Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
261. hozzászólás - 2009.08.24. 14:24:19 (Válasz Nari77 #260 hozzászólására.)
Mókás visszaolvasni az első néhány hozzászólásotokat ebben a topicban!
Pontszám: 8.75
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
262. hozzászólás - 2009.08.24. 14:51:04 (Válasz Rokamoka #247 hozzászólására.)
Ha már aránytartás: nem tudom melyik mondatom volt keserű. Döntöttem, hogy melyik cél a fontosabb számomra a sok közül. Mivel mindet lehetetlen lett volna tartani, ezért meghatároztam egy sorrendet, ami nyilván bizonyos "áldozatokkal" járt. Konkrétan 4-5 napi bevételemet építettem el, és ennek ellenére élvezem a játéknak a harcos oldalát is.
Ha netalán a keserűséget titulusokkal kapcsolatos mondataimból szűrted le, akkor tévedtél, tényleg nem érdekel, hogy egy számomra ismeretlen mit lát/gondol..
Pontszám: 5
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
263. hozzászólás - 2009.08.24. 15:17:11 (Válasz Ywgarrd #262 hozzászólására.)
Én mégsem írom bele mindegyik hozzászólásomba, hogy 17. szint óta csapom az epiket, sok-sok tízezer lötyit beléjük ölve (csak a saját fórumunkon teszem szóvá, de hát az alap )! Ha ennyire félvállról vennéd, nem példálóznál folyton az építkezéseddel.

De igazad van, nem az én dolgom megítélni, hogy ezt mekkora áldozatnak érzed.
Pontszám: 6.17
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
264. hozzászólás - 2009.08.24. 15:30:27 (Válasz Rokamoka #263 hozzászólására.)
Ne adj szemléleteket a mondandómnak, talán én jobban tudom mit miért írok.
Rávilágítok azokra a tényekre, hogy mások mit (nem) csináltak másképp, válaszolok a burkoltan feltett kérdésekre.

De lehetőleg ne azt fejtegesse már senki sem, hogy miért írom azt, amit...
Nem hiszem, hogy ez lenne a rovat témája.
Pontszám: 7.50
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
265. hozzászólás - 2009.08.24. 15:34:39 (Válasz Ywgarrd #264 hozzászólására.)
Nem, ez a fórum sajátossága!

Hmm, majdnem maxos kincseskamra... Akkor ezzel választ kaptam a kérdésemre, amire Te elfelejtettél(?) válaszolni, hogy megvárjátok-e a következő bajnokit.
Pontszám: 8.75
irritálóRex08Férfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
266. hozzászólás - 2009.08.24. 17:16:10 (Válasz Nari77 #260 hozzászólására.)
Idézet: Nari77 - 2009.08.24. 14:13:37
Idézet: Rex08 - 2009.08.24. 14:11:36
Idézet: Rrrbal - 2009.08.24. 12:51:58
Nem tudom, hogy élt-e már ezzel a javaslattal valaki, de én arra gondoltam, hogy megoldható lenne-e, hogy a 4. világ karakterei, és szövetségei folytathassák a világot normál sebességgel.
Mivel annyi energiát fektetett már mindenki ebbe a világba, érdemes lenne megtartani.

Ezt részemről egészen jó ötletnek tartom. Amugy azt nem értem, hogy miért fáj az egyeseknek, ha megkapnák a verseny végével a jutalmukat, és a V4 is tovább menne. Tudom, hogy a Hegylakóknak fáj az, hogy bele akarunk kavarni a dolgokba, de értsék meg nem félti senki tőlük a győzelmet mi csupán azt szeretnénk, ha az elért eredményeket, és a sikereket nem törölnék, és nem veszne minden munka kárba. Felőlem a Hegylakók törölhetnek ha akarnak, de részemről nagyon örülnék neki, ha mégcsak normális tempóban is, de megmaradna a V4. Higyje el mindenki semmi rossz szándék nincs bennem, nem azért "panaszkodok" , mert fáj, hogy a Hegylakók győznek. Egyébként is, szerintem a legtöbb szöetség megmaradna a verseny végével, ha végtelenitett világ lenne, talán azol nem, akik egyénire, vagy csapatra hajtottak, de sokkal többen vannak, akiket nem érdekel a győzelem, amúgy is utána regiznének még úgyis egy csomóan.


Továbbra sem értitek a lényeget! Olyan gyors a világ, hogy a készítők nem bírják veletek tartani az iramot! Így egy idő után a nagy semmi következne!

Te sem érted, amit itt többször is leirtam: nem gyorsitott világról lenne szó, hanem szimpláról. Igy a V4-be fektetett energia, és idő nem veszne el, és a játékvezetésnek sem lenne gondja.
Véleményt nyilvánítani mindenkinek joga van!

V3:Axonn- Smaragd gyilkosai
Pontszám: 5.43
irritálóPrism tankFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
267. hozzászólás - 2009.08.24. 18:59:35
Szerintem jó ötlet lenne.
Gyémánt 4ever
Pontszám: 3
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
268. hozzászólás - 2009.08.24. 19:06:13 (Válasz Rex08 #266 hozzászólására.)
Értse már meg mindenki, hogy nem lesz ilyen. A 4-es világnak volt eleje és lesz vége is. Ez már a legelején így lett megfogalmazva, nem igazán értem miért akadékoskodtok.

(Hogy sport példát is hozzak, ez kb olyan, mintha valaki a forma 1-es futam végén nem hagyná abba a versenyzést, hanem körözne tovább.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.33
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
269. hozzászólás - 2009.08.24. 19:22:39
Talán még egy szavazás lenne a legkorrektebb megoldás. Ott eldőlne, mit akar a nép, kicsiben hiába vitatkozunk róla.
Pontszám: 6.17
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
270. hozzászólás - 2009.08.24. 19:34:55 (Válasz Rokamoka #269 hozzászólására.)
Mire akarsz szavazást? Volt egy szavazás, ami alapján meg lettek szabva a győzelmi feltételek, és ki lettek hirdetve a világ indulása előtt.
Az hogy ti nem a győzelemre mentetek, az IJ.

Gyorsszerver nem marad végtelenre, mert nem győznék a fejlesztést. 4. normál világra meg egyelőre nincs akkora igény, ami miatt maradhatna. Néhány 100 játékos nem jelent akkora pluszbevételt, ami fedezne még egy szerver üzemelési költségét.

Tetszik vagy nem tetszik, ez a világ pontosan olyan, mint a travian világok: ha teljesülnek a feltételek, vége. Aztán majd újraindul.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
271. hozzászólás - 2009.08.24. 19:56:59
Meg tudom érteni az igényt arra, hogy van, aki szeretné, ha a karaktere nem veszne el, játszhatna vele tovább normál sebességgel. Viszont a legtöbben úgy játszottak, hogy egy bizonyos célig, ők a játékot úgysem folytatnák, igy ez egy szellem-világgá változna, kevés aktiv játékossal. Tehát maradjunk az eredeti tervnél, a győzelmi kondició teljesülésekor a világ véget ér, mindenki fellélegezhet, átszakadt a célvonal, eredményhirdetés, dijkiosztás, átbeszéljük a tapasztalatokat, és ha van rá igény, néhány héttel később megint elinditjuk. Nekem is a kedvenc társasjátékom a végtelenitett fejlődést biztositó AD&D volt, de ugyanakkor örömmel ültem le játszani egy meghatározott ideig vagy célig tartó társasjátékot is, más élményt adott.
Pontszám: 9.67
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
272. hozzászólás - 2009.08.24. 20:15:10 (Válasz Miklós #271 hozzászólására.)
a kvízolimpián megszerzett medálokat a világ végén átadhatom másik világon lévő karakteremnek?
Pontszám: 5
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
273. hozzászólás - 2009.08.24. 20:24:49 (Válasz Miklós #271 hozzászólására.)
Na, ez már beszéd! Persze, hogy van rá igény!

Én is kérdezek: ősköveket nem lehetne mostani kariról a következő gyors világra transzportálni?
Pontszám: 8.33
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
274. hozzászólás - 2009.08.25. 10:57:41 (Válasz Rokamoka #265 hozzászólására.)
Pontosítok: konkrét választ nem adtam, rajtam kívül vannak még 34-en a Szövetségben, s döntés közös.
Pontszám: 7.50
irritálóRex08Férfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
275. hozzászólás - 2009.08.25. 11:09:16
Azt kérdezném, hogy akkor a relikviákat nem lehet átvinni egy másik világi karimra?
Véleményt nyilvánítani mindenkinek joga van!

V3:Axonn- Smaragd gyilkosai
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
276. hozzászólás - 2009.08.25. 15:42:00
Sok kérdés érkezett felénk, mikorra teljesítjük a nyerési feltételeket. Szavaztunk róla, íme az eredmény:
pénteken estére meglesz a 30. epikus lényünk is, a 10 napos toronybirtoklás pedig már megvan.
Pontszám: 9.17
népszerűLaz070Férfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
277. hozzászólás - 2009.08.26. 00:08:40
Először is szeretném megjegyezni, hogy nekem nagyon kellemes csalódás volt a 4-es világ. Amennyire féltem tőle, hogy mennyi időt el fog venni és mennyire nem tartottam jó ötletnek, hogy megadott feltételekkel vége legyen, közben mindkettőhöz hozzászoktam és megszerettem. Valószínűleg az is segített benne, hogy egy nagyon jó csapat gyűlt össze nálunk.

Egyetlen dologgal volt problémám igazán egy idő után amit szerintem jobban is meg lehetett volna oldani az pedig a győzelmi kondíciók. Akárhogy is nézzük végül is az döntött, hogy ki tud többet építeni a toronyba, és ezt sajnos a Hegylakók látták meg először és legjobban - nagy gratuláció Nekik egyébként ehhez - de akkor is igazából egy építési verseny döntött.

Ezért vetném föl azt az ötletet a készítők felé (már persze, ha tényleg lesz még ehhez hasonló gyors, véges világ), hogy talán érdemes lenne 2-3 alternatív győzelmi kondíciót állítani amik függetlenek egymástól : pl. Hatalom tornyának birtoklása 30 napig VAGY 30 Epikus legyőzése VAGY 30 nyert háború. Így talán elkerülhető lenne, hogy a több nyerési feltétel megadása helyett már egy feltétel teljesítése eldöntse a játék végét.
V1 - Laz070 (Black Diamond) (x)
V2 - Laze (Aljas Csőcselék) (x)
V3 - Laz070 (Kocsma bogarak)
V5 - Ravenlord (Forge of Gods)
Pontszám: 8.75
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
278. hozzászólás - 2009.08.26. 06:02:51 (Válasz Laz070 #277 hozzászólására.)
A HT-t 26. napja birtokoljuk, tehát vasárnapra az a kondíció is meglenne. MIndamellett a 30 epikus ezerszer könnyebb, hiszen az nem függ egyetlen másik játékostól sem, csak a klán tagjaitól. a 30 háborús győzelem azért nem jó, mert multizva, egy-két kis klánt legyártva nagyon könnyen el lehet érni, itt a legkönnyebb csalni.

Egyébként én is támogatom, hogy nehezebb legyen megnyerni a következő versenyszervert.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűLaz070Férfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
279. hozzászólás - 2009.08.26. 09:02:00
Csak példák voltak amiket írtam, természetesen jól kigondolt és kibalanszírozott feltételek kellenek. Engem nem is annyira a nehézség zavart, hanem inkább az, hogy az egyik kondíció megnyerésével el lehetett venni más szövetségektől a nyerés esélyét.
V1 - Laz070 (Black Diamond) (x)
V2 - Laze (Aljas Csőcselék) (x)
V3 - Laz070 (Kocsma bogarak)
V5 - Ravenlord (Forge of Gods)
Pontszám: 8.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
280. hozzászólás - 2009.08.26. 09:16:24 (Válasz Laz070 #279 hozzászólására.)
A verseny feltételei adottak voltak, rajtunk kívül nem igazán akart senki sem nyerni, ahogy én figyeltem. A HT-t el lehetett volna venni, de senki még csak meg sem próbálta. Lehet, hogy építkezési versennyé változott a játék azon szakasza, de minden klánnál adott volt, hogy 35 ember egyszerre malterozzon.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.25
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!