Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szubplazma
népszerűPetiasFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
21. hozzászólás - 2012.09.19. 16:34:35 (Válasz Gtr2 #20 hozzászólására.)
Pontosan.
Az ősgyémánt ami meg jó lenne Vf-esnek máris megkapta a felezést
Pontszám: 7
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
22. hozzászólás - 2012.09.19. 16:38:21 (Válasz Gtr2 #20 hozzászólására.)
VF-esként sose érte meg igazán portyázni, ezen ez nem módosít.
Pontszám: 6.34
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
23. hozzászólás - 2012.09.19. 16:44:28 (Válasz Craslorg #22 hozzászólására.)
VF-esként is megéri portyázni ha tudod kit kell ütni. Itt a VF-esek küldizésének TP töméséről van szó, 30pp-n. Kell hogy járjon érte TP, de a max távolság az túl sok. Ha felfelé ütök is küldi miatt, igyekszek max 60%-ost (de max távra inkább 40%-ost) ütni, hogy ne legyen annyi a TP. Így kénr inkább belőni, a 100%-nyi TP túl sok, egy VF-es sem fogja így kihasználni. Ami kár lenne, mert szimpatikus fejlesztésnek tűnik.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.03
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
24. hozzászólás - 2012.09.19. 16:45:03 (Válasz Petias #21 hozzászólására.)
Namost, ha figyelembe vesszük, hogy a vadászatok kb 3-4%-ában jön óriási lény, portyázás során max. 5% eséllyel eshet ősgyémánt. Optimális esetben 25 PP esetén napi 1.2 ősgyémánt esik, míg 50 CSP esetén 1.5% óriási lény jöhet, azaz az óriási lények 80%-ánál érvényesül a +50%, VF-nél a +25% LE, ami a napi összes vadászati LE-hez viszonyítva kb. 1-2% LE-t jelent. Pontosat még nem számoltam, de ezek alapján azért ez nem egy olyan übertáp, pusztán azokat támogatja, akik vadásznak ÉS portyáznak is. Ha egy VF-es nem portyázik, akkor az össz LE/TP aránya nem fog csökkenni, míg ha portyázik, hiába a bónusz a portya sokszor 0 LE-je miatt általánosságban inkább max kompenzálhat, kivéve térkifordító használata esetén.

Miklós: Mi lenne, ha a vadászatra kapható szubplazma, spontán növelné a portya végén rabolt LE-t vagy szinttől függő fix LE-t adna hozzá? Gyakorlatilag az ősgyémánt pepitában, de nem egy - esetleg többek számára - értelmetlen szubplazma lenne, hanem egy látható eredményt adó szubplazma.
Pontszám: 7.59
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
25. hozzászólás - 2012.09.19. 16:53:29 (Válasz Craslorg #22 hozzászólására.)
Igen nem éri meg, de ism küldi miatt csinálom nem panaszkodom, de ha ez a fejlesztés így marad nem ér semmit a rengeteg TP miatt és még esélyem sincs LE-t rabolni csak a tuti vagon TP.
Néha azért esik egy egy nagyobb rablás és persze kicsi is.
Jó fejlesztés, de TP- kell átgondolni. Nem csak EH-ok vannak a végzetúrban.
A hozzászólást Gtr2 módosította 2012.09.19. 16:55:23-kor
Pontszám: 7.82
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
26. hozzászólás - 2012.09.19. 17:03:38
Idézet: Truth80 - 2012.09.19. 15:59:50
Miklos, nem eleg ha VF 0 TP 0 LE-vel a vegen beallitja a kuldetes szamlalo az LE/TP aranyt?

Igen, azt hiszem ez ugyanazt az eredményt hozza ki végül. És Gtr2-nek is igaza van, akkor senki nem fog bátorságból felfelé ütni.

Idézet: Offsboy - 2012.09.19. 16:10:57
Idézet: Miklós - 2012.09.19. 15:55:44
A kínzókamrában még nem látom, hol a probléma

A probléma az, hogy ha 100. szintűként lebeszélés miatt be tudom kamrázni a HT-s szövi 15 magas szintű tagját

Ok köszönöm! Erre nem gondoltam, felfelé kinzókamrázás. Akkor azt hagyjuk, pedig jó lett volna. Vagy esetleg úgy, hogy fefelé távon kivül ütésnél nincs csak kamra?

Craslorg: a szubplazmát pls ne variáljuk át. Portyázni az EHsnak megéri a LE/TP miatt, meg a VF-esnek is a küldik miatt. Tehát ott a LE-n nem kell tuningolni, a célponthiány ami probléma.

Az ősgyémántnál (ami egyébként darabonként kb. 1.5 VD-nyi LE-t jelent, vagyis ha minden óriás lényre jut, átlagban +10% LE) VFeseknek azért kell a felezés, mert a VFesnél ha egy 140-es, az EHsnál egy 70-es LE/TP portya átalánnyal számolunk, akkor ha mindketten +10%-kot kapnak akkor a VFesnek ez +14, mig a portyásnak csak +7 LE/TP-t jelent. Ez csak akkor lenne oké, ha cserébe a portya LE-t tuningolná a szubplazma, ami nem lesz. Szóval ha mindenkinek +7 LE/TP-t akarunk adni, akkor sajnos a VFesnél csak +25% bónuszt adhat az ősgyémánt.
Pontszám: 8.04
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
27. hozzászólás - 2012.09.19. 17:21:04 (Válasz Miklós #26 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.09.19. 17:03:38
Craslorg: a szubplazmát pls ne variáljuk át. Portyázni az EHsnak megéri a LE/TP miatt, meg a VF-esnek is a küldik miatt. Tehát ott a LE-n nem kell tuningolni, a célponthiány ami probléma.


Miklós: Az EH-val való LE/TP megérhetősége függ attól, hogy ezen esetben hogyan számolná a rendszer? Jelenleg lefelé ütve az LE X szintig lineárisan csökken, a TP viszont ennél durvábban, azaz 7-8 szintre lefelé jobb az LE/TP, mint 1-2 szintre lefelé. Ugyanakkor ez átfordul 10 szint után, mert a TP csökkenése megáll (főleg a kötelező tapasztalat képességgel), az EH adta LE pedig kap egy folyamatosan csökkenő 1-nél kisebb szorzót. Felfelé ütve pedig az LE egy darabig (6-7) szint marad szinttől függő, majd megáll, a TP viszont elszáll.
Ha ez a módosítás bekerül, akkor bizony 40 szintre lefelé ütve vajon mit fog adni az EH? Mennyi LE-t és mennyi TP-t? Ugyanez a kérdés felfelé? Jelenlegi kód miatt egyik irányba se éri meg messzire ütni, mert drasztikusan csökken a -6-8 szinthez képest atz LE/TP.
Pontszám: 6.78
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
28. hozzászólás - 2012.09.19. 17:41:50
Kérdés: ez a szintkorlát nélküli portyázás csak az esemény ideje alatt lesz, avagy ez fog állandósulni?
Ha csak az event alatt, rendben van.
Aztán; csak azokat lehet támadni az esemény alatt szintbeli megkötés nélkül akik beneveztek, avagy bárkit? Mert ha bárkit - még azt is, aki nem is nevezett be - annak legyen kikapcsolható az, hogy ezen a módon támadhassák. Tehát ő se támadjon így és őt se támadják hasonlóan. Ez szerintem így lenne korrekt.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 6.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
29. hozzászólás - 2012.09.19. 17:49:10 (Válasz Paco #28 hozzászólására.)
Mivel fél éves relikvia, így a szibntkorlát nélküli támadás a tervezet szerint fél évig, eseménytől függetlenül lehetséges. A kikapcsolhatóságot én is írtam, mint lehetőség, de még nem jött rá válasz, hogy megoldható-e hasonlóan a kihíváshoz.
Pontszám: 6.78
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
30. hozzászólás - 2012.09.19. 17:58:02 (Válasz Craslorg #29 hozzászólására.)
Minden megoldható, csak akarni kell.
Ha a kihívásnál meg lehetett oldani, itt is elvbeli kérdés lenne. Tekintve, hogy ez azért jóval több "kárt" tudna okozni, mintsem egy kihívás. Mert ha ott kikapsz, akkor mi történik? Semmi, jobb esetben még támadás italát is kapsz.
De ha itt naponta olyanok verik bucira a fejemet, akik elvileg sosem támadhatnának meg, az picikét demoralizáló lenne a kicsike lelkemnek. Nem kicsit, hanem nagyon. Hiába nincsen semmiféle veszteség, attól engem még szörnyen zavarna. Lehet maradi vagyok és konzervatív a magam módján, de attól még engedtessék meg a választás lehetősége.
Ez alapvetően egy pvp-re épülő játék, mellékvágányokkal, ami rendben is van. Ám a portyarendszer már megvan, nem hiszem, hogy ezt ezzel az eventtel így kéne felrúgni. Ha meg igen, akkor igenis kapcsolhassam ki, ha nekem nem tetszik.
Mert ha mindenki másnak be is jön, én már most mondom, hogy nekem nem tetszik és ki akarom kapcsolni, amint bekerül a játékba.
A hozzászólást Paco módosította 2012.09.19. 17:58:58-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.37
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
31. hozzászólás - 2012.09.19. 18:06:20
A plazma elképzelés nekem tetszik, jó dolog is kisülhet belőle.

A kinzókamra... miért érzem azt, h akiket zavarna azok manapság is használják? Én 3 embert tudok kamrázni, aki lent van a tömegben az meg esetleg válogathat.

kulcs kérdés persze a kapott Lé lefelé ütve. Mert jó dolog a portyacélpont, de ha sem kamra ill a küldizés miatt sok tpt adna egy nyert csata, akkor már nem is olyan tetszetős a pp felhasználás.
Jó lenne, ha tényleg sokaknak hasznos dolog lehetne, nem pedig csak rövid távú érdekesség amíg kipróbálunk pár ellenfelet.
Pontszám: 6.77
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
32. hozzászólás - 2012.09.19. 18:13:37
Craslorg: talán az lenne a legjobb, ha felfelé és lefelé ütve a legnagyobb még üthető szinttávnak megfelelő LE-t és TP-t adnánk.

Paco: Egyrészt az ilyen támadások igen ritkák lesznek. 20 portyából kb. 1. Másrészt több játékos közt is oszlanak meg. Tehát nem fog túl gyakran előfordulni, hogy "porba aláznak". Ha valaki bejön hozzád, okkal teszi: lehet egy múltbeli sérelemért, vagy mert piszkáltad a szövi társát v bármi más okból. De legalább megvan a lehetősége - anélkül, hogy neked bármi kárt okozna. Az éremnek két oldala van. Te nem akarod, hogy bárki meg tudjon támadni. Van, aki viszont lehetőséget szeretne rá kapni, hogy legalább egy-két alkalommal, tét nélkül csatázzon veled. Ennyi kompromisszum belefér. Ettől nem leszel erősebb vagy gyengébb.
Pontszám: 7.25
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
33. hozzászólás - 2012.09.19. 18:30:33 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.09.19. 18:13:37
Egyrészt az ilyen támadások igen ritkák lesznek. 20 portyából kb. 1. Másrészt több játékos közt is oszlanak meg. Tehát nem fog túl gyakran előfordulni, hogy "porba aláznak". Ha valaki bejön hozzád, okkal teszi: lehet egy múltbeli sérelemért, vagy mert piszkáltad a szövi társát v bármi más okból. De legalább megvan a lehetősége - anélkül, hogy neked bármi kárt okozna. Az éremnek két oldala van. Te nem akarod, hogy bárki meg tudjon támadni. Van, aki viszont lehetőséget szeretne rá kapni, hogy legalább egy-két alkalommal, tét nélkül csatázzon veled. Ennyi kompromisszum belefér. Ettől nem leszel erősebb vagy gyengébb.


Aki lehetőséget akar kapni a támadásra, az támadható is egyben, ha olyan sokaknak számít ez a fejlesztés, akkor annak a néhány játékosnak aki nem szeretné használni, nyugodtan megadható a lehetőség a kikapcsolásra. A tét nélküliség a kihívásnál is megvan, ez nem érv ilyen szempontból. Ha meg úgyis olyan ritkák lesznek ezek a támadások, akkor pláne nem számít a néhány célpont, aki kikapcsolná. Szóval semmilyen okát nem látom annak, hogy miért ne lehetne kikapcsolhatóvá tenni.

Szerk: Nem beszélve arról, hogy ezáltal, még ha minimálisan és közvetve, de a szkarabeusz megint gyengül.
A hozzászólást Psych módosította 2012.09.19. 18:32:30-kor
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.78
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
34. hozzászólás - 2012.09.19. 18:35:13 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Ezt azért Te sem gondolod komolyan?
Ez valami brutális epik fail...
Mi az, hogy meglesz az esélye annak, hogy revansot vegyen rajtam bármi miatt? Csak azért, mert a normál portya keretein belül már nem ér el, de jóval magasabb szintű, akkor úgy verhet bucira, ahogyan neki tetszik?
Ez lényegében merő blődség.
Meg honnan veszed ezt, hogy 20 portyából kb. 1x? Olyan számokat mondasz, amin látszik, hogy hasból jön. Ezzel azért ne állítsd már a falhoz a népet, kérlek.
Aki revansot akar rajtam venni - csak hogy saját példánál maradjak - akkor várjon meg szintben. Folyamatosan fejlődöm, tehát egyszer biztosan beérem. Össze akarja mérni az erőmet velem? Bajnoki ott van 2 hetente. Ha elég erős hozzám, előbb-utóbb úgyis összekerülünk a viadalon és máris örülhet.
Ha meg valakinek piszkálom a szövitársát, de túl nagy és nem ér el, ezek után megteheti, csak mert nagyobb szintű?
Ez így nem átgondolt...teljesen látszik.


Idézet: Miklós - 2012.09.19. 18:13:37
Te nem akarod, hogy bárki meg tudjon támadni.

Ez nem így van. Lehet támadni. Úgy, ahogyan eddig is lehetett a normál portyában. Baj, hogy szeretnék a játék eddigi keretein belül maradni? Ha igen, akkor hiába van közel 600 őskövem és fizetek a játékért, ennyi erővel már most abba is hagyhatom.
Elvégre azért van itt a fórumon, hogy meg lehessen beszélni.
Ha ennyire nem megy "vérre", hogy nem leszek tőle se erősebb, se gyengébb, akkor lehessen választani. Ahogyan a kihívást. Elvileg attól se lesz senki sem erősebb, vagy gyengébb. Ha lehet választani, akkor rendben van.
Elvégre mindenki had döntse már el, hogy akar-e egy fejlesztést vagy nem. Ne pedig lenyomják az ember torkán, mert csak.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.56
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
35. hozzászólás - 2012.09.19. 18:41:57
VFel simán lehet érdemben portyázni ,bármennyire is elvagyunk nyomva,csak kicsit ügyesebbnek kell lenni mint aki lusta (EH-s).

Ez a szubplazmát így elolvasva nem értem kinek jó?talán a top pár embernek és azoknak akik a szinteket lépik észnélkül,de fejlődni nem fejlődnek csak lassan.............igazat adok az előttem szólónak,inkább a KH-t kellene kiterjeszteni ,ha lehet több klánba........

A világok közötti átjárást már régen meg kellett volna lépni (legalábbis a V1 és V2 között),akár úgy is mint a KH hogy kikapcsolható legyen,akár összevonni a 2 szervert .
Pontszám: 6.94
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
36. hozzászólás - 2012.09.19. 19:11:00 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Az ötlet alapjában véve jó, de az elsődleges célját szerintem nem fogja elérni.
A napi 2,5 szubplazma, napi 25 pp mellett nem fogja megoldani a célpont problémákat.
Nálam a legnagyobb probléma pl az, hogy a KH ellen a háborúk alatt csak óránként lehet portyázni, nem pedig 35 percenként. Teljesen fölösleges korlátozás. Az egy órás korlátot elfogadom játékos szövetségek közötti háborúknál, de a KH esetén értelmetlen korlát.

A szubplazma érdekes fejlesztés, kipróbálhatják magukat a játékosok más környezetben is, de ez, és a biztosított napi +2 célpont szerintem kevés. Kellene hozzá még valami plusz, ami tényleg értékessé teszi a szubplazmát. Ez a plusz szerintem lehetne a saját horda támadásának lehetősége. Ezzel nemcsak a saját környezetben nőne meg a támadható célpontok száma, de a bajnoki viadalok miatt is igen hasznos lenne. Sok bajnokesélyes rivális csak a viadalokon tudja összemérni erejét a másikkal, mert azonos hordában vannak, így lenne lehetőség rá egyéb módon is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.39
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
37. hozzászólás - 2012.09.19. 19:16:35 (Válasz Csagary #35 hozzászólására.)
Az EH-s nem feltétlenül lusta. Lásd a topot. Ráadásul a szubplazma pnot a topot nem érdekli igazán, mert nekik ott a KH. Ez inkább alacsonyabb szinteken (10-20-30-40. szint) jelenthet valóban új célpontokat.
Pontszám: 7.59
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
38. hozzászólás - 2012.09.19. 19:28:06 (Válasz Miklós #26 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.09.19. 17:03:38
Az ősgyémántnál (ami egyébként darabonként kb. 1.5 VD-nyi LE-t jelent, vagyis ha minden óriás lényre jut, átlagban +10% LE) VFeseknek azért kell a felezés, mert a VFesnél ha egy 140-es, az EHsnál egy 70-es LE/TP portya átalánnyal számolunk, akkor ha mindketten +10%-kot kapnak akkor a VFesnek ez +14, mig a portyásnak csak +7 LE/TP-t jelent. Ez csak akkor lenne oké, ha cserébe a portya LE-t tuningolná a szubplazma, ami nem lesz. Szóval ha mindenkinek +7 LE/TP-t akarunk adni, akkor sajnos a VFesnél csak +25% bónuszt adhat az ősgyémánt.

Miklós, ezt hogy érted? Az EH-snak fele annyi a LE/TP vadászat aránya? Ha erre gondolsz részben igazad van, de míg az EH-s kari mindkét cuccot tudja használni, addig a VF-es karinak a szubplazma szó szerint semmit nem ér.

VF-es szemmel (aki portyázik is) olyan jutalmat tudnék elképzelni, ami felhasználódik 0 LE-s portyánál és bekattant valami EH-féle eredményt. Ha a VF-es karikat portyázásra akarjátok rávenni, ez szerintem jó kis mézesmadzag lehetne.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.47
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
39. hozzászólás - 2012.09.19. 19:28:20
Nem értem ezt a szubplazmát:
- elvileg a célpontok hiányát akarja megoldani, ahhoz meg k..va kevés
- TOP-nak van kevés célpontja, de szerintem pont őket (minket) nem fog érdekelni különösebben
- lent bőven van célpont, megint rohadtul nem érdekel sokakat (max a pókot, aki kínok kínját éli, mert "kinőtte" a legjobb farmját)
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.90
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szubplazma
40. hozzászólás - 2012.09.19. 19:41:26 (Válasz Craslorg #37 hozzászólására.)
azért írtam mert az EHs portya 0 idő ráfordítással fix LE,akinek nincs ideje/tehetsége portyázni annak tökéletes.....................látom a toprablókat talán 2-3 VFs van a top25be,ebből a 22-23 emberből jó ha fele rabolt 10M-t EHn fölül............

az hogy kinek éri meg ?az emberek nagy többsége azért játszik mert nyerni szeretne,a 10-20-30-40 es kariknak van célpontja (mégha nem is mind aktív) és szerintem nem is nagy kaland nagyobbakkal agyonveretni magát,viszont lefelé azért mindig találni célpontot e nélkül is......akinek nincs ellenfele és ezálltal nőne ellenfele az a TOP,ha kamra van akkor még a bevétel is nőne tőle,ha 60% os ÉPbe be lehet ütni akkor ez küldizni is ragyogó nektek(130 as szint körül már 40-60K ÉPk vannak)...de ki örül neki ha Craslog 20-30 szintről agyon veri és még (max ) 20% ÉPjét is elviszi,majd jönnek még a többiek is........elég baj az hogy lelassultatok és egyre többek érnek be benneteket és 16-18 szintről tudtok támadni lefelé és ütitek agyon aki eddig normálisan haladt de nagyon messzire voltatok tőle ,de most hirtelen ütőtávba kerültetek
Pontszám: 7.93
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője