieknek van igazuk, hogy a szövetségi győzelemért nem kaphatsz 300 őskövet csak azért, mert Neked mind a három világon van karaktered."

Tudod az még érthető hogy egy "játékhoz laikus kvízmester" félreért - vagy helyesebben akinek még a kiírás értelmezése is problémát jelent- de most te is csalódást okoztál.
A hozzászólásaim közül mire reagáltál a fenti mondatoddal?
Hol szerepelt az hogy a szövetségi győzelemért 300 őskőre számítok? Hogy minden világon lévő karakter 100 őskőt kapjon a csapatgyőzelem miatt?
A 4. világ díjazása szerint a győztesek a(max. 1) medál mellett 100 őskövet kapnak melyet egy kiválasztott karakterük kap meg.
1 kategória(csapatgyőzelem) 100 őskő, 2 kategória(csapatgyőzelem és kvíz) 200 őskő: így véljük néhányan, remélhetőleg te is!
A 4. világ értékelésénél a győztesek számára csak a medált maximálták(1) a két győzelmet elért(esetemben csapat és kvíz) játékosok kiválasztott karakterének 200 őskő járna a medál mellé.
Mit értettél félre?

Nem csak magam miatt írtam és főleg nem azért hogy leálljak egy karakterét elhanyagoló, sportból vitázó, értetlen, magát a kvízben kiélő laikus játékossal olyan dolgokról melyek a többség számára egyértelműek lehetnek(különösen a 4. világ kiírását olvasva)!
Én érintett vagyok a témában amíg más csak "mindenhez hozzászól" amit meglát miközben...szóval ... ehhez a játékhoz!
További szép estét mindenkinek!
Offoltam.
A hozzászólást Xena módosította 2009.08.31. 21:20:03-kor
Pontszám: 1.80
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
453. hozzászólás - 2009.08.31. 20:53:52 (Válasz Rokamoka #451 hozzászólására.)
Dehogy ugrok neki másoknak!
Próbáltam segíteni egy értetlen kvízmesternek erre ő...: ennyi történt semmi más!
Pontszám: 2
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
454. hozzászólás - 2009.08.31. 21:09:55
Idézet: Xena - 2009.08.31. 16:48:50
A verseny indulása előtt arról volt szó(ez megint csak memóriából) hogy a győztes játékosok karakterei minden világon kapnak őskövet és nem csak egy általuk választott karakterük. Én pl. arra gondoltam az induláskor -nem mertem azért túlzásokba bocsátkozni - hogy a győztesek minden karaktere kap 100 őskövet ami a "befektetést" tekintve egyáltalán nem tűnt(és most sem tűnik!) túlzásnak.


Először.

Idézet: Xena - 2009.08.31. 18:18:53
Gondoltam hogy esetleg felmerülhet ez a reakció de ezt nyilván te sem gondolod komolyan!
33 őskövet minden világra? Nem lehet olyan díjat adni egyetlen versenyen sem ami nem futja ki a nevezési díjat!
A példád a játék megcsúfolása lett volna de jelen verzióban sem jutalom!


Másodszor.

Idézet: Xena - 2009.08.31. 18:55:25
Szóval: a példában szereplő győztes díjának felezése(negyedelése) alatt a jelen jutalmazást értettem hiszen a kiírásban szereplő összes karakter helyett csak egy kapott őskövet. Nyilván a kiírt "a győztesek összes világon lévő karakterének" alatt nem azt értették hogy dobnak x követ és úgy osztod ahogy akarod hanem x őskő jutalom - ami jutalom és nem "valamit visszaadunk a ráfordítottból!"- a győztesek összes világon lévő karakterének.


Harmadszor.


Idézet: Xena - 2009.08.31. 19:02:28
Mivel a hozzászólásomat a 4. világ versenyének kiírásából vett idézettel kezdtem -tehát nem én találtam ki!- így nagyon megalázónak érzem számodra hogy nem érted miért járna a győztes minden karakterének jutalom!
Egy meghirdetett verseny volt ahol a kiírásban szerepelt hogy a győztesek összes világon lévő karaktere kap díjat és még...


Negyedszer.

Pontszám: 9.38
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
455. hozzászólás - 2009.08.31. 21:19:01 (Válasz Rokamoka #454 hozzászólására.)
Erre már csak annyit: sajnálom hogy hozzászólásaim idején feljöttél a fórumba és sikerült kiforgatni a szavaimat!
Tudod ha ezekből neked az jön le hogy szerintem minden győzelem minden világon x őskövet ér (tehát egy egyéni és egy csapatgyőzelem minden világon x őskő akkor ... még egyszer: mivel a kiírástól eltérően csak egy világbéli karakter kapja az ősköveket így -CSAK AZON KARAKTER SZÁMÁRA ÉRTELMEZTEM 1 EGYÉNI ÉS EGY CSAPATGYŐZELEMÉRT 100+100 ŐSKÖVET(természetesen egy medállal)!-akkor elnézésedet kérem hogy egyáltalán hozzászóltam a témához!

"Na ide se jövök többet!"(Gálvölgyi János)
A hozzászólást Xena módosította 2009.08.31. 21:23:18-kor
Pontszám: 2.63
kedvencWendingoFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
456. hozzászólás - 2009.08.31. 21:23:37
Xenanak adok igazat.. egyetlen hozzászólásában sem láttam hogy azt írta volna hogy minden karakter kapja meg a 100 őskövet! az egykarakteres emberek felé nem lett volna igazságos. Xena csak azt probalja elmondani, hogy nem azt kaptuk amit megigértek. és én is így látom.
Pontszám: 5
kedvencWendingoFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
457. hozzászólás - 2009.08.31. 21:25:44
azt meg alapnak gondoltam hogy akik megnyerik a v4et legalább annyit visszakapnak mint amennyit beleöltek!
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
458. hozzászólás - 2009.08.31. 21:44:22 (Válasz Wendingo #456 hozzászólására.)
Olvasd el a 433. és 438 hsz-eket.
Gondolom akkor félreértette Xena az én reakciómat (ami igen egyértelmű), és amiatt alakult ki a vita..
Pontszám: 5
kedvencWendingoFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
459. hozzászólás - 2009.08.31. 21:50:06
33 őskő tényleg semmi, de ha valaki ezt akarja miért ne? inkább úgy kellett volna megoldani hogy egy nyeremény és azt a játékos kénye kedve szerint eloszthatja. Pl én és xena esetében 200 őskövet oszthatunk szét akár 3 karakter között. Ezen valoban nem kellett volna vitázni. De xena sem ugy gondolta szerintem hogy szerverenként 200at kapjon
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
460. hozzászólás - 2009.08.31. 21:54:59 (Válasz Wendingo #459 hozzászólására.)
Pont ezt írtam én is, és bizonyára Xena ezt értette félre.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!