Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szubplazma
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
61. hozzászólás - 2012.09.19. 21:01:12 (Válasz Ariel #60 hozzászólására.)
Mi az oka egyébként ennek a nagy "VF ellenességnek"? Miért jobb Miklóséknak az Eh mint a VF?
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.69
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
62. hozzászólás - 2012.09.19. 21:02:51 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Hát ennek se füle se farka... Kínzókamra feltöltés? Hát nem ezért kapta a féket a top elsö 2 oldala?
Szerintem ennek semmi értelme...
Pontszám: 7.12
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
63. hozzászólás - 2012.09.19. 21:06:55 (Válasz Helion1988 #61 hozzászólására.)
Föleg hogy a vadászatot akarják eröltetni... A VF még így is gyengébben hoz mint az EH. ( LE/TP arány )
Pontszám: 6.59
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
64. hozzászólás - 2012.09.19. 21:16:31 (Válasz Helion1988 #61 hozzászólására.)
Csak két problémát említenék a legalább tucatnyiból:
-kettészakadt mezőny
-felére ritkuló szintlépések, ezzel csökkenő őskőbevétel


Az EH sem jó önmagában, mert ha a játékos nem vadászik mellette, akkor még lassabb tempóra fog átállni, mint a VF-es. V3-on ezt könnyedén meg is lehet tenni, hiszen ott akár hónapokig is lehet gyűjtögetni a LE-t nagyobb veszteség nélkül.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.86
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
65. hozzászólás - 2012.09.19. 21:25:51 (Válasz Ariel #64 hozzászólására.)
Nemhiába csücsülnek itt egyesek 5-6 millió LE-vel a se..ük alatt:
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.87
fórumozóGeorgeeFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
66. hozzászólás - 2012.09.19. 21:35:39 (Válasz Ariel #64 hozzászólására.)
Van aki 20-30 millával csücsül. Vagy még többel, és a végén egyben elkölti mágiára.
A hozzászólást Georgee módosította 2012.09.19. 21:37:46-kor
"Minél feljebb húzod a nadrágod, annál gyorsabban tudsz futni!"
Pontszám: 6.57
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
67. hozzászólás - 2012.09.19. 21:40:50
A kettészakadt mezőnnyel mint játéktechnika problémával egyetértek.

A felére ritkuló szintlépések, ezzel csökkenő őskőbevétellel már nem biztos. Ez már hosszabb távú számolást igényel és persze "elméleti döntéseket" (2x buktam mikroökonómiából úgyhogy tényleg csak úgy belekezdek kicsit ) :

Mi történik akkor ha eljutunk arra a szintre a fejlesztéseknek köszönhetően, hogy már abszolút nem éri meg a VF-el játszani (tegyük fel hogy az alanyunk egy jól tejelő játékos őskő szempontból):
- a játékos abbahagyja a játékot mivel elrontják a játékát (teljes őskő kiesés).
- átvált EH-ra és csap portyázik (lassabb szintlépés).
- átvált EH-ra és minden erőforrást felhasznál.

Elméleti síkon nem tudom, hogy hosszútávon melyik éri meg jobban anyagilag a behónak (mármint a kevésbé szintet-lépő, de tejelő játékosok megtartása vagy ezen játékosok egy részének elvesztése másik részéből még jobban tejelő játékosok "kiképzése).
(Persze nem kizárt, hogy nem elemezték ki őskőszempontból a jelenlegi játékstílusokat).

Az EH-s V3-as történet csak részben igaz. Mivel csak portyázik és tegyük fel hogy nagy %-ban nyer is (95%+) a növekvő csataaránya miatt előbb utóbb célponttá válik mivel sokat lehet tőle így már rabolni. Bár azt tény hogy a vesztesége kicsit marad a másik oldalon a nyereség elégé megtud ugrani és így amit nyer a kicsi veszteséggel előbb utóbb már hátránnyá válik.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.59
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
68. hozzászólás - 2012.09.19. 21:49:36 (Válasz Birka #49 hozzászólására.)
Ha annyira jó a VF akkor miért EH-n vagy?

Egyébként nem kértem erősítést, de nem tartom korrektnek hogy az EH-s karik vadászatát folyamatosan próbálják erősíteni, miközben a VF portyáját nem. Ha a T. Vezetőség azt szeretné, hogy a játékosok ne csak VF vadásszanak, akkor vegyék rá őket a portyára. Ez pedig csak akkor sikerülhet, ha van értelme a portyázásnak. Most ez megint egy olyan fejlesztés, ahol a simán vadász karik ki vannak hagyva. Senki nem fog benyelni azért iszonyú sok TP-t 0 LE-vel, hogy néha napján egy-egy vadászatra kapjon 25% pluszt. Ez nagyon rossz bolt lenne. És most nem magamról beszélek, én portyázom is VF-el (mert így is lehet ám!). Nekem biztos lesz ősgyémántom, de nem hiszem hogy túlzottan meg fog hatni. Ha pedig nyernék véletlenül detektort, és ezáltal találnék szubizét, kimondottan zavarna hogy nem tudom használni. (Legalább lehessen eladni. )
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.90
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
69. hozzászólás - 2012.09.19. 22:07:44 (Válasz Kvnoemi #68 hozzászólására.)
Tudomásom szerint Birka VF-es, csak ismeri az EH hatásfokát.
Pontszám: 7.68
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
70. hozzászólás - 2012.09.19. 22:10:31 (Válasz Craslorg #69 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.09.19. 20:13:28
De milyen erősítést szeretnél még?

Vf-el 450 felet tudtam stabilan tartani a lé/tp-m, ugyan ez masszív EH-sként (igaz küldizve) 250 felé ritkán megy.

Nem beszélve rőla, hoyg az előző 1 évben a VF egyetlen hátrányát (kevesebb afp) konstans AFP kapó hatásokkal Miklós drasztikusan nerfelte, azaz a VF-esek nem kevés boostot/nekik szóló fejlesztést kaptak, csak egyszerűen nem látványosan...


Mód: Azért arra a 450 LE/TP feletti arányra kíváncsi volnék! Persze, ha csak térkapuzott....
A hozzászólást Kvnoemi módosította 2012.09.19. 22:12:28-kor
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.60
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
71. hozzászólás - 2012.09.19. 22:48:28 (Válasz Kvnoemi #68 hozzászólására.)
Idézet: Kvnoemi - 2012.09.19. 21:49:36
Senki nem fog benyelni azért iszonyú sok TP-t 0 LE-vel, hogy néha napján egy-egy vadászatra kapjon 25% pluszt.

Onnantól kezdve, hogy elérhetők az ismételhető küldetések és a kínzókamra, nincs olyan, hogy 0 LE-t ér egy portya.
Ha nem lenne EH, és minden portyából 0 LE-t rabolnék, az ismételhető küldetések miatt akkor is jobb LE/TP jönne ki a portyáimból, mint a VF-es vadászatból.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.86
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
72. hozzászólás - 2012.09.20. 00:05:01
Ezt a fejlesztést ha kérhetem felejtsétek el.
Ha vagyok olyan hülye hogy annyira előreszaladok hogy nincsen elég célpontom, akkor leállok egy kicsit és bevárom a többieket (vagy ennyire sírnak a toplistások ?) ha meg nem akkor magamra vessek.
Állatom nem sebződik de fejlődik ? Tehát kap egy csomó TP-t ?
Akkor már miért nem adhatok inkább én a sajátomból neki? Van bőven ! A VF-esek meg még jobban örülnének neki.
Inkább azt oldjátok meg (e helyett a szubizé helyett), hogy az állatszakértelem a "végtelenségig" tudjon fejlődni. Tehát a szakértelem maximuma lehetne mondjuk az én szintem. Mondom ezt én aki inkább kisajtol egy 20.szintű állatot.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 5.67
kedvencPopeye72Férfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
73. hozzászólás - 2012.09.20. 04:56:33
Miklós:
Jól értettem? A szubplazmát csak EH-sok tudják használni, tehát a VF-esek ismét ki lesznek zárva (0LE, sok +TP) a szinte ingyen tápból, és még +TP-t is kapunk? Függetlenül attól, hogy szoktunk-e portyázni vagy sem, mert az ebből a szempontból lényegtelen. Ez csak akkor lenne igazán dúrva kics@szés, ha automatikusan sülne ki.
Az ősgyémántot a VF-eseknél lekorlátoznátok, viszont használhatják az EH-sok is méghozzá korlátozás nélkül?
A VF-et ugyanúgy LE-ből fejlesztettük ki, mint az EH-sok az EH-t, csak nekünk nem volt lehetőség AF-ből és relikviából még tovább tápolni. Nekik a szubplazmánál jár érte az EH-s bónusz, nekünk meg az ősgyémántnál is lekorlátoznátok?
Mert ha ez igaz, akkor ez ismét egy eléggé jól sikerült kettős mércének tűnik, a játék fejlesztésének történetében nem először, és azt hiszem sajnos nem is utoljára.

Birka:
Hányadik szinten sikerült ezt a 450-es arányt elérned vadászatból és hogyan? Mert nekem itt 93. szinten, akárhogy próbálom (max+5VF, max+5 spektrális manipuláció, 9db kvízmedál, platina kürt+3% a laborból v. HT), akkor sem sikerül a sajtolásokkal (max+5-ös sajtolás) együtt sem 220-as átlag fölé menni. A hozzá tartozó küldiket nem szoktam csinálni, mert (valami csoda folytán) amint bekapcsolom töredéke mennyiségben jön a kavics, v. a kisebb lények, de még ha ezt hozzá számolom a legjobb esetben sem megy 250-260-as fölé. Tedd már meg, hogy segítesz, hogy mit felejtettem ki a számításból, vagy hogyan tudom Én is elérni a 450-es átlagot.
Előre is kösz.
Pontszám: 6.93
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
74. hozzászólás - 2012.09.20. 06:36:44 (Válasz Giganticus #72 hozzászólására.)
Ezerszer le lett írva, hogy a célponthiány miért alakult ki a topon, kérlek ne írj hülyeséget. Ha 30 karakter halad, elfogyasztva minden erőforrást, majd szép folyamatosan 20 ember töröl/leáll, akkor célponthiány lesz. Nem azért, mert előreszaladtak. Ez van a topon 1-2 kivételtől eltekintve, akik szándékosan mentek előre, de ők nem is panaszkodnak a célponthiány miatt. Gyakorlatilag a top az egyetlen, akik a játék eleje játszók közül minden erőforrást elhasználnak. Szinte minden más taktika az erőforrások egy részét eldobja, nem használja ki (a kihívást hagyjuk ingyen TP a dögöknek).

Popeye72: térkapu küldi (általában a 7 tárgyas) (LE-szívással) + állatszintlépés küldi mellé elég jól megdobhatja az LE/TP-t. Ha 450 nem is jön belőle fixen, de a VF-es vadászat fölött van.
Pontszám: 7.68
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
75. hozzászólás - 2012.09.20. 06:40:07 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Aludtam egyet erre a tervre. Átgondoltam még egy ideig, és továbbra sem tetszik. Majd elolvastam az összes hsz-t, ami utánam jött. Javarészt másoknak sem fekszik 1-2 kivételtől eltekintve.
Teljes irreális az egész.
A portyarendszer jelenleg adott keretek között meg van szabva, hogy mennyi az annyi; mennyit üthet valaki fel és le. Pont. Aki ebben van, potenciális célpont, ahogyan maga a vadász is, aki maga is célpont lehet azoknak, akik elérik. Az, hogy esetleg mégsem válik áldozattá, az nem a véletlen műve. És még csak nem is a híres/hírhedt random miatt, hanem a tudatos fejlesztés miatt.
Merő meggondolatlanság azt gondolni, hogy akik kimagaslóan teljesítményt nyújtanak, azok nem fizetnek. De, elég rendesen termelik az őskövet a játékban. Magam is veszem és költöm.

Mit ad(na) a fejlesztés jelenlegi formájában?
Teljesen felrúgja a 4 éve működő portyarendszert, amire rengeteg játékos építette a játékstílusát. Ebből sokan vannak olyanok, akik fizetnek. Ezekből vannak nem kevesen olyanok, akik NEM kérik a fejlesztést. A szövetségemben is szintén vannak páran, akik szerint ez teljesen felesleges, már így, a tervező asztalon, ebben a formájában.
Hiszen jön az, hogy több a kamracélpont? Kinek?
Akik lenn vannak, van elég célpont. Középmezőny - mint én is - szintén van elég. Akkor mégis kinek jó ez a fejlesztés? Azoknak, akik annyira fenn vannak, hogy esetleg nem telik meg a kamra. Vagy azért, mert a sávjában nincs elég ember, vagy éppenséggel lenne, de nem tudja leverni őket. Ehelyett megtehetné azt, hogy x szinttel lentebb üt - mint a szintkorlát megengedné - és teletölti a kamrát. És ez kinek jó?
Csak neki, de azoknak, akiket lever így, nem.
És hiába jön az felvetésnek, hogy legyen esélye... mire? Hogy megverhessen büntetlenül és én meg csak hagyjam?
Profán példa, de teljesen fedné a valóságot annak drasztikus jelentésében:
Megkérlek Miklós, hogy fáradj már be ellenfélnek egy profi nehézsúlyú ökölvívó ellen. Mi az oka? Semmi, az, hogy legyen esélye megverni téged. Téged nem ér kár, veszteség. Csak pár ütés, visszafogja magát, maximum 20%-ot sérülsz. Azt pedig már a TB is állja a kezelési költség gyanánt. Hiszen ami nem öl meg, az erősít, de lényegében nem leszel gyengébb, de azért erősebb sem.
Nem, nem mondhatod azt, hogy nem, mert NEM VÁLASZTHATÓ opció részedről.
Nos, kb. ilyen jellegű ez a fejlesztés...
Elmondásod szerint ez nem okoz nagy veszteséget és nem leszel tőle sem jobb, sem erősebb. Ha ez így van, hasonló jellegű, mint akár a kihívás is. Ott miért lett választható?
Továbbmegyek;KH. Ott is választható az, hogy ne verjen be a Kristály, ha nem akarom, holott sokak elmondása és tapasztalata alapján NAGY TÁP. Ez is választható.
Akkor ez az esemény miért kötelező jellegű? Ha elvileg csak pár ember ágál - mint én is példának okáért - de többeknek jó, akkor miért nem lehet megoldani a kompromisszumos középutat, hogy mindenkinek jó legyen?
Had döntse el mindenki maga, hogy akarja-e ezt, vagy sem. Aki akarja, úgyis hagyni fogja. Ahogyan a KH-t, miképpen a kihívást is. Megvan a döntés szabadsága.
Itt is kérjük ezt az esélyt.
Ha csak pár ember kapcsolja ki, de a szerverenként 60-70% nem, akkor nektek az már jó, nem?
Nem értem, hogy miért ágálsz ennyire ellene...nem látom logikus magyarázatát.
Az pedig nem az, hogy legyen esélye bosszút állni, stb minden, csak nem logikus magyarázat, inkább gyenge belemagyarázás. Erre a fentebb említett példa adja az ellenpéldát, véleményem szerint szemléltetve a döntés súlyát.
A hozzászólást Paco módosította 2012.09.20. 06:44:17-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.05
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
76. hozzászólás - 2012.09.20. 06:41:09 (Válasz Giganticus #72 hozzászólására.)
Már ne haragudj de ne hülyézd le azokat akik nem csinálnak semmi rosszat csak ÚGY JÁTSSZÁK A JÁTÉKOT AHOGY AZT EREDETILEG TERVEZTÉK!


Álljak le vagy magamra vessék? Milyen hozzáállás ez? Ennyi erővel bekerül ez a fejlesztés és nem tetszik neked tudod mit? Állj le!
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 7.08
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
77. hozzászólás - 2012.09.20. 07:06:24 (Válasz Giganticus #72 hozzászólására.)
Nem a TOP kérte ezt a fejlesztést!
Nekünk jobban esne, ha a KH létszáma lenne megduplázva és nem tűnnének el egyáltalán. Jelenleg ugyanis van 4 JK, akit támadhatok!
Nem rohantam előre; 20-22. hely környékén vagyok a toplistán, pedig 100. szintig VF-es voltam.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.87
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
78. hozzászólás - 2012.09.20. 07:08:07 (Válasz Razor #76 hozzászólására.)
Elnézést kérek, de azért egy görbe tükröt magad elé tehetsz és belenézhetsz:

Idézet: Razor - 2012.09.20. 06:41:09
Ennyi erővel [...] nem tetszik neked tudod mit? Állj le!


A kérdést magadnak is "felteszed".

Idézet: Razor - 2012.09.20. 06:41:09
Milyen hozzáállás ez?
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.60
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
79. hozzászólás - 2012.09.20. 07:23:41
A VF teljes kivételénél mindig elfelejtitek, hogy van élet 60. szint alatt is. Ahol nincsenek EH-t tuningoló AFK-k. És 60 alatt kevesen érik el az ismételhető küldiket meg a 0% fertőt.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.28
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
80. hozzászólás - 2012.09.20. 07:29:25 (Válasz Craslorg #69 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.09.19. 22:07:44
Tudomásom szerint Birka VF-es, csak ismeri az EH hatásfokát.


Még szép hogy ismeri, nézzétek meg a V5-s karakterét! Ugye ott nincs VF mint tudjátok... Brutál karit lehet csinálni az EH-s küldizésböl. Lehet vadászni is, de csak állat elfogáshoz.
Pontszám: 8.18
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője