Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Ismételhető küldetések reformja
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
141. hozzászólás - 2010.08.16. 13:59:34 (Válasz Solina #132 hozzászólására.)
Idézet: Solina - 2010.08.16. 12:48:23
A sracok nagyon optimistan szamolgatjak ezt a krit utes mokat.. 6/6, meg 5/6 talalatok..?! Hat, talan full lefele utve, ha van meg kire...


Felreertettel valamit 5/6 kort szamoltunk, nem talalatot.
Pontszám: 6.82
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
142. hozzászólás - 2010.08.16. 14:01:13 (Válasz Birka #134 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.08.16. 12:56:33
magas szinten védhetetlen a közelharci támadás


Hadd kacagjak. Sztem en is meg a klonom is magas szintunek szamitunk, es hat tudok mutatni csatat, amikor ketten egyutt ertunk el 0 talalatot a csata soran.
Pontszám: 6.82
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
143. hozzászólás - 2010.08.16. 14:04:14 (Válasz Wuher #135 hozzászólására.)
Mi az ami nem úgy működik a hogy kéne? Átnéztem vagy 10 csatát ma, és mindenhol tökéletesen kijött az a képlet amit Miklós mondott...

Fegyver sebzése+erő adja az alapot a kari kritikus találata ebbe nem kavar be most már. Ebből vonódik le az ellenfél elnyelése ugye.
Ennek 25+20+15+10%-át sebzik a blökik, ha bejön a blöki kritikus, akkor ezt kap egy 1,5-ös szorzót.
Nézz meg egy ütést ahol nem ütsz kritikusat, és a blökid meg azt üt!

Íme 2 gyors példa:
Ellenfeled magasra emeli a fegyverét, a Gintak pengéjével gyorsan alulról támadsz. 308 pontnyit sebeztél. Méonech megsemmisítő, Méonech megsemmisítő és Méonech megsemmisítő az oldaladon harcolnak. 3 támadással 279 sebzést okoztak. Kritikus sebzés!

Lesújtasz ellenfeledre. *Gilgaladron* 66 pontnyit sérült. Méonech megsemmisítő, Méonech megsemmisítő és Méonech megsemmisítő az oldaladon harcolnak. 3 támadással 60 sebzés! Kritikus sebzés!

A kari krit mentes sebzésének 60%-at sebzik a 3 bloki alapból, erre jön az 50% kritikusból azaz az én sebzésem 90%-at sebzik. PONT úgy működik a hogy Miklós írta!

Ha van olyan mai csatád, ami nem ilyen, kérlek oszd meg velünk 4 blökinél 75%*1,5 azaz 112,5%-ot kéne hogy kapj fixen!

V1-es 91. szinthez képest picsafüst a karakterem, mégis 405+108 erő és 450+100-as IQ elég hozzá, hogy eredményesen lenavigáljam a karaktert... (95%-os nyert csat arányom van, amiben benne van a bénítós éjszakai táborozás az ingyen küldetésért...)
HA magasabb iq-ból származó kb -80 támadást beküldesz előre, akkor még űber magas támadás se kell!
A lélekszívás meg nem 0! Ha a varázslat tud szívni kritelve 200-at akkor a hacban kitaposok 1000-1500-at az ellenfelemből. Azaz Ha nem 0/0-ás a lélekszívás akkor igen is komoly előnyöd van közelharcban!
Pontszám: 4.44
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
144. hozzászólás - 2010.08.16. 14:11:46 (Válasz Kocos #142 hozzászólására.)
(Moderálva...)

Barrique - 129. szintű végzetúr
Támadás: 400 (+71)
Védekezés: 480 (+161)
IQ: 590 (+99)

80-al nagyobb az alap védelmed! Persze hátrakötött kezekkel nem tudod kinyitni a páncélautót

Jót kacagtam a csúsztatási próbálozáson, de ez nem jött be!
480-as támadás 480-as védelem, normálisan felöltözve (maxos védelem, és optimalizált iq/támadás) esetén mekkora esélyed lenne saját magad támadását kivédeni? Ad a normális felszerelésed 129-el több védelmet mint támadást? (ekkor 50% az esélyed azaz 6 kör alatt 3 találat!)
A hozzászólást Birka módosította 2010.08.16. 14:20:09-kor
Pontszám: 4.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
145. hozzászólás - 2010.08.16. 14:12:57 (Válasz LanMaffia #136 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2010.08.16. 13:26:55
Most eszembe jutott, hogy ha az a baj a kihívásos küldetéssel hogy ingyen LÉ, TP nélkül, akkor ki lehet venni az állatszintlépőset és a sajtolósat is.

Igazam van, vagy igazam van?


Nem teljesen, hiszen el kell fogni az allatot, hogy 3 kuldit megcsinalj rajta. Es ehhez atlagban 12 vadaszatot le kell gyurnod. Valami minimalis TP igenyt kene tarsitani a kihivashoz, es akkor megszunne ez a problema, es lehetne kihivasos kuldi. De nincs epkezlab otletem, hogyan.
Pontszám: 6.82
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
146. hozzászólás - 2010.08.16. 14:13:11 (Válasz Nagypityu #137 hozzászólására.)
ezzel nem értek egyet.

10 befogott és idomított állattal a végtelenségig lehet ismételni a 10 szintlépős küldetést. Az meg hogy a CSP idő nem erőforrás. A nem minden befogást ellensúlyozza hogy nem nyersz meg minden kihívást.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.31
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
147. hozzászólás - 2010.08.16. 14:14:59 (Válasz Birka #144 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.08.16. 14:11:46
Barrique - 129. szintű végzetúr
Támadás: 400 (+71)
Védekezés: 480 (+161)
IQ: 590 (+99)

80-al nagyobb az alap védelmed! Persze hátrakötött kezekkel nem tudod kinyitni a páncélautót

Jót kacagtam a csúsztatási próbálozáson, de ez nem jött be!
480-as támadás 480-as védelem, normálisan felöltözve (maxos védelem, és optimalizált iq/támadás) esetén mekkora esélyed lenne saját magad támadását kivédeni? Ad a normális felszerelésed 129-el több védelmet mint támadást? (ekkor 50% az esélyed azaz 6 kör alatt 3 találat!)


Mar meg ne haragudj, de szo nincs semmilyen csusztatasrol .Arrol van szo, hogy ki lehet-e vedeni a kozelharci talalatot, es elmondom neked: igen, ki lehet vedeni. Magas vedelem kell hozza.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.08.16. 14:21:59-kor
Pontszám: 6.82
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
148. hozzászólás - 2010.08.16. 14:22:26 (Válasz Kocos #147 hozzászólására.)
Koc, konzerves dobozt kinyitni körömmel macerás, ezt belátom

De minden világon mást se látok csak IQ mániát, és az iq bajnok karakterek sírnak, hogy nem találnak közelharcban. Persze ez alapvetően Miklós hibája, mert a közelharci sebzés szórása egyszerűen kiszámíthatatlanná teszi a közelharcot
Pontszám: 4.44
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
149. hozzászólás - 2010.08.16. 14:30:22 (Válasz LanMaffia #146 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2010.08.16. 14:13:11
ezzel nem értek egyet.

10 befogott és idomított állattal a végtelenségig lehet ismételni a 10 szintlépős küldetést. Az meg hogy a CSP idő nem erőforrás. A nem minden befogást ellensúlyozza hogy nem nyersz meg minden kihívást.


mivel 20as szint felett igencsak megugrik a szintlepeshez szukseges TP ezert nem nagyon eri meg ott leptetni a dogoket (esetleg 25ig talan, az meg kezelheto). Szoval 20-22 korul erdekes kisajtolni es ujat elfogni.
Pontszám: 7.74
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
150. hozzászólás - 2010.08.16. 14:34:30 (Válasz Endyr #149 hozzászólására.)
Ezt tudom én is, de igaz az állítás attól függetlenül hogy az idő előrehaladtával egyre tovább tart
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.46
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
151. hozzászólás - 2010.08.16. 15:46:17
Miklós:
Köszönjük hogy kompromisszmkészséget mutatsz.

AMin szerintem még matekolni kell mindenképpen az a kalandos kveszt. Lehet hogy te megcsinálsz 20-at, de másnak ez 10 betárazott mellett is napokis eltarthat, mert annyira durván erőforrásfelélő és random. A térkapus 3 naponta megvan fixen, max egy-kát mégikus regent és pihenést igényel (átlagkarikról beszélek), a portyásakhoz PP kell és némi rákészülés, az állatelfogóshoz CSP és mák, az állatszintlépőshöz állat menüvel való napi többtízperces macerálgatás, esetleg kihívásokkal kiegészítve (még mindig nagy kedvencem azállat menüpont, öö...más is említette már? ), de ez a kalandos igényel CSP-t (PP-t) időt rengeteg ÉP-t(nekem igazából ez a legnagyobb gondom, pedig nem számítok gyenge karinak, de 3-4 oboásabb küldetés totálisan le tudja amortizálni a karimat), magas szakikat/és vagy temérdek KP-t. Még mindig azt mondom hgy ha nem szeretnéd betárazosra legyen mondjuk 12 kaland, de a legjobb az lenne ha Jerikó, Kóc vagy Barika csinálna valami jó kis átlagstatit a kalandok megoldhatósának járulékos költségeiről (átlagkarira) kontra többi küldi.

60 kritikus kontra 40 kábítás kontra 15 krit vari. Átgondolva, nem vagyok meggyőzve hogy akár 40 kábításánl is ne érje meg eladni a komplett kábítós settemet és simán ráállni krit ütésre. A krit ütéses küldi bevezetésében egy másik komoly veszélyt is látok. Félek az edidginél is általánosabb lesz a 15 PP-s taktika és a szerencsétlen alacsonyabb szintűek leamortizálása. Eddig csak a kábítás miatt érte meg elsősorban, azt is max 7-8 PP-ből el lehetet intézni. Ezt a várható hatást gondoljátok át, mert reális. Attól függetlenül hogy az alapelképzelés jó, mint 3. harci ismételhető küldi.

KIhívás mint ingyen LE. Hát aki ebből meggazdagszik az meg is érdemli. Amíg egy PP-ből lehet szerezni 100K feletti összegekt, illetve az ajánlásból a semmiért lehet kapni LE-t, addig ez nem túl meggyőző érv. Leszámítva 2-3 direkt erre szakosodott szakihuszárt nem tudok elképzelni 80% feletti sikerarányú kihívást, tekintve hogy sokszor pont a kis SZÖ-jű karik tolnak értelmetlen szakikat (pl. szinguláris-transzcendális-szubtéri trió bárkit megtréfálhat). 30-40-es célszámnál minimum 50-55PP-tt igényelne a dolog, ami azért nem kevés áldozat.
A hozzászólást Aurri módosította 2010.08.16. 15:50:12-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.96
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
152. hozzászólás - 2010.08.16. 16:19:25
Azt nem értem még mindig, hogy miért a játékosoknak kell arról vitatkozniuk, hogy kritikus ütésnél 5 vagy 6 találat jön be, a kritikus esélye nagyobb vagy a bénításé és még milyen egyéb előre nem látható dolgok szólhatnak közbe.
A játékvezetésnek ott van minden képlet, ezernyi csata lementve, amikből statisztikákat lehet csinálni stb. Ez tipikusan olyan dolog, amit nem a játékosoknak kellene eldönteni.
Pontszám: 8.62
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
153. hozzászólás - 2010.08.16. 16:29:38 (Válasz Birka #143 hozzászólására.)
Üdv!

Igen, az, hogy az erő milyen formában változtatja a sebzést, az adja a közelharc bizonytalanságát.

A harci kör wiki résznél olvasható, hogy
Az erő bónusza egy 1-től az erő nagyságáig terjedő véletlen dobás értéke, melynek értéke 50. szinttől egy korrekciós szorzóval módosul.

arra lennék én kíváncsi, hogy ez valóban így van-e. Ha van forrás annak örülnék, vagy Miklós megerősíthetné a fórumon.

Egyébként nem csak a top szemszögéből, arányaival kellene vizsgálni az ismételhetőket. Úgy, hogy gyakorlatilag szabadon választ valaki az esett epikus tárgyak közül, erős szövetségben van és mindent a lehető legoptimálisabb módon csinál azért be kell látni, hogy teljesen más képe van a játékról, mint azoknak, akiknél nem állnak így együtt a csillagok. Szóval jó lenne az optimális és a közepes közé valahova félútra tenni a célértékeket.

Mondom ezt úgy, hogy olyan karakterem van, akinek a támadása jóval magasabb mint a védekezése, az Iq-ja pedig 30 ponttal magasabb mint körülötte jónéhány szinttel. A kábítás változásának nem örülök, de elfogadom, azonban hasonló kellene a kritikus ütésnél is.



Let


Jeriko: Szerintem azért vitatjuk meg, mert nekünk kell alkalmazkodni a feltételekhez. Sajnálatos módon úgy, hogy a dolgok egy részét sűrű homály fedi. Nem tudom mennyiben lenne az rossz, ha a játékosoknak rálátásuk lenne legalább az alap képletekre - hivatalos forrásból...
A hozzászólást Let. módosította 2010.08.16. 16:32:46-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.64
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
154. hozzászólás - 2010.08.16. 16:40:11
Én is csináltam egy kis statisztikát, utóbbi 50 csata alapján. V2, toplista 35-40 hely (85. szint), 400as alap támadás, szintnek megfelelő felszerelés. 200-300 közötti kritütés.

Átlagban azt mondhatom hogy 3 kritikus ütés jött be csatánként. (2,67db)

Ez 60 krit ütést 20 pp-ből készít el. Ez kicsit több mint a 15 krit varihoz szükséges pp mennyiség.

Javaslatom szerint inkább 50-re kellene tenni a szükséges krit ütés számot.

De szívesen venném egy középmezőnyben lovagló átlagkarakter mérőszámait is.
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 6.06
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
155. hozzászólás - 2010.08.16. 17:06:22 (Válasz Noug #154 hozzászólására.)
Idézet: Noug - 2010.08.16. 16:40:11
Én is csináltam egy kis statisztikát, utóbbi 50 csata alapján. V2, toplista 35-40 hely (85. szint), 400as alap támadás, szintnek megfelelő felszerelés. 200-300 közötti kritütés.

Átlagban azt mondhatom hogy 3 kritikus ütés jött be csatánként. (2,67db)

Ez 60 krit ütést 20 pp-ből készít el. Ez kicsit több mint a 15 krit varihoz szükséges pp mennyiség.

Javaslatom szerint inkább 50-re kellene tenni a szükséges krit ütés számot.

De szívesen venném egy középmezőnyben lovagló átlagkarakter mérőszámait is.


Ket dolgot lenne meg jo latni. Hany PP-bol jon be a 15 kritvari, egyreszt, masreszt az 50 csatadban hany kozelharci kor volt.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.08.16. 17:43:11-kor
Pontszám: 6.82
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
156. hozzászólás - 2010.08.16. 17:11:42 (Válasz Kocos #155 hozzászólására.)
20 kritvari küldetést átlag kb 24 pp-ből oldok meg, arányosítva a 15 kijöhet 18 dbból. (ilyen kigyűjtést még nem csináltam. )

A közelharci körök átlagban 5 körül vannak, itt fent már általában elég magas mindenkinek alapból az életereje, ritkán feküdnek ki a varázslattól.
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 6.06
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
157. hozzászólás - 2010.08.16. 19:18:51 (Válasz Noug #154 hozzászólására.)
Azért volt ennyire kevés krit ütésed a csata és találat számhoz képest, mert kicsi a szakértelmed?
Én azért 400 felett kolbászoltam 80. szinten, de ma már többször megkaptam, hogy ne tekintsem magam középkategóriának... (Különösen akkor döbbentem le amikor valaki utópiaként beszélt a 200-as tudatturbóról, amit már 75-80. szint környékén kihúztunk többen a szövinkben...)

Tudom hogy harci titok a kritszaki mérete, de ha nem minden ütésed kritikus, akkor nehéz fix elképzelésben gondolkozni
Pontszám: 4.44
kedvelt tagKhronosFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
158. hozzászólás - 2010.08.16. 19:32:45
Nekem legjobban tetsző reform az lenne ha
1.) nem egybe kapnák meg a játékosok az összes ismételhető küldit hanem mondjuk 20 küldetésenként néhányat.
2.) a küldetés nehézsége valahogy szint függő lenne (cserébe lehet a jutalom is, bánom is én).
Pontszám: 6.82
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
159. hozzászólás - 2010.08.16. 20:00:09 (Válasz Khronos #158 hozzászólására.)
Van benne valami, ha már a kalandok után járó jutalom is nagyobb.

Nem mintha kéne, van egy nagy csomó lélekgyémántom.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.45
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
160. hozzászólás - 2010.08.16. 20:30:51 (Válasz Birka #157 hozzászólására.)
Igen Bari, 400as alap krit szerintem 80as szinten fanatizmus a javából, és soha nem tekinthető alapnak.

Fixen kritet ütök/varázsolok nem lehet számítási alap, már csak a valószínűségszámítás alapján sem.
Véleményem szerint az értékeim az adott szinten átlagosnak mondhatóak, se nem elmaradottak, se nem túl kiugróak. (Ugye nem cél fölé se alálőni sem a küldetéseknél.)
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 6.06
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője