Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szubplazma
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
241. hozzászólás - 2012.12.03. 17:43:00
No vártam Kocos ötletével (ÜSz) egy kicsit, de mivel Miklós nem reagált az előzőekben, ezért vettem a fáradságot és rákérdeztem a Szubplazma vs. háború összefüggésre.
Én:
...Tapasztalatunk szerint a szubplazmával elért eredmény beleszámít a háborús egyenlegbe. Erősnek érezzük (akár SK mellett is sok győzelmet hozhatnak a magas szintűek olyanokkal szemben, akik eddig ütőtáv alatt voltak), vagy ez bug?...

ÜSz:
...A szubplazma tervezésekor a háborúra való hatást nem elemeztük ki, de véleményünk szerint ez egy pozitiv "mellékhatás". A szövetség egy extra elemet kap arra, hogy befolyásolja a háború kimenetelét, hogy a nagy karakterek tudják védeni a háborúban farmolt kicsiket.."

KÖH-KÖH... Őőőő... Hááát... Először köpni-nyelni se tudtam...
5 csillagos válasz, mert kimerítő, őszinte volt, deeee...
Valamit magyarázzatok el nekem: Milyen módon védi a "farmolt kicsiket" egy szubplazmás betámadás (az SK MELLETT)?
Eddig azt hittem, hogy egy ilyen támadás a megtámadottra nézve egyenlő egy hirtelen "HUUU"-val (jajj demegijedtem)... :-X

Juteszemvan...
Látom, megy a témázás a védekező TP nyeléséről (LE nélkül).
HA a JV szánéka ezzel az, hogy a Preventomicsoda kereskedelem fellendüljön (vagy a kikapcsolási kedv passzív helyzetben elterjedjen), akkor magától értetődő Miklós válasza... :S
Pontszám: 8.58
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
242. hozzászólás - 2012.12.03. 17:57:34 (Válasz McMad #241 hozzászólására.)
Hehe, így lehetne izgalmas háborúkat vívni Csak még mindig nem éri meg! Szóval mehetnek vele amerre akarnak. Nem fog változni semmi.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.35
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
243. hozzászólás - 2012.12.03. 21:38:17 (Válasz Miklós #238 hozzászólására.)
Ha már van élesben szubplazma akkor legyen egy idöben kikapcsolható is. Megígérted! Ha nincs teljesen kész a fejlesztés minek lett elindítva az event? Engem kifejezetten zavart már akkor is amikor feljött ennek a tervezete.
A hozzászólást Klarinét módosította 2012.12.03. 21:39:25-kor
Pontszám: 8.72
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
244. hozzászólás - 2012.12.03. 21:53:35
Személy szerint úgy vagyok vele hogy hagyom magam ütni ha ezzel nem ér hátrány. Az a 2-3000 sebzés csatánként egyelőre nem számít
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.32
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
245. hozzászólás - 2012.12.03. 22:06:12 (Válasz LanMaffia #244 hozzászólására.)
Csak névlegesen sérülsz, mint Arénában, ha te ténylegesen az bug és írj ÜSZ-re. Vagy rosszul tudom/másként valósult meg?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.35
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
246. hozzászólás - 2012.12.03. 22:18:11 (Válasz Quellon #245 hozzászólására.)
Igazából nem tudom, talán két támadást kaptam eddig. Viszont ha ezen múlik pár ember játékélménye felsőbb szinten akkor mindegy, sebződjek csak Túl sok ember hagyja itt a játékot
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.93
fórumozóFlasiFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
247. hozzászólás - 2012.12.04. 20:12:52
Köszönjük hogy végre 70 szintnyi különbségről is verhetnek minket. Jó élmény hogy egy ütéssel 20-30.000 sebződhetünk még ha csak virtuális maga a sebződés, de kamrázhatnak hiába taktikázunk hogy láthatatlanok vagyunk Ht előtt. Eddig ha szinten erős voltál + láthatatlan meg lehet úszni mert két esélyes volt a nagyobb pókoknak is/Na jó egy két Aurri szerű alak ellen nem de azért ők ritkák/. 70 szint ezt nevetségessé teszi. Háát sikerült ismét egy szöget ütni a játék koporsójába mert, ezzel biztos pár ingadozó abba is hagyja.
A hozzászólást Flasi módosította 2012.12.04. 20:14:35-kor
Pontszám: 5.83
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
248. hozzászólás - 2012.12.04. 20:40:58 (Válasz Flasi #247 hozzászólására.)
Azért nem kell ennyire drasztikusan felfogni ha +2000 Tö-vel gradulátumot aggatnak rád és kisajtolnak..ha nem tetszik nemsokára kikapcsolhatod, felesleges a dráma. Aki emiatt hagyja abba, már amúgy is abbahagyná.
Nekem kifejezetten tetszett, hogy -40 szintről még kibírtam a 3. kört is.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.68
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
249. hozzászólás - 2012.12.04. 20:43:40 (Válasz Offsboy #248 hozzászólására.)
Nekem is tetszett hogy olyan régi ismerős páholt el, aki elhúzott azóta szintben. Én egyáltalán nem bántam. Ami kamrából befolyik neki az meg nem zavar, engem hátrány nem ér.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.03
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
250. hozzászólás - 2012.12.04. 20:43:45 (Válasz Flasi #247 hozzászólására.)
Ígéret szerint a kikapcsolhatóság is bekerül hamarosan.

*Megjegyzem, a kamrázás viszont azért is rossz, mert ha a környezetére figyel, hogy pl HT napon ne kamrázzák, de erre nem tud figyelni rendszeresen (bár nem tudom, mennyi az üthetőség határ), akkor a kamra nem indul el. Így viszont fixen elindul, ami nem biztos, hogy célja, hiszen ha aznap még bárki elrakja, az is ugyanúgy részesül, immár a környezetében a kamrázási bevételtől. Emiatt a kamrázást én kivenném belőle.
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.12.04. 20:45:22-kor
Pontszám: 8.48
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
251. hozzászólás - 2012.12.04. 21:05:51 (Válasz Craslorg #250 hozzászólására.)
A kamrázás a szubplazma egyetlen értelme a magas szintűeknek. Ha ezt kiveszik, sajnos magát a szubplazmát is ki lehet.

Az alacsony szintűeknek évek óta tele lehet a kamrája, nekem évek óta 4 max. 5 ember van bent. Ez hosszú idő alatt igen nagy hátrány és nem én tehetek róla, hogy kihaltak a környékemen a karakterek.

Ezenkívül napi 2-3 szubplazma szerezhető, ezért mindamellett, hogy a megtámadott karakter semmit sem veszít vele, még igen ritka is lesz, hogy vkit így kamráznak.
Pontszám: 6.90
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
252. hozzászólás - 2012.12.04. 21:07:32 (Válasz Craslorg #250 hozzászólására.)
Cras, ha a környezetére figyel, hogy ne vigyék be, akkor szubplazmával hogy kamrázzák be közben?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.88
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
253. hozzászólás - 2012.12.04. 21:10:06 (Válasz Ariel #252 hozzászólására.)
Pontosan. Csak akkor lehet ütni plazmával, ha 50% ép felett van! Ha a környezetétől elbújt, akkor a plazmával próbálkozók elől is!
Pontszám: 6.90
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
254. hozzászólás - 2012.12.04. 21:38:47 (Válasz Coronita #253 hozzászólására.)
Ok, ezt nem tudtam, hány %. Nyilván így ha nem vigyáz, akkor tök mindegy ki kamrázza be, azt azért megjegyzem, hogy így azért többen csaphatnak le rá, míg 1-2 ellenfélre akár kémleléssel is, könnyebb figyelni, mint minden magasabb szintűre, de gyak akkor is bemehet egy ütés, szóval meggyőztetek. Mivel kikapcsolható lesz, az majd megoldja. Akkor viszont a háborúból kell kivenni, bár lehet abban is meggyőzhető vagyok könnyen, miért is jó, hogy beszámít.
Pontszám: 7.72
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
255. hozzászólás - 2012.12.04. 21:45:53 (Válasz McMad #241 hozzászólására.)
Meg egy katasztrofalis gondolat. Itt van ez a szubplazma. Az eredeti koncepcio nagyszeru. Akinek nincs celpontja ezzel talal maganak, ugy, hogy a celpont nem szenved el semmilyen hatranyt. Ki lehet ugyan kapcsolni, de ez csak azoknak fontos, akik nem birjak elviselni, ha megjelenik egy piros csata a listaban. Marginalis.

Ezutan jonnek sorban az otletek, amik tonkreteszik ezt az egesz fejlesztest. A megtamadottat kamraba lehet vinni. Ez meg epp hatareset. Jozan eszunkkel ugyan tudjuk, hogy ez nem jelent hatranyt az aldozatnak, mar csak azert sem, mert azzal aki kamrazta nem kell soha valos szintuacioban osszemernie magat. De persze vannak akik nem jozan eszukkel kozelitik meg a jatekot, es barmikor elbuknak oromest 100 LE-t, ha ezzel elvesznek a rivalistol is egyet. Ez tehat keveseket fog kikapcsolasra osztonozni, de azert lesz aki emiatt nem viseli majd el a tamadasokat.

Aztan kiderul, hogy az aldozat TP-t kaphat, ami viszont a jatekosok 98%-anak rossz. Tehat benne van egy olyan szituacioban, amikor barki kenye kedveszerint tamadhatja, es ha veletlenul nyerni mer, meg o sziv. Ez sok embert fog arra osztonozni, hogy kikapcsolja.

Az EH-s meg kap LE-t. Hat ez sem jo. Emiatt mondjuk nem fogja senki kikapcsolni, de ez a LE erdemtelenul kapott, ugyanis sem az allata nem sebzodik, sem o maga, raadasul nem is bukhat LE-t. Teht az EH-s ugy kapja meg a portya elonyet, hogy a hatranyabol gyakorlatilag semmit nem vallal.

Aztan vegul itt a legkomolyabb problema. A haborus gyozelem. Hogy lehet elszamolni haboruban egy ennyire igazsagtalan osszetuzest? Ez rengeteg embert fog arra kesztetni, hogy a szubplazmas tamadast letiltsa.

Mi a konkluzio? Itt ez a remek fejlesztes, ami szepen mukodne, ha a jatekvezetes nem torne kezet labat,. hogy mindenkivel kikapcsoltassa azt.
Erosen at kene gondolni ezeket a donteseket.
Pontszám: 8.53
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
256. hozzászólás - 2012.12.04. 21:47:18
Azt tudja valaki, hogy ha ütőtávban levő tagot szubplazmázunk akkor normál portya lesz vagy sebzés-állatsebzés-rablás nélküli?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.34
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
257. hozzászólás - 2012.12.04. 21:48:51 (Válasz Coronita #251 hozzászólására.)
Idézet: Coronita - 2012.12.04. 21:05:51
A kamrázás a szubplazma egyetlen értelme a magas szintűeknek.


Ez marhasag. Kuldizes, VT, BU eseten egyarant jol jon. Ha neked nem, akkor valoszinuleg neked enelkul is van eleg celpontod.
Hasznaltam kb. 30 subplazmat. Bejott majd 1 alap vadaszatnyi LE belole.
Pontszám: 8.03
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
258. hozzászólás - 2012.12.04. 21:49:25 (Válasz Quellon #256 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.12.04. 21:47:18
Azt tudja valaki, hogy ha ütőtávban levő tagot szubplazmázunk akkor normál portya lesz vagy sebzés-állatsebzés-rablás nélküli?


Nyilvan utobbi. Miert lenne egy szubplazmas csata normalis?
Pontszám: 7.05
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
259. hozzászólás - 2012.12.04. 21:51:08 (Válasz Coronita #253 hozzászólására.)
Idézet: Coronita - 2012.12.04. 21:10:06
Pontosan. Csak akkor lehet ütni plazmával, ha 50% ép felett van!


Jo lesz az 60%-nak is.
Pontszám: 7.05
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
260. hozzászólás - 2012.12.04. 21:56:16 (Válasz Kocos #258 hozzászólására.)
Csak amiatt kételkedtem, mert ezt az ütőtávon kívüliek csapkodására találták ki.
Ha így működik az 2 (vagy több ami még nem jutott eszembe) lehetőséget ad:
- bármi okból nem támadott ellenfeled akivel nem okoztok egymásnak kárt ezzel bekamrázhatod és a kecske is jól lakik meg a káposzta is megmarad egyszerűen szólva
- van 1-2 olyan ellenfele az embernek akit necces, hogy legyőz-e, de szubplazmával tét nélkül próbálkozhat - ha sikerül, kamrázás pipa, ha nem akkor semmi, mehet újra

Nem túl nagy dolgok, de érdekes lehetőségekre nyit ez a kapu
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.90
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője