Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szubplazma
kedvelt tagHlegbaFérfi
Végzetúr tehetség
226 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
41. hozzászólás - 2012.09.19. 19:43:07
Csak valami vf-es fejlesztés is lenne már egyszer. Legalább egy picit.
Nekem sem jön be igazán.Tudom kevés ütés lenne naponta, de a viszonylag alacsonyabb szintű agyon gyurmázott pókoknak(90-től lefelé) akkor még adjunk több lehetőséget, eddig is erősek voltak, hátha besokallnak léből és kipukkadnak.
Elég gáz, ha van a karid környékén ilyen erős kari(még ha rendes is és nem támad), de neki még többet adni, akkor hogyan kaparjak, hogy mégis legyen bármi kis esélyem?

Üdv.
Hlegba V1 - Domini Mortis
Pontszám: 6.40
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
42. hozzászólás - 2012.09.19. 19:53:58 (Válasz Csagary #40 hozzászólására.)
A top lassítást nem kértem és ezzel többen is így voltak, de sajnos kisebbségben. Ütni meg olyat ütünk, akin a KH mellett pörgethetőek a küldik, főleg a kábítás. Küldizni nem jó nagyon lefelé ütni, mert már sokszor -10-15 szinten az 50%-os ÉP is kevés és 3-4 kör alatt nullázva van. Nagyon sajnálom azokat, akik utolérnek minket, a top 30-35-ös helyig nagyjából elérem őket, de a szavazást top 50 vagy 60-ig írták ki és valami okból kifolyólag a bevezetés mellett döntöttek a játékosok. Másik megoldás, hogy nem ütök esetlegesen annyira le, hanem a hozzám közelebbieket naponta többször csapkodom, pláne mikor eltűnnek a KH-sok. Melyik a jobb megoldás?
A napi max 1 ütésre igyekszem mindig odafigyelni, valószínűleg nem mindenki ilyen a környékemen. Ha véletlen bejön a napi második, akkor pedig megy a levél is vele a miértről.
Ezeket csak azért írtam le, nehogy véletlen mi legyünk már a hibásak feltétlenül a szabályok miatt. Elleneztem a top lassítást is és most ellenzem, illetve kikapcsolhatóságot kérek a szinttől független lefelé ütésre is.
Pontszám: 8.45
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
43. hozzászólás - 2012.09.19. 19:54:32 (Válasz Offsboy #18 hozzászólására.)
Ezt azért gondold át

A kamra+ajánlás összeségében SOHA nem haladhatja meg a karaktered összléjének 10%-át. Azaz lehet hogy 1-2 alkalommal "extra" nagyot szakítasz, de idővel bemaxolsz, és csak a napi lé 10%-át kaphatod akkor is ha 15 építőt kapsz el aznapra...

Továbbá érdemes megfigyelni, hogy mikor is és mennyi ilyen cuccod esik! Napi szinten maxos bónuszokkal eshet 1-3 db 50 vadászatból. Azaz ahhoz hogy te lekamrázz 15 usert kell egy heti vadászat össz csp-ből. Aki nem VF-esként ezt megteszi annak a kamra már nem javít a helyzetén
Pontszám: 7.54
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
44. hozzászólás - 2012.09.19. 19:56:27 (Válasz Hlegba #41 hozzászólására.)
Ne számíts nagyon VF erősítésre. Majdhogynem bevallott cél a VF minél inkább háttérbe szorítása.
Pontszám: 7.07
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
45. hozzászólás - 2012.09.19. 19:59:20
.de ki örül neki ha Craslog 20-30 szintről agyon veri és még (max ) 20% ÉPjét is elviszi,majd jönnek még a többiek is........elég baj az hogy lelassultatok és egyre többek érnek be benneteket és 16-18 szintről tudtok támadni lefelé és ütitek agyon aki eddig normálisan haladt de nagyon messzire voltatok tőle ,de most hirtelen ütőtávba kerültetek


Most őszintén: a vesztes fél szempontjából gyakorlatilag - a kisméretű ÉP vesztést leszámítva - majdnem olyan mint egy kihívás. LE-t nem veszít, a presztízsén nem rombol - javaslom hogy a szubplazmás támadások ne számítsanak be a portyaarányba, illetve mint a vesztes kihívásnál jutalmazva legyen a legyőzött, akár az állatok moráljának növekedésével, vagy apróságokkal - tehát gyakorlatilag zéró probléma.
Én nem látom olyan sötéten ezt a fejlesztést mint Ti néhányan. Színesedik a játék és kész. Mondom úgy, hogy akár egy 20 szinttel lentebb lévő POK is "leüthet" így. Teszek rá - ha neki öröm?
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.73
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
46. hozzászólás - 2012.09.19. 19:59:31 (Válasz Craslorg #44 hozzászólására.)
Legalább ne vigyorogj egy ilyen kijelentés mellé. Lehet, hogy igazad van, de kérlek magadban örülj. Sokan vagyunk, akiket elszomorít a helyzet.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.16
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
47. hozzászólás - 2012.09.19. 20:00:46 (Válasz Craslorg #42 hozzászólására.)
bármennyire is ellenzed a lassítást,élvezed az előnyeit,lett heti +1 ellenfeled,aki a szintkülönbség miatt jóformán esélytelen veled szembe bármennyire is erős a környékén...............arra meg kiváncsi lennék hány ellenfeled van akit 50%ba(min 30-40K ÉP) 3-4 kör után kivégzed
A hozzászólást Csagary módosította 2012.09.19. 20:02:28-kor
Pontszám: 7.26
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
48. hozzászólás - 2012.09.19. 20:12:59
Én nem szeretnék 20% ÉP-t veszíteni attól aki nincs az ütőmezőmben, mert az jelenleg pont egy csatányi ÉP-m az entitással szemben.

Remélem ez a szubplazma meg ősgyémánt csak a mellékzöngéje a "Bolygó ura" eventnek, mert ennek semmi hasznát nem látom (értelme is csak annyi, mintha lenne egy "mega-aréna" ahol szövin kívüliekkel tesztelhetem magam) és ez így nagyon kevés.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.37
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
49. hozzászólás - 2012.09.19. 20:13:28 (Válasz Kvnoemi #46 hozzászólására.)
De milyen erősítést szeretnél még?

Vf-el 450 felet tudtam stabilan tartani a lé/tp-m, ugyan ez masszív EH-sként (igaz küldizve) 250 felé ritkán megy.

Nem beszélve rőla, hoyg az előző 1 évben a VF egyetlen hátrányát (kevesebb afp) konstans AFP kapó hatásokkal Miklós drasztikusan nerfelte, azaz a VF-esek nem kevés boostot/nekik szóló fejlesztést kaptak, csak egyszerűen nem látványosan...
Pontszám: 7.94
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
50. hozzászólás - 2012.09.19. 20:22:56
Sziasztok.

Őszintén szólva kicsit értetlenül állok eme fejlesztés előtt (amit egyébként remélek hogy nem fog megvalósulni). Lehet hogy ez csak annak köszönhető hogy a V3-on játszok VF-el a középmezőnyben (lvl 91).

Lényegében amit egyáltalán nem értek az az, hogy miért kell egy játékbeli problémát (ami jelen esetben a célponthiány és talán a vadászat le növelése), ennyire bonyolultan megoldani. miért kell egy teljesen új dolgot kitalálni (új név, új tárgy- vagy én nem is tudom mi ez-, új rendszer), ami rengeteg fejlesztést igényel kezdve a buktatók kiküszöbölésével (amiből ha nem tévedek így hirtelen felmerült 1-2).

A célponthiányra ott van már a megoldás, csak ki kell terjeszteni. KH-nak hívják és Craslorg le is írta az első hsz-ben.

Vadászat le növelés: A vadászat LE/TP-je még mindig a béka hátsója alatt van a többi LE szerzési lehetőséghez képest. Jelenleg talán még a VF-es portyázással se veszi fel a versenyt (annak ellenére hogy gyakori a 0 LE) ha pedig ehhez hozzáadjuk a portyával pörgethető küldiket, hát bizony a vadászat úgy ahogy van kaka. Ezen a szubplazmás vadászatos valami se segít sokat.

Szó volt itt régebben speki növelésről (1 világon lett bevezetve), küldi változtatásról- itt semmi változás hacsak a tárolható kalandok számának növelését nem soroljuk ide.

Véleményem szerint nem kell bonyolult dolgokat kitalálni és fejleszteni amikor egyszerű javításokkal is megoldhatóak lehetnének ezek.

Több KH-s célpont ahol szükséges. (Ha fent kevés az ellenfél akkor lehetőség lejjebb ütésre, de csak KH-ra! )

Speki maximum növelése, akár AF-pont árán pl.: 3AF +1 speki. +30-ig (Ez megint 90 AF elköltését jelentené ami segítené az af képességek hiányát is )

Vadászós küldik pörgethetőségének javítása pl. kevesebb célérték: 5 kiégett kavics 10 kis állat elfogás.


És ezek csak az ezeréves régi javítások, az új dolgokról itt még szó sincs (a teljesség igénye nélkül): Napi rutin, háború, Af képesség hiány, épület hiány, PP-t CSP-t egyaránt használók jutalmazása, kommunikáció javítása, Kvíz problémák, új események stb stb.

A javítási/fejlesztési topicok száma csak növekszik (szerintem erőteljesen átláthatatlan kezd lenni a fórum), a játékosok ötletei csak gyűlnek de ezekből kevés valósul meg vagy csak nagyon lassan. 15 ről 12-ra csökkenteni a kritvari célszámát 2 hónap volt, de ha egy nerfről van szó akkor 2 nap is elég a bevezetéséhez.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.85
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
51. hozzászólás - 2012.09.19. 20:26:06 (Válasz Birka #49 hozzászólására.)
ugyan ez a nerf az Eh-sok AFPontját is megdobta..............és a dupla AF pont 10%a az duplája a sima AF pont 10%ának
Pontszám: 6.13
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
52. hozzászólás - 2012.09.19. 20:28:46 (Válasz Craslorg #44 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.09.19. 19:56:27
Ne számíts nagyon VF erősítésre. Majdhogynem bevallott cél a VF minél inkább háttérbe szorítása.


Igaza van Molának tényleg ne vigyorogj!

"Majdhogynem bevallott cél" Ez annyira szép, hogy nincs a pömpölőben egy kis vérecske Miklósék részéről. Gyerekek holnaptól nincs VF mert ez így jobb lesz nekünk. Sokkal egyszerűbb fejlesztésekkel, sunyizással elérni ezt a háttérbe szorítást...
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.16
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
53. hozzászólás - 2012.09.19. 20:29:08 (Válasz Csagary #47 hozzászólására.)
Le is írtam, ha már bekerült, akkor kihasználom a lehetőséget, hogy azt kábítsam, akit tudok. Nem kihasznlom azlehetőséget, hanem ugyanazt teszem, amit az elmúlt másfél évben.
A kamrám havonta ha 1-2 alkalommal telik meg, de valóban napi szinten visszatérő vendég vagyok a könnyen kábítható ellenfeleknél. A sebzésem 60%-át visszagyógyulják és ha picit is költöttek rá, a maradékot 10 perc alatt a pihenés is visszahozza. Akit pedig zavar, az írt és nem piszkálom.
Pont ugyanolyan helyzetben vannak, mint én voltam 1-2 évig, így tisztában vagyok vele milyen érzés, de azzal is tisztában vagyok vele, hogy lehet tenni ellene, hogy ne legyen vészes. Baromi gyors ÉP regen pihenéssel, napi 6-7 pihenés. Elnézést, hogy konzekvensen felfejlesztettem magam oda, hogy 3 és fél év után megszereztem az első bajnokimat, majd azóta még néhányat. Igaz, ez sok időbe telt, napi rendszeres odafigyelést, de ezt nem fogom eldobni senki kedvéért. Ha valakit zavar, ír és megbeszélem vele.

Ha a tied a karakter, szólj! Ha a szövitársadé és panaszkodik a szövin belül, ő is szólhat. Ha nem szól, akkor olybá veszem, mint ahogy nekem vették annó. Nem zavarja és tett ellene.
Pontszám: 8.84
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
54. hozzászólás - 2012.09.19. 20:33:44 (Válasz Csagary #51 hozzászólására.)
Birka nem a 10%-ra gondolt, hanem a fix AF pontra, pl templom végi jutalom, ami ugyanannyi, akár VF-es vagy, akár nem. Ez pedig általánosságban jobban növeli a VF-esek AF/TP arányát, mint a nem VF-esekét.
Pontszám: 7.68
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
55. hozzászólás - 2012.09.19. 20:36:55 (Válasz Craslorg #53 hozzászólására.)
még van pár szint hogy elérjelek,majd karácsony környékén jelentkezek nem azért írtam hogy a jó kariddal,jól játszva szépen haladsz,inkább gratulálok hozzá......hanem hogy 1 topnak (Neked) kedvező és azt kihasználó dolgot állítasz be negatívan
Pontszám: 7.26
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
56. hozzászólás - 2012.09.19. 20:45:42 (Válasz Helion1988 #52 hozzászólására.)
Milyen sunyizással? Miklós nem sunyi módon írta le régebben, hogy a VF-et nem fogja tápolni. A fejlesztések/eventek a CSP és PP együttes használatára és a nem VF-es játékot erősítve fognak bekerülni. Ezt az eventek, majd főleg az AF óta lehet tudni. Nyilván az új fejlesztések is ezt hozzák előtérbe. Ettől még 1-1 betett fejlesztés díja, ha nem is előnyös, de nem hátrányos a VF-nek.
Pontszám: 8.45
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
57. hozzászólás - 2012.09.19. 20:48:32 (Válasz Csagary #55 hozzászólására.)
Akkor félreértettél (vagy én téged ). Má' nem tudom, melyik fejlesztésre gondolsz, de ugye itt most a szubplazmáról van szó és megemlítettük a top lassítást. Egyiket se támogatom/támogattam, de mivel bekerült, nyilván használom a lehetőségét. A szubplazmáét biztos nem fogom, ott inkább kikapcsolhatóságot kérek. A top lassítást nem lehet kikapcsolni. A top lassításnál egyébként a tervezésnél is tisztában voltam vele, hogy ha bekerül, az nekem előnyös lesz, ennek ellenére más okok miatt (ott tán leírtam) én nem támogattam.
Pontszám: 7.68
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
576 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
58. hozzászólás - 2012.09.19. 20:49:02 (Válasz Craslorg #29 hozzászólására.)
Én úgy értelmeztem hogy fél évig hat a relik /tehát fél évig eshet szubplazma/

Arról nem volt szó /én nem láttam sehol/ hogy a fél év lejárta után ne lehetne ezeket felhasználni...csak már nem eshet több
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.66
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
59. hozzászólás - 2012.09.19. 20:53:53 (Válasz Craslorg #56 hozzászólására.)
Pont erre írtam a sunyizást (bár az igaz, hogy nem ez a legmegfelelőbb szó). Egyszerűbb EH-t erősíteni (vagy ha úgy tetszik akkor a VF-et nem erősíteni) mintsem kijelenteni, nah holnaptól nincs VF mert nekünk fejlesztőknek az nem megérős játékstílus.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.59
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
60. hozzászólás - 2012.09.19. 20:57:39 (Válasz Helion1988 #59 hozzászólására.)
Idézet: Helion1988 - 2012.09.19. 20:53:53
Egyszerűbb EH-t erősíteni (vagy ha úgy tetszik akkor a VF-et nem erősíteni) mintsem kijelenteni, nah holnaptól nincs VF mert nekünk fejlesztőknek az nem megérős játékstílus.

Ezt már rég megtette volna Miklós, ha a játékosok nem ragaszkodnának foggal, körömmel a VF-hez...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.86
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!