Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Ismételhető küldetések reformja
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
201. hozzászólás - 2010.08.18. 11:06:12 (Válasz Birka #199 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.08.18. 07:42:52
De visszakerdezek. A tomes elleni vedelmet miert nem a TOP kovetelte ki?


Khm... 6. voltam a szint toplistán, ezek szerint le voltam csúszva a topból?


55-os VF-fel? Igen le. A TOP alatt itt a szinthuszarsag ertendo, amit ha megszakadsz sem mondhatsz magadenak.
Pontszám: 7.88
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
202. hozzászólás - 2010.08.18. 11:45:10
281 vadászat kellett 15 kisebb lény befogásához.
Azaz 300-as vadászcsomag alatt nem nagyon érdemes ezt a küldit felvenni, legalábbis akinek a szerencséje nem átlag alatti.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
203. hozzászólás - 2010.08.18. 11:47:31 (Válasz Darah #202 hozzászólására.)
valtozo. volt mar, h 200bol meglett. tegnap 200at vadasztam es 16 sikerult, csak elfogyott a csp
szoval en 250es atlagot tudok felmutatni, es igen magas szerencsem van
Pontszám: 7.74
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
204. hozzászólás - 2010.08.18. 12:26:00 (Válasz Endyr #203 hozzászólására.)
A változó az, amivel nem lehet előre számolni.
Ergo ha 250-el indulsz el, és a végére ott állsz 14 befogottal, meg fog ütni a guta.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
205. hozzászólás - 2010.08.18. 12:35:30 (Válasz Darah #204 hozzászólására.)
dehogy fog:

http://imho.freeblog.hu/files/pic/200812/leszarom-tabletta.jpg

Pontszám: 7.74
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
206. hozzászólás - 2010.08.18. 14:27:29 (Válasz Endyr #205 hozzászólására.)
Jakérem, így nem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
207. hozzászólás - 2010.08.19. 10:02:39
Lenne egy javaslatom, mi lenne ha a küldetések közül egyet mindenki kiválaszthatna amit nem menyiségre (db) csinálna meg hanem időre. Mondjuk én kiválasztom a krit.varis küldetést lenne mellette egy hely ahol kipipálhatom, hogy időre szeretném csinálni. Ez az idő mondjuk 24 óra (A küldetés alapja az az egyébként is meghatározott mennyiség) minél több krit.varit. kell csinálni és ennek megfelelően több LE-t kap érte. De nehezítésként, ha az időre vállalt küldetésben nem sikerül az alapmenyiséget sem elérni a 24 óra alatt úgy a küldetés kudarc és nem kap érte semmit.
Hogy ne legyen az, hogy folyamatosan ezt csinálja valaki ezért mondjuk csak 10 küldetésenként választható.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.86
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
208. hozzászólás - 2010.08.19. 10:08:32 (Válasz BlackSheep77HUN #207 hozzászólására.)
sajna ez megint a gep ele szogezo fejlesztesek koze tartozna, nem hiszem, h ilyen kellene
Pontszám: 7.75
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
209. hozzászólás - 2010.08.19. 10:19:39 (Válasz Endyr #208 hozzászólására.)
Nem annyira mint mondjuk a most bevezetett esszenciák! A másik meg, hogy nem kötelező küldetés, vagyis ha nem akarod nem veszed fel. De hogy ne kössön senkit a gép el, ha esetleg mégis felvette volna, ha megvan az alap küldetésben meghatározott mennyiség onnantól kezdve átvehető az LE.
Én nem úgy gondoltam, hogy 24 órán múlva vehető át a jutalom, hanem ha megvan az alap darabszám. A jutalom mértéke meg folyamatosan nő a pluszban teljesített feladatokkal, de küldetés jutalma bármikor átvehető, ha már nem akarod csinálni. Vagyis a 24 óra lejárta előtt is befejezhető. Egyáltalán nem kötne a gép el. Pont csak annyira amennyi időt szánsz rá.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.86
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
210. hozzászólás - 2010.08.19. 10:40:22 (Válasz BlackSheep77HUN #209 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.08.19. 10:19:39
Nem annyira mint mondjuk a most bevezetett esszenciák!


Ezt nem ertem, nekem az esszenciak 1 masodperccel nem hosszabbitottak meg a jatekidot. Vagyis de, neha venni kell gradulatomot es az allatra rakni. A tobbit intezi a autosajt



Én nem úgy gondoltam, hogy 24 órán múlva vehető át a jutalom, hanem ha megvan az alap darabszám. A jutalom mértéke meg folyamatosan nő a pluszban teljesített feladatokkal, de küldetés jutalma bármikor átvehető, ha már nem akarod csinálni. Vagyis a 24 óra lejárta előtt is befejezhető. Egyáltalán nem kötne a gép el. Pont csak annyira amennyi időt szánsz rá.


Tehat minel tobb idot szanok ra annal tobb LEt kapok, de nem kot a gep ele. Versenykornyezetben. Aham, logikus
Pontszám: 7.75
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
211. hozzászólás - 2010.08.19. 10:54:53 (Válasz BlackSheep77HUN #207 hozzászólására.)
Tetszik az ötlet. Nem kell hozzá őskő, és a vagyontalan kockák is tudnak bónuszokat szerezni. Javaslom hogy ha kicsúszol az időből ne legyen jutalom, ill. csökkenteni az időt 24 óráról, az nagyon sok.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.45
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
212. hozzászólás - 2010.08.19. 10:58:57 (Válasz Endyr #210 hozzászólására.)
Az esszencia: Ha aktiválod x ideig hat, ha vagyis a lényeg, hogy ez idő alatt a lehető legtöbbet kihozz belőle. Arra az időre a gép el köt. Vegyük csak példának azt az esszenciát ami a kalandokért kapható LGY-t növeli 20%. Nem az lenne a lényeg, hogy amíg hat az esszencia addig minél több kalandot csinálj meg. Csak kérdezem, mert lehet félre értettem.

A másik meg ha nincs időd játszani akkor minek játszol? Nem csak a 3 mp-s játékosok léteznek akik mindet el akarnak intézni 1 kattintással 1 mp alatt. Vannak olyanok is akik élvezni szeretnék a játékot.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2010.08.19. 10:59:55-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.86
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
213. hozzászólás - 2010.08.19. 11:08:55 (Válasz LanMaffia #211 hozzászólására.)
"ha kicsúszol az időből ne legyen jutalom"
Ezt nem értem, arra gondoltál, hogy ha letelik a "24" óra akkor ne kapjon jutalmat?
Én arra gondoltam, hogy ha letelik az idő akkor vége a küldetésnek és annyi LE-t kap amennyit teljesített. Ha a meghatározott időn belül nem veszi át és így elveszíti a jutalmat az szerintem azért nem jó mert akkor már tényleg figyelned kell és be kell lépned a 24 óra lejárta előtt.

Az időt azt természetesen lehet csökkenteni 12 órára kevesebbre nem nagyon van értelme.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.79
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
214. hozzászólás - 2010.08.19. 11:12:42 (Válasz BlackSheep77HUN #212 hozzászólására.)
Ja igen, esszenciakban igazad van, csak azert nem gondoltam ra, mert sztem az a reszuk nem eri meg igy en csak gyujtogetem oket a laborban

Viszont a "nincs idod jatszani" eleg kenyes fogalom. ugyanis ehhez a jatekhoz vegtelen ido kell, azaz te huzod meg a hatart. Namost egy versenyszeru jatekban ha az lenne, h aki tobb idot tolt ott az fixen jobb, mint a masik, akkor kb 20 kocka jatszana Szoval igenis fontos nem kenyszeriteni az embereket a gep ele es minel kevesebb ilyen fejlesztest beletenni.
Pontszám: 7.75
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
215. hozzászólás - 2010.08.19. 11:23:05 (Válasz Endyr #214 hozzászólására.)
Ebben egyetértünk! Éppen ezért gondoltam azt, hogy csak minden 10. sikeresen teljesített küldetés után lehetne aktiválni. Így két aktiválás között kb. 5-10 nap is eltelik. Ez többszöröse az entitás aktiválásának is. Tehát nem hinném, hogy a versenykörnyezetbe ez nagyon felborítaná az az amúgy sem létező egyensúlyt az játék/időben.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2010.08.19. 11:26:33-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.79
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
216. hozzászólás - 2010.08.19. 11:27:09 (Válasz BlackSheep77HUN #215 hozzászólására.)
10 küldi az ~3 nap ha az ember gépnel van...
Pontszám: 4.88
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
217. hozzászólás - 2010.08.19. 11:33:44 (Válasz Birka #216 hozzászólására.)
Igen, kb. ha nem csak annyi időt szán rá mint Endyr! 3 nap is annyi idő mint az entitás aktiválási ideje. De egy átlag játékosnak 5-10 napjába is beletelik.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.79
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
218. hozzászólás - 2010.08.21. 12:39:42
A minden egyes küldetést megcsinálok egyszer extra jutalomért, vagy amit itt irtál, az időre teljesitem is nagyon jó ötletek. Egy gond van csak ezekkel. Már most is az ismételhető küldetésekkel arányaiban igen sok LE-t lehet szerezni a vadászathoz képest. A mostani reformnál a kábitós küldetést leszámitva mindegyiket igen masszivan megkönnyitjük. Ez nem csak azt fogja jelenteni, hogy az emberek több küldetésből tudnak válogatni, hanem gyakorlatban azt, hogy gyorsabban csinálják a küldiket tehát még több LE lesz belőle!
A reformnak ez nem volt célja. A reform egyetlen célja az volt, hogy a küldetések egyensúlyban legyenek, egyformán érdemes legyen őket csinálni. A portyázós ill. vadászós küldiket nyilván továbbra sem lehet egymás mellett csinálni, szóval ez nem lesz gond. De az azonnal teljesíthető küldikkel és bármilyen további egyéb bónusszal sajnos gond lehet.
Még azt is megkockáztatom, hogy az ölj 2 entitást küldetést nem kellene erőltetni. Még egy, gyakorlatilag azonnal teljesíthető küldetés: úgy időzíted az entitást, hogy az előző legyakása után rögtön csinálhasd a következőt. Az egyetlen érv mellette az lehet hogy aki nem maxolta ki az entitást az hadd tápoljon ezzel (a kábitós helyett...)
A másik a lépjen állatod 10 szintet. Ez eddig is az egyik legkönnyebb küldetés volt, ezért javasoltam én és mások is a kis nehezitést, a 12 szintlépést. Ezt itt többen lehurrogták, de a helyzet az, hogy a labor intelligencia szakértelmével (amit a levágásra szánt állatoknál természetesen folyamatosan pumpálok) és a palota +10 vezetőkészségével ez még könnyebb küldetés lett. Korábban ez azért volt visszafogva, mert a legtöbb küldetést nem volt értelme csinálni, nem volt mit pörgetni - de ez most még könnyebb lett, ami tovább erősiti ezt a küldetést. Ezért szerintem itt is maradni kéne az eredeti javaslatnál, a lépjen 12 szintet (és még igy is 1 gombnyomásos azonnal teljesithető küldetés marad tapasztalatom szerint).
Pontszám: 4.88
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
219. hozzászólás - 2010.08.21. 13:44:33 (Válasz Miklós #218 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.08.21. 12:39:42
A mostani reformnál a kábitós küldetést leszámitva mindegyiket igen masszivan megkönnyitjük. Ez nem csak azt fogja jelenteni, hogy az emberek több küldetésből tudnak válogatni, hanem gyakorlatban azt, hogy gyorsabban csinálják a küldiket tehát még több LE lesz belőle!
A reformnak ez nem volt célja. A reform egyetlen célja az volt, hogy a küldetések egyensúlyban legyenek, egyformán érdemes legyen őket csinálni.


Miklós, már azzal, hogy egyensúlyba kerülnek a küldetések, gyorsul a tempó, és több LE-t lehet szerezni. Nem kell majd a 3 küldis rotálás miatt várakozni, vagy épp nehezebb küldetést teljesíteni. A vadászós küldetések könnyítése megint csak gyorsít a tempón. Eddig meg kellett szenvedni azért, hogy vadászatból összejöjjön egy küldi. Ritkán érte meg foglalkozni vele, mert mire teljesült volna a küldi, a karakter végzett a vadászattal, és portyás küldit tudott csinálni. Most már jó eséllyel teljesíthető lesz vadászat alatt is a küldi, utána vissza lehet váltani portyára.

Ha a reformnak nem célja a több LE szerzés, akkor valami nagyon hibádzik a tervezetben.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.72
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
220. hozzászólás - 2010.08.21. 14:15:43 (Válasz Miklós #218 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.08.21. 12:39:42
Ezért szerintem itt is maradni kéne az eredeti javaslatnál, a lépjen 12 szintet (és még igy is 1 gombnyomásos azonnal teljesithető küldetés marad tapasztalatom szerint).


Feltetelezem, hogy te ugy jatszol, hogy jut osko mindenre. Nos nem mindenki jatszik igy. Es bar en alairom, hogy aki nem fizet, annak ne legyenek elvarasai, de itt most nem egeszen errol van szo. Sokkal inkabb arrol, hogy amugy fizetos jatekosok, akiknek korlatos a jatekra fordithato kerete, azok egyszeruen nem tudjak megvenni az osszes allatra a +10 TP-s cuccot, ami a jatek jelenlegi utemeben minimum napi 5 oskovet igenyel. Termeszetesen ok hatalmas hatranyba kerulnek ezzel a kuldetesek teren, amit drasztikusan sulyosbit az, ha ennek a kuldetesnek a kovetelmenyet feljebb tolod.
A 29-es palota es a 49-es kennel valoban segit a kuldetesben, de talan nem kene elfelejteni, hogy ezek egyreszt nem jarnak alanyi jogon mindenkinek, masreszt akinek van az jellemzoen kemenyen megdolgozott erte. Valojaban mi az erzete a modositasnak? Bekerult par tapolasi lehetoseg, de nem a jut elonybe, aki el ezekkel, hanem az kerul hatranyba, aki nem. A jatekosok kozotti kulonbseg merteke nem valtozik, am kivetel nelkul mindenkinek keseru szajize marad utana. Miert jo ez?

A masik az, hogy ez a csomag igy ahogyvan egyben, hiaba tartalmaz sok konnyites osszessegeben velemenyem szerint csokkenti az egy ember altal azonos raforditassal azonos ido alatt megoldhato kuldetesek szamat. Mert ha teszemzt egy osszeget ugy kepzel, hogy 100+10*10, es a 100-as erteket 60-ra mersekelem, az osszes tobbit viszont 12-re emelem, az eredmeny az osszeg csokkenese lesz. Igy tud a sok konnyites es az egyetlen nehezites osszessegeben nehezitest jelentieni.

Elismerem, hogy a kabitos kuldetes konnyu volt, es 40-es celszammal is meg lehet oldani, de a konnyitesek a tobbi kuldi eseteben nem elegsegesek ahhoz, hogy ezt ellensulyozzak. Es ezt azzal szamoltam, hogy az allatszintlepos nem voltozik. ha fog a csokkento hatas meg eroteljesebben fog jelentkezni. Ami nem mellesleg demoralizalja a jatekosokat - meglatasom szerint szuksegtelenul.

A 15 kritikus varazslatot 12-re vinnem le, a 60 kritikus utest 48-ra. A 15 kisebb leny meg mindig horror vadaszat, a szovitarsam 290 CSP-bol 13 kisebbet fogott el, es is dobtam el a napokban 200+CSP vadaszat utan ugy, hogy 10-nel tartott a szamlalo. A kiegett oskoves 8 oskovel nagyjabol a helyen van (es mivel van elofeltetele igy fontosabb, hogy valamivel konyebb legyen a kisebb lenyesnel). A 7 epikus targyra te mondtad, hogy fajsulyaban azonos a 25 terkapuval, tehat nem oszt/szoroz, inkabb a porgetesben segit. A 2 entitas a jatekosok tulnyomo tobbsegenek, mintha nem is lenne, havonta egyszer olyan eroforras igenyesen teljestheto, hogy gyakorlatilag alig lesz aki ezt megoldja (azok akik az erejukhoz merten gyenge entitassal kuzdenek).

Idézet: Ariel - 2010.08.21. 13:44:33
Ha a reformnak nem célja a több LE szerzés, akkor valami nagyon hibádzik a tervezetben.


Sajnos azt kell mondjam, hogy Ariel nagyon rosszul latja a helyzetet, nem merte fel realisan a modositasok hatasat. Ugyanis a porgetes legfontsabb 2 eleme kozul az egyik nehezedik, a masik meg nem valtozik (vagy nehezedik). A vadaszatos kuldik amiket 150-200-250 CSP-bol lehet majd letudni, tehat maximalis CSP termeles mellett is 3-4-5 naponta egyszer nem fognak erdemben beleszolni. Ha viszont a kabitos kuldetes PP igenye felkuszik 8-rol 12-re, az drasztikus lassulast jelent majd azoknal, akik nem felfele tamado uzemmodben vennek, egyszeruen azert, mert elfogy a portyapont.

Vegezetul emeg egy megjegyzes. Amikor a kuldetesek hasznat nezzuk, nem szabad elfeledkezni az idomitasi koltsegekrol. Ezek egy komoly hanyadat elviszik a kuldetesjutalmaknak. Onmagaban a 20. szinten kisajtolok egy allatot kuldi az idomitasi koltseg es az idomitatlan sajtolas figyelembevetelevel, pusztan LE szempontbol nagyjabol nullszaldos, de eros kuldibonuszt ado targy nelkul akar veszteseges is lehet.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.08.21. 14:20:06-kor
Pontszám: 7.89
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!