Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Ismételhető küldetések reformja
népszerűStardustFérfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
161. hozzászólás - 2010.08.16. 20:35:27 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Nem vagyok szószátyár, de lassan eljutok az ismételhető küldetésekhez és volna néhány észrevételem. (amihez nem szólok hozzá azzal egyetértek)

Kábítsd el ellenfeled 30 alkalommal portyázás során!
- nehezítés: csak általad kezdeményezett portyában működik, és 30 helyett 45 alkalommal.

Rendben van de akkor 50-es szintre is tegyünk már be egy két erősebben kábítós tárgyat is.....

Szerezz 10 tárgyat térkapus ellenfeleidtől!
- könnyités: 7 tárgy (ez kb. a 25 térkapus ellenfél megfelelője)

10 tárgyat összeszedtem 35 térkapuval, nem vészes, ki lehet bírni

Sebezz 20-szor kritikusat varázslatoddal portyázás során úgy, hogy te támadsz!
- könnyítés: 15 alkalommal

Na most magam ellen szólok, de a küldetések nem a könnyűségről szólnak, nincs magas krit varim, nincs hatalmas %-ot adó cuccom mégis azt mondom megoldható, szakizni kell, akinek nem megy az tolja a szakit hozzá.

Az új kalandokról:

Győzz le két entitást!

Amennyiben feloldjátok a korlátot és annyi entitásnak eshetek/eshetünk neki amennyinek csak akarunk jöhet, ha ez nem járható út akkor nem támogatom.

Sebezz 60-szor kritikusat fegyvereddel portyázás során úgy, hogy te támadsz!

Tetszik, bár szintén látom hogy szakiznom kell majd hozzá de részemről jöhet, bár azért a 60 kicsit soknak tűnik, 40-50?

Szintem 48, nem állok túl pocsék helyen a toplistán gondolom a mi "jótevőnt" nem fogja ezt az írást elolvasni hiszen nincs benne kóc neve, de így mégis nyugodtabban alszok este.

LanMaffia, a kihívásos ismételhetővel melletted állok, nem lesz belőle olyan végtelen táp mint azt itt páran be akarják állítani, meg hát szeretem én is a kihívásokat mivel kalandot adnak és Kp-t ami a kalandokhoz kell, így egy gyenge karakter is tudd sikereket elérni a vadászós küldiken kívül is. Kár hogy mások ezt nem látják és csak és csakis a saját érdekükben szólalnak fel.

Remélem a jövőben is lesznek a mi "jótevőnknek" hasonló reformáló ötletei és kellő elszántsága a véghezvitelükhöz, köszönöm hogy felszólalhattam.
Riszálom úgy is úgy is!
Riszálod úgy is úgy is!
Riszálja úgy is úgy is!
Riszáljuk úgy is úgy is!
Riszálják úgy is úgy is!
Riszálod úgy is úgy is!
Pontszám: 6.23
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
162. hozzászólás - 2010.08.16. 20:54:34 (Válasz Noug #160 hozzászólására.)
Idézet: Noug - 2010.08.16. 20:30:51
Fixen kritet ütök/varázsolok nem lehet számítási alap, már csak a valószínűségszámítás alapján sem.


Ehhez kepest azt irtad, hogy a 15 kritvari 18 PP. Az elegge fix kritikusnak tunik nekem.
Pontszám: 6.82
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
163. hozzászólás - 2010.08.16. 21:24:14 (Válasz Kocos #162 hozzászólására.)
Már miért lenne fixen bejövős? 83%os. És ez az átlag, amit mint írtam fejből saccoltam, mert nem csináltam rá statisztikát.
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 6.06
közellenségMateusz The KingFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
164. hozzászólás - 2010.08.16. 21:30:28 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.08.12. 15:03:05
Az ismételhető küldetések közötti egyensúlyhiány gyakori téma, régóta akartunk vele foglalkozni, de sajnos csak most jutott rá idő. A küldetések nagy részét könnyitenénk. A küldetések a következőképp változnának (többek javaslatainak összesítése alapján):

Érj el portyában döntetlent legalább 5 alkalommal!
- Ezt a küldetést töröljük a listából.

Lépjen állatod szintet 10 alkalommal!
- nehezítés: 15 szintlépés.

Ejts el 20 kisebb méretű szörnyet!
- könyités: 15 kisebb szörny.

Pusztíts el 25 lényt, amely a térkapun lép át!
- marad.

Kábítsd el ellenfeled 30 alkalommal portyázás során!
- nehezítés: csak általad kezdeményezett portyában működik, és 30 helyett 45 alkalommal.

Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
- marad.

Szerezz 10 tárgyat térkapus ellenfeleidtől!
- könnyités: 7 tárgy (ez kb. a 25 térkapus ellenfél megfelelője)

Szerezz vadászataid során 20 kiégett őskövet!
- könnyités: 9 kiégett őskő

Sebezz 20-szor kritikusat varázslatoddal portyázás során úgy, hogy te támadsz!
- könnyítés: 15 alkalommal
Oldj meg sikeresen 20 kalandot mostantól számítva!
- könnyítés: 15 alkalommal

Új ismételhető küldetések:

Győzz le két entitást!

Sebezz 60-szor kritikusat fegyvereddel portyázás során úgy, hogy te támadsz!
Pontszám: 3
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
165. hozzászólás - 2010.08.16. 22:40:01
portya:
-------
Érj el portyában döntetlent legalább 5 alkalommal!
- Ezt a küldetést töröljük a listából.

OK ez eddig értelmetlen volt, nem kár érte

Kábítsd el ellenfeled 30 alkalommal portyázás során!
- nehezítés: csak általad kezdeményezett portyában működik, és 30 helyett 45 alkalommal. *40 alkalom

durva nehezítés, felszerelés kell hozzá, és nem lehet "rápihenni"

Sebezz 20-szor kritikusat varázslatoddal portyázás során úgy, hogy te támadsz!
- könnyítés: 15 alkalommal

A random miatt nem tervezhető, de jobb mint volt (kb. 20 pp felkészült karakternek)

Sebezz 60-szor kritikusat fegyvereddel portyázás során úgy, hogy te támadsz!
- Új

A random miatt nem tervezhető, ez a krit.var. analógiája közelharcra, a 6-7 közelharci körből 4-re kalkulál... (kb. 20 pp felkészült karakternek)

Lopj oskovet 15 alkalommal (darabszam mindegy) (akiknek nem megy a benitas/krit vari/krit utes)
- játékos tipp

Érdekes, de túl nehéz lehet a random miatt 10 alkalom talán... (a 15 eset kb. 50 pp max 30% esély miatt)

Öld meg ellenfeled állatát 3 (vagy több) alkalommal
- játékos tipp

Totális lutri, multi szintű összejátszást támogat

Nyerj 40 kihívást (0 tp sok LE miatt magas a szám)
- játékos tipp

Jó ötlet, 30pp beállítás és maxos valóságformázás mellett napi 1 db lehetséges, de a kihívást meg is kell nyerni!!

Növelj a kritikus ütés vagy kritikus varázslat szakértelmeiden 10 pontot
- játékos tipp

semmiképp nem jó ötlet, egy felejtéssel kombinált exploit, óccsóért dukátot...

Veszíts el 30 (40?) portyát!
- játékos tipp

vicces, de gyengébb karaktereknek esélyük lenne a felzárkózásra, kissé ugyan multiszagú, de kellő körültekintéssel használható lenne

Végezz ki 10 végzeturat! (vagy amennyit akarsz): portyát variálandó
- játékos tipp

Alternatív, rá lehet készülni, de multi szintű összejátszást támogat

Ismételhető küldetés, kihívás. Nyerj x kihívást zsinórban. Én olyan 25-re állítanám be.
- játékos tipp

Érdekes, de a random miatt lehet hogy túl nehéz lenne (24 nél bukod a sort, kezdheted elölről...)



vadászat - állattartás:
-----------------------
Lépjen állatod szintet 10 alkalommal!
- nehezítés: 15 szintlépés. *nincs nehezítés

Rendben

Ejts el 20 kisebb méretű szörnyet!
- könyités: 15 kisebb szörny.

A random, magas szerencse, és irányított vadászat miatt csak extrém esetben érdemes bevállalni jobb lenne a normál szörnyméret

Sajtold ki egy állatod lélekenergiáját, amely legalább 20. szintű!
- marad.

tervezhető.

Szerezz vadászataid során 20 kiégett őskövet!
- könnyités: 9 kiégett őskő *alku tárgya 7-8

A random miatt csak extrém esetben érdemes bevállalni



Egyéb:
------
Pusztíts el 25 lényt, amely a térkapun lép át!
- marad.

tervezhető.

Szerezz 10 tárgyat térkapus ellenfeleidtől!
- könnyités: 7 tárgy (ez kb. a 25 térkapus ellenfél megfelelője)

A random miatt nemszeretik a játékosok, az 5 tárgy lehet valahol a lélektani határ....

Oldj meg sikeresen 20 kalandot mostantól számítva!
- könnyítés: 15 alkalommal

A random miatt nemszeretik a játékosok, ha össze lehetne gyűjteni a kalandokat, rendben lenne, mivel a kalandok szintfüggőek, így a fokozatos nehezítés továbbra is megoldott lenne

Győzz le két entitást!
- Új

nem látom értelmét, előbb-utóbb kifullad, és szinteket kellene várni egy-egy teljesítésre


-----------
egyéb megjegyzés:
- Kevés az olyan event a játékban, ami pozitív eseményt hozhat a pihenés idejére. Az egyik a kábítós küldetés (volt).... kár érte
Pontszám: 9.14
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
166. hozzászólás - 2010.08.16. 23:11:14 (Válasz Gloria #165 hozzászólására.)
Idézet: Gloria - 2010.08.16. 22:40:01

Növelj a kritikus ütés vagy kritikus varázslat szakértelmeiden 10 pontot
- játékos tipp

semmiképp nem jó ötlet, egy felejtéssel kombinált exploit, óccsóért dukátot...


javits ki ha nincs igazam, de tudtommal a felejtest heti egyszer lehet hasznalni es akkor lefelejti az egeszet. raadasul a felejtesnek legalalbb akkoranak kell lennie, mint a lefelejtendo szakinak.

namarmost leginkabb a kritikusok a legmagasabb szakertelmek (bizonyos szint felett mar nem lehet mas ertelmes szakit huzni, kiveve talan par fanatikus kivegzes fant), igy lefelejthetetlen. De ha megis osszehozza, akkor kritikus szaki nelkul hiaba "exploitol" hetente egyszer (es a koltseg felet asszem meg bukja is) nem sokat tapol vele


pont azert talaltam ki, h osztonozze a jatekosokat a magas kritek felvitelere es ezzel kvazi konnyitse/nehezitse (magyarul megkavarja) az allovizet. persze ettol meg lehet rossz otlet, csak nem ezzel az indokkal
Pontszám: 7.74
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
167. hozzászólás - 2010.08.16. 23:27:13 (Válasz Endyr #166 hozzászólására.)
A kritikus szakik fejlesztésére elég ösztönzés szerintem az a két küldi ami már szerepel. Ráadásul a +10 szaki növelés gyakorlatilag kiváltja a kisebb állatok levadászását és a kalandteljesítős küldit is. Ki az aki az utóbbi két küldit és a randomot választaná a sima vadászós szakifejlesztés helyett. Ráadásul a térkapus küldivel is nagyon kombózik.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.43
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
168. hozzászólás - 2010.08.16. 23:31:13 (Válasz Birka #124 hozzászólására.)
Köszi az infókat.

Az a gond, hogy minél többet gondolkodom a dolgon annál több tényező jut eszembe ami tovább bonyolítja.
"Olyan, mint a hagyma." (Shrek)

De még nem adtam fel, hogy a végére járjak.

Edit: Ehhez már nem fogok infot kérni tőled, megnyugodhatsz. A wiki elég remélhetőleg.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2010.08.16. 23:34:01-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.65
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
169. hozzászólás - 2010.08.17. 11:10:11 (Válasz Birka #157 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.08.16. 19:18:51
Azért volt ennyire kevés krit ütésed a csata és találat számhoz képest, mert kicsi a szakértelmed?
Én azért 400 felett kolbászoltam 80. szinten, de ma már többször megkaptam, hogy ne tekintsem magam középkategóriának... (Különösen akkor döbbentem le amikor valaki utópiaként beszélt a 200-as tudatturbóról, amit már 75-80. szint környékén kihúztunk többen a szövinkben...)

Tudom hogy harci titok a kritszaki mérete, de ha nem minden ütésed kritikus, akkor nehéz fix elképzelésben gondolkozni


Szerintem te alkalmatlan vagy arra, hogy az atlag karakter helyebe belekepzeld magad. (valosziu en is) Masreszrol ha a kornyezetedben mindneki ugy jatszik mint te akkor ha 400-as kritje van mindenkinek nem nagyon fognak kuldit csinalni.

A 200-as turbo 80-as szinten nem tunik gazdasagosnak nekem csak azota van 200-as miota a krit utes 1 szintje tobb mint duplaja a turbo fejlesztesenek, mert igy olcsobban kapok +1 kritet.
Pontszám: 5.87
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
170. hozzászólás - 2010.08.17. 11:23:57 (Válasz Wuher #169 hozzászólására.)
Ebből is látszik, hogy mennyivel másabb szemléletet képvisel a V1...
-Entitás és epik ellen kell a 100-as vastag bőrre a 100-as turbó. Meg ugye a "békés" V3-on 5-ből 4 kari maxos másodlagos varázslattal rohangál szinte...
-A KH klónom ellen kell a 100-as turbó a krit varira, ha kritelni akarom
-És az általad is említett krit ütésre is ráficcen a 100-as tubó ugye

Hirtelen 3 szakin oszlok el a turbó fejlesztési költsége, így már teljesen más a leányzó fekvése
Pontszám: 4.44
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
171. hozzászólás - 2010.08.17. 11:32:04 (Válasz Birka #170 hozzászólására.)
100as vastagbor?
erdekesen jatszotok ti ott
Pontszám: 7.74
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
172. hozzászólás - 2010.08.17. 12:40:11 (Válasz Birka #170 hozzászólására.)
Sebgyogyra nem kell 100-as turbo, 3k felett gyogyitok 80-as sebgyoggyal, itt is van allatsebzes de 15-30 perc alatt 6-9k gyogyitas boven megoldja, a 80-as is inkabb kalandok miatt van kevesebb is eleg lenne.

V1-en a tobbseg 300-400 koztti krittel rohangal kb. 10-15 embernek van 400-450 feletti kritje, 500 felett talan 1-2 ember lehet, 520-550 folotti krit jelenleg szerintem senkinek nincsen.

Varazslat krit atlagban meg alacsonyabb 400-as vari kritje alapbol nagyon keves embernek van 470-500 kozeli meg talan senkinek, de persze nem biztos, hogy a topban vannak a legmagasabb kritek.

Szerintem a tobbseg nem fejleszt kiugro kriteket a legjobbakat es a topot leszamitva a tobbseg nem tud tutira menni meg turboval sem. ill. a topon a turbo atrakasa segit a varazslat krites kuldin mert a tobbseg nem azt turbozza ha pihen. En ontosan erre alapozok amikor azt mondom, hogy a 60 krit az sok mert nehany ember kivaltsaga lesz a kuldi.
Pontszám: 7.32
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
173. hozzászólás - 2010.08.17. 12:48:20
Köszönöm a rengeteg hozzászólást és kommentet. Ami még függőben volt:
kiégett tőskövek: maradjunk akkor a 8-nál és megnézzük mennyire népszerű igy a küldi.
a kalandokat semmiképp sem csökkenteném 12-re, maradjunk 15-nél és meglátjuk mennyien csinálják így.
kábítás: ha úgy tűnik átestünk a ló túloldalára még mindig lehet könnyíteni.
60 kritikus ütés: elhangzottak itt prok és kontrák, számítások, és úgy tűnik, a 60 egész jó szám lesz. Ha kell módosítani, később még megtehetjük, egyenlőre marad így.
A doksit továbbitom programozásra Baratynak. Most elég sok dolog áll sorban, de azért reméljük minél hamarabb elkészül (pár nappal előtte igyekszem szólni a fórumon, amikor már látjuk, mikor lesz meg).

Jerikó: képleteim vannak, de statisztikáim nincsenek mindenről. A kritikus ütésről pedig te is pont annyit tudsz, mint én. Ráadásul a környezet - és a statisztikák is - drasztikusan módosulnak, amikor ez bekerül a játékba, és ezért emberek elkezdenek ráöltözni a kritikus ütésre amíg a küldetést csinálják.

Az erő bónusza egy 1-től az erő nagyságáig terjedő véletlen dobás értéke, melynek értéke 50. szinttől egy korrekciós szorzóval módosul.

arra lennék én kíváncsi, hogy ez valóban így van-e. Ha van forrás annak örülnék, vagy Miklós megerősíthetné a fórumon.

Nem ez a képlet. A pontos képletet nem fogom elmondani, max. ha leitattok...
Pontszám: 6.17
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
174. hozzászólás - 2010.08.17. 12:53:33
Plííííz, legalább egy számlálót tegyetek be, hogy melyik ismételhetőt mennyiszer csinálták meg.
Pontszám: 8.62
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
175. hozzászólás - 2010.08.17. 12:56:07 (Válasz Miklós #173 hozzászólására.)
En a keplet felderitese erdekeben felajanlok a kov talalkozora 1 liter ipari alkoholt (99,9%-os) remeljuk megododik tole a nyelved.
Pontszám: 8.21
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
176. hozzászólás - 2010.08.17. 16:46:56 (Válasz Miklós #173 hozzászólására.)
Miklós,
Amikor a bénítást nehezítitek, akkor legyetek szívesek a KH-nak a bénításelhárítását a játékosokhoz igazítani (a klónok kapják meg a játékosok bénítás elhárítását is)! Ez így lenne fair.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 4.95
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
177. hozzászólás - 2010.08.17. 17:48:17 (Válasz Butchman #176 hozzászólására.)
A KH-n már én is egyre ritkábban csinálom a bénítóst, mivel elég jól ellenálnak neki, a csizmából és a játékostól örökölt bónuszok miatt. Ha emelitek a számot, akkor tényleg nem ártana kivenni a csizma adta kábítás elhárítást, Miklós.

Szerintem

Hmm, a lepontozás is egy vélemény, amihez nem is kell sokat tenni, csak az egérgombbal kattintani. Én mégis jobban örülnék neki, ha szóban fejtené ki az illető, mi nem tetszik neki.
A hozzászólást Vaczakka módosította 2010.08.18. 00:13:58-kor
Pontszám: 4.83
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
178. hozzászólás - 2010.08.17. 17:50:15 (Válasz Butchman #176 hozzászólására.)
Meg legyen a KH-nál annyi LE, mint egy átlag játékosnál és a KH többsége költse el a LE-t 15% alatt, mint ahogy az egy magas szintű játékostól elvárható.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.45
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
179. hozzászólás - 2010.08.17. 18:13:32
Tulajdonképpen ki is lehetne venni az egész KH-t, Barrique-nak, Arielnek meg TLO-nak megmondani - ha reklamálnak - hogy így jártak, felejtsék le a szingulárist, ha portyázni akarnak, egyáltalán dötől, és akkor nincs portya, vagy visszamaradnak és akkor van portya. Meg a többieknek is a top-ban: ha LE-t akarnak portyában, akkor tartsanak maguknál.
Pontszám: 8.90
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldetések reformja
180. hozzászólás - 2010.08.17. 18:26:21 (Válasz PottomPanna #178 hozzászólására.)
Es vadasszanak el 200-500 CSP-t mikor birtokoljak a HT, es lehesen oket kamrazni...
Pontszám: 7.21
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője