Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szubplazma
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
181. hozzászólás - 2012.09.24. 13:31:15 (Válasz Viskos #178 hozzászólására.)
Idézet: Viskos - 2012.09.24. 09:52:41
Mennyit fog ezen csökkenteni a szubplazma?


Remelhetoleg a szubplazmaval valo tamadas sem a 3 oras, sem az 5 perces limitbe nem fog szamitani.
Pontszám: 7.02
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
182. hozzászólás - 2012.09.24. 13:36:16
A hétvégén nem volt időm fórumozni, de a szubplazmás topicok már csütörtök pénteken is abszolút meddő vitákról szólt csak, szóval ha külön ajánlást nem kapok, hogy érdemes és mit is akkor nem olvasom vissza.
Annyi érdekelne, hogy kiderült-e az, hogy ez a szubplazmázás csak egy része (kisebb mellékvágánya?) az új eventnek vagy erre megy rá az egész?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.43
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
183. hozzászólás - 2012.09.24. 15:01:49
Idézet: Quellon - 2012.09.24. 13:36:16
Annyi érdekelne, hogy kiderült-e az, hogy ez a szubplazmázás csak egy része (kisebb mellékvágánya?) az új eventnek vagy erre megy rá az egész?


Engem meg ezzel kapcsolatban az a bizonyos beígért eseménynaptár.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.95
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
184. hozzászólás - 2012.09.24. 20:50:50 (Válasz Aurri #179 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2012.09.24. 13:08:08
Javaslat: valamilyen módon a sikeres felfelé ütést jutalmazni kellene /arányosan/ pl. AFP/LE, a lefelé ütést pedig büntetni /minél lejjebb üt vki annál keményebben/. Sztem ezen az úton kellene gondolkozni és akár még jó fejlesztés is kisülhet ebből.

Ennek akkor lenne értelme, ha csak a szint határozná meg a karakter erősségét. De mivel felfelé ütve is lehet találni boxzsákokat, és lefelé is lehet nagy zakót kapni, így egy ilyen extra jutalmazás nem lehet igazságos.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.80
kedvencPopeye72Férfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
185. hozzászólás - 2012.09.24. 23:21:58 (Válasz Aurri #174 hozzászólására.)
Aurri:
Vagy egyszerüen törölnének. Ahogy Én is tenném.

Nekem a VU-ban pl. pont az tetszik (rengeteg másik játékkal ellentétben), hogy nem tiszta pvp. Ad valamekkora (magas szinten sajnos lényegesen kisebb) lehetőséget a nem csak adok-kapok játékra is.

Sajnos Miklósék az elmúlt pár év fejlesztéseivel pont azt érték el, hogy ahogy az EH egyre erősebb lesz a játékosok egyre inkább átállnak EH-ra, és mivel így már a legyengített VF nem jelent alternatívát (és el lehet mondani, hogy szinte mindenki EH-s), és a vadászat egyre inkább hanyagolódik. Ez maga után vonja a VF folyamatos leépítését és a játék szinte teljesen egysíkuvá tételét. Sajnos ezzel rengeteg fizetős játékost el is veszít(ett) a Beho (ez simán látszik a játékosok számának csökkenéséből) és így az egyre kevesebb játékosnak kell egyre több apróságot fizetnie (rengeteg új fizetős lehetőség a játékban), hogy a karakter versenyképes legyen és, hogy a VU működő képes maradjon. Sajnos ez egy egyszerű, de öngerjesztő gazdasági folyamat. Ha egy üzleti vállalkozásban csökkentik a termékpaletta méretét, vagy kívánatosságát (csökkentik a változatosságot), akkor csökken a fizetőképes érdeklődők száma (a VF-esek egy része EH-s lett vagy már abbahagyta!), és ez magával hozza, a vállalkozás (jelen esetben a VU) többi részénél a (sokszor rejtett) áremelkedést. Ami tovább csökkenti a fizetőképes játékosok számát. Sajnos a V1-en már kb. ebbe a fázisában van a dolog.

Ha Miklósék nem találnak ki valami normális fejlesztést, hogy ez a helyzet megváltozzon, hogy a játék a VF-esek számára is hosszútávon játszható legyen (EH-ra váltas nélkül), akkor ez a folyamat előbb v. utóbb az összes hasonló típusú szerveren le fog játszódni.
Ezt Én nagyon nem szeretném. Szerintem a VU alapkoncepciója párját ritkítja. Kevés ennyire kellemes és ennyire komplex játékélményt nyújtó játék van ma a neten. Mondom ezt úgy, hogy az elmúlt több mint 10 évben, többszáz játékot próbáltam ki.

Aurri:
Az egyik hozzászólásodban felvázoltál egy fejlesztési lehetőséget, szerintem az (megfelelő odafigyeléssel) része lehetne, az egyensúly helyre állításának.
Pontszám: 9.37
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
186. hozzászólás - 2012.09.25. 01:28:20 (Válasz Popeye72 #185 hozzászólására.)
Erre ment egy tizes...
A hozzászólást Klarinét módosította 2012.09.25. 01:39:08-kor
Pontszám: 7.79
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
187. hozzászólás - 2012.09.25. 07:51:28 (Válasz Popeye72 #185 hozzászólására.)
Jól látod Popey.
Ehhez azonban még hozzátenném, hogy emellett egyre bonyolódik a játék, egyre több erőforrásra van szükséged, és ez a kezdőket (ha én ma kezdeném engem is) visszariaszthatja.
Megszereztem az összes sisakszilánkot ?
Van már elegendő térképrészletem ?
Idomítás, sajtolás ?
Mekkora a szerencsém ?
Most mit is fejlesszek ?
A szövetségem épp milyen küldit nyom ?
Na és a Végzet Temploma hogy áll ?

És akkor most még jön a szubplazma is. Utána meg még valami más is. Utána megint újabb valami és megint újabb és megint...
2-3 év múlva már ott fogunk tartani, hogy talán már egy Nobel-díjas sem fogná fel az összes összefüggést.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
188. hozzászólás - 2012.09.25. 08:12:06 (Válasz Giganticus #187 hozzászólására.)
Vedd figyelembe, hogy amit felsoroltál, azok közül egy kezdő számára a "Most mit is fejlesszek?", idomítás, sajtolás - bár ez se 1. szinten - és a templom állja meg a helyét. Térkép időszakos event, sisakszilánk nagyon sokadik szintű, szerencse is később, szövetségben kerül képbe, pláne a szöviküldi, amihez még épület is kell, szóval az se az első néhány 10 szint sajátja.
Tény, hogy a tapasztalt, régi játékosok számára egyre több fejlesztés jön be, amiből ha mindent akar valaki csinálni, akkor egyre összetettebb lehet a játék, de pár nap alatt megszokható és alapvetően szinte semmit se csinálok másként, mint 2 éve, csak van egy új menü (templom), amihez napi 1-2 alkalommal benézek és 1 hónapon belül 12 napot előretervezek miatta.
Pontszám: 7.56
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
189. hozzászólás - 2012.09.26. 20:44:36 (Válasz Birka #172 hozzászólására.)
komolyan azért nincs világok közötti összevonás (itt szigorúan a V1 és V2 ről van szó ,mert a többinek eltérő szabálya van) hogy az a pár top karakter akit eddig nem tudtak megverni ezután se kapjon ki? a többi több 100 játékost kellene inkább nézni hogy nekik jó legyen/lenne...................és nem kell kikapcsolhatóvá tenni,hanem össze kell rakni a 2 szervert és kész
Pontszám: 8.14
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
190. hozzászólás - 2012.09.27. 12:22:33
A térkép meg a kufárok csatája eventeknél miért nem lehetne bevezetni,hogy egy választás,de az a végéig elv-et? Azaz ne lehessen ekkor-akkor kiszállni és átmenni egy másik brancsba. Jó már itt írták sokan,hogy a győzelemért meg a nyereményekért van ez. De ez kissé sántít ám így! Vegyük csak a most futó térképes eseményt. Jelenlegi állás szerint: 1. Terrgath 132 követő/4302 térképdarab,2. Edralian 150 követő/4295 térképdarab,3. Innatlozad 190 követő/4228 térképdarab,4. Archaix 102 követő/3546 térképdarab. Jó szoros a verseny a három előrébbálló tábornál,de most nem is az az érdekes. HANEM AZ,hogy Archaix követői ténylegesen több térképdarabot gyűjtöttek össze kis létszámmal,mint például Innatlozad vagy akár még Edralain hívei is jóval nagyobb létszámmal és még sem fognak kapni semmit a végén,még vigaszdíjt sem.

U.i: Főleg a térképesnél jó lenne,a kufárok csatájánál bezavarhat a képbe némileg a Kristály Horda is. Ott maradhatna az eddigi elv.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2012.09.27. 12:24:12-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 5.47
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
191. hozzászólás - 2012.09.27. 14:13:25 (Válasz Sandman010 #190 hozzászólására.)
Bocsi hogy válaszolok a Topic OFF-ra, de igaza van attól függetlenül hogy rossz helyre írt.

A térképnél teljesen igazad van... Mi a túrónak a +1,2,3-as jutalom ha át lehet lépkedni és ezért pont a vezetö csapatból lesznek az utolsók? Ja... így lehet variálni hogy "szarabb helyezéssel" is maxos relik jöjjön abból ami még nincsen meg?
Bakker a csapatom szinte végig vezetett, nem volt szükségem arra hogy akár a +1-es jutalomra ráhajtsak.
Így is ez a legrosszabb event, ha lehet plusszos jutalmat szerezni akkor minek az ugrálás??? A múltkorin is ezen ment a vita.
Ki-ki álljon be oda amelyik relik kell neki és ne lapuljon egy másiknál azokat szivatva, akik a helyezésüknek megfelelöen aktívkodnak az általuk áhított relikviákért. Ha meg lehet ugrálni azt ne a csapat szívja meg, hanem az aki ugrál... Annak nullázódjon le a térképszáma úgy hogy az ne befolyásolja a csapatok helyezését.
Marhára nincs most ez így jól és az elözö ilyen eventen sem volt jó!
Remélem az új esemény kiváltja ezt az eventet, ezzel csak szivatni lehet a játékosokat... Nem csoda ha a többség egyenesen utálja!
A hozzászólást Klarinét módosította 2012.09.27. 14:16:12-kor
Pontszám: 9.65
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
192. hozzászólás - 2012.09.27. 19:28:58 (Válasz Klarinét #191 hozzászólására.)
Klarinét, ment a 10-es!
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 9.17
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
193. hozzászólás - 2012.09.27. 19:44:36 (Válasz Klarinét #191 hozzászólására.)
Nem váltja ki, besorolódik a többi közé.

Másrészt az ismeretlen eventet nem nézve ez az egyetlen event, ahol gyengébbek is elérhetnek jobb díjat, esetleges szerencsés vagy jó taktikával. Gyakorlatilag egy gyenge csapatban kell kezdeni, ahol kevesen vannak valószínűleg, így több térképet tud az utolsó váltás időpontjáig összegyűjteni, amivel átlépve egy másik helyre, még a 30% levétele esetén is több térképe lesz, mint az ottani határok, így könnyebben összejön a +2, +3 díj is akár, még ha az adott kufár hátul is végez.
Pontszám: 7.68
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
194. hozzászólás - 2012.09.27. 19:59:06 (Válasz Craslorg #193 hozzászólására.)
Szerintem a landragoros és a xenós eventnél is elérhető jó eredmény bármilyen puhány karakterrel.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.87
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
195. hozzászólás - 2012.09.27. 20:41:25 (Válasz Craslorg #193 hozzászólására.)
Hát fene tudja Craslorg...
Minden eventen lehet szerezni arany reliket. Ez az egy az ahol egyszerüen csak 2 kufárt érdemes választani a 2 népszerübb relik miatt. Eddig ezek a kufárok voltak mindig az elsö két helyen. Legalább is a régebbi karaktereimmel minden esetben ki tudtam szedni az arany reikviát. ( +1-es jutalom ) Ha a 2 másikra fáj a fogam azt egyszerüen egy olyan eventen szerzem meg ahol választhatok a relikek közül az EGYÉNI teljesítményemnek megfelelöen.
Persze ezt az ugrabugrálás teljesen lutrira teszi, igazságtalan csapat büntetésekkel.
Persze a Landinál egyböl nullázódik minden ha hordát váltok. Ott marad a másik hordánál az addig teljesített eredményem. Így kéne ennek lenni itt is.

----
Ariel:

Ez nem is vitás, az a 2 event a kufárral együtt nagyon jó! Bár a kufáron és a Xeno-n egy szakizós fázisban lévö karakter nagy bajosan szerzi meg a maxos jutalmakat. Ez saját tapasztalat, alacsony szinten ha rágyúrok a TÖ-re szaki háttér nélkül akkor az a karakter hátrányára történik akárhogy is nézzük. Event ide vagy oda...
A hozzászólást Klarinét módosította 2012.09.27. 20:46:28-kor
Pontszám: 8.73
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
196. hozzászólás - 2012.09.27. 20:50:22 (Válasz Klarinét #195 hozzászólására.)
A kufár szívás lehet, ha nincsenek legyőzhető célpontjaid. A xenós és a landragoros ellenfelek a karakterhez vannak generálva, mint a kaland szörnyek.
Ezt a térképezősdit szerintem is hanyagolni kellene már. Vagy teljesen megszabadulni tőle, vagy max. a többi event mellett párhuzamosan futtatni, mert jelen formájában nulla játékélményt ad.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.93
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
197. hozzászólás - 2012.09.28. 16:07:29 (Válasz Ariel #194 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2012.09.27. 19:59:06
Szerintem a landragoros és a xenós eventnél is elérhető jó eredmény bármilyen puhány karakterrel.


Megerositem.
Pontszám: 8.02
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
198. hozzászólás - 2012.09.28. 16:10:19 (Válasz Klarinét #195 hozzászólására.)
Idézet: Klarinét - 2012.09.27. 20:41:25
Minden eventen lehet szerezni arany reliket.


Kiveve a Xenot, ahol feleves cuccok vannak, meg a Landragort, ahol fix relikek potyognak. A kufarosnal gyenge karinak nincs eselye, tehat az olyan harmatos kariknak mint en ez az egyetlen relikszerzesi lehetoseg. Mar persze a relikviakupont nem szamitva, de azert abbol eltart egy darabig osszerakni egy platinat.
Pontszám: 7.02
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
199. hozzászólás - 2012.09.28. 19:04:53 (Válasz Kocos #198 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.09.28. 16:10:19


A kufarosnal gyenge karinak nincs eselye, tehat az olyan harmatos kariknak mint en ez az egyetlen relikszerzesi lehetoseg.


Ezt cáfolom én a kufáros eventből "a harmat gyenge karimmal" arany jutalmat szedtem össze mivel ez idő alatt a játék generál egy klónt (kh) és úgy is sikerült elérnem a hogy mindössze 6 vagy 7 NPC/játékost tudtam ütni meg felelő szakival simán lehet belőle arany/platina is akár gyengusz karakterrel. Saját példámból kiindulva mert nekem sikerült!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 8.43
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
200. hozzászólás - 2012.09.29. 01:54:58 (Válasz Amnael #199 hozzászólására.)
Idézet: Amnael - 2012.09.28. 19:04:53
Idézet: Kocos - 2012.09.28. 16:10:19


A kufarosnal gyenge karinak nincs eselye, tehat az olyan harmatos kariknak mint en ez az egyetlen relikszerzesi lehetoseg.


Ezt cáfolom én a kufáros eventből "a harmat gyenge karimmal" arany jutalmat szedtem össze mivel ez idő alatt a játék generál egy klónt (kh) és úgy is sikerült elérnem a hogy mindössze 6 vagy 7 NPC/játékost tudtam ütni meg felelő szakival simán lehet belőle arany/platina is akár gyengusz karakterrel. Saját példámból kiindulva mert nekem sikerült!


Nem harmatgyenge a karid, ha 6 vagy 7 ellenfel ellen tudsz gyozni.
Pontszám: 7.02
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője