Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Ismételhető küldetések reformja
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
21. hozzászólás - 2010.08.12. 17:14:54
A képletek ismeretében nagyon egyszerűen felmérhetőek / összehasonlíthatóak a küldetések. Pl. kiégett őskövet max 5% eséllyel lehet találni (30 szakit rá kell áldozni), 9 kiégett őskő kb. 180 vadászatból jön össze. Kalandot 6% eséllyel találsz, ha bespájzolsz 10 kalandot, a maradék 5 kaland 83. vadászatból jön össze (de meg is kell őket csinálni). Kisebb mérető állat előfordulása kb. 13-15%, 15 darab kb. 110 vadászatból jön össze. Egyértelmű, hogy utóbbit érdemes csinálni.

Ugyanígy összehasonlíthatóak a térkapus és portyás (bénítós, kritikus ütés, kritikus varázslat) küldetések is.

Még érdemes lenne azt is figyelembe venni, hogy 25 térkapuhoz kb. 4,3 napig kell gyűjteni a térkapu pontokat (viszont semmi más befektetést nem igényel), míg egy vadászós küldetéshez (100csp-vel számolva) csak kettőig. Napi 25 portyapontot számolva, ha nyerem a csatáim 90%-át, és csatánként 3-szor bejön a kritikus, akkor 60 kritikust megcsinálok kevesebb, mint egy napi pp-ből (bénítás más helyzet, mert rá kell öltözni, és elveszi pl. lélekszívó felszerelés elől a helyet.

Az állat szintlépőset is át lehet számolni időre, egy állat kennelben 8TP-s felszereléssel 308 alatt lép 20. szintre, de ebből az utolsó 48 órát egyben le tudja, tehát 260 óra (10,8 nap) alatt teljesít 3 küldetést (2-szer 10 szintlépés, 1-szer 20. szintű sajtolás). 8-9 állatot simán lehet egyszerre kenneleztetni...

Na valahogy így kellene átszámolni a küldetéseket.
Pontszám: 7.24
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
22. hozzászólás - 2010.08.12. 17:19:38 (Válasz Kocos #18 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.08.12. 16:34:10

Azt probaltam elmondani, hogy nekem pl. az egyes lopas is a vilag. Elsokent lett lefelejtve, amint lehetoseg volt ra.



Semmi gond nincs vele, sima pp-s küldetés. 90% eséllyel kell számolni a lopás sikerét (végtelenségig lehet növelni a szakit, és más haszna is van), meghatározható, hány pp-ből jön össze. Úgy kell belőni a számokat, hogy kb. azonos pp-ből lehessen teljesíteni a bénítós, kritikus varázslatos illetve az új kritikus ütéses küldetéseket. Aztán mindenki eldönti majd, hogy melyik kritikusát növeli, esetleg a lopásra megy-e rá (vagy adott esetben az állat megölésére - ahogy felmerült ez az ötlet is).

A lényeg annyi, hogy egyensúly legyen a küldetések között.

Módosítás: a 90%-ot elnéztem, maxolva van 30%-ban a lopás sikere, ezzel kell számolni.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.08.13. 09:48:21-kor
Pontszám: 5.16
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
23. hozzászólás - 2010.08.12. 17:25:31
Még egy gondolat:
Nem egy LE/TP arányt szem előtt tartó karaktertől hallottam, hogy portyázós küldetéseket úgy csinálja, hogy maximális mértékben lefelé üt, akár 8-10 szinttel is. Mert úgy kapja a legkevesebb TP-t, és annál biztosabb, hogy bejön bénítása/kritikusa akármije. Meg szerencsétlen célpont nem fog összeesni az első kör után, "megfosztva" a támadót a többi bénítás lehetőségétől - hiszen ha tudja támadni, legalább 50-60%-on van a célpont.

Esetleg ezen is el lehetne gondolkodni a küldetések tervezésénél.

(Csak egy tipp: küldetés szempontjából akkor számít csak a csata, ha a te szinted és az áldozat szintjének különbsége X)
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.08.12. 17:26:46-kor
Pontszám: 6.37
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
24. hozzászólás - 2010.08.12. 17:31:08 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
A ket kritikusos kuldinek aranyban kellene lennie egymassal. Ha varazslatbol eleg a 15 akkor nem fair sima kritbol a 60 , a legtobb csataban csak 2,5-3x lehet eltalalni az ellenfelet eros tulzas a 4x-es kulonbseg, szerintem boven eleg lenne a 3x-os is (45) vagy maradjon a 20 varazslat krit.

A lopas ugy ahogy van gusztustalan moralisan teljes mertekben elitelem, hogy kuldetes legyen belole.

Az allat szintlepest nem tudom ki tartotta tulsagosan konnyunek szerintem rajtatok(rajtad) kivul ennek a kuldinek a neheziteset senki nem szorgalmazta, jo az ugy ahogy most is van.

A kalandos kuldinel szerintem 10 lenne korrekt (vagy ha no a max. kalandszam akkor tobb). Ha a terkapus kuldit lehet egyhuzamba csinalni akkor ezt miert kell kulon neheziteni ? Meg 10-el is nehezebb mint a terkapus verzio.

A kabitas relative konnyu (mar akinek van hozza cucca) de biztos, hogy duplan kell egybol nehezitene nem kellene megnezni, hogy a tobbi konnyitesevel hogy passzol majd ossze ? Akinek full kabitos cucca van az nehezitesekkel is fogja csinalni de azt hiszem nem ok vannak tobben.

En ugy erzem, hogy sok kuldinel a konnyites ill. nehezites nem az atlag jatekost celozza hanem azok szamara probal kihivast adni akik eddig is maximalisan raaltak egyik masik kuldetesre. Ezzel viszont a latszat ellenere csak a kulonbsegeket noveljuk. A kuldetesek neheziteset nem az fogja megszenvedni aki mondjuk a benitos kuldit eddig 5 csatabol csinalta (most kell majd 6-7) hanem az akinek eddig 20-25 kellett. Az allat szintlepos is hasonlo aki 8 allatot rotal +10TP-s cuccokkal azt a 15 szintlepes lelassitja de osszessegeben +1-2 allat bevetesevel megoldja majd, aki meg targyak nelkul kinlodik 4-5 allattal az meg neki se tud joforman allni.
Pontszám: 9.02
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
25. hozzászólás - 2010.08.12. 17:53:30 (Válasz Wuher #24 hozzászólására.)
Egyetertek... Az eddigiekbol az jon le nekem, hogy aki cukorkakent szorja az oskoveket a Beho fele (lasd. allat szintlepos kuldi), az aligha fog megtorpanni, illetve akinek eros karaktere van amugy is, es mondjuk tud 30 pp-vel is menni, illetve sok a celpontja, az szinten hasit tovabb... Aki meg eddig is kenytelen volt sakkozni az allatokkal, es nehezen haladt mondjuk a kabitosban, annak meg nehezebb lesz.. Sikerul meg jobban nyitni az ollot, gratula....
A taplo szakikra meg inkabb ne epitsunk kuldiket (lopas, masodlagosok).. Eleg feszultseg van amugy is ebbol, meg az kene, hogy meg jutalmazuk is oket...
Pontszám: 6.52
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
26. hozzászólás - 2010.08.12. 18:21:34 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Tiszteletem!

Sok dolgot elmondtak már az előttem szólók, én néhány dolgot emelnék ki.

A kábítós küldetés azokkal szúr ki, akik nem tudnak komoly kábítás százalékot összeszedni. 45 kábítás v3-on szerintem nagyon sok. Egyszerűen nem éri meg alacsonyabb-közepes szinten portyázni, ha jól gondolom az ismételhető küldetés ezt az arányt javítaná, de mivel rengeteg csatára van szükség, így nem éri meg. Módosítást kérnék v3-ra (vagy általánosan) lehetőleg minél alacsonyabbra, ha már a 30 nem elfogadható.
Azért lássuk be, egy csatában 3 alkalomnál többször találni, sebezni és kábítani komoly feladat, kevesebbszer viszont biztosan előfordul több portya alatt. A többi 15 alkalomra lett levíve, akkor ez bőven maradhatna harminchoz közelebbi értéken, különben nem lesz arányos.

Az állat szintlépős küldetés ügyében egyet értek az előttem szólókkal, nagyon nehézzé válna további őskő befektetés nélkül. Napi minimum 10 őskővel így is elég sokat költök a játékra, én személy szerint nem támogatom a további költségnövelést.

A két entitás szerintem is sok, főleg mivel ahogy Kocos is mondta, sokan egyesével haladva nagyon messzire jutottak, illetve mások céllal -szintjükhöz képest- igen magas szintű entitással csatáznak (én 41. szinten 104-essel), amit egyébként is nehéz legyőzni - nem hogy kettőt. Esetleg sebezz entitásba szint*változó*valamennyit? Ahol a változó X szintenként módosulna.

A kalandos ismételhetőnek bőven elég lenne a tíz szerintem (lásd Wuher hozzászólása), ugyanúgy tartalékolni lehetne, mint a térkaput.

Jerikoval teljesen egyetértek, nagyon lefelé ütve, minél jobb LE/TP aránnyal ütni éri meg, tehát úgy állítanám be a küldetéseket, hogy ne legyen még több szenvedő alany és ne növekedjen meg a játékba fektetett idő sem. Száz szónak is egy a vége, az általánosan alacsonyabb kábítás miatt szerintem -legalábbis a v3-ra alapozva- nem kellene ennyire növekednie.

Köszönöm, hogy a döntés előtt vitára lettek a küldetések bocsátva
Let


Ui: Jó hosszabb kihagyás után ennyi jó ötletet, okos hozzászólást olvasni.

Lopás küldetés
Idézet: Jeriko - 2010.08.12. 17:19:38
90% eséllyel kell számolni a lopás sikerét (végtelenségig lehet növelni a szakit, és más haszna is van)

Egyrészt elég jutalom, hogy akik használják, azoknak csökken a játék költsége, másrészt "A maximális esély 30%, 30. szinttől már csak az egyszerre lopható kiégett őskövek száma növekszik." 30% elég kis esély ismételhetőnél. Szerintem.
A hozzászólást Let. módosította 2010.08.12. 18:32:12-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.52
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
27. hozzászólás - 2010.08.12. 18:39:05
És akkor mi lenne, ha a két új tervezést, (2 entitás, 60 krit) lecserélnénk mondjuk Endyr 40 kihívás és MinM 30 vesztes portyás küldijére?

Végre két gyengébb kariknak is aránylag könnyen teljesíthető PP pusztító küldi is lenne.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.27
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
28. hozzászólás - 2010.08.12. 20:40:59 (Válasz Darah #27 hozzászólására.)
Ha a sima krit megint kikerul akkor ne legyen varazslat krites kuldi se. Masreszrol miert kellene barmit is kivenni csak azert, hogy bekeruljon 2 uj a gyengebb kariknak ?
Pontszám: 7.78
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
29. hozzászólás - 2010.08.12. 21:10:49 (Válasz Darah #27 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.08.12. 18:39:05
Endyr 40 kihívás és MinM 30 vesztes portyás küldijére?


A 40 kihívás nekem nagyon tetszik, nem is értem hogy még miért nincs bent hasonló. A 30 vesztes portyás viszont... hm, jól értem? Tehát TP tömésre sarkalló ismételhető? Nem is beszélve arról, hogy mivel vesztes portyából nem jön TP, a küldetés pörgetésével gyakorlatilag egyhelyben állva erősödik a karakter. Ha pedig a bejövő támadásoknál is működik, még PP-be sem kerül.

Edit: Az utánam felszólaló Endyrnek teljesen igaza van, valóban ellent mondok magamnak Késő van már na Ha így nézzük, akkor a kihívásosat sem támogatom.
A hozzászólást Cavalorn módosította 2010.08.12. 23:18:09-kor
Pontszám: 6.86
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
30. hozzászólás - 2010.08.12. 21:16:11 (Válasz Cavalorn #29 hozzászólására.)
mondjuk ott szepen ellentmondasz magadnak, h a kihivasbol sem jon tp
Pontszám: 7.75
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
31. hozzászólás - 2010.08.12. 21:46:29
Végre, a kábítós küldi csak támadásnál kattan. Kritvari csökken, boldogságosság van. 2entitás is tetszik, főleg a törlés utáni nullázódás óta. Állatok bajosak, de van hely megoldható.

Nem tudom írta-e már valaki, de kalandoknál nem lehetne, hogy kb annyit tárolhassunk, ahány a küldetéshez kell, mint a térkapunál?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5.73
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
32. hozzászólás - 2010.08.12. 22:56:19
Ha lemaradásban vagyok az entitással, akkor rögtön kapom a következőt, ha leöltem az aktuálisat. Így akár 5 perc alatt is ledarálhatom ezt a küldit, csak bírjam ép-vel.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.43
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
33. hozzászólás - 2010.08.12. 22:58:19
Állatos küldit nem kéne nehezíteni...a kábitós jogos. Viszont az, hogy csökken a kritvari az szerintem nem. Mellesleg a 60 kritikus ütés baromi sok...ígyis van, hogy 80%-os eséllyel 3* nem találok.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.70
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
34. hozzászólás - 2010.08.12. 23:48:30 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Halleluja, köszönjük!
Nézzük sorba

Érj el portyában döntetlent legalább 5 alkalommal!
- Ezt a küldetést töröljük a listából.

>korrekt

Lépjen állatod szintet 10 alkalommal!
- nehezítés: 15 szintlépés.

> a többi gyengítése mellett én is eltúlzottnak érzem. 12 sztem korrekt. artalékállatpark és ősköves cuccok mellett is több napos projekt. Nem beszélve arról hogy milyen ergonómiai (negatív) járéluka van az állatokkal való foglalkozásnak, az egyik legidegőrlőbb rész, pláne egy lassabb gépen. Itt lenne az ideje elővenni újra ezt a részt és értelmesen megoldani (pl. checkboxos kijelölés gyakorlásra/harcba hívásra, állatszakinövelés rákérdezős ablak nélkül, stb).



Ejts el 20 kisebb méretű szörnyet!
- könyités: 15 kisebb szörny.

>végre reális vadászós alternatíva.

Pusztíts el 25 lényt, amely a térkapun lép át!
- marad.

Kábítsd el ellenfeled 30 alkalommal portyázás során!
- nehezítés: csak általad kezdeményezett portyában működik, és 30 helyett 45 alkalommal.

>rákészülés esetén valóban messze a legkönnyebb küldi. Magam ellen beszélek de talán leszoktat sokakat majd a kissé elítélhető 6-7 szintre lefelé ütésről is,amivel akár 6-7 PP-ből megvolt a küldi (nekem pl. csak emiatt van 15 PP-s beállításom ) viszont 40 is elég sztem a hatás eléréséhez8krit vari gyengítás és krit ütés mellett), ne szivassuk meg azokat akik nemrég szedték össze pl a kraussost.


Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
- marad.

Szerezz 10 tárgyat térkapus ellenfeleidtől!
- könnyités: 7 tárgy (ez kb. a 25 térkapus ellenfél megfelelője)
> korrekt. így is lutri de magas szerencsével lesz aki bevállalja majd.

Szerezz vadászataid során 20 kiégett őskövet!
- könnyités: 9 kiégett őskő
> serintem továbbra is kuka. Lásd Jerikó matekolásai. 5-6 az a mennyiség am miatt talán felvenném.


Sebezz 20-szor kritikusat varázslatoddal portyázás során úgy, hogy te támadsz!
- könnyítés: 15 alkalommal
>korrekt. A kábítós nehezítésével egyértelműen erre billent a mérleg, hiszen erre készülni sem kell, csak krit vari turbó és had szóljon.

Oldj meg sikeresen 20 kalandot mostantól számítva!
- könnyítés: 15 alkalommal
>én ezt így továbbra sem fogom felvenni. 10, esetleg 12 a dobóhatár. Küldetések rengeteg járulékos veszteséggel járnak (ÉP-VP-KP, mákfaktor, rossz LE/TP arány, stb), sztem kevesen lesznek akik ezt választják így. Elhangzott egy jó kis ötlet, felvésni a notepadba: kalandslotot adó épületek

Új ismételhető küldetések:

Győzz le két entitást!

>elnézve h a többség miféle entitásokkal állt be elég húzos feladatnak tűnik. Ne azt nézzétek hogy 3 nap, vagy 0 nap. Azt hogy a többségnek 1 entitás/szint mert eleve a határon mozog! Sztem ismételhető küldetésnek rossz éppen ezért. 1 entitás esetleg.


Sebezz 60-szor kritikusat fegyvereddel portyázás során úgy, hogy te támadsz!

> az ötlet jó. Igaz balanszban van 45 kábítással8ami szintén sok), de a 60 egy rettenetesen magas szám. Vegyétek figyelembe hogy ebből is rövid matekolás után sokaknál lefelé ütés lesz a vége(alacsonyabb kritek, kisebbvédelem, kevesebb TP, nagyobb ÉP), az meg nem lenne kivánt cél. már 50 is lélektani határ vsz.

Új javaslat: 40 kihívás. Sok ugyan, de valóban jó alternatíva. Esetleg 30? Azért a kihívás még magas szakiösszegnél is elég nagy lutri.
A hozzászólást Miklós módosította 2010.08.13. 10:43:11-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.37
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
35. hozzászólás - 2010.08.13. 01:16:25
Hogy ez miért így néz ki nem tudom... újraírtam, kitöröltem és csak egy "*"-ot hagytam, semmi nem használt...

Érj el portyában döntetlent legalább 5 alkalommal!
- Ezt a küldetést töröljük a listából.

Pipa

Lépjen állatod szintet 10 alkalommal!
- nehezítés: 15 szintlépés.

Minek? De komolyan? Ki találta ezt ki? Azért 15 mert a 10 és a 20 között van félúton? Miért nem 11?

Ejts el 20 kisebb méretű szörnyet!
- könyités: 15 kisebb szörny. <---- két "ny", hosszú 'i'

Mennyien csinálják ezt a küldetést? Gondolom kijönne belőle egy fél focicsapat.

Pusztíts el 25 lényt, amely a térkapun lép át!
- marad.

Pipa

Kábítsd el ellenfeled 30 alkalommal portyázás során!
- nehezítés: csak általad kezdeményezett portyában működik, és 30 helyett 45 alkalommal.

Én nem csinálom, valaki csinálja, sokan nyertek már vele nagyon sokat, ha nehezítik is ne 1.5 szeresére, az sok.

Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
- marad.

Pipa

Szerezz 10 tárgyat térkapus ellenfeleidtől!
- könnyités: 7 tárgy (ez kb. a 25 térkapus ellenfél megfelelője) <----- hosszú "i"

Felesleges küldetés. Szintén fél focicsapat, szinte egy az egyben lefedi a 25-ös.

Szerezz vadászataid során 20 kiégett őskövet!
- könnyités: 9 kiégett őskő

Már lassan meglesz két csapat

Sebezz 20-szor kritikusat varázslatoddal portyázás során úgy, hogy te támadsz!
- könnyítés: 15 alkalommal

Ezt is csinálja valaki, de miért nem akkor már a bénítósat, gyorsabban is megvan... ja hogy pont ezért könnyítik... ja hogy ez szinte egy az egyben ugyanaz...

Oldj meg sikeresen 20 kalandot mostantól számítva!
- könnyítés: 15 alkalommal

Ennek nem látom értelmét, bár mostanában kalandmester lettem, nem vagyok a magam ellensége, hajrá!

Győzz le két entitást!

A 61. és 62. már remegve várja a legtöbb végzetúr érkezését, szerencsére nekem a 33. van soron csak, ettől függetlenül csak töltelék, mivel nem ismételhető a végtelenségig a többivel ellentétben.

Sebezz 60-szor kritikusat fegyvereddel portyázás során úgy, hogy te támadsz!

Mint a bénítós, de ez tetszik... mégsem lett meg a focicsapat. De akkor már annyi, mint a bénításnál, főleg hogy ez nehezebb... vagy nem?

Bónusz: kihívás!

Légyszi, légyszi, légyszi... már felvetettük páran ezelőtt, semmi reakció, de olyan nagyon jó lenne.... legyen 50 és mindenki boldog. Főleg én! Ilyen típusú egyébként sincs.

Bónusz: kivégzés!

Végezz ki 10 végzeturat! (vagy amennyit akarsz): portyát variálandó, biztos inkább ezt csinálnám, mint a köveket gyűjteném.

CSP-ből kéne okosságot kihozni, de semmi nem jut az eszembe, ami nem kizárólag a véletlenen múlna.
A hozzászólást LanMaffia módosította 2010.08.13. 01:20:42-kor
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.48
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
36. hozzászólás - 2010.08.13. 07:04:03 (Válasz LanMaffia #35 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2010.08.13. 01:16:25
Hogy ez miért így néz ki nem tudom...


Aurrinal bentmaradt egy /quote.
Pontszám: 6.82
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
37. hozzászólás - 2010.08.13. 07:14:17 (Válasz LanMaffia #35 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2010.08.13. 01:16:25

Ejts el 20 kisebb méretű szörnyet!
- könyités: 15 kisebb szörny. <---- két "ny", hosszú 'i'

Mennyien csinálják ezt a küldetést? Gondolom kijönne belőle egy fél focicsapat.


Eleg sokan azok kozul akiket ismerek. En mondjuk most dobtam el 16-nal, tegnap nem volt eleg idom vadaszni es 250 CSP-bol csak ennyi jott (itt jelzem, hogy a Jeriko fele 13-15% nagyon nem allja meg a helyet, 5-8% a tapasztalatom).

Sebezz 20-szor kritikusat varázslatoddal portyázás során úgy, hogy te támadsz!
- könnyítés: 15 alkalommal

Ezt is csinálja valaki, de miért nem akkor már a bénítósat, gyorsabban is megvan... ja hogy pont ezért könnyítik... ja hogy ez szinte egy az egyben ugyanaz...


Van egy ilyen szabaly, hogy erdemes 3 kuldit porgetni, mert csak ugy jar teljes jutalom.

Sebezz 60-szor kritikusat fegyvereddel portyázás során úgy, hogy te támadsz!


Nem LanMaffiara valaszolva, tul sok a 60. A kabitasnal 30 vagy 45 lesz vagy valami a ketto kozott, es ez annal joval nehezebb. Merthogy a kabitassal csak az ellenfel kabitaselharitasat kell atutni, ami a kutyat nem erdekel, itt viszont az ellenfel kritikusat, amit eddig is mindenki huz, mint diszno, ezutan megjobban fogja. Erdekes modon a kritvarisnal meg mindig olcsobb, hiszen ugye arra csatankent 1 lehetoseg van, erre meg hat. Sikere eselye meg azonos keplettel szamolodik. Ebbol is latszik, hogy a 15 kritvari is sok.
Pontszám: 6.82
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
38. hozzászólás - 2010.08.13. 08:49:17
Ugye úgy lesz bevezetve, hogy a legtöbb ismételhető küldetésszám fölé egy picivel, és ha valaki eléri, akkor kattan így be...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.18
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
39. hozzászólás - 2010.08.13. 09:10:39 (Válasz Let. #26 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.08.12. 18:21:34

Idézet: Jeriko - 2010.08.12. 17:19:38
90% eséllyel kell számolni a lopás sikerét (végtelenségig lehet növelni a szakit, és más haszna is van)

"A maximális esély 30%, 30. szinttől már csak az egyszerre lopható kiégett őskövek száma növekszik." 30% elég kis esély ismételhetőnél. Szerintem.


Valóban, itt nagyot tévedtem, 30%eséllyel kell számolni.

Idézet: Kocos - 2010.08.13. 07:14:17

(itt jelzem, hogy a Jeriko fele 13-15% nagyon nem allja meg a helyet, 5-8% a tapasztalatom).


Jogos, ezért is írtam, hogy ezt annak kell kiszámolnia, aki a pontos képletek birtokában van: a játékvezetésnek. Ők pontosan tudják, mennyi ez a százalék, remélhetőleg számolni is fognak vele.


Idézet: Kocos - 2010.08.13. 07:14:17

Sebezz 60-szor kritikusat fegyvereddel portyázás során úgy, hogy te támadsz!

Nem LanMaffiara valaszolva, tul sok a 60. A kabitasnal 30 vagy 45 lesz vagy valami a ketto kozott, es ez annal joval nehezebb. Merthogy a kabitassal csak az ellenfel kabitaselharitasat kell atutni, ami a kutyat nem erdekel, itt viszont az ellenfel kritikusat, amit eddig is mindenki huz, mint diszno, ezutan megjobban fogja. Erdekes modon a kritvarisnal meg mindig olcsobb, hiszen ugye arra csatankent 1 lehetoseg van, erre meg hat. Sikere eselye meg azonos keplettel szamolodik. Ebbol is latszik, hogy a 15 kritvari is sok.


Azért a kábítósnál sokkal könnyebb ez a küldetés. Csak egy példa, igaz a top szemszögéből, de pókokra is igaz lehet: kábítós küldetést nem tudok úgy csinálni, hogy LE-szívásra vagyok öltözve, ütöm azokat, akiket egyébként is ütnék LE miatt. A kritikus ütésest meg a kritikus varázslatosat pedig igen. Tehát a bénítós küldetés mindenképpen erőforrás feláldozását jelenti, míg a másik kettőnél nem kell "áldozatot" hozz, mehetsz teljes harci díszben. Itt azt kell nézni, hogy LE-szerzésre öltözve kritikust turbózva X csatából szerzel Y LE-t, plusz megcsinálsz Z kritikusos küldetést, akkor összesen kb. ugyanannyi LE-t szerezz, mintha kábításra öltözve ugyanúgy X csatából szerzel Y-nál kevesebb LE-t, viszont Z-nél több küldetést tudsz megcsinálni.

Azt sem tartom jó érvnek, hogy ilyenkor húznod kell a kritikust, iamit mindenki húz. Ha te csak az egyikre állsz rá, magasabb lesz a kritikusod mint a többieknek. Kifejezetten jónak tartom, hogy a küldetés válaszút elé állít: ha csak egyikre hajtasz, akkor azt a küldetést könnyebben fogod tudni megcsinálni. Ugyanakkor ez sem a teljes igazság, mert amikor küldetést csinálsz, nyilván turbózod a megfelelő kritikust, ami előbb-utóbb akkora növekedést jelent, hogy simán átütöd a veled egyforma szintű kritikusokat (top-ban elég sokan tudnak 70-80-at turbózni, és ez csak nőni fog, mert olcsóbb a tudatturbót növelni, mint a két kritikust).

KIHÍVÁS: Jó ötlet, de a 40 nagyon sok. Ugyanúgy egy pp-be kerül, és kb. akkora eséllyel lehet csinálni, mint a kritikus varázslatosat - ezért azzal megegyező darabszámot tartok reálisnak.

Nagyon fontosnak tartom, hogy ezek a számok be legyenek lőve.

Egyébként több mint egy éve írtam ide a fórumra egy rendkívül egyszerű módszert, amit ha alkalmaz a játékvezetés, már rég ki lennének egyensúlyozva a küldetések, és még csak gondolkozni sem kell hozzá, hogy hasonlítsuk össze a küldetéseket. Egyszerűen számolni kell, melyik küldetést hányszor csinálják meg egy hónap alatt. Amelyiket átlag feletti számszor, azt nehezíteni kell, az átlag alattiakat meg könnyíteni - ezt havonta figyelve már rég egyensúlyban lennének, a számolást megcsinálni meg max. 1 óra programozás.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.08.13. 09:25:50-kor
Pontszám: 7.24
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
40. hozzászólás - 2010.08.13. 09:15:49
Nagyon sok jó ötlet elhangzott és üdvözlendő az egész, pláne, hogy végre a krit.ütés is belekerülne alternatívaként.
Emellett viszont én nem sikkadnék el Kócos korábbi ötlete felől, hogy lehessen az összes küldi minimum egyszeri teljesítésére valami nagyobb tápot kapni, illetve minden küldi pontosan egyszer teljesítve übertápot kapni.
Pontszám: 7.72
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője