Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
121. hozzászólás - 2009.07.21. 00:03:02
Nahát Sanyi, én tényleg azt hittem te vagy az.

No de hogy azt is írjam amiért jöttem és Freez kolléga előzékenyen elirányított ide:

V4-en a Láthatatlanság leírásánál 8 óra van megadva, mint a kötelezően annak maradást. Viszont mivel fél 7 körül nyomtam be, gyanús hogy az a fránya számláló most 7 óra 2 percről ketyeg vissza. Szerény számításom szerint az 12 óra össz.

Nem tudom melyik volt tervezve (én gyanítom hogy a 8 a helyes), egy illetékes ha ránéz, és vagy a leírást, vagy a scriptet meghogyhívjákolja, megköszönöm.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
122. hozzászólás - 2009.07.21. 23:39:42
Csak nekem nem működik a V4 már vagy 20 perce?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
123. hozzászólás - 2009.07.30. 14:35:17
Sziasztok,
Egy rövid gondolatmenet a 4-es világ sebességével kapcsolatban.

Az eredeti béta tesztünk 3x sebességgel futott. Egy nap 60 cselekvéspontot kaptak a játékosok. A normál sebességű béta tesztnél a napi 20 CSP-t túl kevésnek éreztük (noha maga a fejlődés megfelelő sebességű volt), ezért azt találtuk ki, hogy normál sebességnél ugyan 30 CSP-t kapnak a játékosok egy nap, viszont 2/3 annyi TP és LE jár egy vadászatért, mint a béta teszten.

A V4-en is az eredeti béta teszt 3x sebességét akartuk használni, napi 60 CSP, viszont teljes LE és TP, nem 0.6-tal szorzott (tehát ez pontosan 3x fejlődési sebességet jelentett volna). A V4 béta tesztje során valaki jelezte, hogy túl gyors így a szintlépés, legyen lassabb, így a TP-re visszaírtuk a 0.6-os szorzót. Én is kicsit túl gyorsnak találtam a fejlődést, kértem is Baratyot, hogy ellenőrizze le, ugye nem napi 90, hanem csak napi 60 csp volt az alap, de mondta, hogy igen.

Most azonban észrevettük, hogy más probléma volt ezzel. Igaz, hogy 60 CSP-vel számolt a program, de egyszersmind egy másik mechanizmus a napot 8 órásnak tekintette - és ez a 2 dolog összeadódott! Tehát nem napi 60, hanem napi 180 CSP-t kaptak a játékosok, ezért volt az, hogy annyira gyorsnak tűnt a játék. Más kérdés, hogy ennek senki sem számolt utána pontosan a béta tesztnél (sem ti, sem mi).

A 9x sebesség azért nem annyira üdvözítő, nemcsak azért, mert nem akarjuk, hogy 1 hónap alatt véget érjen a játék, de az se cél, hogy 24 órát kelljen vele játszani. Ezért úgy döntöttünk, hogy a hibát korrigáljuk, a következőképpen.

- Nem 60, és nem is 180, hanem napi 90 CSP-t adunk (tehát pontosan 3x annyit, mint az eredeti szerveren)
- A TP marad 0.6-tal szorzott, tehát a szintfejlődés pontosan 3x lesz a normál világoknak, viszont a LE-nél nem lesz továbbra sem 0.6-os szorzó, Tehát az LE gyűjtés nem 3x lesz, hanem több. Így nem kerül előnybe v hátrányba az, akinek sok csp-je megmaradt, vagy elköltötte mindet.

Összefoglalva: az eddigiekhez képest annyi történik, hogy a napi 180 CSP regeneráció 90-re csökkent.

Elnézést kérünk a kavarásért, reméljük most már minden rendben lesz a sebességgel!
Pontszám: 4.64
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
124. hozzászólás - 2009.07.30. 14:42:09 (Válasz Miklós #123 hozzászólására.)
Mármint 90 prémiummal és maximális elementáris fúzióval?

(Ez esetben a V1-es napi 50-hez képest elég karcsú duplának)

Kieg:

A v4 topicban Miklós részletesen írt a dologról, néhány kiegészítés.
Prémiummal 112, prémium nélkül 90 CSP jár naponta.
Ehhez jön még hozzá az elementáris bónusza, 57-es elementárissal +30 (a 3x sebesség miatt), ill. ha valaki prémiumos, akkor +37 (a prémium az elementáris bónuszra is vonatkozik).
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.07.30. 14:55:25-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
125. hozzászólás - 2009.07.30. 14:42:44 (Válasz Miklós #123 hozzászólására.)
Pontozzatok le nagyon köszi.
A hozzászólást Yuurei módosította 2009.07.30. 15:02:50-kor
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 2.83
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
126. hozzászólás - 2009.07.30. 14:43:05
Hát nem tudom Miklós, nekem és a klánnak is jobban tetszett 180as sebességgel. Így akik már hozzászoktak a gyorsasághoz most nagyon unalmasnak fogják találni és azért fogják abbahagyni, szerintem. Így is rengeteg a törlés, vagy a karakter otthagyás! (bár ez lehet, hogy pont a gyorsítás miatt volt, de most meg a lassításért fognak elmenni)

Szerintem ezt meg kellett volna szavazni, nem pedig egy ember véleménye miatt hirtelen átállítani, vagy pedig lépésenként kellett volna, mert ez így nagyon hirtelen jött!
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
127. hozzászólás - 2009.07.30. 14:43:20 (Válasz Yuurei #125 hozzászólására.)
Ha nem játszol V4-en, akkor csak ne köszönj semmit...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
128. hozzászólás - 2009.07.30. 14:46:57 (Válasz CaveMaN #127 hozzászólására.)
Pontozzatok le nagyon köszi II.
A hozzászólást Yuurei módosította 2009.07.30. 15:03:19-kor
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 2.08
kedvelt tagKriszoFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
129. hozzászólás - 2009.07.30. 14:51:36
Igen, köszönjük, hogy gyorsan tönkre lett téve a 4. szerver, az egyetlen, ahol még volt kedvem játszani...

Szeretjük az ilyen "apró" menet közbeni változtatásokat... Csak azt nem értem még mindig, hogy MIÉRT nem volt úgy jó, ahogy bő egy hétig futott? Sokan panaszkodtak? Nem hinném. Nem volt gazdaságos így működtetni. Talán. Inkább. De megint a játékosok szívtak.

Még egy kérdés? Az alap napi nopremes csp nem 30? Nekem ez a 20 nem ismerős, pedig játszom már tavaly október óta, de nyilván rosszul emlékszem...
Pontszám: 7.63
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
130. hozzászólás - 2009.07.30. 14:58:53 (Válasz Kriszo #129 hozzászólására.)
a 20 CSP a legelső teszten volt(legalábbis én Miklós hsz-éből ezt szűrtem le de kérdezzettek olyat aki tesztelt)és csak a tesztek után amikor élesbe indult változtattak(ergo a teszten 20 volt a játékban meg 30)amúgy én az első naptól jáccom és már akkor is 30 volt a napi adag .Azt mondjuk én se értem hogy ha ez mindenkinek tetszett akkor miért kellett változtani(inkább húzták volna ki a gyözelmi feltételeket ennél még az is jobb)
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 6.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
131. hozzászólás - 2009.07.30. 15:05:15
Mindenesetre így ezután a korrekció után már szerintem jó a dolog.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
132. hozzászólás - 2009.07.30. 15:08:17
Tovább tart a játék, több őskő fogy. Eddig ez tényleg egy gyors világ volt, mert minden nap be kellett nézni, most meg érezhetően lelassult. Ezért kár volt "gyors" világot indítani.
Pontszám: 5
közellenségMiaraNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
133. hozzászólás - 2009.07.30. 15:09:00
Nekem is jobban tetszett az előző felállás és ellent kell mondanom annak, hogy 24 órás játékot igényelt. Nekem volt, hogy 2 napig nem játszottam, de 3 nap alatt be is hoztam a lemaradást. Elmentem vadászni, itt hagytam, elvolt egyedül a karakter. Most meg naponta egyszer tudok vadászni és alig fejlődök.
Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
134. hozzászólás - 2009.07.30. 15:10:19 (Válasz Miklós #123 hozzászólására.)
Ezzel a lassítással sikeresen el let érve, hogy ne 3 hónapig tartson a játék, hanem fél évig.

mert nem akarjuk, hogy 1 hónap alatt véget érjen a játék


30 epikus leverése 1 hónap alatt akkor lenne meg, ha már a világ indulásánál lehetne verni az epikust és maxos a kincseskamra.

Szerintem ki kéne írnotok egy szavazást a csp-ről mi legyen:

- a mostani
- a gyorsabb

Amit megszavaznak úgy legyen. Az indulás előtt azt mondtad az lenne a jó, ha lemenne 3 hónap alatt,de ezzel a változással nem fog menni. Meg megszoktuk a régit és jobb volt, tehát szerintem, ha a szavazás a gyorsabb világot szeretné akkor mennyen vissza a csp termelés és ha vége a játéknak akkor az újnál már lehet a lassabb és akkor nem fog senki sírni.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 9
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
135. hozzászólás - 2009.07.30. 15:17:44
Másrészt meg így az építő karakterek jól bebuknak, mert kevesebb a csp. Jobban megéri portyázni és vadászni.
Pontszám: 5
irritálóThauglorFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
136. hozzászólás - 2009.07.30. 15:28:43
HáT az eddigi sebességgel is sztem 3 hónap meglett volna... Még az Epikust jöv hétnél hamarabb nem tudtuk volna sztem leölni (jövhét elején már talán) most az epiig eljutni is kínos lesz:D

Szavazásnak örülnék én is!
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
137. hozzászólás - 2009.07.30. 16:09:49
A 90 CSP az alap - erre rájön még +30 a maxos elementális fúzióval, +25% a prémiumból, tehát összesen 150 CSP naponta.

nem akartuk senkinek a játékát elrontani - ez egy 3x sebességű világ, végig ezt írtuk, de a csp egy hiba miatt 6x sebességgel regenerálódott. Ez egy hiba volt, javitani kellett - de az eddig regenerált CSP-t természetesen senkitől sem vesszük el! Ha a térkapuban mondjuk minden lény egymillió LE-t adna, azt is javitani kellene... Szerencsére, itt senkit sem ér hátrány, a plusz CSP-t mindenki egyformán betápolta. Fogjátok fel úgy, hogy mindenki kapott +800 CSP-t, hogy pörgösebben induljon a dolog...

Arról, hogyha eddig igy volt, már hagyjuk igy - a játék sebességét bármeddig lehet fokozni, de minél gyorsabb, annál kevesebb ember lesz, aki lépést tud tartani vele. Nem sok értelme van egy olyan világnak, ahol legfeljebb csak 50 ember tud igazán játszani.
Pontszám: 6
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
138. hozzászólás - 2009.07.30. 16:47:59 (Válasz Meszy86 #134 hozzászólására.)
Idézet: Meszy86 - 2009.07.30. 15:10:19
Ezzel a lassítással sikeresen el let érve, hogy ne 3 hónapig tartson a játék, hanem fél évig.


értelmezz. nincs lassítás. eddig volt túl gyors. tipikus bug, ami tápot az. az ilyenek azok, amikről nem szól senki, mert neki jó. (az már nem jut eszébe, hogy másnak is, ergó előnye nincs belőle)

a megszüntetése után nem illik sírni, mert az bizonyítvány.
Pontszám: 3
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
139. hozzászólás - 2009.07.30. 16:49:31 (Válasz Meszy86 #134 hozzászólására.)
Idézet: Meszy86 - 2009.07.30. 15:10:19

30 epikus leverése 1 hónap alatt akkor lenne meg, ha már a világ indulásánál lehetne verni az epikust és maxos a kincseskamra.


Miert, a kincseskamra idejet nem gyorsitja a 3x sebesseg?

(kerdezem, nem jatszom ott)
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
140. hozzászólás - 2009.07.30. 17:18:41 (Válasz Endyr #139 hozzászólására.)
De valószínűleg igen, de a tempót (20/3 óra) is bírni kell, ami annyira lehet nem triviális
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője