Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ
fórumozóLao111Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
241. hozzászólás - 2009.08.23. 22:29:39 (Válasz winnie #239 hozzászólására.)
Azért balek mert 6 kategoriánban nyerhetett volna, de végül csak 2-ben fog. És sokkal több időt, energiát, stb. fektetett a dologba.
De persze mindenki maga dönti el, hogy mi az ami még neki belefér.
Egyébként ez az építős taktika nekem augusztus elején jutott az eszembe, csak a létszámban tévedtem. Bőven elég 35 fő a 100 helyett és máris müködik a dolog:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,144.100#hsz106
Pontszám: 5
kedvencMeszy86Férfi
Végzetúr mester
296 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
242. hozzászólás - 2009.08.23. 22:47:31 (Válasz Lao111 #241 hozzászólására.)
Dehogy nyerhetett volna, 6 kategóriában. Vannak akik csak TÖ vagy SZÖ mennek így azokat nem tudta volna tartani. A top 1 helyezett az tudta volna tartani. A legtöbb győzelem esélytelen Top 1-ként meg főleg. Kvízben így is ott van arra még van esélye.

Ha ezeket átgondolod rájössz egy szövetségi győzelem ami elég biztossá vált ezek az áldozatok mellet már meg is éri.
Szeretkezz, ne háborúzz mozgalom tagja.

Lokálpatrióta úr.

Pontszám: 5.33
fórumozóLao111Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
243. hozzászólás - 2009.08.23. 23:21:12
Vajon mennyit ér egy olyan győzelem, ahol olyanokat győztök le akik nem is akarnak nyerni? Egy kicsit olyannak tüntök, mint az a bokszóló, aki teljes erőbedobással küzd egy csak az ő képzeletében létező ellenféllel. Persze lehet, hogy csak magatok elött akartok valamit bizonyitani és valójában nem is a nyereményre hajtotok. Mindenesetre a teljesítményetek kétség kivül elismerésre méltó.
De igazad van, magamból indulok ki és nekem ez a jutalom nem ér meg ennyit.
Persze azok sem jobbak, akiknek a legfőbb célja, hogy végre egy 40+os karit tudjanak tolni, és azért könyörögnek itt, hogy menjen tovább a V4, miután a PC csapásokkal nem értek el semmit. Miért nem képesek végignyomni azt a 6-8 hónapot mint mindeki más?
Pontszám: 2.86
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
244. hozzászólás - 2009.08.23. 23:31:52 (Válasz Lao111 #243 hozzászólására.)
Nézd, ez egy csapatjáték, a szerver célja közösségi, nem pedig egyéni. Ha már sport, akkor: hiába van egy labdarúgó csapatban 11 gólvágód, a meccset el fogod veszíteni, mert a többi komponens hiányzik...
Az, hogy mondjuk nyerhettem volna mondjuk 3 kategóriában is, és nem fogok. Na bumm, tragédia. A barátaim a játékban titulus nélkül is tudják, hogy ki vagyok, milyen eredményeim vannak, hiszen ismernek. Az pedig, hogy egy számomra vadidegen mit gondol rólam, és esetleg nem látja már a nevemből, hogy "hú, ez megnyerte a versenyszerver x kategóriáját", az hidegen hagy.
A sok építésem ellenére is jelenleg egy karakter van a szövetségemen kívül, aki egyelőre még le tud győzni. Egészen keddig..
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
245. hozzászólás - 2009.08.23. 23:34:45 (Válasz Ywgarrd #244 hozzászólására.)
.
A hozzászólást D4vid módosította 2009.08.23. 23:34:52-kor
Pontszám: 5
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
246. hozzászólás - 2009.08.24. 00:39:12 (Válasz Lao111 #243 hozzászólására.)
A bokszolós példa számomra közelít a valósághoz, ugyanakkor kb. minden másban nem értek egyet. Kedves Lao, mielőtt dobálózol fikciókkal, előtte tájékozódhatnál! Nem tudom, játszol-e V4-en, de azt bizton mondhatom Neked, hogy egyikünk szövije sem PC-zett, főleg, hogy egyezményben vagyunk jó ideje, miszerint csak védekezésre használjuk a Citadellát. Ha van világbeli karaktered, láthatod a "top" smaragd szövik adatlapján, és ez nem csak szócséplés, mint egy *bizonyos* zafír klán esetében.
Milyen érdekes, hogy a mai napot éppen ennek jegyében is leveleztem végig (tudják, akiknek szól).

Ellenben nem az a célunk, hogy egy "40+os karit tudjunk tolni", mivel ez nem sokáig tartana, be kell látnom, ebben a többieknek volt igazuk. Te nem élveznéd viszont, ha naponta egy jó társasággal csaphatnád a 30 szinttel nagyobb epikusokat, ha 5-10 emberrel kellene (de azokkal nagyon) versenyezned, hogy egyvalamiben a legjobb legyél? Miért nem képesek végigtolni 6-8 hónapot... jó vicc! Azért, mert ez nem egy PC-játék, amit évekkel a kiadása után is végigjátszhatsz, itt valóságos emberekkel tartod a kapcsolatot, és ez MOST van, ezt nem lehet elhalasztani! Sokan nem lennénk hajlandóak egy normál sebességű világban játszani vagy éppen bele sem férne a napirendünkbe, de a kialakuló barátságokat sincs éppen ínyünkre elengedni, ez talán érthető.


Csodálkozom, hogy a "játszani szeretnénk" kifejezést (szerintetek rinyát) hányféleképpen félre tudjátok magyarázni és kigúnyolni, remélem, sikerült megértetnem, mire gondoltunk.
Pontszám: 7.20
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
247. hozzászólás - 2009.08.24. 00:42:54 (Válasz Ywgarrd #244 hozzászólására.)
Azért tartsuk meg az arányokat!

Először is, felesleges azon vitatkozni, hogy melyik győzelem mennyit ér, mert ez egyénileg különbözik. DE!
Ellentmondva az előző mondatnak:

Átfogalmazom a kérdést: Ér-e annyit egy győzelem, amit 34 (ennél nyilván több is) ember segítségével hozol össze, hogy minden mást alárendelj ennek? Persze, ez igényli a szervezést és a rugdosást, de hidd el Ywgarrd, én is a kezdetektől fogva uszítottam a népet, csak értsétek meg, nem VU mesterekkel volt dolgom, akik pár kivétellel előbb-utóbb felfogták, mi forog kockán, hanem (nem bántásból, mert nagyon jó kis csapat a mienk) elég vegyes társasággal. És sokadszorra is: ez mindegyik másik kompániára igaz.
Elég paradox dolog sül ki abból, amit mondasz, amennyire én látom - valószínűleg bármely Hegylakó váltig tagadná, de én attól még így érzem - bármennyire is véditek a győzelmeteket, amit egyébként tényleg nem vitat tőletek senki, szinte keserű vagy, mert feláldoztál rengeteg győzelmi esélyt - miért is?
Pontszám: 5.67
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
248. hozzászólás - 2009.08.24. 00:44:23
Hogy a kezdeti káoszban éppen nektek jött először az ötlet, hogy először a HT, aztán a szórakozás? Hát, igen. Utólag én mégis örülök, hogy a sok-sok energia, amit a szövetségbe öltem, nem ment kárba. Ha végignézek minden szempont szerint a toplistán, nem azt látom, hogy húha, csak harmadikok vagyunk kútban meg HT-ban, hanem hogy már 15 epiket lecsaptunk, kisebb-nagyobb döccenőkkel, de mindet nagyon jó hangulatban, és hogy szinthez képest mennyien vannak elképesztően jó helyezéseken. TÖ-t meg SZÖ-t nagyon ferdén kell vizsgálni: egyrészt tudjuk, hogy ez nem minden a harcban, másrészt meg ez nem igazi verseny… Mi van, ha valakinek 100-as mondjuk a kivégzése, mégsincs sehol szakiban? Ha valakinek 200-as az IQ-ja, de sokan megelőzik emiatt?
A szintbeli versenyzést sem mondanám éppen nagy cuccnak, sőt! Ezért nem is adnék díjat, és ezt ne vegye senki sértésnek. Amik igazán számítanak, küldetések, kvíz, szerzett LE arány, győzelmek száma, abban mind kimagaslóan jók vagyunk. Mittoménmennyi HT-vel meg 5 epikussal le vagyunk maradva – mellesleg, mint azt már mondtam, eszünk ágában sincs behozni Titeket, csupán a móka (és a második hely megtartása) végett csapjuk őket –, na és? Ha egy futócsapat minden tagjának ugyanaz az edzője (maradva a sportos példáknál), és az illetők lemaradnak ugyan a váltóaranyról, de egyéniben nyernek sok-sok érmet, az edző vajon nem örül? Avagy jobban örülne-e, ha mindenki csak a váltót gyakorolta volna, ezzel elütvén magukat az összes egyéni éremtől, de hozván egy csapatelsőbbséget?

Esetleg a focis példa párja: megnyeritek a meccset, de érzitek, hogy a sajtónak igaza van, és a bíró nektek fújt, az ellenfél 9 emberrel játszott a mérkőzés jó részén, a közönség fele pedig elhagyta meccs közben a stadiont, olyan bunkerfocit játszottatok az első gól után. Szívből nem lehet örülni az ilyen győzelemnek…
Pontszám: 6.71
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
249. hozzászólás - 2009.08.24. 09:43:30 (Válasz Rokamoka #248 hozzászólására.)
Regisztrálás előtt lehetett tudni, hogy ez egy VÉGES világ lesz. Ha nem törölnék az egészet a játékosok jórésze akkor is kilépne, hiszen ők egy véges világra regisztráltak, a jutalomért. Ott állnál portyacélpont nélkül, üthetnéd a kristályhordát, ha oda is bekerül. Ez után kb. 1-2 hónap múlva kifutna a világ oda, ahol most V1 van. Nincsenek új tárgyak, nincsenek új küldetések, nincsenek új varázslatok, nincsen épület, amit építeni lehet, minden epikus lény ugyanolyan, minden szakértelem kifejlesztve és maxolva van. Hidd el, értelmetlen.

Ha a társaság miatt maradnál, beszéljétek meg, hogy MSN-t cseréltek, és közösen regisztráltok egy új szövetséget V1-en. Gondoljátok ki, hogy milyen horda legyen, és okosan kezdjétek el felépíteni, most már a játék teljes rendszerét ismerve.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.17
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
250. hozzászólás - 2009.08.24. 10:55:36 (Válasz Mortimer #249 hozzászólására.)
Mivel a JV nem reagált a felvetésre, így régen lemondtam róla, ne aggódj!

Szerettem volna tisztázni, mik az érveink, amire Te válaszoltál, az szinte csak a Hegyiembereknek szól, de köszönöm!
Pontszám: 8.75
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
251. hozzászólás - 2009.08.24. 11:22:20 (Válasz Rokamoka #248 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2009.08.24. 00:44:23
Esetleg a focis példa párja: megnyeritek a meccset, de érzitek, hogy a sajtónak igaza van, és a bíró nektek fújt, az ellenfél 9 emberrel játszott a mérkőzés jó részén, a közönség fele pedig elhagyta meccs közben a stadiont, olyan bunkerfocit játszottatok az első gól után. Szívből nem lehet örülni az ilyen győzelemnek…


A bíró nem nekünk fúj, hanem pártatlan, ezen felül: VB döntőben baromira nem érdekel, ha bunkerfocival nyerem meg. Hiába kapok ki szép játékkal, ha az eredményért vagyok megfizetve.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
252. hozzászólás - 2009.08.24. 11:23:00 (Válasz Mortimer #249 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.08.24. 09:43:30
Ha a társaság miatt maradnál, beszéljétek meg, hogy MSN-t cseréltek, és közösen regisztráltok egy új szövetséget V1-en. Gondoljátok ki, hogy milyen horda legyen, és okosan kezdjétek el felépíteni, most már a játék teljes rendszerét ismerve.



Ezt én is merem ajánlani, óriási mozgás van V1-en a legalsó szinteken is folyamatosan.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.33
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
253. hozzászólás - 2009.08.24. 12:00:36 (Válasz CaveMaN #251 hozzászólására.)
Törtem a fejem most hosszabb ideig, mi lenne a megfelelő példa: ezek a sportos párhuzamok elég kifejezőek, ugyanakkor ferdítenek is.
Az egésszel az "ott tartotok, ahol" dologra szeretnék csak reagálni.

Tegyük fel, hogy rendeznek egy olimpiát, ahol meghirdetik előre, hogy akkor lesz vége, ha egy nemzet 30 csapataranyat szerzett, és emellett 10 napig vezette az éremtáblázatot. Folyamatosan mennek a csapat- és egyéni játékok, ha pl.: egy vízilabda-kupa lement, kezdődik is elölről. Igen ám, csak közben rengeteg egyéni ÉS csapatjátékos is megunja a dolgot, nem bírja tartani a tempót vagy úgy van vele, minek legyen ő folyton a sokadik.
Eközben - maradva a vízilabdánál - , egy-két játékos a csapatban arra hajt, hogy ő lője a legtöbb gólt, és ezt meg is tudja tenni, mert a többiek kiszolgálják, ő viszont 2 -3 passzt ad egy meccsen, és szvsz. Megint páran hátradőlnek, és hiába akarja az edző vízbe küldeni őket, ők azt mondják, nem, köszönöm, a többiek innentől megnyerik nekünk.

Véget ér a verseny, és a győztes országban mindenki a rengeteg éremről, de arról is beszél, hogy közben sajnos mennyi értékes ember visszalépett. Ellenben a nagy öröm kb. 1 hétig tart, mert az ország csapatainak tagjai már amikor eldőlni látszott a dolog, döngették a mellüket, hogy de hát kérem, ez volt a cél, és ezt mi értük el, mehetünk haza a megszokott világunkba! Ezzel pedig az egész nép hangulatát elrontották.

Az utánuk következő helyezett országokban pedig tombol az örömmámor, mert erőn felül teljesítettek, és nem szeretnének visszatérni a megszokott világukba...


Ennél érthetőbb példával tényleg nem tudok szolgálni! Vajon miért nem így rendezik meg az olimpiákat?
Pontszám: 5.44
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
254. hozzászólás - 2009.08.24. 12:46:03 (Válasz Rokamoka #253 hozzászólására.)
Mert a sportolók nem adják fel akkor sem, ha látják nem nyerhetnek. Ezen analógia mentén a 100 méteres síkfutás döntőjébe 5 ember került volna be, az előfutamok meg elmaradtak volna. Mindez azért, mert a többiek tudván, hogy Usain Boltot meg nem verhetik, inkább hazautaztak...

Te/ti most arról beszéltek, hogy az atlétikai világbajnokságot hosszabítsák meg, mert a 20-30. helyezettek nagyon jól szórakoznak és ezért inkább 2 hónappal később rendezzék a döntőt.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.83
népszerűRrrbalFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
255. hozzászólás - 2009.08.24. 12:51:58
Nem tudom, hogy élt-e már ezzel a javaslattal valaki, de én arra gondoltam, hogy megoldható lenne-e, hogy a 4. világ karakterei, és szövetségei folytathassák a világot normál sebességgel.
Mivel annyi energiát fektetett már mindenki ebbe a világba, érdemes lenne megtartani.
Pontszám: 5.33
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
256. hozzászólás - 2009.08.24. 13:00:25 (Válasz CaveMaN #254 hozzászólására.)
Hát pedig nagyon úgy tűnik, hogy Usain Bolt neve elrémítette a delikvenseket... Máskülönben magyarázd meg nekem ezt a levélrészletet, amit ő maga írt nekem, egy héttel ezelőtt:

"...Nem akarlak elkeseríteni (sem téged, sem egyébként a többi játékost ezen a szerveren), de ez a meccs már eldőlt. Nem véletlenül hagyják abba annyian a top klánok játékosai közül. Hitegethetnélek, de mivel nagyjából ismert, hogy kik alkotják a szövetségünket..."

De akinek van egy kis magához való esze, az is láthatja, mi folyik/folyt V4-en (gondolván most a törlésekre).
Pontszám: 9
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
257. hozzászólás - 2009.08.24. 13:21:52 (Válasz Rrrbal #255 hozzászólására.)
nem gondolt senki,mert nagy butaság lenne. mint ahogy az is nagy butaság, hogy valaki "annyi energiát " fektetett egy olyan világba, ami csak pár hónapra lett készítve és utána folytatni akarja.
Pontszám: 6
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
258. hozzászólás - 2009.08.24. 14:11:15 (Válasz winnie #257 hozzászólására.)
winnie, játszol V4-en?
Pontszám: 8.75
irritálóRex08Férfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
259. hozzászólás - 2009.08.24. 14:11:36 (Válasz Rrrbal #255 hozzászólására.)
Idézet: Rrrbal - 2009.08.24. 12:51:58
Nem tudom, hogy élt-e már ezzel a javaslattal valaki, de én arra gondoltam, hogy megoldható lenne-e, hogy a 4. világ karakterei, és szövetségei folytathassák a világot normál sebességgel.
Mivel annyi energiát fektetett már mindenki ebbe a világba, érdemes lenne megtartani.

Ezt részemről egészen jó ötletnek tartom. Amugy azt nem értem, hogy miért fáj az egyeseknek, ha megkapnák a verseny végével a jutalmukat, és a V4 is tovább menne. Tudom, hogy a Hegylakóknak fáj az, hogy bele akarunk kavarni a dolgokba, de értsék meg nem félti senki tőlük a győzelmet mi csupán azt szeretnénk, ha az elért eredményeket, és a sikereket nem törölnék, és nem veszne minden munka kárba. Felőlem a Hegylakók törölhetnek ha akarnak, de részemről nagyon örülnék neki, ha mégcsak normális tempóban is, de megmaradna a V4. Higyje el mindenki semmi rossz szándék nincs bennem, nem azért "panaszkodok" , mert fáj, hogy a Hegylakók győznek. Egyébként is, szerintem a legtöbb szövetség megmaradna a verseny végével, ha végtelenitett világ lenne, talán azok nem, akik egyénire, vagy csapatra hajtottak, de sokkal többen vannak, akiket nem érdekel a győzelem, amúgy is utána regiznének még úgyis egy csomóan.
A hozzászólást Rex08 módosította 2009.08.24. 17:17:54-kor
Véleményt nyilvánítani mindenkinek joga van!

V3:Axonn- Smaragd gyilkosai
Pontszám: 6
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ
260. hozzászólás - 2009.08.24. 14:13:37 (Válasz Rex08 #259 hozzászólására.)
Idézet: Rex08 - 2009.08.24. 14:11:36
Idézet: Rrrbal - 2009.08.24. 12:51:58
Nem tudom, hogy élt-e már ezzel a javaslattal valaki, de én arra gondoltam, hogy megoldható lenne-e, hogy a 4. világ karakterei, és szövetségei folytathassák a világot normál sebességgel.
Mivel annyi energiát fektetett már mindenki ebbe a világba, érdemes lenne megtartani.

Ezt részemről egészen jó ötletnek tartom. Amugy azt nem értem, hogy miért fáj az egyeseknek, ha megkapnák a verseny végével a jutalmukat, és a V4 is tovább menne. Tudom, hogy a Hegylakóknak fáj az, hogy bele akarunk kavarni a dolgokba, de értsék meg nem félti senki tőlük a győzelmet mi csupán azt szeretnénk, ha az elért eredményeket, és a sikereket nem törölnék, és nem veszne minden munka kárba. Felőlem a Hegylakók törölhetnek ha akarnak, de részemről nagyon örülnék neki, ha mégcsak normális tempóban is, de megmaradna a V4. Higyje el mindenki semmi rossz szándék nincs bennem, nem azért "panaszkodok" , mert fáj, hogy a Hegylakók győznek. Egyébként is, szerintem a legtöbb szöetség megmaradna a verseny végével, ha végtelenitett világ lenne, talán azol nem, akik egyénire, vagy csapatra hajtottak, de sokkal többen vannak, akiket nem érdekel a győzelem, amúgy is utána regiznének még úgyis egy csomóan.


Továbbra sem értitek a lényeget! Olyan gyors a világ, hogy a készítők nem bírják veletek tartani az iramot! Így egy idő után a nagy semmi következne!
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!