Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szubplazma
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
161. hozzászólás - 2012.09.21. 22:12:14 (Válasz Birka #152 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.09.21. 18:13:25
Erre jön egy újabb fejlesztés ami a VF-es előnyét csökkenti a vadászat során. Pontosabban nem csökkenti csak nem tudom vele kihasználni a VF adta előnyeimet. Remek...


Nana
Nem csökkenti az előnyét, csak nem növeli tovább a VF vadászat előnyét...
Egy szint alatt a VF-el 2x annyi lény jön neked, mint az EH-snak, azaz ha fele annyi bónuszt ad neked akkor egy szin távlatában pont ugyan annyi bónuszt ad neked is meg az EH-snak is a tárgy.

Meg lehet próbálni ezt kiforgatni, de mesterkéltnek érzem


Idézet: Helion1988 - 2012.09.21. 17:55:33
Pontosabban nem csökkenti csak nem tudom vele kihasználni a VF adta előnyeimet.


Teccik érteni? Igazából ezzel nem is lenne problémám, ha mindeközben nem lenne egy olyan fejlesztés amiben az EH-s kitudja használni az EH adta előnyeit, nevezetesen hogy nem 0-a LE-ért portyázhat, miközben a VF-es fixen 0 LE-ért.

VF esetén a 0 LE 0 TP-vel kiegyeznék mivel a küldi tp úgyis beállítja az LE/TP-t. (Erre vonatkozóan volt már valami kijelentés Miklós részéről?)
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.17
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
162. hozzászólás - 2012.09.22. 00:12:15 (Válasz LanMaffia #150 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2012.09.21. 17:12:51
A portyázás meg a vadászat erőltetése meg mehetne másképpen, nem pedig két új szó bevezetésével, egyébként sem értem a miértjét, minél jobban próbálnak egy szűk keresztmetszetbe beletuszkolni, annál inkább ki akarok belőle szabadulni. Ahogy látom mások is


A specializalt karik erosebbek, mint azok akik mindent csinalnak. Ezt igyekszik helyrebillenteni, vagy bizonyos szinten korrigalni az ilyen fejlesztes. Nincs arrol szo, hogy mostantol csak ez lesz a jarhato ut, hanem inkabb arrol, hogy ez is jarhato lesz.
Pontszám: 7.02
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
163. hozzászólás - 2012.09.22. 00:14:43 (Válasz Helion1988 #151 hozzászólására.)
Idézet: Helion1988 - 2012.09.21. 17:55:33
Idézet: Lora - 2012.09.21. 11:19:14
Így lett leprogramozva. Ha VF-es vki mindegy hogy 1 vagy 55 a Vf szakija, akkor 25%-ot kap.


Vagy 2 nap alatt leprogramozta Baraty, vagy ez a topic csak amolyan "nah írjatok valamit mintha lenne beleszólásotok".


Vagy osszekeverted az osdragakovet (osgyemantot?) es a szublazmat? Elobbi nyilvan le van progizva, hiszen hetfon mar kaphatunk is belole, utobbi meg megvitatas alatt van.
Pontszám: 7.02
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3351 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
164. hozzászólás - 2012.09.22. 01:00:25 (Válasz Kocos #162 hozzászólására.)
Lehet hogy ezt igyekszik

Részemről viszont jobban díjaznám, ha nem az lenne a játék egyértelmű célja hogy fejlődj fejlődj fejlődj, hanem hogy élvezd. Ez utóbbira költenek az emberek. Tehát szerintem az lehetne a cél, hogy tegyük élvezetessé a játékot. Ha ezek ezt a célt szolgálják egyértelműen, akkor oké
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.88
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
165. hozzászólás - 2012.09.22. 02:45:49
Nem tudom mi a probléma a VF-el? Ha fele annyi TP-ért dupla LE-t kapok akkor sem szerzek annyit, mint az EH/ ismételhetö küldi taktikával.
Mondhattok nekem bármit, néztem a különbözö világok karaktereit választott taktika szerint... Eszerint a VF alatta marad az EH-s küldi párosításnak az LE/TP arányt nézve. Saját tapasztalatom is van erröl. A V5-ön NINCS VF, magas szinten az AF-nek köszönhetöen látható hogy az adott szinteken a V5-s portya karakterek jobbak mint a régi világok VF-es karakterei.

A VF Miklóséknak jelent problémát a lassabb szintlépések miatt. Nem értem miért kell büntetni! Ez alatt értem a csak +25% LE-t! Holott a VF-es karakterek gyorsabban lépnek még így is szintet mint az EH-sok. Nem vagyunk még ölég erösek, köszönjük a "tápot" Miklós! Szerintem bazira nem jelent semmi plusszot sem, de azért köszi...
Ha rendesen belegondol az ember a VF csak 60. szint alatt jelent némi "elönyt" , ahogy el lehet kezdeni az EH AFP-vel tuningolását a VF messze alatta marad az EH-nak... Jelen helyzetben az én taktikám szerint a VF egy kicsit pariba hozza a vadászatot az EH-val.

Lökhetitek a rizsát hogy így a VF meg úgy... egy jól játszó POK karakter sokkal erösebb a szintjén mint bármelyik VF-es... még a V3-on is!
Mindezt még az ismételhetö küldik elött el lehet érni.

Nincs semmi gond a VF-el, nem jobb mint az EH... Ami már így is agyon van tuningolva az AFP-k által!
Most is ez a fejlesztés az EH-s karikat akarja "tápolni", csak az a baj hogy úgy tápolja majd hogy semmivel sem fogunk többet vadászni mint eddig!!! Ugyan olyan lassan fogunk haladni, szépen beépítjük a taktikánkba az új fejlesztést és még erösebbek leszünk...
Aki egy kicsit is érti hogy miröl írok az talán nem fog hülyének meg okoskodónak titulálni. Miklós nem fogja elérni hogy az EH-sok többet vadásszanak mint eddig! MINEK? Amennyit vadászunk azzal a lassú taktikával ugyan annyi szubplazmát kapunk mint a többiek... Egy dekával sem szedünk be több TP-t mint azt eddig tettük! Errü ennyit!
A hozzászólást Klarinét módosította 2012.09.22. 03:53:00-kor
Pontszám: 8.53
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
166. hozzászólás - 2012.09.22. 07:03:18
A VF (EH) eltörlésével pl. az AF rendszere is borulna, nem lesz abból semmi.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.87
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
167. hozzászólás - 2012.09.22. 08:12:10 (Válasz Klarinét #165 hozzászólására.)
Se az EH se a VF külön nem kap semmit szerintem most.

Az EH-snak vadásznia kell ahhoz, hogy kapjon Portya bónuszos cuccot, és vadásznia kell ahoz is, hogy használhassa a portya során szerzett vadászat bónuszos cuccát. Lássuk be egyik se nyert, mivel egy EH-snak baromira nem éri meg vadászni. (Amennyiben bírja idegekkel, hogy egyáltalán nem vadászik még elfogáshoz sem...)

A VF-es kap egy stuffot, amihez portyáznia kellene, de egy masszív VF-es kihívásozik, hogy ne rontsa portyával a LÉ/TP arányát, és a blökijei fejlődjenek mint atom. (Amennyiben bírja idegekkel, hogy egyáltalán nem portyázik még küldikhez sem 20-40%-os ellenfeleken sem...)

Ergo kijelenthető, hogy egyik "spec" taktika se ebből a fejlesztésből lesz még erősebb.

4 találkozóval ezelőtt le lett fektetve a cél, hogy azok akik "normálisan" játszanak, azaz elköltik a CSP ÉS PP erőforrásukat is, azok kapnak szép lassan boostot annak érdekében, hogy érdemi alternatívát képviseljen a "vegyes" játékos taktika a 2 spec mellett. A most beharangozott cuccok pont ezt hivatottak szolgálni lehetőleg úgy, hogy egyik "szingli" mód se kapjon extra bónuszt a másikhoz képest, azaz azonos TP mellett azonos LÉ-t adjnak. Ez az ősplazmánál vagy minél "nagy közelítéssel" első lépésben megvalósult azzal, hogy fele annyi bónuszt ad a VF-esnek. A szubplazmánál ez akkor valósul meg, ha a VF-es és az EH-s is kap X lét a normál portya bevétele mellé azonos TP szint mellett. (Mivel az EH-snak mindig 100% a TP portyában!)

A LÉ/TP-ről:

Maxos vadászat (12 kvízmedál, HT, 13% relik+megából, 5 dics. medál, 56-ös VF stb...): 166,44; Bubival: 210,2; Ekkor az EH-s 10-es Af szakival tud: 80,56 valamint bubival: 101,74-et.

Átlagos vadász (8 kvíz medál, nincs HT, 4% relik+mega, 0 dics medál, 55-ös VF stb...): 142,06; Bubival: 183,95; Ekkor az EH-s 10-es AF szakival tud: 70,32 valamint bubival: 91,05-öt. (A beígért 30-as AF szakival tud majd 83,1-et és bubival 107,61-et)

A jelenleg számomra elérhető maxos EH (+135% portya lé tárgyakból és 71-es EH) 81. szinten rengeteg célponttal, azaz megtehetem, hogy csak lefelé támadok de szinte sosincs lé az embereknél, azaz alap EH vegyesen (-1 -7 szint közt átlagos elosztással) támadva lefelé: 160,3
Kiszámoltam, ha még 2 szint rablás agyart szerzek azaz 75-os EH-val (feltételezve, hogy 3. 4. ultraimplant nem esik): 169,33

De ez önmagában nem mutat semmit ugye, mivel térkapuzik mindenki...
121% lészívással 186.3 LE/TP-t hoz a térkapu EH-sként 81. szinten.
Mindez 114% lélekszívással 55-ös VF-esként 406-os LE/TP volt 114. szinten!

Ha mellé bevesszük azt is, hogy EH-sként küldizve (Azaz annyit vadászva, hogy mindig pótold a sajtolt lényeket) térkapuzva extrém ráöltözve erre a taktikára ki tudtam hozni 237.83 LÉ/TP-t ezen a szinten (80%-on állok). Előző szintet (Volt 1-2 csinos portya fogás a kufár eventből adódóan) 256-os LÉ/TP-t tudtam összakaparni.

Csak portyás EH-t egyszerűen nem bírja a gyomrom (extra fogás/veszteség nélkül 180-as LÉ/TP hozható vele), annyira belassul vele a szintlépés, viszont ha már térkapuzol is a portya mellé EH-sként, akkor kb 1 szint/hónapnál lassabban nem lehet haladni.
Tájul jelzem, hogy a VF-es térkapu+kihívás+TP mentes küldik megközelítőleg 450-es kombinált LÉ/TP-jével 3-4 hónap volt egy szint...
Arra sajnos már nem emlékszem pontosan, hogy a VF+Térkapu+küldizés lefelé 20-40%-os célpontokon mennyit hozott de abból is 230-260 közti érték rémlik.

Végeredmény a tapasztalataim alapján?
Ha extrém ráöltözöl EH-ra, és hobbi vadászként fejlődsz, folyamatosan portyázol, küldizel stb, akkor tudod azt hozni nagyjából mint egy "nobrain" VF-es küldizgetve (Ésszel csak annyi portya küldit csinálva, hogy legyen elég váltó a térkapus/vadász küldi közé!).
A hozzászólást Birka módosította 2012.09.22. 08:17:42-kor
Pontszám: 7.94
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
168. hozzászólás - 2012.09.22. 10:15:35 (Válasz Klarinét #165 hozzászólására.)
Idézet: Klarinét - 2012.09.22. 02:45:49
Nem tudom mi a probléma a VF-el? Ha fele annyi TP-ért dupla LE-t kapok akkor sem szerzek annyit, mint az EH/ ismételhetö küldi taktikával.
Errü ennyit!


Nekem azt magyarazd el, hogyha az EH jobb, akkor te is nyilvan EH-zol, mert miert valasztanad a roszabbik taktikat, es akkor miert veded kormodszakadtaig a VF-et? Ez nem all ossze a fejemben.
Pontszám: 8.51
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
169. hozzászólás - 2012.09.22. 10:40:29
A szubplazmáról: Igen szép és bonyolult elképzelés. A két alapproblémára (célponthiány illetve fostalicska vadászat LE/TP) ez egy jó kis boostnak hangzik, és nyilván megint a portya-vadász játékra sarkallna, de jelen formában inkább nesze semmi fogd meg jól.

Voltak azonban már sokkal kézenfekvőbb megoldások...

Célponthiány: KH kiterjesztése, összevont V1-V2 portya.
KH kiterjesztésről már sok szó esett. Ott ahol van célpont meggyőződésem szerint hiba az élő játékosokat robotra cserélni. De ez az én véleményem, és erről már rengeteg vita volt.
A világok közti portya már izgalmasabb kérdés. Én simán radikális lennék: kiírnák egy szavazást, és döntő többség esetén összevonnám a két világot. De a portyát legalábbis lehetővé tenném oda vissza (összevont bajnokikkal). Meg lehet nézni az aktív játékosok számát pl. most a térkép eventen, vagy a bajnokikon (ez szerintem a valóban aktív és odafigyelő játékosok 80-90%-át lefedi, V1-en durván 800 fő, töredéke mint a kezdetekkor volt). A két világon ráadásul elég nagy átfedés van, sokaknak 2 karija van. Ha ezeket kiszedjük (ez kényes kérdés mondjuk), akkor lenne kb annyi játékos amennyi sokak gondját megoldaná.
Szubplazma: Volt valami javaslat (talán napi rutinban láttam?), hogy rablás agyara szerű cucc érvényesülne a VF-eskenél is. Itt is ezt kellene, hogy VF-es is kapjon vmi minimális lét (+TP-t) szubplazmázásnál, mert ez így pár célponthiányt megold kb kéttucatnyi játékosnál, de a maradék párszáznak a jelentős részének (aki nem EH-s) netto semmi. És azért a vázolt indokok elég ingatag lábon állnak. Szerinte,m ez egy érdekes fejlesztés lehet(ne), de ne megint maréknyi játékos kiszolgálásról szóljon már (mint anno a KH), ha már a kedves játékvezetők beleölik az értékes fejlesztési időt. Vagyunk itt még párszázan akik heti-havi rendszerességgel utalgatunk szorgosan a Beholder számlájára.
Ezt leszámítva az ötlet nekem szimpi. Szerintem sebgyógyítással lehessen visszagyógyulni a szubplazmás csatákat (függetlenül feltételtől), állat fejlődjön, rabolni ne lehessen, de EH-hoz hasonló hatás legyen (vmi töpörtyű mértékben VF-eseknek is, kétlem hogy bárki ebből gazdagodna meg). Sajnos kamra valóban durva visszaélési lehetőség (de még visszaélni sem kell, csak jó időben lecsapni, nekem azonnal felcsillant a szemem.. ), ezt el kell felejteni.

Vadászat: az EH bevezetése óta téma, hogy nem éri meg vadászni. Birka frankón levezette hogy ez igazán hc játékosoknál még VF esetén is így van, pedig elvileg a VF nekik lett kitalálva. Már volt anno arról szó, hogy a vadádszatot erősíteni kell. Az EH kapott is kis boostot rá, de ez édeskevés. Anno a spektrálist kellett volna kb duplájára emelni, maibe Miklós majdnem bele is ment végül V5-ön lett belőle valami gyengyített verza. Sok jó lehetőséget látok (Helion88 elég jól összefoglalta). Én egyrészt érdekessé tenném a vadászatot pl. azáltal hogy apró erőforrásokat lehet találni közben (erre van egy elég összetett tervezetem szubtéri fókuszálás néven az új VF képességek tervek topicban, mondjuk elismerme ennél egyszerűbb megoldás kellene), másrészt LE/TP-t kell növelni.
Az ősgyémánt egy jó megoldás, de mint írták kevés. Én szeretem a bonyolult megoldásokat (amúgy aki nem szereti az szerintem nem a VU.t választaná...), ezért ehhez hasonlóan adnék ki különböző méretű vadászgyémántokat (apró, kis, normál, nagyobb, hatalmas, óriási), ami a megfelelő méretű lények LE-jét növelné. Lehetne nyerni pakkokban a szerencsegurigával, templommal (pl. gyakori nyeremény: 5 kisebb/normál gyémánt, ritka: 5 nagyobb/hatalmas gyémánt), illetve portyázás során is lehetne mégpedig úgy hogy a különböző gyémántoknak különböző találási esélye lenne a már leírt metódus szerint. Lenne Af arra is hogy a találási esélyt növelje és arra is hogy a ősvadászgyémánt (vagy mi) hatékonyságát növelje (a max. dupláig). Emellett kellene AF a speki hatékonyságának növelésére. Akár úgy hogy a speki maximumát növeli, akár úgy hogy annak effektivitását, itt is dupla (esetleg első körben 150%) hatékonyság lenne a plafon. EH-soknak meg tovább kell növelni a hatékony vadászatot. Mondjuk ez így együtt talán elég lenne... Önmagában ez a gyémánt (ami amúgy remek ötlet) viszont halottnak a csók.

Birka szép levezetés:. Azt azért hozzátenném, hogy kitörési pont a statisztikák átlagából a portyás küldik alatti jó célpontválasztás (mind EH-nál, mind VF-nél), elvégre bár enélkül is igen széles taktikázási lehetőség van, de ez mégiscsak egy pvp játék. Ez tovább billenti a mérleg nyelvét a VF felé, hiszen az EH praktikusan "rossz" célpontválasztás esetén sül ki.
A hozzászólást Aurri módosította 2012.09.22. 10:45:38-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
170. hozzászólás - 2012.09.22. 12:17:32 (Válasz Aurri #169 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2012.09.22. 10:40:29
A világok közti portya már izgalmasabb kérdés.

A világok közti portya megvalósulása esélytelen.
Ott, ahol a játékosok már azért is sírnak, ha egy jelentőséggel nem bíró csatát elveszítenek, csak azért, mert piros szöveget látnak és ez bántja az önérzetüket, ott el nem tudom képzelni, hogy belemennének egy olyan fejlesztésbe, aminek során hirtelen lenne pár ellenfelük, aki napi rendszerességgel el tudná verni őket. Az első mondatuk az lenne, hogy "én ki akarom ezt kapcsolni".
Ez a fejlesztés pedig nem megy kikapcsolással, ugyanis szép lassan mindenki, akit elvernek, kikapcsolja majd. Egyszerűen azért, mert sokkal jobban fogja zavarni őket napi 2-3 plusz vereség, mint az a segítség, hogy könnyebben költheti el a pp-t.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.72
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
171. hozzászólás - 2012.09.22. 13:08:54
Aurri, Coronita: a világok közti portyát nem felejtettük el: a szubplazma kb. ugyanez, pepitában, egyszerűbben, kevesebb konfilktussal. Mindkét esetben olyan embereket támadhatsz, akiket eddig nem tudtál. Egy világok közti portyánál azonban a világ leghatalmasabb karakterei nyilván joggal fog felháborodni azon, hogy egy (akár más szabályok szerint futó) világról nála magasabb szintű karakterek elkezdik farmolgatni, semmivé változtatva azt, amit eddig elért. Egy középmezőnyben üldögélő VFesnél vagy póknál ezt azért kevésbé érzem problémának, ők is tisztában vannak vele, hogy a saját világukon messze nem ők a legerősebbek, csak egy szűk környezet felett dominálnak, és biztos lesznek köztük olyanok, akik örülnek a lehetőségnek, hogy kitesztelhetik, hogy boldogulnának valamivel szinttáv fölött, eljött-e az idő, hogy kicsit rákapcsoljanak. Egy világ elsőnek tuti nincs ilyen igénye.
Pontszám: 6.32
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
172. hozzászólás - 2012.09.22. 13:13:16 (Válasz Aurri #169 hozzászólására.)
Aurri, küldök gyógyszert Egyetértettél velem, ez orvosolandó!

Az az egy biztos, hogy csak abban ez esetben biznisz a portya VF-esnek, ha nem rosszabb a belőle szerezhető LÉ/TP arány, mint vadászatból. Hogy ez most a portya+küldi össz. lébevétele, vagy egyéb boostok összességéből jön az már mindegy.
De hogy a mérleg nyelve ne sérüljön az EH-s ehhez képest kell hogy megkapja a sima EH-s csata szerinti bónuszát. Azaz ha a szubplazma ad x-et a VF-esnek akkor az EH-snak X+Y-t kell adnia. És itt X-nek összességében közelítenie kell 140 LE/TP-hez, Y-nak is, mivel annyi az alap EH-sként ellőtt PP.
Ha ez megvalósul, csak akkor beszélhetünk arról, hogy igazságos a szubplazma adta hatás, és mindenki lelkesen használná.

Virágnyelven: Mi a szarnak lőjek el egy szubplazmát, ha -3 szintre támadva extrém felszerelés nélkül is megvan a 140-es lé/tp Eh-sként?

Vadászat:
Sose felejtsd el, hogy ez egy "nobrain" tevékenység, melyet bármely átlag "kenyérzabáló" meg tud tenni! Valamint az se igaz hogy a VF nem segít a vadászó karaktereknek! Itt azzal van a baj, hogy a térkapuban is működik, minek hatására extrém elszáll a trékapu LÉ/TP-je, valamint a kalandok adta TP "büntetés" is feleződik, minek hatására a VF fényévekkel jobb egy HC playernek amennyiben nem az élmezőnyben van, semmint az EH. Ez az a hatás ami miatt a VF saját maga is a vadászat ellen dolgozik!
Másik nézőpont az, hogy az EH-s addig nem fog vadászni "jóízűen", amíg el nem éri a vadászat LÉ/TP-je az EH-ét. Erre jó megoldás az AF szaki, ahol az EH adta AFP előnyt kell arra befogatni, hogy behozd a vadászat hátrányod. Azt nem várhatjuk el, hogy Miklós kapásból rávágja a 120-as maximumot a hasznos vadászatra (ez 600 AFP!!!) amikor is beérné a sima vadászat a VF-es vadászatot, valamint az EH-s portyát. Ez egy reális távlati cél lehet csak, hogy minden fél évben kapjon a szaki 10-20 max növelést, hogy látszódjon a hatása szép lassan és idővel "beérje" magát...
A hozzászólást Birka módosította 2012.09.22. 13:17:51-kor
Pontszám: 5.66
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
173. hozzászólás - 2012.09.22. 15:45:31 (Válasz Birka #167 hozzászólására.)
Biri,:
a V3-on VF-ként a térkapu, küldi, lefele ütés (igen zsíros célpontokkal) és vadászattal (állatos küldi miatt) hoztam 400-500Le/Tp-t 90-100. szint környékén.

A portya simán 300Le/Tp felett volt (nem volt ritka az 1000Le/Tp-s portya sem) mindaddig amíg el nem kezdtek az emberek törölni, behozták a portya lefele ütés minimum Tp-t és igen csak szép számban a célpontjaim közül áttértek az EH-ra és így pár hét alatt lehagytak. Ezek után igen csak visszazuhant a portya Le-m és én is elkezdtem EH-ni, de elsőre nem jött be így töröltem a karim. Majd reinkarnálódtam VF-es testben és toltam vagy 10 szintet és rá kellett jöjjek, hogy 110. szint felett már csak az EH az alternatíva (lehet VF-et is tolni, de akkor a portyát el kell felejteni), így most újra EH-t tolok, de meg sem közelítem a régi LE/Tp arányt, most jó ha 124 szinten összejön 200-250Le/Tp, ami valljuk be közel 30 szinttel feljebb igen siralmas a 100. szinten szerzett átlag 450Le/Tp-hez!
Pontszám: 7.27
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
174. hozzászólás - 2012.09.22. 16:22:40
Miklós: legalább vmi LGY-s cucc lvagy AF egyen a plazmára amivel lehet némi előnyt kovácsolni az erkölcsi(??) diadalon túl abból hogy lezúzok egy 20 szinttel erősebb tagot. Különben a marginális réteget érintő célponthiányon kívül semmit az égvilágon nem old meg ez az alapvetően jó ötlet.

Birka: Sok elméleti fejtegetéseiddel egyetértettem eddig is (mondjuk lehet önző vagyok, de én nem szeretem ennyire nyilvánvalóan a többiek arcába tolni a legjobb recepteket, kisérletezzék csak ki ők), a javaslataid és érveléseid másik felétől meg általában a falat vakartam, de hát nem vagyunk egyformák.
És képzeld megint igazat adok neked (még nem jött meg a gyógyszer). Abban a másodpercben hogy a VF CSAK vadászatra hatna tömegek váltanának át EH-ra. Persze nem akarok Miklósnak ötleteket adni, de ezt tényleg itt szúrta el...
A hozzászólást Aurri módosította 2012.09.22. 16:27:37-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.38
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
175. hozzászólás - 2012.09.22. 17:01:25 (Válasz Aurri #174 hozzászólására.)
Az EH legnagyobb hibája az, hogy portyánál, ha nem sül ki, azaz az ellenféltől az EH képességtől függetlenül is tudsz rabolni, akkor is a 100%-os támadásnak megfelelő Tp-t kapod meg, ellenben, ha VF-et vagy semmit sem használsz, akkor leosztódik a Tp annak arányába ahány százalékon állt a játékos amikor megtámadtad!!!

Már ennek a hibának a javítása is igen csak sokat dobna az EH-sok körén, mert valljuk, be ha ezt javítanák, akkor mindenki szívesen ütne felfele is EH mellett.

A célpontjaimnak több mint a fele EH nélkül is elég jól ad, de a kapott Tp igen csak földhöz vág, mert mindig 100%-ot kapok.
A fer az lenne, ha csak akkor járna az EH-s max TP, ha az EH kisül, egyéb esetben minden úgy menne, mintha semmit se használnál!

Bocs a topic off-ért!
Pontszám: 7.27
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
176. hozzászólás - 2012.09.22. 22:07:37
Ez az EH-sként -3 szintre támadok taktika ott halt meg nálam, hogy -3 szinten van 3 ember az sk1 szerveren, V3-on pedig 0. Innentől aztán lehet beszélni a LE/tp -ről csak teljesen felesleges. Marad az a verzió, hogy kivívok magamnak egy lokális elsőséget és amikor hatótávon kívülivel akaszkodok össze, akkor meglepődök, hogy húdegyenge vagyok. Menjek rá a LE/tp-re azért, hogy utolérjen valaki. aki eddig is csak arra ment és bőven erősebb lesz a szintemen?
Pontszám: 7.71
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
177. hozzászólás - 2012.09.23. 10:43:54 (Válasz Miklós #171 hozzászólására.)
Egy világok közti portyánál azonban a világ leghatalmasabb karakterei nyilván joggal fog felháborodni azon, hogy egy (akár más szabályok szerint futó) világról nála magasabb szintű karakterek elkezdik farmolgatni, semmivé változtatva azt, amit eddig elért. Egy középmezőnyben üldögélő VFesnél vagy póknál ezt azért kevésbé érzem problémának, ők is tisztában vannak vele, hogy a saját világukon messze nem ők a legerősebbek, csak egy szűk környezet felett dominálnak, és biztos lesznek köztük olyanok, akik örülnek a lehetőségnek, hogy kitesztelhetik, hogy boldogulnának valamivel szinttáv fölött, eljött-e az idő, hogy kicsit rákapcsoljanak.




Na kb itt totál levetitetted mit éreznek a karakterek... Csak te a top elsö karikra gondolsz! A Világok közötti portyát elveted, a szubplazmát szintkorlát nélkül azt nem. Itt MÀR tökre mindegy hogy veszítek-e LE-t vagy ÉP-et, pont azt érezném mint amit szerinted a "leghatalmasabb" karakterek. Piszkosul nem tetszene hogy bár a szintem környékén erös vagyok... Jönnek majd akár +100 szintröl is, mert boksz zsákot csinálsz belölünk a portya gondjaik miatt.
Nem volt elég a TOP belassítása? Túl lassan érik utol öket? Valszeg direkt nem nyomják és átmennek optimalizátorba... Nem akarják szét veretni magukat a karakterek.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2012.09.24. 18:46:28-kor
Pontszám: 8.60
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
178. hozzászólás - 2012.09.24. 09:52:41
Mégegy apróság.
Egy karaktert 3 óránként 5x lehet támadni, azaz óránként 1,6. Van 14 célpont (játékos + KH). Egyeseknek ez inkább csak 7 (csak KH). Ez óránként 22 támadási lehetőség. 5 portyázó közt szétosztva ez 4,5 célpont/fő. 26 pp-re ez 6 óra, 41 pp-re 9 óra. Ennyi a top játékideje, ha portyázni akar. Ha időben kettéoszlik a portyázás, akkor feleződik az idő és már csak 3 óra és 4,5 óra a játékidő.
Elszámoltam valamit?
Mennyit fog ezen csökkenteni a szubplazma?
Pontszám: 6.57
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
179. hozzászólás - 2012.09.24. 13:08:08
Javaslat: valamilyen módon a sikeres felfelé ütést jutalmazni kellene /arányosan/ pl. AFP/LE, a lefelé ütést pedig büntetni /minél lejjebb üt vki annál keményebben/. Sztem ezen az úton kellene gondolkozni és akár még jó fejlesztés is kisülhet ebből.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.38
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
180. hozzászólás - 2012.09.24. 13:23:59 (Válasz Aurri #179 hozzászólására.)
Vajon a játékosok hány % tud sikeresen felfele portyázni a jelenlegi maximum felsőhatárra? Na és a mostani szinthatáron túl felfele ütve vajon hány emberke lenne siekeres?

Ez a fejlesztés alapvetően a portyacélpontok hiányát lett volna korrigáni ami lássuk be jobbára csak a lefele ütéssel fogja betölteni a szerepét.
A büntetéssel meg csak ovatosan a szubplazmát nem adják ingyen.
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 7.98
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője